|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zemljotres
7.5.2009 14:30:43   
eugenija
IZVORNA PORUKA: eugenija

Uke**ah se ... Zemljotres drmnu upravo pre 3 sekunde....aaaaaaaaaaaaaaaaaaa


IZVORNA PORUKA: lu

Joj Eugi bježi van,nemoj se zezati znaš da može i drugi odmah


IZVORNA PORUKA: Ana80

Ma to neka trudilica muti, nemoj da se brineš 


IZVORNA PORUKA: eugenija

Najozbiljnije, ali koja scena... Stisnuh miša i otvorih oba oka (u strahu su velike oči, ali bukvalno) prema RR, kao vapaj... curke, spasite me...
O Bože dragi...


IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

don t sekirli be hairli eugi....znas da se i sarajevo nedavno treslo... a bas sam i ja bila na rr-u

al ne bi bilo lose da malo ides prosetati



IZVORNA PORUKA: lilly.79

Eugeni, mozda stvarno da izadjes napolje i to dalje od domasaja zgrada, zna biti posle tog prvog drugi jos jaci zemljotres
Anci, mislis kao ono vece kada sam ja izazvala zemljotres


IZVORNA PORUKA: lu

Kod nas kažu za osobu koja je u strahu,plaši se nečega;vidi ga,trese se ko Banjaluka



IZVORNA PORUKA: dana198495

Ja sam sada tek došla sebi od ovog ljuljanja još se tresem,a sreca pa sam u kuci pa se manje osjeti nego u zgradama.Auuuuuuuuuuu samo neka se ne ponovi



I evo tema.. Šta uraditi kada zdrma? Dosta ljudi smatra da može i drugi da se ubrzo ponovi, i da je najbolje izaći napolje. Neko smatra da pri izlasku najviše ljudi strada, a neko savetuje da se nasloni uz štok od vrata, ili stolica da se okrene naopako i poklopi po glavi...

< Poruku je uredio Tasha RR -- 7.5.2009 22:46:32 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zemljotres
7.5.2009 14:34:16   
Anoniman
Dok nisam imala dete nisam mnogo ni razmisljala o zemljotresu, a sad bih verovatno potrcala da ga zastitim i iznesem napoljeuser posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zemljotres
7.5.2009 14:35:15   
Anoniman

STA RADITI U SLUČAJU ZEMLJOTRESA?! (evo nasla sam ovo kad je bio u Sarajevu nedavno zemljotres ... ne trebalo vam)

Kantonalna uprava civilne zaštite Kantona Sarajevo izdala je uputstvo za postupanje građana u slučaju zemljotresa u kojem stoje korisni savjeti za ove nepredviđene situacije.
Prije zemljotresa neophodno je u kući ili stanu odrediti jedno sigurno mjesto u većoj prostoriji, te znati gdje je glavna sklopka za struju, glavni ventili za plin i vodu i kako se oni zatvaraju. Uvijek imajte pripremljenu bateriju, radio i torbicu za prvu pomoć, te određene zalihe hrane.

Za vrijeme zemljotresa bitno je sačuvati prisebnost duha i ne paničiti, jer je panika pogubna. Ako se zateknete u nižim prostorijama, pri prvim podrhtavanjima izađite iz njih na slobodan prostor, udaljite se od stabala, uličnih svjetiljki, električnih kablova i građevina. Ako ste na višim spratovima, sklonite se pored nosivih zidova, pod okvire vrata, u unutrašnji ugao prostorije, ispod stola, te rukama zaštite oči. Odmaknite se što dalje od staklenih površina i pregradnih zidova, ne upotrebljavajte šibice i otvorenu vatru.

Ako se nalazite u automobilu, nemojte se zaustavljati na mostovima ili ispod podvožnjaka, ispod električnih kablova i u tunelima. Zaustavite se na otvorenom prostoru i ostanite u automobilu.

Kada prestanu prvi zemljotresi, napustite prostorije na najpogodniji način i ponesite sa sobom najvažnije stvari. Nikako ne napuštajte zgradu liftom, već upotrebljavajte stepenice. Isključite električnu struju na glavnoj sklopci, te zatvorite plin i vodu na glavnom ventilu. Ne zaboravite na humanost i nesebičnu pomoć stradalima, ali ne pomičite teško ozlijeđene. Za piće upotrebljavajte samo zapakovanu vodu.

Postupajte prema uputstvima dobijenim putem sredstava javnog informisanja. Ako ste ostali pod ruševinama, budite mirni i zovite u pomoć, te lupajte po instalacijskim cijevima (od vode i centralnog grijanja). Sačuvajte svoju snagu.

Iz Kantonalne uprave civilne zaštite Kantona Sarajevo podsjećaju da se područje Bosne i Hercegovine, kao i tla okolnih zemalja Hrvatske, Crne Gore, Makedonije, Srbije, Italije, Albanije, Grčke, Turske, odlikuje izraženom seizmičkom aktivnošću.

Za sve one koji ne znaju, važniji telefonski brojevi službi su:
Operativni centar civilne zaštite 121
Policija 122
Vatrogasci 123
Hitna pomoć 124.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zemljotres
7.5.2009 14:36:51   
eugenija
Banja Luka, 1969.

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zemljotres
7.5.2009 14:38:45   
dana198495
to kada krene drmati i ljuljati ne traje baš dugo da bi se mi mogli snaci ili pobjeci

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zemljotres
7.5.2009 22:38:55   
eugenija
Celi dan nakon onog danas sam u laganom očekivanju drugog.. Ali ne desi se ništa.. Ma ko  ga j... Bolje da ljuljauser posted image user posted image user posted image Treba nas malo prodrmatiuser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zemljotres
11.5.2009 17:04:13   
NadaR
jaaaaaaaooooooj sto sam se uplasila.user posted image \
Prvo je zahucalo pa zatreslo... brrrrrr
Epicentar je bio na Kozari a ja bila u Omarskoj ,nekih petnaestak km odatle.
Sreca pa je kratko trajalouser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zemljotres
11.5.2009 18:48:44   
Jeca*
Evo jednog stručnog saveta. Ako vas zemljotres zadesi u stanu stanite ispod vrata tj "u prostor vrata". Jer se iznad vrata uvek nalazi armiranobetonska greda i taj deo je ojačan. U trenutku zemljotresa nikako ne istrčavati na stepenice jer se one medju prvima ruše....o liftu da ne govorim, pretpostavljam da i same znate koliko je to nepouzdano!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zemljotres
22.5.2009 12:11:01   
Anoniman
Drage moje, evo i mene :) Napokon da se maknem sa foruma trudnoce, da malo odmorim mozak. Prvi put ovdje ulazim, vjerovali ili ne  A ima tako super tema.
E sad da se nadovezem na temu...

Ja imam listu strahova:
1. Zemljotres
2. zubar
3. Visina

Mene je previ put zemljotres prodrmao 1996. koda je epicentar bio negdje blizu Dubrovnika. Cijelu noc sam imala temparaturu i povracala i to sve od stresa user posted image Od tada, stalno sam na iglama... svi oko mene znaju koliko se bojim zemljotresa. Cim malo zadrma, odmah svi zovu jer znaju kakvu scenu pravim. Ne mozete da zamislite koliko sam ja opsjednuta drmanjem tla! Kod kuce cak imam slike iz 1979. koje je moj otac slikao poslije velikog zemljotresa u kome je najvise Kotor stradao. Plus sam se naslusala prica od babe i svih koji su ga prezivjeli.
U novembru 2008. smo isto tako osketili drmanje, i mislim da je to bio najjjaci koji sam ja osjetila. I tada sam bila 3 mj trudnoce... samo sam cekala da mi komsija sa sprata iznad padne u krilo, uzas!

Eto Eu, i zemljotres nas veze haha!

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zemljotres
22.5.2009 16:28:13   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Kod kuce cak imam slike iz 1979. koje je moj otac slikao poslije velikog zemljotresa u kome je najvise Kotor stradao.



Mislim da trebaš prvo skloniti ove slike, pa ti si okružena zemljotresom u reči i sliciuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zemljotres
16.1.2010 12:40:59   
Anoniman
Ljudi!!!!!

Jutros su 3 zemljotresa drmala kod nas. Drugi je bio strasan! Srecom sam ga prespavala, gore sam davno pisala koju fobiju imam. Kod nas su velike poplave, sad ce ih biti vise.
Ja godinama razmisljam o zemljotresu, ma malo li nesto drmne, meni se otkinu noge. Sta cu ako krene veliki? Pa necu od panike nikuda sticiuser posted image A David? Joj meni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zemljotres
16.1.2010 13:25:52   
Dora
Zvala me zaova kaže da je u Nikšiću bilo gadno, jako se osetilouser posted image Ja bih umrla od straha da se samo malo zaljulja...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zemljotres
3.11.2010 2:05:27   
dunja RR
jel ste osetili ovoooooooooo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

mene probudilo iz dubokog snauser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Zemljotres
3.11.2010 2:07:35   
Anoniman
I mene. Jos nema nista ni na netu ni na tv, mm mi ne da da se vratim u krevet bar jos malo

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Zemljotres
3.11.2010 2:08:14   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: MaliMis

I mene. Jos nema nista ni na netu ni na tv, mm mi ne da da se vratim u krevet bar jos malo


isto i moj........

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Zemljotres
3.11.2010 2:09:59   
Anoniman
meni je uvek muka i povraca mi se kada je zemljotres user posted image E dunja, ti si bese na Zvezdari? I ja.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Zemljotres
3.11.2010 2:16:55   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: MaliMis

meni je uvek muka i povraca mi se kada je zemljotres user posted image E dunja, ti si bese na Zvezdari? I ja.

jesam draga, na Bulevaru kod Đerma user posted image
ovde živim od rođenja, kao mali smo silazili ispred zgrade u kola, kada god bi ovako drmalo, i mnogo jače koliko se sećam....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Zemljotres
3.11.2010 2:19:44   
Anoniman
I ja sam relativno blizu, ispod onog Delta autleta u Bulevaru posle Cvetka. Ali od nedavno.

Objavili su na TV ali samo da je bio jak zemljotres. Dobila sam dozvolu za povratak u krevet user posted image . Laku noc, nadam se da je sve ok, da niko nije povredjen i da ce ostatak noci biti miran

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Zemljotres
3.11.2010 2:22:22   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: MaliMis

I ja sam relativno blizu, ispod onog Delta autleta u Bulevaru posle Cvetka. Ali od nedavno.

Objavili su na TV ali samo da je bio jak zemljotres. Dobila sam dozvolu za povratak u krevet user posted image . Laku noc, nadam se da je sve ok, da niko nije povredjen i da ce ostatak noci biti miran


laku noć i ja se nadam, mirno spavajuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Zemljotres
3.11.2010 2:32:22   
dunja RR
Evo objavili suna rts-u:

Према подацима америчког геолошког института, епицентар земљотреса налази се 35 километара северозападно од Крагујевца на дубини од 27,3 километра.

Снага земљотреса је 5,3 степена Меркалијеве скале.

a na drugim vestima:

BEOGRAD - Seizmološke stanice Srbije registrovale su u 16 minuta posle ponoći zemljotres magnitude 2,3 jedinica Rihterove skale u regionu Užica, pet kilometara severozapadno od tog grada, objavljeno je na sajtu Republičkog seizmološkog zavoda (RSZ). Intenzitet zemljotresa je procenjen na tri stepena Merkalijeve skale, a zemljotresi tog intenziteta ne mogu izazvati oštećenja na objektima, navedeno je u saopštenju RSZ.



< Poruku je uredio dunja RR -- 3.11.2010 2:35:00 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Zemljotres
3.11.2010 2:45:22   
SUPER MAMA
E mene prodrmao ovaj zemjotres u 1:57 bas sam videla na sat.tacnije probudio me i poceo da trese bre.
Plakar se cuo kako se trese.I evo sada nemogu da spavam plasim se.
Imam fobiju od zemjotresa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Zemljotres
3.11.2010 2:55:35   
dunja RR
najnovije:

Снажан земљотрес потресао је у 1,58 часова централну Србију. Снага између 5,3 и 5,6 степени Меркалијеве скале. Епицентар - околина Краљева, где има материјане штете.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Zemljotres
3.11.2010 3:00:01   
SUPER MAMA
Majko mila.Samo da nema zrtava to je najbitnije.user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Zemljotres
3.11.2010 7:00:16   
Anoniman
Ima žrtava... na svetskom sajtu na kome se prate zemljotresi širom sveta piše da ima dvoje poginulih i nekoliko teže i lakše ranjenih... tako piše
http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/usb00009t6.php

Kod nas u zgradi je strašno zaškripao cevovod, kad je počelo da se trese i radijatori pa onda zidovi... u suštini ništa strašno. Ja se još uvek sećam onog pre bombardovanja taj je skidao slike sa zidova i ljuljao lustere samo tako...

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Zemljotres
3.11.2010 7:10:33   
aleksandrova
znaci zene tresle ste se nocas...ja daleko pa nisam osetila...secam se kad sam bila u srbiji jos sam bila u osnovnoj pa je zdrmalo tad strasno epicentar u mionici a ja u valjevu mislim da je bio oktobar '98...nikada necu zaboraviti taj osecaj...diglo me iz sna...mislila sam da se kuca rusi...strasno...nocima posle nisam spavala

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here