|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stambeni kredit
25.1.2021 14:27:44   
jess021
Milena, slazem se. Ima zgrada koje su nove ali su isfuserisane, ali svejedno ne bih uzela nikad nesto staro jel koliko god ti da sredis i renoviras uvek je kod komsije ispod/iznad stare cevi, instalacije...


Von, bas nezgodno. Jel nema sanse da se mama predomisli? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Stambeni kredit
25.1.2021 16:01:44   
vonavoj
Nas tri smo se dogovorile,to je bitno..ali sa druge strane sad treba ulagati u kucu,a mm nece dok se ne prepise na mene...sto je i logicno.Ne znam za mamu,ona je baksuz po svemu,vec znate...tata je rekao da ce mi prepisati njegovu polovini,ako ona ne da..a ja to ne bi volela..Treba sve uz dogovor..polako,ne silim nista,a ni stan necemo moci bar dok ne skupimo za depozit..jos jedno 5godina🤣🤣


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 10:55:24   
Milena18
Koliko vam je trebalo vremena da nađete stan od kad ste počeli da tražite? I da li je neko kupio stan bez posrednika, tj. direktno od vlasnika? Ja sam baš nešto obeshrabrena dosadašnjim iskustvom.
Trebalo je u petak da pogledamo neki stan, vlasnici su u izolaciji. Druge stanove agent nije hteo da pokazuje jer je procenio da je taj baš za nas. U međuvremenu ja obiđem taj kraj i po fasadi vidim da zgrada uopšte nije u toj ulici gde nam je rekao, nego na mnogo lošijem mestu. Prekjuče zovem drugu agenciju za drugi stan, kažu mi da su u gužvi i da će me pozvati kasnije, ne pozovu me i sad se ne javljaju. Imam utisak da ja njih treba da jurim i zovem po sto puta dnevno da bih eventualno nekad videla stan.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 10:57:58   
Sanjica26 RR
Milena, sto idete preko agencije? 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 11:03:00   
Milena18
Sanjice, ovde ni nema oglasa za stanove bez posrednika. Jedino što mi je palo na pamet je da mi lepimo oglas na zgrade koje nas interesuju. Znamo, doduše, za jedan stan koji se prodaje u zgradi moje svekrve, ali ne bismo tamo, hvala lepo user posted image Sad smo rekli ljudima koje poznajemo da se raspitaju prodaje li neko tamo gde nama odgovara, volela bih da zaobiđemo agenciju.

< Poruku je uredio Milena18 -- 7.4.2021 11:04:14 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 11:23:36   
Sanjica26 RR
Najbolje tako Milena da pitate. Mi smo preskocili agencije. I oni uzimaju za sebe procenat. I imam utisak da nisu realni kad je u pitanju prodaja stanova.

Mi smo nasli preko prijatelja stan. Prvi put pre dve godine kad sam usla u stan ja sam ga otpisala. U uzasnom stanju je bio. Verovatno jer je bila cudna atmosfera u stanu. Krenuli smo intenzivno da trazimo stan, međutim sve nam je bilo preskupo. Krenuli smo u razmatranje stana koji sam otpisala. Opet smo otisli. Kad sam ga bolje osmotrila, shvatila sam kad ga budemo skockali bice bombonica. Naravno, imali smo muke sto se tice prethodnih stanara. Ostavili su stan u rasulu.  Za neke stvari prodavci nisu rekli i posle su lagali. Sve u svemu kako je to prosli zadovoljni smo. 
Srecno u traženju. 😘

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 12:09:54   
jess021
Milena, imaju li kod vas oglasi u kome se oglašavaju nekretnine?

Ima i neka fora sa agencijom da neko drugi potpise onaj papir da cete stan kupiti samo preko njih, a vi pronadjete vlasnika i dogovorite se direktno

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 12:17:47   
Milena18
Ima oglasa, Jess, ali samo se agencije oglašavaju. Jedino ovako kako je Sanjica opisala, da čuješ da neko prodaje, pa da odeš da pogledaš.
Da, agencije ovde naplaćuju proviziju i od kupca i od prodavca. Znači, ja treba da ih jurim da mi pokažu stan, da zovem 20 puta za jedan stan, i na kraju im još debelo platim. Mislim, razumem ja da to tako ide, ali da bar rade kako treba, tj. olakšaju ti traženje.
A to da neko drugi potpiše, a mi se dogovaramo mimo njih, tačno vidim da bismo nas dvoje tu nešto zeznuli, smotani smo mi za takve stvari user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 13:11:05   
mati
Pazi njega, procenio da je taj stan bas za vas...
Milena, tako je možda i najbolje, napravite flajere, izlepite i dajte vi oglas na nekom sajtu isto, ali na znaci, bez posrednika.
I preko prijatelja, pusti svima da imaju u vidu.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 14:10:32   
Duškić
Agencije uzimaju 2 %, a to je na svaku cifru puno ali tako je i za rentanje je prva zakupnina.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 18:09:46   
dunja RR
Nije vezano za kredit, ali možda znate, ko je kupovao nekretnine, da li postoje neke olakšice u smislu manjeg poreza na kupoprodaju ako je prva nekretnina na nečije ime ili ne?
Mi smo u procesu kupovine placa i kuće od mog tate, na divnom mestu u Ravnom Gaju (Barajevo), jer je zapeo da proda to budzašto, neki ljudi sa Kosova kaže, mu ovih dana dolaze na vrata i mašu sa ugovorom, pa sam ja odlučila da kupim, da ne bi nešto što je deda pravio prodao za smešne pare (to je već uradio sa placom koji smo imali na Kosmaju) i dogovorili smo se, pripremam ugovor, samo ne znam da li da na muža bude, jer sam ja već vlasnik stana u kome živimo (dedin stan, tata mi poklonio ugovorom o poklonu, i nisam plaćala porez na prenos).

Pre nego ozvaničimo sve imam par stvari koje ću morati da završim, kopanje septičke, sprovođenje vode iz dvorišta do kuće, i nakon toga dovođenje geometra radi upotrebne dozvole, i onda ćemo obaviti kupoprodaju.

Znma da je of, ali ako je neko kupovao stan, da li je bolje da bude prva nekretnina?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 18:13:38   
dunja RR
Mislim svakako ću isčitati zakon detaljno, ipak sam neki dipl. pravnik user posted image neko reko da pitam ovde, ako ko zna da znam u kom pravcu da razmišljam. Svakako imam vremena, dok prvo obavim ove fizikalije, pa tek onda idemo sa ugovorom u sud.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 18:40:07   
Sanjica26 RR
Suzi, vraca se tada ceo porez koji platis. Mi smo kupili prosle godine stan. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 19:04:36   
dunja RR
Hm, ako je tako, možda bolje na sebe da kupim, pa ako nekad D bude na svoje ime kupovao stan, više se isplati da se tu vrati porez, ipak je stan skuplji pa samim tim je veći porez. Razmisliću, imam vremena ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 19:12:43   
Filadendronka
Dunja, ne bi placao porez na prenos apsolutnih prava kao kupac prve nekretnine i to za kvadraturu do 40km. Ako kuca ima vise od 40m2, placa se taj porez za te kvadrate koji su preko. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 19:49:36   
dunja RR
Aha,ipak se plaća porez za preko 40kv, ok, hvala Fil.

Kuća je mala, jer ima samo kuhinju, sobu, predsoblje i kupatilo, u prizemlju. Ima i sprat, ali je on valjda zaveden kao tavan.
Ja planiram da dignem krov i napravim normalan sprat gore.
Ali svejedno, nije neka velika kvadratura, dole ima ja msilim manje od 40 kvadrata, ali ne znam da li se računa u kvadraturu i taj sprat, koji je sada kao tavan, jer je krov nisko, ili kao potkrovlje recimo. Ali je prostor gore solidan, isti kao dole. Ako se računa i gore onda ima sigurno preko 40 kvadrata.

A da, ima i zidana garaža posebno, odvojena je od kuće, i ona ima neku kvadraturu..

I plac oko kuće je 10 ari.

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.4.2021 19:56:42 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 19:51:39   
Milena18
Dunja, i za svakog člana porodice koji živi na istoj adresi kao i ti možete da dobijete oslobađanje od poreza za po dodatnih 15 kvadrata. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 19:53:45   
dunja RR
Milenče, da li to važi iako je vikendica u pitanju, tj. nećemo živeti tamo? A u stanu u kom živimo smo samo mm, ja i deca.
Može i na decu da se dobije oslobađanje ili ne?

IZVORNA PORUKA: Milena18

Dunja, i za svakog člana porodice koji živi na istoj adresi kao i ti možete da dobijete oslobađanje od poreza za po dodatnih 15 kvadrata. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 20:28:33   
jess021
Dunja, ja koliko znam na sve clanove porodice se računa. I da, ako nije nova nekretnina, nema povrata poreza vec se ne placa porez na prenos apsolutnih prava, pod uslovom da ti je prva nekretnina, tako da je bolja opcija da kupite na tm



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Stambeni kredit
7.4.2021 21:51:56   
Didy
Dunja,Mi smo napravili kuću na placu roditelja mm. Oni su napravili ugovor o poklonu svom sinu. Ne znam da li time imaš neke uštede, razmotri i prouči i tu opciju. Kuća se vodi na mm, tako smo se u startu dogovorili zbog nekih eventualnih narednih kupovina. Sad treba da uzmemo stan koji će se voditi na mene i tako ostvarujemo povrat poreza. Da smo kuću pisali pola-pola, to sad ne bismo mogli.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Stambeni kredit
8.4.2021 0:10:40   
dunja RR
Didy, da i tata i ja smo napravili ugovor o poklonu pre nekih 8 godina, za stan u kome ja živim.
Ako je ugovor o poklonu u prvoj naslednoj liniji, tu se ne plaća porez na poklon imovine, i ja nisam platila. Mada, set_ih se da mi je stiglo pismo iz opštine, kada sam bila sam trudna sa S, gde je pisalo da dugujem par hiljada eur na ime poreza na sticanje stana u mom vlasništvu.
Pritom ovaj stan vredi preko 80.000 eur, pa i porez je bio dosta. Ja otišla u opštinu, ponela ugovor, došao i tata, ja sa ogromnim stomakom, a oni si tamo izvinjavali jer su pogrešili.

Ali sada bih da plac i kuća budu na mm, a tu već ne može ugovor o poklonu, da bi se oslobodili poreza. A i nije neka cena.
Kkuću i plac prodajetata budzašto, zato i ne želim da ode u tuđe ruke.
Pa iako odlučim kansije da prodam, sigurno neću tražiti tako malo, koliko su njega hteli na brzaka da uhvate. Bar duplo ću, ako uošte ikad poželim da prodam.

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.4.2021 0:11:30 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Stambeni kredit
8.4.2021 7:33:46   
mati
Suzi, totalno si me kupila ovim. I ja sam jako vezana za selo, i to mesto gde sam provodila svoje detinjstvo. I evo borim se, da održim tu kućicu, da moja deca imaju gde da odu bar na vikend. Vikendice se sada prodaju za džabe, neće ljudi da se bakcu i ulazu, nemaju vremena da odu da pospreme malo i uživaju. Draži su im hoteli i izvolite. A svaka od tih kuća ima svoju priču.
Želim ti da uspeš, pa makar i platila porez, verovatno je mala cifra u pitanju, ali da imaju sutra S i M gde da odu.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Stambeni kredit
8.4.2021 7:47:46   
Milena18
Dunja, ovo sam pre neki dan čitala, sada ga nađoh ponovo. Po ovome, ne znam ni da li ti imaš pravo na oslobađanje od poreza jer je stan u kome živite u tvom vlasništvu, svejedno što ga nisi kupila.

Porez na prenos apsolutnih prava ne plaća kupac koji kupuje prvi stan, i to za površinu koja za kupca prvog stana iznosi do 40 m2 i za članove njegovog porodičnog domaćinstva koji od 1. jula 2006. godine nisu imali u svojini, odnosno susvojini stan na teritoriji Republike Srbije do 15 m2 po svakom članu.

Uslovi koje kupac treba da ostavri su:

1) da je punoletni državljanin Republike Srbije, sa prebivalištem na teritoriji Republike Srbije;
2) da od 1. jula 2006. godine do dana overe ugovora o kupoprodaji na osnovu koga stiče prvi stan, nije imao u svojini, odnosno susvojini stan na teritoriji Republike Srbije.

Ako kupac prvog stana kupuje svojinski udeo na stanu, pravo na poresko oslobođenje ostvaruje se u srazmeri sa svojinskim udelom u odnosu na površinu do 40 m2, odnosno do 15 m2.

Porodičnim domaćinstvom kupca prvog stana smatra se zajednica života, privređivanja i trošenja prihoda kupca prvog stana, njegovog supružnika, kupčeve dece, kupčevih usvojenika, dece njegovog supružnika, usvojenika njegovog supružnika, kupčevih roditelja, njegovih usvojitelja, roditelja njegovog supružnika, usvojitelja kupčevog supružnika, sa istim prebivalištem kao kupac prvog stana. Važno je da napomenemo da prilikom zaključenja kupoprodajnog ugovora, kupac prvog stana i članovi porodičnog domaćinstva moraju imati prijavljeno prebivalište na istoj adresi.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Stambeni kredit
8.4.2021 8:15:35   
Tiziana
Sa tim porezima treba biti oprezan. Izgleda da cesto ''grese'' pa ako prodje prodje.

Kada je mama umrla, posto jectata umro pre nje, bratu i meni su ostala dva stana na dve opstine. Trebalo je da platimo porez na nasledstvo. Receno je bilo da cemo dobiti iz jedne opstine koliko treba da se plati objedinjeno. Dobili, platili. Posle godinu dana stize iz druge opstine da treba da platimo 10_x_ vise nego sto smo platili. Kad me slog nije strefio. Da ne duzim, nakon peripetija su nas zvali da nam kazu da  je doslo do greske i da ipak ne treba nista da platimo. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Stambeni kredit
8.4.2021 9:29:19   
Ana RR
Suzi, nemoj da pričaš da je tata prodao onaj plac na Kosmaju koji si spominjala? Kakva šteta...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here