|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Deca i prdenje
7.8.2014 6:52:26   
Misha i Ljisha
Moja D kad prdne stavi ruku preko usta u fazonu "ijuuu prdnula sam izvinte"user posted image

ovako to izgleda

user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Deca i prdenje
7.8.2014 7:04:36   
Anoniman
moja stalno prducka, ne znam koliko sam toga udahnula dok mi je sedela u krilu ispred kompa. najveci blam je bio kad je u taksiju ispustila jedan tihi, ali smrtonosan. ajd dokazi posle da je dete, a ne ti! user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Deca i prdenje
7.8.2014 7:16:45   
Misha i Ljisha
ahhaha ako moja nastavi sa tim gesto preko usta, necu morati da se izvlacim i da objasnjavam da nisam ja okinula ahahhahuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Deca i prdenje
7.8.2014 7:43:13   
Trcosava
Uopšte je ne maltretiram da ne prdi u javnosti. Nije zdravo zadržavati gasove, učim je da nije lepo podrigivati - osim kući naravno

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 11:47:02   
Olga75
posto smo na jednoj od tema utvrdili da je prdenje pred bilo kim nekulturno a moje dete ( sta ce kad su joj i roditelji takvi ) prdi pred nama , pred majkom , bakom , sestrama pa cak i ujakom ( evo sramotim se ) a rece mi da u vrticu prde svi gde ih stisne
e sad , sta mene interesuje : koja godina ili mesec je granica kad je dozvoljeno prdeti u drustvu ? Znaci , imacu udavacu a zelim da mi jednom ode iz kuce pa da je naucim
znaci kada pocinjemo smatrati prdjenje sramotom ?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 11:50:58   
branki*
lele,opet o prdenjuuser posted image
olga,je l se zezas il si ozbiljna?ako mislis odistinski,nemam pojma...treba im mozda ukazati kad postanu malo veci i razumniji da nije lepo da prde u drustvu,na ulici,u javnosti....neka gledaju da to obave kad niko ne cuje...ne znam...ne secam se kad je mene to pocelo da biva sramota...user posted image


haha,sad videh sliku male dunje,skroz je medena.

< Poruku je uredio branki -- 12.8.2014 11:51:56 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 11:53:17   
Olga75
ozbiljno pitam
zanima me do kad je prdjenje socijalno prihvatljivo
znam da zvuci kao za*****cija ali nije


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 11:53:48   
Verolina
Pa pusti je da krene u prvi razred i da prdi, pa ces da vidis sta ce da bude i kako deca lepo umeju etiketirati.
Boze, Boze...Da li je moguce da uopste postavljas ovakvo pitanje?
Otkad znam za sebe roditelji su me ucili da nije lepo prdeti u drustvu. Trazis da ides do toaleta i tamo to obavis. Prema tome, Olga, ti vec kasnis. Ali da bi naucila dete, moras prvo da naucis da kontrolises sebe. Kako da od deteta ocekujes da ne prdi u drustvu, ako ti to radis. Isto vazi i za psovke.

< Poruku je uredio Verolina -- 12.8.2014 11:54:52 >


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 11:54:39   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Moja M zna da je prduckanje u drustvu nepristojno i ode u wc kad ima nekoga ali kad smo samo pa to je zabava par ekselans user posted image
igra se sama i dotrci , pusti na glas i padne od smeha uz : mama zaprdila sam te user posted image
i tako , nadam se da ce skoro da prestane da je zabavljaju fizioloski zvuci

i da se samocitiram
pos je pisam pocetnom ove godine

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 11:56:21   
Olga75
hvala Verolina na savetu
probacu prvo sebe da naucim
a da , naucila sam je da persira svima , da ne cacka nos , da bude pristojna
ali jbg sa prdjenjem mi ne ide


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:02:36   
Verolina
Olga, kad su deca u pitanju ja se nikada ne salim, vrlo sam ozbiljna. Uciteljica je majku naseg malog komsije pozvala na razgovor jer je prdeo pred razredom, a onda su svi poceli da ga zovu "govance". Protrce pored njega, cusnu ga i kazu mu to. I nisu hteli vise da se igraju sa njim. Zasto? Zato sto su ta deca bila naucena da nije lepo prdeti u drustvu, a dete kad jednom naucis necemu, ono zna biti iskreno iskljucivo prema drugoj deci koja nisu takva. Uciteljica je rekla Z. da moraju kod kuce da mu govore da to nije lepo i da trazi da ide u toalet kad mu se hoce pustiti gas. E, da li je mleko vec proliveno, ne znam. Deca umeju biti strasna u svojoj iskrenosti.
Dete ne sme da govori psovke babi, dedi, roditeljima...ma nikome. I ne sme da tuce nikoga.
Dete ne sme da podriguje i prdi, ako to uradi slucajno treba da ga naucis da se izvini.
Ovo su osnovne stvari od kojih se pocinje.
I, da, nema na cemu.

< Poruku je uredio Verolina -- 12.8.2014 12:05:01 >


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:10:52   
jovicaa
Dete ne sme da podriguje i prdi,

to je touser posted image obavezno isibati dete ako slucajno sebi dozvoli da prdneuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:14:01   
jovicaa
ogla kontam da ih treba uciti vajda od malena da to ne rade na javnom mestu? posto su kod nas u zemlji fizioloske potrebe sramotne.
kontam da do skole treba da nauce da to ne rade u javnosti, da ih ne bi zadirkivala ostala "kulturna i fina" deca.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:18:12   
branki*
opet se izvlace pojedinacne reci iz konteksta...pa,kad je dete vece,ne pricam o maloj deci od 3-4 godine,naravno da ga treba uciti lepom i drustveno prihvatljivom ponasanju i bon tonu.to je dobro za njega,bolje je da usvoji te navike od malena.kad bi mi dete na casu ili u gostima prdnulo ,a da se ne izvini i da ne vidim da se malo postidelo,pomislila bih da je nekulturno i nevaspitano.ne bih volela ni sutra moje dete da bude zadirkivano,niti etiketirano,taman posla.lepo ga na vreme pocnes uciti sta je lepo ponasanje,a sta ne.

< Poruku je uredio branki -- 12.8.2014 12:19:04 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:21:37   
Sanjica26 RR
Radim u skoli, pa vidim kako su deca okrutna kad se nekom omakne. Mislim da je to jedno od pravila bontona koje teeba da se ispostuje. Mojoj Teodori pricam, mada kad joj se omakne izvini se.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:22:27   
tijatija
Olga ja mislim da ce to dete samo osetiti i kad joj bude neprijatno prestace... NIsam nikad razmisljala o tome... granica prdenja user posted image ja mislim da u danasnje vreme i u tim godina treba sa vise ispirati mozak sa drugim stvarima a prdenje i podrigivanje ce kontralisati onda kad ona bude spremna za to...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:26:21   
lanajelena
OMG o cemu se vi raspravljate,naravno da ucim decu(L nije problem)da je to sramota ali detetu od dve,tri,cetiri god koje nema pojma sta to uopste znaci naravno da ne zameram ako prdne u drustvu,cak sta vise moj sin to radi na jedan specifican nacin(zvuci kao arijauser posted image ),toliko se ruznih stvari dogadja u nasoj okolini da prd tamo vamo ne predstavlja opasnost za drustvo

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:27:07   
jovicaa
da prd tamo vamo ne predstavlja opasnost za drustvo

user posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:28:27   
Verolina

IZVORNA PORUKA: lanajelena

OMG o cemu se vi raspravljate,naravno da ucim decu(L nije problem)da je to sramota ali detetu od dve,tri,cetiri god koje nema pojma sta to uopste znaci naravno da ne zameram ako prdne u drustvu,cak sta vise moj sin to radi na jedan specifican nacin(zvuci kao arijauser posted image ),toliko se ruznih stvari dogadja u nasoj okolini da prd tamo vamo ne predstavlja opasnost za drustvo

LJ, pricamo o osnovnoskolskom uzrastu. Ko detetu od tri godine zameri sto je prdnulo nije normalan. Mada, vec tada treba poceti polako sa pricom.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:32:22   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Radim u skoli, pa vidim kako su deca okrutna kad se nekom omakne.

Ja o tome napisah vec tri posta, ali ovde svako cita kako mu pase. I da dodam jednu slanu, sto je rekao bratov pokojni ucitelj-Nema nekulturne dece, samo nekulturnih majki. One su stub ponosa ili srama. Ocevi su samo vetar koji na taj stub ponosa ne uticu, a stub srama se i bez vetra rusi.
Bio je to jedan mudar i ugladjen covek.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:34:02   
Peace*
Olga, ne brini, u jednom momentu počnu da se stide da prde u društvu, i sami prestanu.

Luka recimo prdi kod kuće, u javnosti je naučio tiho. user posted image
A Marko i dalje prdi rekla bih nekontrolisano, uopšte ne vidiš po njemu da je registrovao. Ja ponavljam "JU, šta to bi?" a on me mrtav ozbiljan pogleda i kaže "Pa prdnuo sam" kao da sam nenormalna što pitam. Onda ja bla bla da se to ne sme pred drugima, samo kod kuće...

I da, još bih dodala, ja sam prdela pred roditeljima, ali nisam van kuće (pričam o svesnom stanju a ne o bebećim danima). Ni pred mužem ne prdim.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:34:17   
Sanjica26 RR
Potpisujem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:35:35   
anci kv
kad god dunda prducne,setim se rr. Preteraste o prdenjuuser posted image

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:37:31   
lanajelena
Iskrena da vam budem ja se vise brinem jer vec godinu dana nemam uopste potrebu za tim user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Deca i prdenje
12.8.2014 12:39:31   
nina26

IZVORNA PORUKA: Peace*


I da, još bih dodala, ja sam prdela pred roditeljima, ali nisam van kuće (pričam o svesnom stanju a ne o bebećim danima). Ni pred mužem ne prdim.


Peace user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here