|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tata radi, mama kod kuće
13.1.2011 0:25:10   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: smeško

Tata
Reko možda bi vas zanimaslo:
Video sam danas suprugu u Višegradskoj i odlično se oseća!!!
Čeka analize i tačan termin, jer su nam sa 20.01 pomerili na 21.01.
Još jedan dan više!
Ali neka sve bude ok, pa nije bitno kada!
Puno vas je pozdravila sve skupa!!!!!!!
A i reče mi da me cinkarite kod nje!!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



pozdravi nam uskoromamicu user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Tata radi, mama kod kuće
13.1.2011 9:43:13   
Lu
Da li ja radim?O da radim 24sata na dan.Zašto?Ja sam MAMA!Ja sam kuharica,čistačica,učiteljica,sudac,djevojčica,bolničarka,ma jstor,savjetnica i tješiteljica.Ja nemam godišnji niti slobodne dane.Radim danju i noću.Non-stop sam dostupna.Recite mi da li je i Vaš posao težak kao moj?
 
I ponosna sam na touser posted image
Ovo je i na mom profilu od jutrosuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Tata radi, mama kod kuće
13.1.2011 10:11:16   
bebać
evo i mene....ja sam za to da oboje rade,i mama i tata...i da se oboje brinu o djeci....ukratko da imaju isti položaj oboje...

A sada kod mene je slučaj da sam ja sa Sergejom od rodjenja a suprug isto tako radi od rodjenja....i taj položaj ne paše meni...jer se osjećam potčinjenom..(održavanje domaćinstva,nabavka,briga o djetetu...to u današnje vrijeme ne vidi skoro niko osim osobe koja to radi,a i nisam ispunjena samim tim..nisam taj tip).a on se osjeća da je to ok,normalno....a isto tako kad bih morala birat ko da radi od nas dvoje opet bi odabrala da on radi jel mi je to nekako prirodnije.Majka je majka i treba bit sa djetetom po rodjenju najviše...ni otac djeteta je ne može adekvatno zamijenituser posted image

< Poruku je uredio bebać -- 13.1.2011 10:12:32 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Tata radi, mama kod kuće
13.1.2011 20:48:12   
smeško
IZVORNA PORUKA: bebać

evo i mene....ja sam za to da oboje rade,i mama i tata...i da se oboje brinu o djeci....ukratko da imaju isti položaj oboje...

A sada kod mene je slučaj da sam ja sa Sergejom od rodjenja a suprug isto tako radi od rodjenja....i taj položaj ne paše meni...jer se osjećam potčinjenom..(održavanje domaćinstva,nabavka,briga o djetetu...to u današnje vrijeme ne vidi skoro niko osim osobe koja to radi,a i nisam ispunjena samim tim..nisam taj tip).a on se osjeća da je to ok,normalno....a isto tako kad bih morala birat ko da radi od nas dvoje opet bi odabrala da on radi jel mi je to nekako prirodnije.Majka je majka i treba bit sa djetetom po rodjenju najviše...ni otac djeteta je ne može adekvatno zamijenituser posted image

Tata
Ja radim i radim i radim.......
To je obaveza i čast svakog muškarca!!!!
Hajde da vas pitam:

Kada stomak počinje da se spušta i koliko to traje?
Mislim, nije mi jasno da li treba da se stomak spusti za porođaj ili ne mora?

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Tata radi, mama kod kuće
13.1.2011 20:53:48   
Sanjica26 RR
I mene to interesuje.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Tata radi, mama kod kuće
13.1.2011 21:02:58   
Crvenkapa85
ja sam sedela kod kuce dok maja nije napunila 8 meseci,i odmah sam dobila posao.....i mnogo mi je prijalo......nekako mi je na poslu bilo kao da sam na odmoru bila.....kuvaj,sklanjaj,slozi,rasiri,ispegla,operi,nahrani,presvuci.....treba malo lufta....

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Tata radi, mama kod kuće
13.1.2011 21:06:45   
Brana
Smesko trebao bi da se polako spusta pred porodjaj jer to je znak da se beba priprema da izadje!user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Tata radi, mama kod kuće
13.1.2011 21:39:58   
bebać

IZVORNA PORUKA: smeško

IZVORNA PORUKA: bebać

evo i mene....ja sam za to da oboje rade,i mama i tata...i da se oboje brinu o djeci....ukratko da imaju isti položaj oboje...

A sada kod mene je slučaj da sam ja sa Sergejom od rodjenja a suprug isto tako radi od rodjenja....i taj položaj ne paše meni...jer se osjećam potčinjenom..(održavanje domaćinstva,nabavka,briga o djetetu...to u današnje vrijeme ne vidi skoro niko osim osobe koja to radi,a i nisam ispunjena samim tim..nisam taj tip).a on se osjeća da je to ok,normalno....a isto tako kad bih morala birat ko da radi od nas dvoje opet bi odabrala da on radi jel mi je to nekako prirodnije.Majka je majka i treba bit sa djetetom po rodjenju najviše...ni otac djeteta je ne može adekvatno zamijenituser posted image

Tata
Ja radim i radim i radim.......
To je obaveza i čast svakog muškarca!!!!
Hajde da vas pitam:

Kada stomak počinje da se spušta i koliko to traje?
Mislim, nije mi jasno da li treba da se stomak spusti za porođaj ili ne mora?


Smeško što si ti mene citirao,jesil ljut na mene,nisam ja mislila ništa loše protiv vas tatauser posted image mada u meni ima malo feminizma onog moram priznatiuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Tata radi, mama kod kuće
14.1.2011 1:09:41   
liliana
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Da li ja radim?O da radim 24sata na dan.Zašto?Ja sam MAMA!Ja sam kuharica,čistačica,učiteljica,sudac,djevojčica,bolničarka,ma jstor,savjetnica i tješiteljica.Ja nemam godišnji niti slobodne dane.Radim danju i noću.Non-stop sam dostupna.Recite mi da li je i Vaš posao težak kao moj?
 
I ponosna sam na touser posted image



user posted image user posted image user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Tata radi, mama kod kuće
16.1.2011 23:17:52   
smeško
IZVORNA PORUKA: bebać


IZVORNA PORUKA: smeško

IZVORNA PORUKA: bebać

evo i mene....ja sam za to da oboje rade,i mama i tata...i da se oboje brinu o djeci....ukratko da imaju isti položaj oboje...

A sada kod mene je slučaj da sam ja sa Sergejom od rodjenja a suprug isto tako radi od rodjenja....i taj položaj ne paše meni...jer se osjećam potčinjenom..(održavanje domaćinstva,nabavka,briga o djetetu...to u današnje vrijeme ne vidi skoro niko osim osobe koja to radi,a i nisam ispunjena samim tim..nisam taj tip).a on se osjeća da je to ok,normalno....a isto tako kad bih morala birat ko da radi od nas dvoje opet bi odabrala da on radi jel mi je to nekako prirodnije.Majka je majka i treba bit sa djetetom po rodjenju najviše...ni otac djeteta je ne može adekvatno zamijenituser posted image

Tata
Ja radim i radim i radim.......
To je obaveza i čast svakog muškarca!!!!
Hajde da vas pitam:

Kada stomak počinje da se spušta i koliko to traje?
Mislim, nije mi jasno da li treba da se stomak spusti za porođaj ili ne mora?


Smeško što si ti mene citirao,jesil ljut na mene,nisam ja mislila ništa loše protiv vas tatauser posted image mada u meni ima malo feminizma onog moram priznatiuser posted image user posted image user posted image





Ovde tata Smeško koji se baš i ne snalazi!!!!
Nisam mislio da nikoga vređam!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Tata radi, mama kod kuće
16.1.2011 23:20:14   
smeško
Napisao sam da tate i treba da rade!!!!!
Čemu oni to služe ako ne izdržavaju porodicu_


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Tata radi, mama kod kuće
27.3.2011 20:51:33   
nencydrew
Smeško, jel prisustvuješ porođaju?

Ako da, onda si ti idealan tata!user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Tata radi, mama kod kuće
22.4.2011 23:13:31   
vukosava

IZVORNA PORUKA: guppy RR


Uvek me je interesovalo kako se oseća tata, koji mora na posao posle rođenja svog deteta... Majka obično ostane na porodiljskom sa bebom, a tata radi... Kakav je to osećaj?

Da li si srećan što ideš na posao, dalje od plača...? Ili tužan, što nisi sa mamom i bebom? Ili je baš prava kombinacija?



evo ja da odgovorim sa stanovista mame-tate. pocela sam da radim nakon 5 nedelja posle porodjaja, carski rez. prvo jedva sam dolazila do posla. iznajmila sam stan na 5 min peske do posla da bi mogla da izmuzavam pa da nosim bebi. spavam u proseku 3-5 h zadnja 4 meseca. kad god treba da izadjem na vrata ujutru, proverim jer su sudovi oprani, moje mleko izmuzeno, flasice napunjene sa formulom, masina za ves ukljucena, dnevna soba sredjena.i najtezi momenat - kad izadjem napolje samo pomislim jedno - idem da zaradim pare da nas izdrzavam pa mi je sve lakse. i posao mi prodje za tren posla, non stop razmisljam kad cu kuci na pauzi za rucak i onda kad cu kuci u 5 popodne. to mi je najleposi momenat, ulazim slikidam ogrlicu, skidam odecu za posao, vezujem rep i uzimam moju bebicu...a na poslu su mi najdrazi momenti kad gledam njene slike na pocetku izmuzavanja...

komentar mog muskog kolege koji ima sestoro dece - ja nikad ne bi isao kuci na pauzi za rucak, vidim ti ides svaki dan... to je razlika izmedju muskog i zenskog sveta. radila sam sa dosta muskaraca isti posao, i moj utisak je nek se ljute koliko god hoce - da se foliraju i beze ko bajagi na posao - a ustvari dodju i slusaju youtube, muziku, chetuju na skajpu i slicno. i kao rade usput, a stvarno mogu da odu kuci da pomognu zenama. stavite me u top muski, al imam taj utisak. i znam da ne morate da se izmuzavate ko ja pre spavanja i nakon ustajanja pa ako nista bar se bolje naspavate u startu.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Tata radi, mama kod kuće
22.4.2011 23:16:46   
vukosava

IZVORNA PORUKA: guppy RR

A šta kad bi bilo obrnuto? Bi ostao kući sa bebom a pustio mamu na posao? Šta bi rekli u društvu? Kako bi se ti osećao?


moj muz cuva bebu dok sam ja na poslu i svi nasi zajednicki prijatelji na pocetku nisu mogli da veruju, svima isti komentar - pa to nije za muskarca i slicno. on se snasao odlicno, jer je brizna osoba u sustini. muskarci su jako razliciti i sve zavisi sta nas kod njih privlaci. nije mu bilo lako prvih mesec dana al sad je profi, meni uvek objasnjava kako sta je bilo u toku dana. sta je nervira a sta ne.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Tata radi, mama kod kuće
22.4.2011 23:21:20   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Zille

Najmirnija sam bila kad je mm cuvao dete, ipak mu je on roditelj i ne moze niko da ga cuva kao on

user posted image apsolutno, ja sam mogla da insitiram da nam dodje jedna baba ili da dam dete u jaslice. al tata je tata, bolje to zna sto posto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Tata radi, mama kod kuće
22.4.2011 23:22:10   
vukosava

IZVORNA PORUKA: smeško

IZVORNA PORUKA: Talambuke

Slazem se sa Jecom,da mama ima bolje radno mesto i vecu platu ja bi bez problema ostao kod kuce sa bebicom.A sto se tice drustva i toga ko bi sta reko,to me nikad nije mnogo pogadjalo.


Tata:
Ja se ne slkažem. Kako bi podojio bebe?
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



neki pametni ljudi su izmislili vakuum pumpu za izmlazanje

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Tata radi, mama kod kuće
22.4.2011 23:25:23   
vukosava

IZVORNA PORUKA: nencydrew

Smeško, jel prisustvuješ porođaju?

Ako da, onda si ti idealan tata!user posted image


moj je i prisutstvovao porodjaju, znaci ima sansu da dobije titulu idealnog oca user posted image

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Tata radi, mama kod kuće
22.4.2011 23:33:51   
bratzz
MM se nekoliko dana pre mog porodjaaj povredio, pokidao je ahilovu tetivu i morao je dvaipo meseca da bude u gipsu a posle gipsa jos mesec dana je trajalo razmrdavanje. Posto je biovezan za krevet neprekidno je bio u Milicinoj blizini i kad se napokon oporavio moraoje na posao a njegov posao je da putuje u inostranstvo i testira mrezu za mobilne telefone sto je znacilo mesec dana odsustva od kuce.
Kada je polazio plakao je ko kisa a ja nisam verovala da je mmtoliko osetljiv i privrzeni otac. Od tada je odlazio na posao jos 4 puta i svaki put je plakao jer se odvaja od svoje mezimice.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Tata radi, mama kod kuće
18.3.2013 12:17:36   
kvazar
Kod mene je situacija trenutno ovakva:ja radim a žena je kod kuće na porodiljskom 2 god....da ona ima platu bolju nego ja svakako bih joj predložio da radi a ja da ostanem sa bebomuser posted image mada bi mi bilo malo nezgodno zbog sisanja i ne znam kako bi se snašaouser posted image

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Tata radi, mama kod kuće
18.3.2013 13:12:39   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: kvazar

Kod mene je situacija trenutno ovakva:ja radim a žena je kod kuće na porodiljskom 2 god....da ona ima platu bolju nego ja svakako bih joj predložio da radi a ja da ostanem sa bebomuser posted image mada bi mi bilo malo nezgodno zbog sisanja i ne znam kako bi se snašaouser posted image


Mama se izmuze i ostavi mleko pa na flašicu. A imaš i onaj izum ''upoznaj njene roditelje'' ili koij već deo user posted image user posted image user posted image šala naravno - za film, za ono prvo ne.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu kvazar)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Tata radi, mama kod kuće
18.3.2013 13:22:23   
tijatija
Mm radi... i to dva posla drzavan i vikendom nesto dodatno.Ja sam kuci evo od kad sam ostala sa prvim detetom trudna. Sa cetvoro dece neverujem da cu jos 5-6 godina moci da se zaposlim.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Tata radi, mama kod kuće
20.3.2013 17:26:39   
kvazar
Eeee dobro bi mi došlo da imamo nekoga sa kim bi ostavljali decu,ali moja majka je stara a njena je daleko pa nemožemo da je zivkamo svaki put kad nam zatreba, a i nemože dugo ni da ostane jer i tamo ima još unučićauser posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Tata radi, mama kod kuće
20.3.2013 17:34:02   
Sanja90
Mm radi,ja sam nezaposlena imam dvoje male dece i trece na putu. trebala sam da se zaposlim pocetkom godine ali eto ostadoh trudna i nimalo ne zalim,a ni mm. user posted image Jeste da jedva sastavljamo kraj sa krajem,ali se ne zalimo jer za decu ce uvek biti.Ja ovako kod kuce nesto raduckam pa kapne po neki dinar ali bolje ista nego nistauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu kvazar)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Tata radi, mama kod kuće
3.3.2019 10:13:51   
Sanidej
Pada na nos, ali zna zbog čega i nema problema. Zna da je vredno truda.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Tata radi, mama kod kuće
3.3.2019 20:25:47   
Misha i Ljisha
Moja D je plakala kad sam rekla da cu i ja mozda ici na posao 😂 
Mislim.ja radim ali od kuce. Samo sam par meseci radila od kad se D rodila da sam bas isla na posao. I to sam radila i trecu smenu i drugu i td. Kombinovala se sa mm da ne mora nikl da je cuva. I svasta. U principu ja sam za to da zena mora da radi i da ima "svoj dinar". Em sto se oseca korisnom i da doprinosi em u teskim situacijama nema pridika. Ja cak vise zaradjujem od mm a ne mrdnem iz kuce. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here