|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.4.2009 12:22:50   
Modessty
ma izvršiću sepuku user posted image user posted image user posted image
(japansko ritualno samoubistvo - prim.prev.)

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
24.4.2009 0:24:16   
afrodita
Ja jako volim decu, i daleko bilo da ih mrko pogledam.
U ovakvim situacijama ako mi izvuce cipku sa stola
ili uzme vazu u ruke ja pridjem detetu i kazem:
Daj mi to, (a ono izmice i ne da, ja se istegnem i dohvatim
uzmem i stavim na mesto) to tu treba da stoji i to
se ne dira. No No... Uh kako se oglase roditelji onda:
pa nece ti razbiti, pocepati i sl i onda celo vece drze dete
u krilu meni iz inata KAO.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
24.4.2009 2:11:19   
Verus
Znaci ja ne mogu da verujem!  Mislim, necu da te uvredim, ne znam koliko ste bliski, ali ti roditelji stvarno nisu normalni da tako dozvole detetu da misli da je u redu da unistava tudju imovinu!  Danas tudj stan jer mu je 4 godine, a sutra kada bude 16, drzavnu imovinu, pljacku i ko zna sta, pa u zatvor!  Meni je to jako strasno....ja sam odgojena da cuvam tudje vise nego svoje, jer ako svoje slomim, nemam ga vise, i ne mogu da priustim da kupim...a ako slomim tudje, MORAM da nadoknadim stetu....ja bih ozbiljno i otovoreno porazgovarala sa njima sledeci put, pa ako ce da se naljute, e onda do vraga!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
24.4.2009 2:17:23   
Verus
IZVORNA PORUKA: lu

...ma mislim ludilo, to dijete jede cigarete pred njom a ona nemoj sine i nastavi gledat seriju...




user posted image umrecu od smeha!  svakakvog sveta.  To su gluposti, mene nerviraju te mame sto kazu "neka sine, neka si ti meni samo ziv i zdrav"! Pa kako je to kretenski!  Normalno da nije u redu da se unistava tudje a ni svoje!  Pa neka se ljuti ko hoce, u mojoj kuci vala ne biuser posted image


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
25.4.2009 23:36:31   
Sneža
Eugi,jesu bili prijatelji u gostima?Sve nešto mislim da te zato nema ceo dan,da spremaš,čistiš,krpiš za malimuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
25.4.2009 23:41:03   
Ptičica
Znam sa nemogućom decom...
To mi je struka... user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
26.4.2009 9:55:26   
mihi
   ote]IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

ono što svojoj djeci ne dozvoljavam neću dozvoliti ni tuđem ...
a ni moja djeca neće raditi gluposti u tuđoj kući taman da ta osoba dozvoljava da joj se sruši kuća...

tako da se radi toga od muževog prijatelja žena naljutila ... i od tada hvalim te Bože vise nikad mi nije došla ... a meni kao krivinauser posted image user posted image user posted image user posted image

Lenka user posted image . mm i ja imamo prijatelje koji su se rano uzeli i dobili dete sa 20 god inače je ona dečiji psihologuser posted image . Kad dođu kod nas mi još nismo imali Luku, ali smo imali kuče buldoga engleskog Tajsona. Nikoga nije ujeo ali je bio nadrndan prilično jedino decu je baš voleo!!!!!! I onda oni sedni i što kaže mm sede sa budističkim mirom a Igor manje više što ruši po kući nego maltretira kuče, vuče ga za rep uši, jezik, U jednom trenutku ja vidim tišina gurnem mm i očima u pokažem gde je kuče?  Saša zove, kučeta nema ja sam pomislila ko zna šta je sa detetom kad pogledamo ispod stola leži pas samo dahće a Igor na njemu leži užas!!!!!! Sad je veliliki momak i jako fin  pa mu pričam tu priču kad ga vidim.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
27.4.2009 12:03:45   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Sneža

Eugi,jesu bili prijatelji u gostima?Sve nešto mislim da te zato nema ceo dan,da spremaš,čistiš,krpiš za malimuser posted image


Bili su, i bilo je baš tako... Nemoguć je!!! U detetu ima nešto što mu ne dozvoljava da bude dete, radosno, veselo, pa makar i nemirno... On je sav namrgođen i ljut. Uopšte nema osmeha... Samo ta ljutnja izbija iz svakog udisaja i izdisaja.. Izgrizao mi je jastuke u dnevnom boravku, iskidao zubićima... Prolio je sok, pobacao stvari, penjao se gde je stigao, igrao se sa roletnom, skakao i urlao.. Računar mi je histerično razbucao... udarao po tastaturi obema rukama.. Sve u svemu, ništa se nije promenilo...
Od tate je dobio plesku, od mame galamu, ali nije urodilo plodom.. Dobio je naposletku kaznu, da stoji par minuta u hodniku, što je iskulirao..
Onda sam se setila da kažem da preko puta mene živi doktor za neposlušnu decu, jedan Rom, čika Hasan. Ima 30 -oro dece u stanu, ako čuje da je i on nevaljao, doći će da boravi kod njega 5-6 dana. Sva se deca kupaju zajedno, on ih trlja nekom četkom koja je malo gruba, ali ništa strašno. Svi spavaju na podu skupa, jer nema kreveta, ali nakon 5-6 dana, svako dete se vrati mami i tati lepo vaspitanouser posted image
I tada dok sam to pričala, da vidite kako se smirio i svaku moju reč je sa pažnjom slušao.. Smirio se kao bubica, upalim mu dečiji kanal, sedi, mirno gleda.. ALI!!!! Uskače njegov tata, koji kaže, ne da tebe tata, ja ću tog čika Hasana da razbijem! Pa onda mama, koja kaže, polako Eugenija, dete će nam imati traume!!! I tu oni tako krenu da ga maze, ja ispadnem sam djavo kakva loša, a dete to lepo iskoristi, i nastavi opet da divljauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
27.4.2009 12:08:43   
mihi
Treba mamu i tatu kod cika Hasana!!!!!!!!! Što preuser posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
27.4.2009 12:10:51   
eugenija
IZVORNA PORUKA: mihi

Treba mamu i tatu kod cika Hasana!!!!!!!!! Što preuser posted image user posted image user posted image user posted image .


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
27.4.2009 12:13:59   
Anoniman
Ajoj, pa ja bih pouser posted image la skroz, predlozila bih im da se sledeci put nadjemo na nekom javnom mestu. Ne bih tolerisala njihovo ponasanje, svaka tebi cast Eugenija, ja nemam tako celicne zivceuser posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
27.4.2009 13:39:08   
Sneža
Da sad ne citiram ceo Eugenijin post,ali IZGRIZAO ZUBIMA JASTUKE U DNEVNOJ SOBI???!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
27.4.2009 14:27:14   
Lu
IZVORNA PORUKA: eugenijauser posted image



U detetu ima nešto što mu ne dozvoljava da bude dete, radosno, veselo, pa makar i nemirno... On je sav namrgođen i ljut. Uopšte nema osmeha... Samo ta ljutnja izbija iz svakog udisaja i izdisaja..



Joj ovo mi je poznato,od moje jetrve je mali baš ovakav,svaka riječ ga opisuje,jadno dijeteuser posted image
Možda griješim ali ja mislim da je to nedostatak ljubavi odnosno iskazivanje ljubavi na pogrešan način...
Meni je to jako žalosno,kako bi vi opisali ovakvo dijeteuser posted image
Meni je recimo taj mali poderao kožni trosjed pored svoje mame,bio je rođendan i bila sam zaokupljena slikanjem djece a on naravno neće iz samo njemu poznatih razloga,ustvari to dijete samo tjera kontru.
Ja kad sam to ugledala pitam pa zašto si to uradio jel bilo slučajno, on šuti a njegova mama je samo rekla dobićeš ti kad dođemo kući,na što je on počeo da vrišti i da ju grize!
Što će dobiti,batineuser posted image
Pa on dok dođe kući napraviće još 300problema tako da neće imati pojma zašto je dobio batine!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
27.4.2009 20:02:57   
Anoniman
Chitam danima ovu temu....i sve ne mogu da verujem user posted image Ja sam mislila da su deca mojih drugarica na vrhu najnemogutjnije dece...ali izgleda nije tako...
Jedna curica od 2 godine koja je doshla u pratnji svoje mame....za pola sata od moje uredne sobe napravila je urnebes kao posle cunamija! Vrishtala sam.... Imam oko 40-tak plishanih igrachki....raznih velichina....sve poslagane po nekom mojem redu i smislu....ajd shto su posle bile razbacane....al shto je nekoliko mojih ljubimaca ostalo bez glave...nikad netju zaboraviti...uh...user posted image Ali to nije sve...nashla je neki stari labelo....ostalo je malo u njemu...ne moze se mazati direkt nego samo prstom ili chetkicom....i ona je to sve iskopala...razmazala onaj labelo svugde...po svojoj kosi licu odeci...po mom krevetu, igrachkama, namestaju,....a njena mama samo podvikne po koji put....al ova mala je samo pogleda u stilu "shta ti hotjesh" i nastavi po svome.... jedva sam chekala da odu...i od tad ih vishe nisam zvala...user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
27.4.2009 21:57:55   
Anoniman
Slazem se sa Lu, zao mi je tog deteta. Ako se ne smeje i stalno je namrgodjen onda tu stvarno nesto ne stimauser posted image Da je moje dete stalno besno ja bih se zapitala sta nije u redu?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
9.5.2009 17:54:11   
eugenija
Danas opet dolaze, u iščekivanju sedim i tipkam po RR...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
9.5.2009 18:21:45   
Zoka81
Bas sam razmisljala o jednoj ovakvoj temi, nisam znala da vec postoji.
Drage moje svaki drugi vikend mi dolazi sin od mog muza, to je da ne poverujete sta ja sve sa njim dozivljavam. Zivce sam pokidala sa njim. Ne mogu da se nacistim kad one ode. Ne smem puno da vicem jer mog to vredja ali najradje bi mu sve zube izbila. Ima 8 godina i nemoguc je. Sve mi je zivo polomio i isprljo,izmazo, u stanu igra fudbal, trci iz jedne sobe u druge svu posteljinu baci na pod, ja taman namestim on ponovo, vidi da sve sme pa me namerno nervira. Kad nesto kazem mome on se ljuti i kaze pitacu te ja kad budes imala svoje dete dal ces mu to sve zabaraniti. Majka ga uci da mi svasta kaze, ne da mi da mu se priblizim. Svasta sam pokusavala al ne vredi. Majka njegova se nada da ce moj da joj se vrati cini mi se. uziva da nas posvadja i pokvari planove unisti vikend koji inace samo imamo za nas. Ja mm ne vidim preko nedelje skoro uopste jel oboje radimo po ceo dan pa kad dodje vikend sretna sam da imam malo vremena sa njim i onda nazove ona i pocne da sere kako se moj ne javlja i ne brine o malom a sve radimo za njega. Mene to jako boli i verujte mi da sam psihicki obolela. Osecam da cu mm da izgubim zbog nje i malog jer je meni to sve previse a moj muz me kao ne razume a ne moze nista da promeni jer se boji da mali nece vise da dodje kod nas ako mu to sve zabranimo i ako se sa njom kontriramo da nam malog vise nece dati....Pomozite mi, ne znam sta cu sama sa sobom vise. Ne mogu sve to vise da izdrzim a ne zelim mm da izgubim.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
9.5.2009 18:38:21   
Ana RR
Zoko, vrlo nezgodna situacija... Ne znam šta bih ti savetovala.. Možeš da probaš da ignorišeš detetovo ponašanje, na kraju će mu dosaditi da te nervira. Ne znam, zaista..

Zabavljala sam se sa muškarcem koji ima dete, ali kod njega je bila drugačija situacija. Majka je dete bukvalno ostavila njemu i počela da se interesuje za njega kad je napunio 7 godina. Ali ja sam imala divan odnos sa njim, čak je voleo sa mnom da radi domaći i da priča.

Probaj neki drugarski pristup, tipa ajde idemo napolje da igramo fudbal, ili da igrate zajedno igrice, nešto što će njemu ostaviti drugačiji utisak o tebi. Nije on ni tako mali, sa 8 godina on bi trebalo da bude skroz drugačiji. Očigledno da radi ono što mu njegova majka govori. Ne znam, draga, baš je bezveze...


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
9.5.2009 19:14:08   
Zoka81
stvarno mi je tesko, ne znam sta cu da radim. Postala sam agresivna na njega, taj vikend kad treba da dodje ja vec u sredu dobijam napade nervoze....

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
9.5.2009 20:31:52   
Sneža

IZVORNA PORUKA: eugenija

Danas opet dolaze, u iščekivanju sedim i tipkam po RR...

Auh,Eugi,pa oni baš zaređali majku mu!Jesi spremila jastuka za gristi?user posted image
Zoko,sreća pa je došlo lepo vreme bićete više vremena napolju sa klincem,a do zime se dete možda i promeniuser posted image Moj savet ti je da ne gunđaš,ne sklanjaš ništa dok je dete tu,ne zvocaš,nego baš suprotno,pa će onda mm morati da smiruje vas dvoje.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
18.1.2012 21:16:59   
Shishica
Eeee ja sam se iz ovog razloga posvadjala sa jednom doticnom... pored jos jednog neeeverovatno glupog razloga..sta cete..ima bolnih ljudi..

Naime, mm je "bio veoma nepristojan i neprijatan" jer je pazio da deca ne bace neku tvrdu kocku ili slicno na televizor i tako te stvari.. i uzasni smo domacini jer sam i ja rekla da mi i na Emu pazimo i cuvamo da ne baci slucajno na tv nesto jer je htela..pa sad zna da ne treba.. i jos kroz salu kazem: "Eeee bre, znas li ti koliko to kosta.." A da ne pricam sta su jos deca radila, a oni ni da trepnu..

Tako nesto mi ni ne treba u zivotu.. samo SHIC!!!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
18.1.2012 23:18:06   
vukosava
Nek budem zlica najveca ja bi ih primila u kuci opet malo morgen. Nalazenje na neutralnom terenu molicu lepo, kod njih u stanu ili gde god vec. A ako vec moraju da mi dodju, zakljucala bih sve prostorije a iz dnevne sobe evakuisala sve zivo i prekrila ono sto moze da se osteti sa necim...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
18.1.2012 23:32:21   
Cuftas
Ne znam, mislim da je suprotstavljanje takvoj deci pred roditeljima jedini nacin. Moja draga drugarica iz detinjstva je od deteta napravila sebi gazdu, sad ima 11 godina a odredjuje im sve kao da su ona i njen muz deca. E pa, ista ta mala je imala 5 godina kad je kod mene krenula namerno da cepa zavesu, na sta se majka smejala. Prezalila sam ja istog momenta nase prijateljstvo i rekla detetu da prekine ili leti napolje. Majka zanemela, dete se smirilo. Posle 2 nedelje majka mi salje poruku kako mala nije zaboravila sta sam joj rekla. Opet ja prezalim prijateljstvo i napisem joj nesto u stilu da su u njihovoj kuci njihova pravila, a u mojoj moja. I sta da vam kazem, mi smo i dan danas drugarice, dete ima svoje drustvo i nije uopste u obavezi da me voli, ali... I ja se u svojoj kuci ne izuvam, pa se celog zivota izuvam kod svakog gde se to radi, ne pusim u kucama u kojima se ne pusi i slicno, zahvaljujuci mojoj majci koja me je vaspitala to mi i ne predstavlja neki teret. Njihov je izbor kako ce da pripreme svoju decu za svet, a moj su izbor pravila u mojoj kuci i to nema veze s prijateljstvom.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
18.1.2012 23:42:00   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: vukosava

.....Nalazenje na neutralnom terenu molicu lepo, kod njih u stanu ili gde god vec. A ako vec moraju da mi dodju, ...

Isključivo nalaženje na neutralnom terenu.
Imamo nekoliko takvih parova u našem okruženju i kada su vidjali decu UVEK smo ih dočekivali u nekom kafiću/restoranu.
I tamo me bude sramota, ali šta da se radi.
Ja da vaspitavam tudju decu ne mogu, a da se tresem zbog haosa koji prave u stanu - neću.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
19.1.2012 9:05:34   
jance
u principu iskuliram stvari, ledam da lokalizujem stetu koliko mogu, tu obicno prednjace nasi dragi kumcici, stariji je nemoguce razmazen, ne mogu ga ni vlastiti roditelji kontrolisati... a kuma osetljivaaa, na svako guser posted image se vredja a sa njenim muzem smo oboje super i bas ga volimo, legenda je, jedan od onih ljudi koji ce ti i u pola noci doci da pomognu a da ne moras puno ni da objasnjavas zasto i kako. jednom sam joj onako suptilno rekla da ponese Martinu njegove igracke kad dodju, jer mi (tada nismo imali dete) nemamo igracke u kuci pa njemu postane dosadno pa pocne da razbija po kuci. i sasvim je to ok podnela, al se od sada nalazimo kod njih u kuci a kod nas samo leti, kad harambasa moze da bude napolju. sad mi je jedino problem da ne povredi Ogija, jer je zadnji put bacao stolice po njihovom stanu, ja sam bukvalno bila zalegla na ogija (koji je spavao u celom tom haosu) i pokusavala da ga zastitim, a oni nista...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here