|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zatvor kod dece
6.11.2019 23:28:07   
flamingos
Mirko,kako ste?Nadam se da je sve ok.da i polako dolazi sve na svoje mesto.Držite se,mora tako.Muke su to,ali šta da radite.Pregurate sad i nećete više da se mučite.Hajd odmarajte,koliko je to moguće.Verujem da si i ti preumorna i od nespavanja,briga...


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Zatvor kod dece
6.11.2019 23:32:00   
Mirko Svirko
Ma ja sam sada kad je bila vizita pocrvenela i otekla i od plakanja i od razmisljanja. I ne znam kako da mu pomognem. Sve se skupilo.  I ceo dan subfebrilan.I znam da je 5 dana na terapiji. I na blokmaxu. Pa eto ocekivala sma neko poboljsanje a ne da padne i da tako omalaksa i da jedva im stolicu i da ja skrenem usput.Ali sada nema i bice baljda sve kako tteba. Sutra cu sa nasim dr da vidim. Izuzetno mu verujem. Da mu ne verujem ne bi ni dosla ovde. 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Zatvor kod dece
6.11.2019 23:36:11   
flamingos
Joj Mirko,baš me rastuži😢Znam da ti je teško,ali moraš da budeš jaka zbog njega.Polako,doćiće to sve na svoje mesto.Ljubim vas.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Zatvor kod dece
6.11.2019 23:49:46   
Mirko Svirko
Brzo ssm se restartovala da budem ok. Sada on spava ja ga presvlacila do sada 2x jer se znoji. 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Zatvor kod dece
7.11.2019 13:42:14   
kamičak
Jel bolja situacija danas, Svirko?

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Zatvor kod dece
7.11.2019 16:00:43   
Mirko Svirko
Kamicak hvala na pitanju. Sve je dobro danas. Jedemo pijemk. Manje placemo. I nadam se bice ok. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Zatvor kod dece
10.2.2020 12:18:57   
nata11
Mi opet muku mucimo. Jos malo puna 8 meseca.

Vec 4 dana kaki kuglice, juce cak bile i bas tamno braon- skoro crne, pa onda opet tamno zelene.

Gledam da jede raznovrsno, 2 dana je kljukala sljivom, nudila toplu kamilicu ( koju odbija).

Sada joj dajem opet plantex par dana, smanjila sam zitarice, izbacila pirinac, bananu. Nemam vise ideja. Cekam tatu da mi donese domace jabuke pa da ispecem i ponudim je.

Inace super raspolozena, stomak mek... Sacekacu jos danas pa sutra zovem dr da vidim sa njom.

< Poruku je uredio nata11 -- 10.2.2020 12:19:54 >


_____________________________





(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Zatvor kod dece
10.2.2020 12:23:13   
dunja RR
Nato, a kaki redovno ili ne?
I M nekada kaki kuglice, ali ja to ne smatram kao problem, sve dok ima redovnu stolicu, a ima, od rođenja 2-3 puta dnevno.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Zatvor kod dece
10.2.2020 12:37:01   
bubulence
Nato izbaci krompir, sargarepu, pirinac, bananu. Obe moje ćerke su se jaaako mucile, placu one dok kake, placem ja pored njih. Sve smo probali, sljive, kruske, proso, palentu. Nista nije pomoglo dok dr nije uvela sirup. Nesto lactulose ako se dobro secam. Mogu potraziti na netu. To nas je spasilo


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Zatvor kod dece
10.2.2020 12:38:01   
bubulence
Kod nas sigurno nije bilo povezano sa mlecnim jer mladja cerka nije koristila nista zbog alergije


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Zatvor kod dece
10.2.2020 12:43:19   
nata11
da, 2x dnevno.
Lepo i mleka pije, bebi caja razblazenog oko 120 ml, lepo jede ...



_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Zatvor kod dece
10.2.2020 12:47:47   
Misha i Ljisha
Nato sargarepa je mojoj D bila najgora. Sto kaze bubi place ona placem ja. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Zatvor kod dece
10.2.2020 13:22:27   
Sanidej
Nato, ako zelis ubaci malo mlevenog semena lana u vocne kasice (jednu kasicicu za pocetak).

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Zatvor kod dece
10.2.2020 13:35:43   
lesica
Nato, tikvica radi odličan posao, i bundeva.
A ako šmizi odbija toplu kamilicu, probaj sa ohlađenom (zaslađenom) pa po par kašičica.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Zatvor kod dece
10.2.2020 14:37:07   
Filadendronka
Nato, moje dete gotovo od rodjenja muce neredovne i tvrde stolice. Kaki u proseku jednom nedeljno i bas se namuci. Nista nema dugotrajnog efekta kod njega. Javi sta kaze dr. 

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Zatvor kod dece
10.2.2020 14:53:05   
bubulence
Bas zbog takve stolice su moja deca isla na nosu cim su pocele samostalno da sede. Mnogo im je lakse da kake u tom polozaju. 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Zatvor kod dece
10.2.2020 14:57:25   
Ana RR
Nato, nemoj da izbacuješ bananu, ona je dobra i kod dijareje i kod zatvora zbog vlakana koje sadrži. Pečena jabuka mislim da steže stolicu, barem je mom detetu tako bilo.

Moj Marko bi se uvek iskakio posle avokada, valjda zbog masnoće. Jeo je sa bananom.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Zatvor kod dece
10.2.2020 15:20:48   
yedi

IZVORNA PORUKA: Olga75

a glicerinski cepici ako se bas muci user posted image
meni je to nekako lakse od toplomera ili igrice sapuna kad ne ide


A da i sa toplomerom sam pokusala.Eto jedino jos sa cepicima da pokusam.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Zatvor kod dece
10.2.2020 16:02:52   
bubulence
Toplomer NIKADA NIKADA ne ide kod tvrde stolice!!!!! Tako samo moze da se povredi dete. Toplomer ide kod zatvora


(odgovor članu yedi)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Zatvor kod dece
11.2.2020 12:31:37   
Sanidej
Ja ne bih gurala toplomer ni u kakvom slucaju.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Zatvor kod dece
14.2.2020 15:43:22   
flamingos
Nato,jeste li uspeli da normalizujete stolicu?


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Zatvor kod dece
14.2.2020 17:34:21   
nata11
I dalje je 3x. 1 manja kuglica i 2x srednji komadi ali se bojan sredila. Verovatno je onako tamna bila od sljive. Uzecu sutra onu zitaricu sto si pominjala pa joj kuvam da probamo. Ima je sada u Lidlu. 



_____________________________





(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Zatvor kod dece
14.2.2020 17:55:04   
flamingos
Duša draga.Ljubi je puno.❤


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Zatvor kod dece
23.6.2021 10:03:02   
nata11
Da li dete od 2 godine moze Isilax bez preporuke dr? Koliko sam shvatila to je prirodni sirup?

Trenutno izlaze trojke i ne jede nista sem malo supe, caja,vode i mleka. Jedva da kaki par zutih kuglica. Davala Waya kapi ali ne pomazu.


_____________________________





(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Zatvor kod dece
23.6.2021 14:31:21   
lesli
Nato, ja sam davala.Nije bas bez preporuke, ali je nisam vodila kod naseg pedijatra. Pitala sam rodjaku, cija je tetka pedijatar i zena nam rekla da damo slobodno 1x dnevno 15ml.
A uvek mozes i suve sljive da dajes da jede, ako voli.Nama su one nekad zamena za slatkis 🙃

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 stvari koje deca uvek pamte o roditeljima
Neki trenuci stvaraju uspomene. Njihove uspomene kojih će se verovatno sećati ceo život.
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image
Click Here