|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
29.3.2016 14:22:43   
Modessty
choopo zar mora sad da krene? On je 2011 jel tako?
Kod nas sad kreću generascija 2009/2010. A predškolsko je obavezno. Ne može u prvi razred ako ne završi predškolsko.

Mi biramo kao između učitelja i učiteljice. I oboje su dobri. Učitelj je malo stroži. Vidim da će sva nemirna deca kod njega user posted image Danilo je miran i dobar i ne treba mu neka strogoća. Prvo smo mislili kod učitelja. A onda čujem da je nešto često bolestan ove godine i često odsustvuje pa nam ne treba da mu u prvom razredu stalno dolazi neko nov.
Tako da ćemo učiteljicu izgleda.
Mog muža nešto baš briga kod koga će. A ja se baš brinem oko toga.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
29.3.2016 14:34:14   
IvanaSK RR
Modesty, sinovljevo odeljenje je, na primer uzasno nemirno. Ima više decaka,ali ih je njihova uciteljica drzala pod kontrolom, bila malo strozija, mada su je deca obozavala. Pri tom je mlada, pa su mnogi roditelji mislili kako nece biti bas ok.
Otisla je u decembru na bolovanje i sad je totalno rasulo. Deca se biju, bacaju jedni druge na pod i pesniče (a do skoro su bili slozni i branili jedni druge),penju se na prozore, buka na časovima, nista ne pisu....
U svakom slučaju, ja sam za stroziju varijantu. Mada, ako ce cesto odsustvovati, onda to nista ni ne znaci.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
29.3.2016 14:37:40   
Modessty
Ivana baš to i nas brine - što je često odsutan. On čoveknije kriv što je bolestan, ali mislim da prvacima to uopšte ne trba. Treba im neko ko će bar u početku uvek biti tu.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
29.3.2016 14:50:02   
IvanaSK RR
Da, naravno, slazem se. Ma, uciteljica treba da je tu sve četiri godine.
Sin je drugi razred, kao veci su, a u stvari su mali i treba ih "pritegnuti"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
29.3.2016 15:48:58   
choopa choops
Raspada mi se internet danima. Luda sam!

Mod on je 2010 u septembru puni 6g i mora da krene, da. Kod nas su govorili da je obavezno predškolsko, ali nije. Meni je žao što on neće da ide. Ali jednostavno je to bila svakodnevna borba user posted image Plač svako jutro, nervoza... Na kraju sam ga ispisala, jer mi se ne plaća 40e mjesečno a svi patimo. L ide cijele godine drugu smjenu, i njihove vannastavne aktivnosti u jednom momentu nismo znali gdje udaramo. Tako da mi je u neku ruku laknulo kad sam ga ispisala, bar sad imamo jutro zajedničko, ovako se nismo skupljali u kući cijeli dan user posted image

Inače, u toj grupi u vrtiću je bilo oko 30 dječaka i 10 djevojčica. To je haos!!! Mada se on super uklapao i sa poganim i sa dobrim dječacima, djevojčice su bile zaljubljene u njega user posted image a vaspitačice ga obažavale jer je, kako kažu, jako dobar i poslušan. Ni dan danas ne znam šta izaziva tu njegovu odbojnost prema vrtiću?! Nekako mislim da njemu najviše smeta to ustajanje. On je spavalica. Zato se i bojim ako će u školu, jer ona počinje u 7:30h!

A što se tiče učiteljica...Pa mislim da će ih biti 4 ili 5 kojeće da vode prvake. Od njih je jedna ludača koju sam lično čula kako viče na djecu tipa: MAgarćče jedan, konju, debilu...! Druga je stari kov, ne vodi djecu nigdje, ni na jednu priredbu, predstavu, izlet. Samo škola i domaći. Treća se tek udala, kažu da nije loša, ali vrlo vjerovatno će uskoro i na porodilljno. I tako. Čekam da vidim insajderske informacije ko će još da bude u opticaju pa ćemo vidjet.

Kažem, grč me hvata od muke, jer se bojim kako će se on prilagoditi. Nekako je sa L sve bilo lakše, em je ona (pre)društvena, em su učiteljice bile bolje (mi dobili najbolju!). Ali dobro, šta je tu je. Trebamo da primimo vakcinu i da završimo taj pregled u DZ, a islim da je testiranje u školi tek u maju?!

Edit: Kod nas je podijeljeno po godini, znači sad kreće 2010 godište, bez obzira da li su rođeni u januaru ili decembru! Užas!

< Poruku je uredio choopa choops -- 29.3.2016 15:50:31 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
24.5.2016 22:34:52   
vikiveki
Ove godine u 1 razred kreću deca koja su rođena od 1. marta 2009 do 1 marta 2010...deca u mojoj grupi su već prošla testiranje i sada samo čekaju 1 septembar...ovih dana ja i koleginica pripremamo priredbu za roditelje koju će deca izvesti kada im budemo delili diplome tj. uverenja

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
25.5.2016 11:04:24   
Mala Elena
Moja sestricina i sestric mm krecu ove godine ...uh, ja imam tremu sto je smesno sa jedne strane a sa druge verujem da ce biti dobrice male.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
25.5.2016 11:10:12   
mila83
Ja imam tremu za mog sina koji sledece godine krece u prvi razred,a ove jeseni je predskolac.Sa cerkom nisam imala tremu jer sam znala da je zrela i spremna za skolu,bila cak i sa 6 godina..on definitivno nije i nadam se da ce se to promeniti za godinu dana. Nekkao mi se cini da ce se tesko uklopiti i uopste prihvatiti nove obaveze.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
25.5.2016 15:43:38   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: mila83

Ja imam tremu za mog sina koji sledece godine krece u prvi razred,a ove jeseni je predskolac.Sa cerkom nisam imala tremu jer sam znala da je zrela i spremna za skolu,bila cak i sa 6 godina..on definitivno nije i nadam se da ce se to promeniti za godinu dana. Nekkao mi se cini da ce se tesko uklopiti i uopste prihvatiti nove obaveze.


Isto. Samo što moj sin kreće ove godine (sa 6g se kod nas kreće) i isto stalno mislim kako će on. Jer on je, u odnosu na L koja je bila super spremna za školu, totalno nezainteresovan i za obaveze i za sve. Molim Boga da se nešto drastično promijeni u toku ova tri ljetnja mjeseca user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
25.5.2016 15:46:41   
nikiteki
Meni cerka sada krece u prvi razred, ne znam kako ce biti.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
25.5.2016 15:51:38   
mila83
Joj Chupo,onda me razumes ! Evo i sada vodimo borbu sa njegovim odugovlacenjem...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
26.5.2016 22:07:44   
Anarunika
Evo da se upišemo u "Đake prvake". Arči u septembru kreće i vrlo je zreo,mislim da neće biti nikakav problem. Upisali smo se pore neki dan i sada ostaje da vidimo koje će odeljenje da bude user posted image .
Zaiku se pomalo brinem. On je od septembra predškolac a uopšte ne pokazuje znake zainteresovanosti za bilo šta. Tj. nije da nije zainteresovan, ali nekako mi nije zreo za tu vrstu odgovornosti.Naučio je on sam i da piše i da čita ali opet to je ono kad on hoće i kako on hoće. Nije baš da trpi autoritet. Vidim da se većina majki ovde više brine za mlađu decu pa se pitam je li to pravilo možda user posted image


Ika je inače rođen u februaru pa je od onih što kreću sa šest godina, još plus i to!

< Poruku je uredio Anarunika -- 26.5.2016 22:08:59 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
14.8.2016 20:17:53   
Figaro88
Nama je super to sto je ucionica za prvake odmah pored ucionica gde su bili u predskolskom.Znaci navikla je na sve.skoro svi drugari isto tu nastavljaju pa ce biti i neko od njih sigurno zajedno.Jedino sto me brine je njena nestrpljivost,hiperaktivnost.U predskolskom je znala da ustane i proseta,ili pita vaspitacicu da izadje i napravi krug.Logoped kaze da ce sve biti ok i da ce se prilagoditi.Sa njom radi vec neko vreme,i mi kuci isto.Valjda ce sve biti ok user posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
14.8.2016 22:24:00   
choopa choops
M uopšte nije "odrastao" preko ljeta. Znači i dalje je skroz nezreo za školu, po mom mišljenju. Još ima jednu od strožijih učiteljica, kod koje se samo uči, čak i u prvom razredu user posted image Nekako, čini i se da u tom uzrastu i mjesec dana znači, a kamoli više. On 2. spetembra puni šest godina.....

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
14.8.2016 23:01:59   
IvanaSK RR
Choopo, tek puni sest godina?
Moj sin ce treci razred, ja sam mislila da nije sazreo za skolu. Medjutim, on i dalje odbija da uči, toliko ne voli skolu da je to strasno.

P. S. Trenutno ponavlja tablicu mnozenja...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
15.8.2016 11:29:35   
Figaro88
Cupo pa zar mora sad da krene?Ne mozete da odlozite za sledecu nekako? Mada ne mora da znaci da nece moci da se snadje.Dete od rodjaka je bilo nezrelo,zaigrano,svi smo komentarisali kako ce se snaci u skoli,oni se brinuli a on sve petice i obozava da ide i da uci :)Bolji od seke koja je delovala dosta zrelije i spremnije.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
31.8.2016 23:55:08   
choopa choops
Svim dRRugarima koji kreću u školu, srećan polazak i da budu dobri đaci! user posted image

Mi smo spremni, fizički, a psihički ćemo da vidimo. user posted image Mama nije spremna psihički to je sigurno user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
1.9.2016 10:52:39   
Figaro88
Drugari srećan vam polazak u skolu user posted image Mi smo se upravo vratili,uciteljica nam je divna,njih osmoro iz predskolskog su zajedno pa im je prvi dan bio super.Ove godine su morali da naprave tri dodatna odeljenja da bi imali mesta za sve prvacice.Popunili su salu :) Bas su svi bili slatki i divno je sto ih tako puno ima.


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
1.9.2016 11:34:13   
dijana1*
DrugaRRi srecan vam polazak u skoluuser posted image da mi budete pametni i vredniuser posted image
Mi startamo taktickiuser posted image prvi dan i odma proliv i povracanjeuser posted image
U 17 h je priredba i upoznavanje sa uciteljicom, do tada moramo sto pre da se oporavimo.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
1.9.2016 11:46:30   
IvanaSK RR
Au, Dijana, sta vas snadje! Drzimo pesnice da bude bolje do priredbe.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
1.9.2016 13:16:07   
NadaR
Gledala sam fotke po fb I skroz sam se raspilavila .user posted image
Porasle nam nase RR bebe user posted image

Srecno svima ! user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
1.9.2016 19:09:39   
lesica
Drugaaaaari mili, srećno vam bilo polaženje u školu!!! user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
1.9.2016 20:16:23   
choopa choops
Prvi dan prošaodobro! Upoznavanje, ima dosta drugara sa kojima je išao u vrtić (kratko doduše user posted image ) i tako. Mrvice male, dava im učiteljica knjige, a oni jedva mogu da ih ponesu do klupe. Još je moj M visok prilično, ima par djevojčica mrvičastih, baš mi ih je žao nekako. Ja sam se manje više dobro držala, valjda sam sluđena obavezama, pa ne znam šta radim user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
1.9.2016 22:08:45   
dijana1*
Kod nas je bas krenulo traljavp i tuzna sam zbog Vukauser posted image
Ipak je samo jednom u zivotu taj prvi dan.
U 17 h je bila priredba za prvacice i posle priredbe koja nije trajala dugo prozivali su decu po razredima. Do skole nam treba 2 min i to je jedva izgurao, drzala sam ga nekih pola sata, pricala, animirila samo da izdrzi do ucionice ali nije mogao. Prevelika guzva je bila, hiljadu nekih parfema i bas mu je bilo lose. Odvela sam ga kuci i vratila se da upoznam uciteljicu i vidim sta dalje. Sutra im skola traje od 11-12:30 ako mu bude bolje vodicu ga.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.9.2016 19:31:49   
gagana83
Joj Dijana, pa gde bas prvi dan. Mukica.
Vidim da ima dosta RR prvaka. Pa da se prijavimo i mi.
Prvi dan prosao super. Juce ne racunam jer je bio samo svecani prijem i upoznavanje.
Danas su bili u skoli od 7.30 do 10.10. Una je odusevljena. Svidja joj se uciteljica a u odeljenju je sa najboljom drugaricom. Ima i par deteta koje zna od ranije, sto iz kraja, sto iz vrtica. Engleski joj predaje "tičer" iz njene skolice engleskog, tako da ima dosta poznatih lica.
Mi knjige jos uvek nismo dobili, za sad nose samo jednu svesku i pernicu. Vidim da ce taj period adaptacije potrajati sto i nije tako lose.
Samo sto se vratila gladna jer je uzinu podelila sa drugaricamauser posted image
Kaze " Djurdji sam dala jednu kiflicu jer ona nije ponela uzinu a Mimi sam dala jer nije mogla u rancu da nadje gde joj je mama spakovala"
user posted image

< Poruku je uredio gagana83 -- 2.9.2016 19:34:19 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here