|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
19.1.2012 9:13:03   
minavb
Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelja prevrne vaš stan naopačke?
Ništa, baš ništa. I moje dete je nemoguće pa prevrne stan naopačke. Ja nemam problem sa ovim.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
19.1.2012 9:17:59   
Lu
Ja sasvim normalno kažem šta se smije šta se ne smije dirati (ukoliko je potrebno).
Imamo dječiju sobu i igranje je tamo, taman posla da se igraju u dnevnom boravku gdje mi sjedimo, kupatilu, ostalim sobama, nema šanse.
Samo male bebe mogu biti kod svoje mameuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
19.1.2012 9:24:23   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb

Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelja prevrne vaš stan naopačke?
Ništa, baš ništa. I moje dete je nemoguće pa prevrne stan naopačke. Ja nemam problem sa ovim.



Ni ja, čak učestvujem u pravljenju nereda...ali! Nije dozvoljeno praviti štetu, dakle uništavanje nameštaja ili bilo čega drugog, namerno, nije dozvoljeno, momentalno se obratim roditeljima, nema tu stida,uzdržanosti niti bilo čega. Ostalo mi ništa nije problem, svakako mi je sve obrnuto naopačke i svako veče moram da pravim generalku, meni je to normalno stanje u kućiuser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
18.8.2013 20:00:17   
NadaR
Ajoooj ,umalo se nisam onesvijestila kad sam virnula u M sobu . Klinci koji su nam bili u gostima su haos napravili. Bukvalno su poskidali zavjese , sve plisane igracke sa najvisih polica koje M ne moze dohvatiti , pokidali sve stikere sa zidova .. Ma ,kao da su 3 bombe pale. Zao mi je sto nisam vidjela ranije , ocitala bih im bukvicu . user posted image

Ako M nesto ne smije , ne dam da rade ni drugi .

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
18.8.2013 20:22:40   
tijatija
Ja ni mojoj deci ne dozvoljavam da prave stetu (niti ih prave) ima soba za igranje tu se moze igrati, ali posle sve skupiti, ako mogu moje cetvoro da se drze toga zasto bi drugom detetu dozvoljavala da rusi lomi ili bilo sta.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
18.8.2013 20:22:43   
dijana1*
Joj Nado to je bas previseuser posted image
Meni je jednom devojcica , tada je imala 3 godine, napravila haos u stanu. Cim je usla piskila je na parket u dnevnoj sobi a onda zamislite kakav je kraj bio....user posted image
Stvari je samo vadila i vadila i vadila.......
Kada idem u goste sa Vukom strogo vodim racuna kako se ponasa i ne dozvoljavam da drugima urnise kucu/ stan.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
20.1.2014 17:07:06   
dunja RR
user posted image Mogu te zamislim ..

IZVORNA PORUKA: Nada RR

Ajoooj ,umalo se nisam onesvijestila kad sam virnula u M sobu . Klinci koji su nam bili u gostima su haos napravili. Bukvalno su poskidali zavjese , sve plisane igracke sa najvisih polica koje M ne moze dohvatiti , pokidali sve stikere sa zidova .. Ma ,kao da su 3 bombe pale. Zao mi je sto nisam vidjela ranije , ocitala bih im bukvicu . user posted image

Ako M nesto ne smije , ne dam da rade ni drugi .



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
20.1.2014 17:20:00   
Ivanka 75
Ja odlicno znam kako to izgleda! Prvi put kada je moja dobra drugarica dovela oboje dece kod nas (
Iva imala oko godinu i po, znaci tona igracaka se nakupila), ono dvoje nema sta nisu pipnuli! Starija devojcuca koja je tada imala 5 god je otvarala ormare, vadila stvari na pod, iz nekoliko kartonskih kutija koje su bile naslagane jedna na drugu, sve ih je otvorila i povadila stvari.... Ma kao mali divljaci, uzas... A njihova majka mi kaze sledece "pa ri moras da im kazes kako da se ponasaju u tvojoj kuci", a ja njij odgovorim "ne draga mija, deca su tvoja, ti ih vaspitavaj a ne ja!"
Ali i dalje je isto, kad god dolaze ja posklanjam 90 posto svega da se ne bi docepali.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
20.1.2014 22:57:53   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

pa ti moras da im kazes kako da se ponasaju u tvojoj kuci", a ja njoj odgovorim "ne draga mija, deca su tvoja, ti ih vaspitavaj a ne ja!"



O svašta, dobro si joj rekla ..


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
21.1.2014 8:38:51   
Peace*
Ja se slažem da mama treba da vaspitava svoju decu, i naravno da ja svojoj deci ne bih dozvolila da kod prijatelja vade stvari iz ormana i sl, ali kod mene u stanu ja pišem pravila, i to svi znaju. Realno, sva deca me više slušaju nego moja. user posted image Ne prezam da, ako mama ne reaguje, povisim ton (ne da vičem, samo povisim ton da me svi čuju user posted image ) i kažem da se nešto ne može!

Mene recimo izbezumljuje jedenje grickalica i čokolade, i razmazivanje prljavih ruku po nameštaju. To kod mene ne može. Jedeš? Sedi, jedi, operi ruke i onda čačkaj po stanu! Ne moraš za trpezarijski sto, možeš i za mali sto u dnevnoj, al sedi mirno na stolici!

< Poruku je uredio Peace* -- 21.1.2014 8:40:20 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
21.1.2014 8:58:35   
Ivanka 75
Roditelj treba da postavi detetu pravila kako da se ponasa kada ode u goste, i naravno, ta pravila u kombinaciji sa pravilima kuce koju posecuju dovode do toga da dete zna sta moze a sta ne, sta je dozvoljeno a sta ne.
Odakle dete zna sta treba da radi ako mu se ne kaze i objasni? To je ono sto roditelj treba da radi.
Ta moja drugarica je tada sedela kod mene sa suprugom dok su deca vrsljala po kuci, ja izigravala policajca - nemoj to, ostavi, zasto otvaras ormare, zasto vadis stvari iz fioka i sl, a oni ladno sedeli i pijuckali kafu. Ja se smorila oni odmorili user posted image
To je ono sto mi je zasmetalo.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
21.1.2014 10:01:23   
Peace*
Ma slažem se, ali ja zaista uvek jesam policajac. I prosto postoje ljudi koji više nisu pozvani kod nas. user posted image

Mene zanima, rade li ta deca to i kod kuće??? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
21.1.2014 10:24:27   
subotičanka
Peace,laknulo mi je kad sam pročitala tvoj post.Meni svi govore kako ću videti kad stigne moje dete i da ću onda biti mekša,čisto sumnjam.Užasavaju me roditelji koji svojoj deci tolerišu pravljenje cirkusa čak i u svojoj kući a kamoli u tuđoj.Ne smatram igračke cirkusom,ali vađenje stvari iz ormana,skakanje po nameštaju,raznošenje hrane po celoj kući.....to je za mene nedopustivo.Ne zameram deci nego roditeljima.Neka sam ja general ali decu treba učiti lepom ponašanju,davati im prave primere,oni to neće sami naučiti.
Svake godine na rođendanu mog nećaka mi se okrene stomak kada treba da se posluži torta.Tamo je tradicija da kada se iznese torta pred goste,dete izmulja kompletnu tortu,sa svih strana do te mere da više ne liči na tortu i onda nude gostima,hvala ja ne jedem slatko je moj odgovor.Ne vole dolaziti kod mene jer se kod mene jede za stolom,ne frlja se hrana na sve strane,ne jedu se grickalice ležeći ispred tv-a....Nemam nameru da jednog dana sklanjam po kući stvari koje bi moje dete dohvatilo,a nije za njega.Namera mi je da ga koliko mogu držim na oku,učim šta sme a šta ne sme.Moja mama je tako samnom i nikada nije imala problem da ide samnom gde god i nije se sramotila.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
21.1.2014 10:49:15   
Didy
Ja slično kao Taša reagujem ako roditelji ne odreaguju. Nama često dolaze prijatelji s decom i stvarno volim, ali kada nam dolaze kumići (6, 4 i po i nepune 3 godine) onda se psihički pripremam. Prvo jer hranu muljaju svuda po kući, a ja idem za njima i brišem im ruke vlažnim maramicama pošto kumove uopšte to ne dotiče, oni sednu i dok ne krenu kući ne ustaju, a ja glumim policajca. Igračke izvrnu sve moguće iz kutija, ladica, ormara, s polica... 15 raznih slagalica istresu i pomešaju, 10 vrsta kocki, sve lego su pomešali jednom prilikom user posted image , bockalice, razne igrice sa sitnim delićima... Sve što mogu da nađu, izvrnu i ne igraju se, već ih samo gaze. Posle nam treba celo jutro da sve razvrstamo i vratimo na mesto. Ostala deca kada dođu igraju se sa igračkama skroz drugačije, ne vade sitnarije i ne otvaraju igračke koje su u kutijama. Naprave nered, ali to se sve začas posklanja.
Na stranu sve to, ali strašno su agresivni i moja deca stalno dolaze plačući, a kumovi uopšte ne raeguju. Njihova je parola - Pa, nek se brane, nek se sami izbore.user posted image Poslednji put su bacili Stefanu veliku drvenu kutiju na glavu sa sprata dok je silazio stepenicama. E, tu sam poludela pošto niko nije odreagovao i dobro se izvikala na njih, mislim da se kuma uvredila, ali baš me briga. Posle sam najmlađeg kumića kad je već 5. put te večeri ošamario ili udario po glavi Sofiju, uhvatila za ruku, unela mu se u lice i pripretila - Nemoj slučajno da si ikada više udario Sofiju! na šta je on počeo da plače i otišao kod mame. Čak i kad idemo kod njih u goste, moja deca plaču ispred vrata i neće da uđu jer s njima ne mogu da budu opuštena i da se lepo igraju, već su stalno u gardu. Ne vole tamo da idu i gotovo. A meni je sve to psihički postalo jako veliko opterećenje...
Najbolje mi je kad dođu leti. Onda sedimo na terasi, a deca se igraju u dvorištu. Tamo mogu da muljaju i razbacuju šta hoće i koliko hoće. Mada, sad kad bolje razmislim, i tad lopaticama istresu sav pesak iz peskarnika na travu, to im je najbolja zabava. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu subotičanka)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
21.1.2014 10:51:58   
jovicaa
ono sto ne smeju moja deca da rade u stanu, ne smeju ni tudja naravno. e sad bude ponekad ustupaka naravno, ali uglavnom je ovako. srecom svi prijatelji i rodjaci su nam dosta razumni, tako da nije bilo nekih vecih problema.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
21.1.2014 10:57:44   
Peace*
A čuj, smekšaćeš sigurno. user posted image

Ja sam pre bila stava "Jede se samo za trpezarijskim stolom", ipak, moja deca jedu za stolom u dnevnoj. Imaju male plastične stolice, i onda im sto u dnevnoj bude odgovarajuće visine, gledaju tv i jedu. Tako je MENI lakše. Ali isto tako jedu i čips. Čokoladu jede samo stariji, i odmah pere ruke i usta jer je mali alergičan na mleko. Sreća je moja da valjda izgledam opasno pa deca koja dolaze kod nas slušaju šta pričam. Ako kažem "Slušaj, Marko je alergičan, pa kad pojedeš, baci papir od čokolade i na pranje ruku", svi me poslušaju. Zaista, nemam zamerki.

Skakanje po nameštaju... nije im dozvoljeno, ipak, to ne znači da to ne rade nikada. Čak nije stvar u tome da se to ne radi nego me je strah da će pasti i povrediti se. Ona varijanta "Skakanje po bračnom krevetu deci razvija moždane sinapse" ili tako neka priča... ma važi, ali ako padnu, kakva vajda od razvijenih sinapsi uz slomljen vrat!?

Moja mama recimo ne može da bude dugo kod mene. Ona žena odlepi. Smatram da misli da su nevaspitani, možda i jesu po malo, ali mislim da je ustvari stvar u tome da je razlika između mene i brata 13 god, i mama nikada (do sada) nije bila u situaciji da čuva dvoje male dece (sada će da mi umru od smeha ove mamike koje imaju decu od 1god i od 2god, i da kažu da moji nisu mali user posted image ). Takođe, činjenica je da kada ostavim decu kod mame na spavanju, ujutru dođem po njih, uđem u kuću, uplaši me tišina. Deca u miru sede i igraju se lego kockama, što kod kuće rade NIKADA!!! Dakle, sve je stvar pravila i granica. Kod nje je to tako od prvog dana. Kod svekrve prevrnu kuću naglavačke, ali sveki ima tri sina, od toga su prva dva sa godinu dana razlike, njoj je to normalno, a ja sam prestala da se mešam jer su me osuđivali za strogoću, pa sam odlučila da pravila u njenoj kući ne pišem ja već ona (i svekar).

I ona priča kad vidiš tuđe dete kada se baca po centru i histeriše... nikad ne reci nikad. Kontam da se svima desi bar jednom, i nije stvar vaspitanja već ispitivanja granica. Pitanje je samo kakvu reakciju dete tada izvuče od roditelja.

Činjenica je da mi se ne dopada nov sistem vaspitavanja dece. To što decu ne treba tući je ok (mada smatram da postoje situacije kada treba da dobiju po guzi, ali da bi bilo efektno, treba to raditi što ređe, kad je zaista nužno), ali to ne znači ipak da deca sve smeju.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu subotičanka)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
21.1.2014 11:00:42   
Didy
Nama kada dođe bilo ko drugi osim njih sa decom, ja bukvalno ne ustanem, ne padne mi na pamet da odem gore da vidim šta rade, a i deca se uvek fino nečim zaigraju, niko se ne tuče, ne svađa, ne otima, nema vrištanja, svađe... Jedino oni kada dođu. Naravno da pravim i ja ustupke, ali što je previše, previše je.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
21.1.2014 11:04:48   
Torbica
Meni je moja cera rekla sa nekih godinu ipo - mama ti si jedna vestica! Ja se pogubila! A ona za koji minut ponovila - Jesam ti lekla da si vestica? Policajac sam, ne trpim sra...a. ALI, kad god neko dodje, postrojim ih i kazem - da li vidite kako izgleda kuca? (standardno igracaka na sve strane, ali to je normalno, bez raspianja vise kutija istovremeno i sl) E, pre nego sto krenete kuci, tako cete vratiti. I drzim se toga, pre nego sto dodje vreme da se ide, opominjem na rasklanjanje. Ne kazem da u tome uspevam da bude ne znam ti kakav red - ali barem ne naprave haos. Generalno, moraju deca da se igraju, to razumem, ali da divljaju - ne razumem i ne dozvoljavam..

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
21.1.2014 11:07:52   
Peace*
Igračke izvrnu sve moguće iz kutija, ladica, ormara, s polica... 15 raznih slagalica istresu i pomešaju, 10 vrsta kocki, sve lego su pomešali jednom prilikom user posted image , bockalice, razne igrice sa sitnim delićima... Sve što mogu da nađu, izvrnu i ne igraju se, već ih samo gaze.


Slagalice, bockalice i sl sklanjam uvek. Ni mojoj deci ne ostavljam na dohvat ruke, zašto bih tuđoj? Moji znaju gde stoji, i ako hoće, traže, dodam, i sednem sa njima.
Dok su deca u gostima, umem da uđem nekoliko puta da pospremim sobu. Igračke su nam jako dobro organizovane (te što su na dohvat ruke) i veoma lako se pospreme. Često to odradim sama, a u zavisnosti od toga ko nam je u gostima, zamolim i decu da pomognu, pod parolom "Pa nemate gde da se igrate a i boli kada nagaziš, zar ne?". Isto radim i u gostima, da me ne shvatite krivo, jednostavno ne razumem kako može biti dobro da se hoda po igračkama, pašćeš i udarićeš se.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
21.1.2014 11:39:29   
Didy
Tašo, popnu se na stolicu i izvuku s gornjih polica sve slagalice.user posted image Neke igračke držim u plakaru na spratu (imam jednu manju prostoriju koja nam je kao ostava, onaj fazon plakara iz američkih filmova), uđu i tu i sve razrovare, pootvaraju sve igračke, povade obuću iz kutija... Razmišljala sam da sledeći put zaključam. Stvarno više ne znam gde da sklonim. Ostala deca koja dođu uopšte ne diraju igračke koje im nisu na dohvat ruke, niti ulaze u druge sobe osim dečijih. Oni i u spavaćoj sobi naprave haos iako je zatvorim. Jedino da zaključam, ali to mi tako strašno zvuči.user posted image
A ako dođem i raspremim da bi mogli da s eigraju, posle pola sata opet sve izvrnu, iako ih lepo zamolim da ne diraju igračke koje su u kutijama.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
21.1.2014 11:51:54   
Torbica
Didy, ti si jedna mnogo fina i tolerantna osoba! Uf, sve bi se pusilo pa da su mi i sto puta kumovi.... Da zakljucas, jasta, kad su oni takvi, ti budi pametnija...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
21.1.2014 12:02:07   
Peace*
Torbice user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
18.2.2014 10:40:33   
Anck Su Nmaun
Tash potpisujem citav ovaj tvoj post gore...., kao da sam ga ja pisala!

Kao i za igracke, slagalice , bockalice, to sve stoji odvojeno i nije nikome na dohvat ruke. Kad moja deca traze tada i dobiju inace bi ih bilo svuda po kuci i ne bi sluzilo svrsi. A pogotovo kad dodju drugari. Cak i kocke (vise vrsta ) stoji po plasticnim kutijama razvrstano i sklonjeno.
I kad dodju deca obavezno odem do sobe da proverama sta se radi. Narocito da se ormar Ne sme otvarati ili penjati se na sprat kreveta!

Kada vidim da su bas raznele sobu, a primetim da ce jos malo kuci ja im napravim kao malu radnu akciju ajmo da pokupimo igracke da moze da se prodje. To im dodje zanimljivo i pokupe vecinu razbacanih stvari.

Jedino baaas bas ne volim kad se nose grickalice u sobu, ali sta cu..poludim. Ostavim ja to u dnevnu one uzmu grickaju ali odnesu sa sobom i opet na kraju krs. To nije bas tako cesto pa ajd da pregrmimo, ali uporno se borim protiv toga user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
18.2.2014 11:24:45   
Brand new mama
Mislim da sam sada shvatila da sam ja jedna vestica prema mojoj divnoj deci :) Imamo i mi prijatelje koji svoje dete nisu naucili da se ne bace sve igracke na pod (naravno da ih nece skupiti-to joj radi mama,i ako je vec 6) Moji i ako naprave haos u sobi, sklone ga, igracke se vracaju na mesto(stavise, aako nisu slozene kako treba, mama vestica zna ponovo da ih skine i trazi da se sloze automobilcici sa automobilcicima, plisani sa plisanima,kockice sve u kutije..). Kada odemo kod nekog,ako razvuku igracke,moraju i da ih vrate, nema popustljivosti,cak i ako neko kaze:"Neka,sklonicu ja". I moj m misli da su nam deca neposlusna? bas sam se juce uvrrijedila zbog takvog komentara...uh,jos se pusim!!! Mozes misliti, ne uporedjuj dijecu sa drugima(tj.nemoj reci kako su nasi OK,jer su ipak jos mali,a sto drugi, par godina stariji prave haos i cak znaju biti agresivni, nema veze-nasi su najgori:( Kakvo im treba biti samopouzdanje sutra, ako cu ih samo kritikovati, a kad nesto dobro urade- samo da predjem preko toga,da ih ne razmazimuser posted image Zasto bi se lijepo ponasali,kad im niko ne ukaze kako je to dobro i da je, recimo, mama ponosna na to sto su oni tako lijepo sredili igracke,slozili cipelice....pogresna tema,ali morala samuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
18.2.2014 21:43:49   
indy_25
Ja nemam problem s tim. Kod mene su sva djeca slobodna. Nimali mi ne smeta ako djeca rasture po kuci niti im branim. Moje drugarice ruze svoju djecu kad nesto razbacuju po mojoj kuci a ja im ne dozvoljavam da ih ruze. Sve ce se pospremiti nek djeca uzivaju. Pa cak i kad se razbije nesto ili prospe po namjestaju.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here