|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plastelin
7.3.2010 19:13:54   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ah, zaboravila sam na ono sa magnetima. Potražiću ih baš, sada imam vremena.

Dakle, treba mi:
- plastelin za kuvanje (verovatno na kutiji piše kako se kuva??? user posted image )
- lak (šta reče, kakav lak??? Može za nokte? user posted image )
- magneti (gde da kupim? Kako da tražim? user posted image )
- lepak da pričvrstim magnete (pretpostavljam super lepak? user posted image )

Lilly, jel to to?


Na plastelinu ti je čak i nacrtano kako da ih skuvaš user posted image ali stvarno
Lak, može i za nokte, ja sam uzela bezbojni sa sjajem za drvo(čamce) najmanje pakovanje pa sada imamo za sve što pravimo
Magnete u specijalizovanim hobby radnjama, a kako da tražiš, možeš reći "Dobar dan. Magnete..." i teta će ti ih dati user posted image Šalim se, traži magnete, pa će ti pokazati kakve imaju, mislim da su dovoljno dobri oni u traci, znam da njih imaju, pa stavite po 2-3 komadića ili veći komad
Lepak sam koristilia Oho ili tog tipa ( da se ne ulepite super lepkom user posted image )
I to je to, malo vremena i dobre volje i male vredne ručice user posted image

< Poruku je uredio Lilly RR -- 7.3.2010 19:17:15 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Plastelin
8.3.2010 9:37:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

"Dobar dan. Magnete..."


user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Plastelin
8.3.2010 9:49:41   
marija32
Imam i ja recept za domaci plastelin:
4 dl brasna
2 dl soli
2 kasike (velike, supene) cedjenog limuna
5 dl kljucale vode
3 kasike (velike, supene) jestivog ulja

izmjesati brasno i so, dodati limun i sve preliti vodom i izmjesati...
na kraju dodati ulje...
cuvati u frizideru.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Plastelin
27.4.2010 18:59:33   
Lilly*
Šargarepa user posted image
user posted image

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Plastelin
19.12.2010 7:06:22   
Noodle
Treba mi mala pomocj. Pocela sam da pravim skoro nakit... To jest pravila sam ranije hiljadu ogrlica i narukvica hobija radi.. Htela sam da probam sa plastelinom... E sad imam pitanja. Koliko se to dugo kuva ili pece ? Kako da napravim ogrlicu  i kad da zakacim onaj delic nazad za spajanje ogrlice pre ili posle kuvanja? Posto kapiram da posle kuvanja ili pecenja se to stvrdne i posle ne moze da se zakaci? a ne moze bas ni za tim metalnim delicjem da se pece ? Zvuci malo glupo pitanje al' eto ... treba mi pomocj.. :) Hvala !

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Plastelin
1.2.2011 13:36:13   
bebać
I moj sin je već imao 'posla' sa plastelinom,ja mu kopavala kući...pa se igrao...pa ga malo u tepih ugnječiouser posted image ...jako mu se svidjelo i jako voli,a danas sam baš kupila glinu za vrtić...neka kekec mirišljava glinauser posted image

a u vrtiću su već pravili neke svoje specifikacije od plastelina,pa je to bilo izloženo u hodniku,morala sam slikat 'njegovo djelo' ispod koga je pisalo njegovo ime i prezimeuser posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Noodle)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Plastelin
27.11.2011 10:49:39   
Maya21
i mi smo danas bili vredni i napravili plastelin.
plastelin sam pravila po ovom receptu:
2 solje brasna, 1 solja hladne vode, 1 solja soli, velika kasika ulja, 2 male kasike lumuntusa.
Sve sastojke izmesati pa staviti na HLADAN sporet, tek kad dobijete ujednacenu masu ukljucite sporet na najmanju jacinu i mesajte dok ne dobijete kuglu belog plastelina.
Onako toplog ga jos malo izmesite i podelite na onoliko delova koliko boja zelite.
Ja sam koristila tecne boje ali moze i sa onima u prahu razmucenim u malko vode.
Ovako izgledaju kuglice a kasnije dodajem kreacije user posted image
Odosmo da se igramo user posted image

user posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Plastelin
27.11.2011 10:51:25   
Olga75
Mayo user posted image
moracemo da probamo


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Plastelin
27.11.2011 10:58:59   
Vika
Super! A u kom uzrastu otprilike  da mu dam plastelin? Još uvek trpa sve u usta, pa kad sam mu dala Pepu od fondana od joj pojeo cipele user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Plastelin
27.11.2011 11:00:11   
Olga75
zvercica je tek pre oko mesec dana postala zainteresovana za plastelin , rano mu je jos

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Plastelin
27.11.2011 11:01:17   
Vika
Tako sam i mislila. Možda mu dam testo čisto da mulja pošto voli da mesi ručak

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Plastelin
27.11.2011 11:03:29   
Olga75
moze testo ali imam ja primedbu user posted image
zvercici se gadiloooo , sve se grozila na testo user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Plastelin
27.11.2011 11:21:49   
Didy
Stefan je prvi put pravio od plastelina figurice u vrticu prosle godine. Pravili su i od testa i od plastelina. Onda smo kupili plastelin sa nekim modlama kod kuce. Nedavno je za 3. rodjendan dobio veliki komplet plastelina sa sto nekih modlica i cuda. To nam je sada glavna zanimacija. Svaki dan trazi da se igra i zabavlja se satima. Bravo za plaatelinuser posted image user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Plastelin
11.11.2012 21:52:16   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Olga RR

zvercica je tek pre oko mesec dana postala zainteresovana za plastelin , rano mu je jos

Sa koliko je to? Da ne preračunavam.user posted image
KL će sad 2,5 i baš se pitam šta bi mogla (smela) od tih "kreativnih čuda".user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Plastelin
11.11.2012 23:50:51   
Anck Su Nmaun
Tara obooozava plastelin, sam zna da napravi puza i palcinku hahahahhaha

Al uziva da pravimo zajedno neke figurice user posted image


Inace dobila je komplet Play Doh plastelin za drugi rodjendancic, i odmah je bila zainteresovana!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 11.11.2012 23:53:45 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Plastelin
12.11.2012 0:19:43   
sanji
Mi napravili ovaj domaći da probamo i žabice se oduševile! Super je! Uopšte se ne suši. One doduše prave crviće i slične stvari ali su pune ideja i samo izmišljaju šta bi da im napravim! I baš pažljivo gledaju i čekaju da završim! user posted image

Jel može neko da mi kaže gde imaju modlice da se kupe?

< Poruku je uredio sanji -- 12.11.2012 0:20:50 >


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Plastelin
12.11.2012 8:11:31   
Olga75

IZVORNA PORUKA: New Mom


Sa koliko je to? Da ne preračunavam.user posted image


bila je tri godine , do tada je najkreativnije bilo koristenje vodenih boja user posted image
posle trece je pocela da se igra plastelinom pa onda onom glinom jer je meksa i laksa za rad

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Plastelin
12.11.2012 8:28:26   
Shishica
Ja pravim testo Emi ovako: pola kasikice masti, vode oko jedne supene kasike i brasna koliko da se zamesi lepo testo kao plastelin. Dodam boju (imala sam ekstrakt od jagode) i super user posted image

Ne mrvi se, ne prlja ruke i nokte i dete najlakse radi sa tim.

Od plastelina jedino mi se svidja taj PDoh, ali poslednji put sam se zeznula i kupila neki fals pa je sav suv i mrvljim, premesivala sam ga sa mokrim rukama...

Testo i plastelin su hit hitica user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Plastelin
12.11.2012 8:31:20   
Shishica
Sanji, modle imas i sa P.Doh da kupis, ali mozes obicne modle za kolace, Ema ubaci sudove za decu, nozic odatle pa onda onaj tockic imam plasticni za secenje testa.. sve iz kuhinje sto vidis, a da je prihvatljivo, pa razni cepici od flasa....

Olga, kako se ponasa ta glina sto prave za decu? Susi li se brzo i da li puno prlja?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Plastelin
3.12.2012 12:02:02   
Figaro88
Ja sam nasla u radnji kod nas set,ima pet razlicitih boja plastelina i desetak modli,a bio je nesto bas jeftin.Meni je i plejdou super.A isto smo joj dali sve sto moze da posluzi a ne moze da je povredi....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Plastelin
22.8.2013 13:08:56   
Peace*
user posted image

А направили смо и "јежа":

user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Plastelin
22.8.2013 13:19:06   
minnica
user posted image za malog umetnika!
mi se ne igramo plastelinom jer sve završi po podu, zidovima, u obući user posted image , ali ću joj verovatno davati više kad napolju ne bude za igru, a računam da će biti i razumnija malo do tad.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Plastelin
22.8.2013 13:22:51   
Peace*
И нама доста заврши по поду, али немамо тепих испод тог стола, па пометем. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Plastelin
22.8.2013 17:51:49   
smeško
Tasho, na prvoj fotografiji je model atomske strukture nekog organskog jedinjenja?user posted image
Bravo! Mi se za sada zadovoljavamo obicnim mesenjem plastelina i pravljenjem prostog sneska belica.user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Plastelin
22.8.2013 19:06:45   
mati
Ha , evo je nasa tema, Mata obozava plastelin. Kupili smo mu vec drugo pakovanje, jer je prvo svo pomesao i imamo ogromnu kuglu kaki boje...
Zene dajte deci da se igraju, odusevice se... I naravno savet - rasprostrite tepih slagalice na pod i neka deca uzivaju. Lakse se i oblikuje na slagalici jer je gumena...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here