|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski strahovi
1.3.2015 19:34:02   
milicicak
Ja i dalje imam uzasan strah da ce se T negde otrovati hranom, tj sa ce u trenutku moje nepaznje pojesti nesto sto sadrzi mleko.
Kad je bila manja stalno sam proveravala da li dise, kaka mi je bila opsesija, brojala sam mililite mleka i grame hrane koje je pojela. Sad sam se po tim pitanjima malo opustila :)
Nikad se nisam bojala da ce pasti, udariti se, povrediti, valjda zato sto je ona po prirodi oprezna i sto mislim da su te stvari sastavni deo zivota...
Kako raste sve vise se bojim da cu kao roditelj omanuti u vaspitanju, da necu uspeti da je naucim da ceni i prihvati razlicitost, da je necu usmeriti na pravi nacin i da necu na vreme umeti da prepoznam i kanalisem njene sposobnosti i talente...

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Roditeljski strahovi
1.3.2015 19:53:05   
mila83

IZVORNA PORUKA: milicicak


Kad je bila manja stalno sam proveravala da li dise, kaka mi je bila opsesija, brojala sam mililite mleka i grame hrane koje je pojela.


Ja to sada radim, prosla sam sa Teodorom kroz pakao dok nije operisala srce,jer skoro nista nije jela prva tri meseca,napredovala samo prvi mesec 400g,druga dva ama bas nista..sad posle operacije ona je ok, ali ja i dalje strepim da nece dovoljno napredovati , i dalje ima otpor prema hranjenju i flasici...



_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Roditeljski strahovi
1.3.2015 20:01:07   
emicaa
Kad je T imala mjesec dana par puta je noću u snu povraćala,izlazilo i na usta i na nos,tad me bio strah da se ne ponovi kad zaspim pa sam uglavnom bila budna i pazila.Sad me strah da se nečim ne udavi ili kad bude toplo pa balkonska vrata budu otvorena da ne spadne,balkonska ograda je visoka,meni do struka i trebala bi biti nindza da dodje do ivice ali ja i dalje imam taj strah user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Roditeljski strahovi
1.3.2015 20:52:03   
jabudic
Čitam i vidim da ima dosta pretjeranih strahova. Ali svako zna zašto se nečega plaši. Ja nikada nisam bila paničar. Prvi veliki strah sam preživjela kada je J imao epi napad. Od tada je taj strah sastavni dio mene, da li će se ponoviti, kako spava, kako diše, nikad se posle toga nisam opustila. Čak sam primjetila da sam postala mnogo uplašena kada su u pitanju neke banalne stvari, kao ljuljanje na ljuljašci u parku, hodanje ulicom, itd. U svemu vidim ono najgore.

Nadam se da ću se toga osloboditi, nije baš optimističan pogled na svijet...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Roditeljski strahovi
2.3.2015 18:17:26   
veselicaa
Jabudic naravno da su strahovi u vezi zdravlja dece najveci.Moje su obe imale zapaljenje pluca,plus S.ima laringitis i sa svakom prehladom zamisljam kako ce nam se ponoviti sve lose sto smo jednom prosli.Za S. se najvise plasim da ne dobije napad kaslja,iako ga nikada nije imala ali sam cula da deca sa laringitisom imaju vece sanse da ga dozive.I da,dok brines oko zdravlja drugi strahovi postanu manje vazni.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Roditeljski strahovi
2.3.2015 19:06:13   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Jabudic naravno da su strahovi u vezi zdravlja dece najveci
.I da,dok brines oko zdravlja drugi strahovi postanu manje vazni.


Upravo tako,pogotovo kada to prozivis pa znas kako je.Ne ponovilo se! Proci ce to vremenom...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Roditeljski strahovi
2.3.2015 19:10:58   
Bibilib
Veselice bas mi je zao i razumem tvoj stah...a roditelji najvise brinu za svoju decu tako da je suvisno da kazem nemoj da brines...user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Roditeljski strahovi
2.3.2015 20:32:48   
veselicaa
Hvala Bibilib.
Svaki roditelj se na drugaciji nacin nosi sa strahovima,mada previse straha nije dobro pa se trudim da budem razumna i ne dozvolim mu da me ometa.Jedina dobra stvar je sto nisam panicar i uvek dobro reagujem u stresnoj situaciji,ali kada prodje onda se lose osecam i tesko zaboravim ono sto se desilo.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Roditeljski strahovi
2.3.2015 22:55:24   
mila83
Neki roditelji dozvoljavaju da ih strah kontrolise pa zbog toga mnoge stvari uskracuju deci.E toga moramo da se pazimo mame! Da je tesko biti majka, to samo mi razumemo ali i najlepse user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Roditeljski strahovi
3.3.2015 7:08:44   
Misha i Ljisha
povreda se ne bojim preterano. Ja uvek kazem moje dete nije debil.user posted image Npr tete u domu zdravlja, D uzela da zatvori vrata kad je usla i one "jao jao pazi prst" i ja pocnem da se smejem i kazem pa dobro i da prikljesti prst nece joj otpastiuser posted image , ako se udari glavom o cosak stola nece prosuti mozak jer ne leti 100km na cas u ivicu, drmnuce se pa ce znati da se cuva. I td. Opet i sto se tice bolesti ja nisam panicar dok je moj muz nesnosan i stalno je pipka da li ima temp da li je vruca meri joj temp na 15 min kad je bolesna, gnjavi dete bezveze.

Ja se vise bojim nekih drugih stvari ajd tako da kazem. Bojim se da necu moci da finansijski ispratim njene talente tako reci. Nekako se iskreno vise ni ne bojim da nece biti lepo vaspitana jer vec zna da kaze izvini, dovidjenja i te kulturne reci a ni ne zna dobro da prica. Kaze mi vaspitacica nedavno"da nije lepo vaspitano dete verovatno bi bila nemoguca"user posted image
Eto nadam se da ce biti dobar covek a vec sad se nekako vidi da hoce ako ja to lepo sve "ispratim" jer nudi npr svom bratu kolace, donese mu tanjir i kaze "ajde majo kači", ljubi sve, kaze "mama se jubi i joji" sva je puna neznosti. Itd. Tako da eto nesto nemam puno straha iskreno ali finansije me bas bas "plase"user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Roditeljski strahovi
3.3.2015 9:19:34   
mila83

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

povreda se ne bojim preterano. Ja uvek kazem moje dete nije debil.user posted image Npr tete u domu zdravlja, D uzela da zatvori vrata kad je usla i one "jao jao pazi prst" i ja pocnem da se smejem i kazem pa dobro i da prikljesti prst nece joj otpastiuser posted image , ako se udari glavom o cosak stola nece prosuti mozak jer ne leti 100km na cas u ivicu, drmnuce se pa ce znati da se cuva. I td. Opet i sto se tice bolesti ja nisam panicar dok je moj muz nesnosan i stalno je pipka da li ima temp da li je vruca meri joj temp na 15 min kad je bolesna, gnjavi dete bezveze.





Hihih,malo me podsecas na mene sto se tice toga.user posted image

Ja se do ovog sa Teodorom nisam plasila bolesti,nije da se plasim i sada,ali eto...a svasta covek vidi i u bolnici,bome sam se svega nagledala za dva meseca tamo.
Kad bih razmisljala na duze staze,mene brine kako ce se moja deca snaci u ovom okrutnom svetu.Ucim ih da su dobri, da gledaju dobro u ljudima,da ne uzvracaju losim vec da se odmaknu od takvih, da ne stvaraju komplekse, da su samouvereni i samostalni...

Plasim se stvari na koje ni jedan roditelj ne moze da utice mnogo,drugih uticaja kada deca nisu sa njim...ali sve je to sastavni deo roditeljstva, i trudim se da ne mislim mnogo o tome.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Roditeljski strahovi
6.10.2015 13:55:16   
choopa choops
Da se negdje istresem...

U posljednje vrijeme imam sve veći strah da ću se ili ja razboljet ili djeca. Ne mogu to da izbacim iz sebe nikako user posted image Nikad u životu nisam bila strašljiva, stvarno sam od onih roditelja koji se ne boje ničega u vezi djece, ni da će padnut, ni da će se zadavit, ni ovo ,ni ono.
Razmišljam kako sam počela ovoga da se bojim...Valjda jer svako malo u našem gradu (a malo je mjesto) umre neko od neizliječivih bolesti user posted image Onda razmišljam o porodičnoj istoriji malignih bolesti, i ni to nam ne ide u prilog. Prije nekoliko umrla neka mlada majka, juče neko dijete. Na internetu mi stalno izlaze neke slike, akcije za pomoć.
Ne znam, jako se bojim i ne znam kako da se otkačim od tih misliuser posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Roditeljski strahovi
6.10.2015 17:36:23   
branki*
uh,bre,choopo,kud te to spopadeuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Roditeljski strahovi
6.10.2015 21:39:03   
wivern
Choopo sve je to normalno jer em se bojis vise zbog dece em se naslusas vise takvih prica sto si stariji.
Iz tog vrzinog kola nije lako izaci, pokusaj da ,kad te obuzmu takce misli, zaposlis mozak sa nekim drugim stvarima.
Nista pametno ti nisam a i ne mogu reci. Drzi se user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Roditeljski strahovi
6.10.2015 22:30:35   
mila83
Chupo user posted image Svi mi nekad imamo takve misli,to je normalno i proci ce...nekad do nas dodju takve vesti..bolesti ce uvek biti..nemoj da mislis o tome,slazem se sa Wiv.Uzivaj sa svojom decicom.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Roditeljski strahovi
6.10.2015 23:02:56   
choopa choops
Hvala vam drage RRajke user posted image

Evo recimo izašla mi je odavno nekakva kao kvržica na vratu. Ne vidi se, ali se osjeti pod prstom, manja je nego zrno graška. Na dermatološkom pregledu su mi rekli da to nije ništa, nego kao nekakva nakupina masna, nešto bezazleno...

Onda, imam izražene mladeže, prije nekoliko sam išla na pregled zbog jednog koji je veliki i na nezgodnom mjestu. Dr je odmah rekla da je taj OK, a dermoskopski mi je pregleda sasvim neka tri druga mladeža. I kao sve sje u redu. I hvala Bogu da jeste. Ali, imam problem jer me opet hvataju crne misli, zašto nisam insistirala da mi i taj pregleda....

I tako...stalno se vrtim u krug. A da ne pričam o tome što se za njih bojim još više. Pravim od muve slona!user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Roditeljski strahovi
6.10.2015 23:20:35   
wivern
E, nemoj meni nista da pricas. U poslednjih godinu dana sam cula xy slucajeva leukemije, sve mladji svet. Sad kad vidim na sebi modricu krenem da panicim prvo i da se pregledam...onda udahnem dva , tri puta, nekad i pljesnem sebi koji samar pa pokusam da skrenem misli. Uglavnom se bodrim time da moram biti tu za Maksu, makar do njegovog 20-og rodjendana.
Znam da ti je tesko, to bas ume da bude opterecujuce, ali je jako bitno da ti kod sebe to primecujes. Znaci da si svesna i da se boris. Ne bi valjalo da ne primecujes na taj nacin.
Zato smo tu, da jedna drugoj budemo podrska kad zatreba. user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Roditeljski strahovi
6.10.2015 23:41:14   
choopa choops
user posted image
Jbt totalni sam hipohondar postala! user posted image
Ma mora biti sve u redu, nego eto spopadnu me te gluposti tu i tamo, pa se iznerviram jer ne mogu da se kontrolišem.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Roditeljski strahovi
6.10.2015 23:53:30   
Azra_
Hehhe, mene tako spopadne strah. Ma umalo ne ostavim pismo mužu i mami, u fazonu da dam instrukcije šta da rade kada me ne bude. Ne zna čovek da li da plače ili da se smeje.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Roditeljski strahovi
22.5.2016 9:25:54   
wivern
Ja u poslednje vreme dosta razmisljam o tome hocu li uspeti da Maxu vaspitam na pravi nacin. Tvrdoglav je i mora da istera sve po njegovom (hm, to je sve nasledio od mnene user posted image ).
Cak i u obdanistu tera inat vaspitacicama. Iskreno, treba mu i muska ruka jer bas ima jak karakter.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Roditeljski strahovi
22.5.2016 10:55:48   
emicaa
Živimo na zadnjem spratu a T zna sama otvoriti balkonska vrata...

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Roditeljski strahovi
22.5.2016 11:19:24   
NadaR
U strahu sam kad treba da ide na igraliste biciklom user posted image To je oko kilometar daleko od nase kuce a voze nenormalno user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Roditeljski strahovi
22.5.2016 11:20:00   
eca89
Joj, Emice, a mi na osmomuser posted image !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Roditeljski strahovi
22.5.2016 11:28:04   
Maraj
Najjace mi kad "matoraci" na sve te strahove nase , odreaguju , " Ma daj , preterujes"
i ja ih imam dosta vezano za L

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Roditeljski strahovi
22.5.2016 11:30:37   
emicaa

IZVORNA PORUKA: eca89

Joj, Emice, a mi na osmomuser posted image !

Eco ja baš pazim da ni na sekundu ne bude sama,na mali je pušram jer imamo još i žicu zbog mace i tu je sigurna.Još ona ima glupu naviku da kad je zovem neće se odmah javi a mene sasječe sa svih strana.
Najbolje ne imati ni sto ni stolice na balkonu.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here