|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stambeni kredit
8.4.2021 14:18:47   
dunja RR
Anči, ne, ne, nije taj, taj plac o kom sam pričala je ovaj koji ću ja kupiti, on je u Ravnom gaju, 7 km od centra Barajeva, na putu ka Babama, na vrhu je nekako, izdignut je iznad Barajeva, i okoline, puca pogled odatle.

A taj isto dedin plac, koji smo imali na Kosmaju, je bio voćnjak, bez kuće, to je tata prodao budzašto pre malo više od 15 godina otprilike.

Da se to ne bi desilo i sa ovim drugim placem, odlučih da ga ja kupim. Jer već mu kupci dolaze na vrata ovih dana, ne znam ni kako su našli adresu gde živi. Neki ljudi sa Kosova, i neki iz Bosne, I već napravili ugovor i mašu mu parama ispred vrata. Rekla sam da ću mu dati koliko i oni nude, i kraj.
A vredi mnogo više plac.

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Suzi, nemoj da pričaš da je tata prodao onaj plac na Kosmaju koji si spominjala? Kakva šteta...



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Stambeni kredit
8.4.2021 14:27:48   
dunja RR
Hej draga, ovo jeste selo, ali nije dedino rodno. Dedino rodno selo je Draževac pored Aleksinca, i tamo nisam bila 20 godina, od kada je deda umro. Ali ću ići za 10 dana, kada budemo išli za Sokobanju, ne znam ni koga ću naći tamo (imam brata sa kojim sam samo na FB u kontaktu ponekad, ai je on mlađi dosta i slabo se mene seća), neću ni moći da uđem jer je korona, ali eto samo da vidim dedinu kuću, celo detinjstvo tamo smo proveli.

Deda je onda posle rata, sa 20 godina došao u Beograd, tata moj se rodio i odrastao u Bg, ali deda je hteo nakon penzije da se vrati na selo. Nije mogao u svoje, jer tamo nije imao ništa, njegova porodica je kao i mnoge u tom kraju bila jako siromašna, ali poštena i vredna, a deda je bio najmlađe dete, deveto od svojih roditelja. Moj Sava je i dobio ime po mom dedi Savi, koga sam najviše na svetu volela, kao i babu.

I onda je deda, kada je otišao u penziju kupio plac taj koji kupujem sada, i napravio tu kućicu, gde smo stalno dolazili vikendom i leti, kao deca. Nismo ništa kupovali na pijaci, jer je deda sve gajio na tih 10 ari. Priroda je tamo divna, a pola sata treba do Beograda. Tako blizu grada, a opet si u prirodi, divnoj. Okolo su njive, šume, livade, ali se izgradilo i dosta kuća u poslednjih 10 godina.

Nadam se da ću skupiti snage da to sredim, da moja deca uživaju, a mislim da će mnogi u budućnosti bežati iz grada.
Prvi korak sam napravila, donevši odluku da kupim.


IZVORNA PORUKA: mati

Suzi, totalno si me kupila ovim. I ja sam jako vezana za selo, i to mesto gde sam provodila svoje detinjstvo. I evo borim se, da održim tu kućicu, da moja deca imaju gde da odu bar na vikend. Vikendice se sada prodaju za džabe, neće ljudi da se bakcu i ulazu, nemaju vremena da odu da pospreme malo i uživaju. Draži su im hoteli i izvolite. A svaka od tih kuća ima svoju priču.
Želim ti da uspeš, pa makar i platila porez, verovatno je mala cifra u pitanju, ali da imaju sutra S i M gde da odu.



< Poruku je uredio dunja RR -- 8.4.2021 14:32:04 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Stambeni kredit
8.4.2021 14:42:41   
dunja RR
Eto Tizi, baš tako sam se osećala kada sam videla onu cifru koju su poslali da treba da platim. Bila sam šokirana, još trudna, samo što se ne porodih.
I zakazali mi ročište, i ako ne dođem sledi odgovrnost, itd.

Kada sam došla tamo sa stomakom do zuba, sa ugovorom i tatom, oni kažu da su pogrešili i tražila sam da mi napismeno daju da sam se pojavila kada je traženo i da su priznali grešku. Jbg. pravnik sam, i hoću sve napismeno.

Što kažeš možda se neko i upeca pa plati.


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Sa tim porezima treba biti oprezan. Izgleda da cesto ''''''''grese'''''''' pa ako prodje prodje.

Kada je mama umrla, posto jectata umro pre nje, bratu i meni su ostala dva stana na dve opstine. Trebalo je da platimo porez na nasledstvo. Receno je bilo da cemo dobiti iz jedne opstine koliko treba da se plati objedinjeno. Dobili, platili. Posle godinu dana stize iz druge opstine da treba da platimo 10_x_ vise nego sto smo platili. Kad me slog nije strefio. Da ne duzim, nakon peripetija su nas zvali da nam kazu da  je doslo do greske i da ipak ne treba nista da platimo. 



< Poruku je uredio dunja RR -- 8.4.2021 14:49:58 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Stambeni kredit
9.4.2021 21:49:39   
bubulence


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nije vezano za kredit, ali možda znate, ko je kupovao nekretnine, da li postoje neke olakšice u smislu manjeg poreza na kupoprodaju ako je prva nekretnina na nečije ime ili ne?
Mi smo u procesu kupovine placa i kuće od mog tate, na divnom mestu u Ravnom Gaju (Barajevo), jer je zapeo da proda to budzašto, neki ljudi sa Kosova kaže, mu ovih dana dolaze na vrata i mašu sa ugovorom, pa sam ja odlučila da kupim, da ne bi nešto što je deda pravio prodao za smešne pare (to je već uradio sa placom koji smo imali na Kosmaju) i dogovorili smo se, pripremam ugovor, samo ne znam da li da na muža bude, jer sam ja već vlasnik stana u kome živimo (dedin stan, tata mi poklonio ugovorom o poklonu, i nisam plaćala porez na prenos).

Pre nego ozvaničimo sve imam par stvari koje ću morati da završim, kopanje septičke, sprovođenje vode iz dvorišta do kuće, i nakon toga dovođenje geometra radi upotrebne dozvole, i onda ćemo obaviti kupoprodaju.

Znma da je of, ali ako je neko kupovao stan, da li je bolje da bude prva nekretnina?


Mi smo uzeli pre 2 meseca. Ako je prva nekretnina imas oslobadjanje od poreza za 40m2 za vlasnika, plus 20m2 po dodatnom clanu (npr ako ćete navesti decu i iskoristiti oslobadjanje poreza za njih, mada je steta, jer onda oni nemaju to pravo kasnije kada odrastu)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Stambeni kredit
9.4.2021 21:54:02   
Sanjica26 RR
Тако смо ми Буби урадили. Чак нисмо ни мене навели. Планирам да купим неку кућицу на планини, на мору🤣



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Stambeni kredit
9.4.2021 22:53:21   
Didy
Evo ja se već tri dana dvoumim da l da pišem u temi vikendice svoje antiprotivno iskustvo, pa mi sve žao da kvarim onaj polet što vlada tamo u temi. 😉



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Stambeni kredit
9.4.2021 23:08:05   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Тако смо ми Буби урадили. Чак нисмо ни мене навели. Планирам да купим неку кућицу на планини, на мору🤣




Jaaao da me pozoves u goste 😁. Mi smo oboje vec imali  nekretnine na sebi pa nam to sada nije nista značilo, ali su nas i advokat i notar obavestili o tome jer su mislili da imamo pravo

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Stambeni kredit
9.4.2021 23:08:26   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Didy

Evo ja se već tri dana dvoumim da l da pišem u temi vikendice svoje antiprotivno iskustvo, pa mi sve žao da kvarim onaj polet što vlada tamo u temi. 😉




Pucaj 😁

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Stambeni kredit
10.4.2021 21:28:40   
Tiziana

Ja sam sigurna da oni to posalju pa ako prodje prodje. Ja kad sam otisla da proverim sta je u pitanju, ona je izvadila fasciklu i neke papire pa je krenula da racuna olovkom. Kao Bolji Zivot. Onda kad se preracunala predamnom shvatila je da su se zeznuli, da treba manje da se doplati, ali ipak treba da se doplati i usput opljunula koleginicu iz poreske sa druge opstine da ne ume da izracuna. Ja sam se pusila. Zamolila sam da se cuje sa koleginicon, ja joj dala kontakt i mail adresu pa da mi jave. I onda mi se javila posle par dana, izvinila se i rekla da nista ne treba da se doplati. 

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Eto Tizi, baš tako sam se osećala kada sam videla onu cifru koju su poslali da treba da platim. Bila sam šokirana, još trudna, samo što se ne porodih.
I zakazali mi ročište, i ako ne dođem sledi odgovrnost, itd.

Kada sam došla tamo sa stomakom do zuba, sa ugovorom i tatom, oni kažu da su pogrešili i tražila sam da mi napismeno daju da sam se pojavila kada je traženo i da su priznali grešku. Jbg. pravnik sam, i hoću sve napismeno.

Što kažeš možda se neko i upeca pa plati.


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Sa tim porezima treba biti oprezan. Izgleda da cesto ''''''''''''''''grese'''''''''''''''' pa ako prodje prodje.

Kada je mama umrla, posto jectata umro pre nje, bratu i meni su ostala dva stana na dve opstine. Trebalo je da platimo porez na nasledstvo. Receno je bilo da cemo dobiti iz jedne opstine koliko treba da se plati objedinjeno. Dobili, platili. Posle godinu dana stize iz druge opstine da treba da platimo 10_x_ vise nego sto smo platili. Kad me slog nije strefio. Da ne duzim, nakon peripetija su nas zvali da nam kazu da  je doslo do greske i da ipak ne treba nista da platimo. 





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Stambeni kredit
20.4.2021 13:53:36   
Milena18
Da li je neko podizao kredit za kuću? Pretpostavljam, tj. nadam se da se procedura ne razlikuje u odnosu na kupovinu stana.
Idemo u petak da pogledamo neku kuću, baš sam uzbuđena. To je za mene najlepši deo grada, moja baka je živela tamo i tamo sam celo detinjstvo i ranu mladost provela.

< Poruku je uredio Milena18 -- 20.4.2021 13:54:05 >

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Stambeni kredit
20.4.2021 13:57:07   
Ana RR
Milena, držim fige!

Naši prijatelji su podizali kredit za kuću ali on radi pri vojsci pa mislim da se malo razlikuje postupak.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Stambeni kredit
20.4.2021 14:41:51   
Milena18
Hvala, Anči! Jeste, za vojsku je drugačije.
Možda će se javiti neko. Ja znam samo ljude koji su kupovali stanove. Znam da banke ne daju kredite za kupovinu kuća na selu, ali za grad bi trebalo da može. Mogla bih da pozovem i banku, ali oni u mojoj filijali nemaju osobu koja se bavi stambenim kreditima, pa ko zna koliko bi vremena trebalo da dobijem odgovor. Čak i ako nam ova kuća ne bude odgovarala, shvatili smo da bismo pre kupili stariju kuću pa je polako renovirali, nego stan u starogradnji.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Stambeni kredit
21.4.2021 13:44:35   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Milena18

Da li je neko podizao kredit za kuću? Pretpostavljam, tj. nadam se da se procedura ne razlikuje u odnosu na kupovinu stana.
Idemo u petak da pogledamo neku kuću, baš sam uzbuđena. To je za mene najlepši deo grada, moja baka je živela tamo i tamo sam celo detinjstvo i ranu mladost provela.


Mi smo nedavno zavrsili kupovinu kuce preko kredita. Razlikuje se u ucescu. Ucesce za stan je 20%, a za kucu 30%. Drugarica koja je sada u proceduri kaze da njima sada za kucu traze ucesce od 35% zbog trenutne situacije . Ne znam da li je tako u svakoj banci. Mi smo podigli u komercijalnoj, ona dize u OTP . 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Stambeni kredit
21.4.2021 13:52:12   
Ana RR
Jao bubi, pa zaboravih da ste vi skoro bili u proceduri!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Stambeni kredit
21.4.2021 15:22:11   
Milena18
Hvala, Bubulence! I čestitam!
Uh, to nam baš ne bi odgovaralo, jedva smo se skrpili i za ovo učešće. Nema šanse da nađemo kuću koja bi bila toliko jeftinija da možemo da pokrijemo razliku u učešću. Moraću sutra ipak da pozovem banku.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Stambeni kredit
21.4.2021 15:47:07   
Sanjica26 RR
Milena, mi smo zbog toga i odustali od kupovine kuce za kredit. I za ucesce za stan smo se jedva snasli. Pozajmili se i vratili pozajmicu. Hvala Bogu sto mm pored svog redovnog posla zna i druge poslove da radi. Tako da smo se tako izvukli. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Stambeni kredit
21.4.2021 16:10:42   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Milena18

Hvala, Bubulence! I čestitam!
Uh, to nam baš ne bi odgovaralo, jedva smo se skrpili i za ovo učešće. Nema šanse da nađemo kuću koja bi bila toliko jeftinija da možemo da pokrijemo razliku u učešću. Moraću sutra ipak da pozovem banku.


Sve je to daleko komplikovanije nego sto ti kazu u banci. Kada smo se raspitivali sve je moglo a ne kazu ti za mnoge cake. Npr, procenitelji uvek stave nizu cenu od realne (ranije je mogao dogovor sa proceniteljem, sada molis Boga da procena bude priblizna dogovorenoj ceni). Nasa kuca je pravljena 2000.god, ima 298m2 korisne povrsine, gradjevinska vrednost je procenjena na 58000e a po procenitelju je trzisna cena bila 45000e.  Tako da je banka prihvatila tu nizu cenu ( a mi smo je platili 50 000e) . Za osiguranje kod nac.korp. su uzeli tu visu sumu, gradjevinsku, i od nje hteli da nam naplate 3,3 % ali nismo hteli. E sada, taj procenat se razlikuje , nije kod svakog isti i ne znam na osnovu cega se racuna ( kumovi su platili 2,7%, kolega 3,9%). Mi nismo uzeli to osiguranje pa nam je rata veca za nekih 7e. Troskovi predugovora, ugovora, overe ugovora, zalozne izjave, hipoteke, poreza i svega sto mora da se obavi pre same isplate su oko 2000e, a ako uzimas osiguranje kod Nacionalne korporacije onda je i skuplje. Pricali se da ce ukinuti to osiguranje, ne znam da li je u medjuvremenu ukinuto.Naša sreca je sto smo podigli bas mali iznos kredita, inace da smo trebali samo iz kredita da kupimo kucu odavno bi odustali.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Stambeni kredit
21.4.2021 17:42:27   
ivaMark
Nas ceka sledece godine ova tema...😵😵😵😵



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Stambeni kredit
22.4.2021 8:04:49   
Milena18
Bubulence, za ove prateće troškove sam znala, mada nisam mislila da su baš toliki. Ne znam ima li to veze i sa kvadraturom nekretnine i opštinom. Skoro sam saznala i za to da procene nekretnine na nižu vrednost. O tome ne smem ni da razmišljam jer ako se to desi, mi nemamo odakle da dodamo.
Da, izgleda da je i u Intesi učešće za kuću 30%, danas će mi to verovatno potvrditi. Sanjice, vi ste beše kod njih uzeli kredit?

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Stambeni kredit
22.4.2021 8:09:34   
Sanjica26 RR
U intezi smo uzeli. Relativno skoro. Prosle godine. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Stambeni kredit
22.4.2021 8:21:36   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Milena18

Hvala, Bubulence! I čestitam!
Uh, to nam baš ne bi odgovaralo, jedva smo se skrpili i za ovo učešće. Nema šanse da nađemo kuću koja bi bila toliko jeftinija da možemo da pokrijemo razliku u učešću. Moraću sutra ipak da pozovem banku.


Sve je to daleko komplikovanije nego sto ti kazu u banci. Kada smo se raspitivali sve je moglo a ne kazu ti za mnoge cake. Npr, procenitelji uvek stave nizu cenu od realne (ranije je mogao dogovor sa proceniteljem, sada molis Boga da procena bude priblizna dogovorenoj ceni). Nasa kuca je pravljena 2000.god, ima 298m2 korisne povrsine, gradjevinska vrednost je procenjena na 58000e a po procenitelju je trzisna cena bila 45000e.  Tako da je banka prihvatila tu nizu cenu ( a mi smo je platili 50 000e) . Za osiguranje kod nac.korp. su uzeli tu visu sumu, gradjevinsku, i od nje hteli da nam naplate 3,3 % ali nismo hteli. E sada, taj procenat se razlikuje , nije kod svakog isti i ne znam na osnovu cega se racuna ( kumovi su platili 2,7%, kolega 3,9%). Mi nismo uzeli to osiguranje pa nam je rata veca za nekih 7e. Troskovi predugovora, ugovora, overe ugovora, zalozne izjave, hipoteke, poreza i svega sto mora da se obavi pre same isplate su oko 2000e, a ako uzimas osiguranje kod Nacionalne korporacije onda je i skuplje. Pricali se da ce ukinuti to osiguranje, ne znam da li je u medjuvremenu ukinuto.Naša sreca je sto smo podigli bas mali iznos kredita, inace da smo trebali samo iz kredita da kupimo kucu odavno bi odustali.


Mnogo para treba,ja ne znam odakle da se stvore,ako nemas da ti neko pomogne,pozajmi..ali razmisljam i ako uzmemo kredit od 60.000e (i ja bi kucu),kolika je rata,bar 400e..i od cega dalje,da se sredi,vrate pare...meni je plata tolika... Hvala bubi sto si napisala realne troskove,nije to samo dignes kredit i kraj..odakle posle da kypis namestaj,sredis kucu,stan,svejedno.i ja sam cula za procenitelje..I sta sad,ako uzimam 60.000 depozit je 18 000e..pa da sanjam o tome.. odustajem i pri pomisli...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Stambeni kredit
22.4.2021 8:22:00   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Milena18

Bubulence, za ove prateće troškove sam znala, mada nisam mislila da su baš toliki. Ne znam ima li to veze i sa kvadraturom nekretnine i opštinom. Skoro sam saznala i za to da procene nekretnine na nižu vrednost. O tome ne smem ni da razmišljam jer ako se to desi, mi nemamo odakle da dodamo.
Da, izgleda da je i u Intesi učešće za kuću 30%, danas će mi to verovatno potvrditi. Sanjice, vi ste beše kod njih uzeli kredit?


Znas kako, izrada ugovora kod advokata je fiksna, overa ugovora kod notara takodje, zalozne izjave isto. Razlikuje se porez koji je 2,5% od sume iz ugovora. Mi smo morali da donesemo priznanicu da je placen porez da bi novac prebacili na racun prodavca. Imali smo i nekih 200e troskova u prebacivanju iz dinara u eure jer iako smo trazili kredit u eurima, prvo legnu dinari u tom iznosu po srednjem kursu narodne banke Srbije. Uzeli su nami troskove obrade kredita a za to planiram da ih tuzim jer po zakonu više ne smeju da naplacuju. Svi koje poznajem da su kupovali nekretninu u poslednje vreme su uz stambeni kredit dizali i kes kredit .

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Stambeni kredit
22.4.2021 8:26:38   
bubulence
Evo nas primer. Kuca je kostala 50 000e. Procenjena je na 45000e, sto znaci da nam je banka nudila 31500e (kada se odbije onih 30%). Znaci u startu bi trebalo doplatiti 18500e+ 2000e za pratece troskove i onda jos sredjivanje. Mi smo uzeli cini mi se 15 000e, ali sve sto naplacuju gledaju iznos procene kuce (uglavnom one gradjevinske procene koja je bila 58000e), nema veze koliko dizemo kredit. To mi uopšte nije logicno


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Stambeni kredit
22.4.2021 9:03:32   
Milena18
Bubulence, stvarno nelogično i mnogo.
Meni je savetnica iz Intese prošlog leta računala te prateće troškove i došla do neke sume od oko 800 eur. To je doduše bilo za dvosoban stan od oko 55m2 i bez poreza.
Ova kuća koju mi gledamo nije skupa, ali ako bismo morali da damo 30% učešća, nama ne bi ostalo mnogo za renoviranje, a treba da se menja stolarija, podovi, krov da se sanira. Tako da to definitivno otpada kao opcija.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Stambeni kredit
22.4.2021 9:27:31   
jess021
Milena, raspitaj se o kreditu za adaptaciju, do mm brat i njegova zena su uzeli taj kredit za renoviranje i od toga isplatili mm za njegov deo kuce, ne znam tacno kombinaciju, ali znam da im je bilo isplativije nego da podizu stambeni kredit. Ne znam koja suma je kod vas u pitanju 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here