|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete i čitanje
4.5.2018 15:21:29   
mama ivane
Cerku sam upisala u deciju biblioteku sa 1 god. a sina cim se rodio user posted image malo sam vise forsirala cerku da nauci da cita i tise ja nego ona sama sto se interesovaqla ali sada voli da cita uzimamo redovno knjige iz biblioteke i tako ona cita bajke pricice i td. ponosna sam na nju sto se toga tice, pored toga upisala am je na ples pre godinu dana, i to joj je dosta pomoglo da stvori neke navike za vezbanjem ucenjem i td. za mesec dana ce imadi drugi koncet po redu sta da kazem preponosna sam al to je druga temauser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dete i čitanje
4.5.2018 15:27:15   
Sanjica26 RR
Mi nikad nismo forsirali da se sto pre nauci citanje sa starijom cerkom. Mislim da nije potrebno. Jedino ako izrazi zelju sto i jeste. I to je bez nase pomoci naucila.
A ljubav prema knjizi sam im usadila jako rano. Milena, mislim da sam u tom uzrastu T upisala u biblioteku. Mozda i ranije. Negde sam pisala da joj pored imena u zagradi stoji beba. user posted image Sad obozava da cita. Sofi isto voli. Juce smo vratili knjige i uzeli nove. Izlazimo i ona kaze: Mama, a ti da uzmes za sebe. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dete i čitanje
4.5.2018 16:26:02   
milicicak
Mi citamo i mini buba cita sada vec solidno i latinicu i cirilicu. Ne ide joj skroz tecno i ne voli da cita duge recenice pa citamo zajedno. Od 14 meseci joj je ritual za uspavljivanje citanje price.
Ne idemo u biblioteku ali ima svoju kolekciju knjiga koju stalno dopunjujemo. Pre neki dan mi je trazila Kindle jer nije fer da samo ja mogu da citam kad se ugasi svetlo user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dete i čitanje
5.7.2018 21:00:57   
Anck Su Nmaun
T I H su pocele da vezbaju citanje u duetu tj u dijalogu. Citaju knjigu oa jedna jednog lika druga drugog i to latinicu.
Juce su citale stipove user posted image

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dete i čitanje
5.7.2018 22:36:24   
mama Jo
Super Anck! To je bas lepo, posebno sto je raspust a one ipak hoce da citaju 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dete i čitanje
6.7.2018 6:39:53   
Anck Su Nmaun
Hoce one a i ja stalno podsecam kad imaju slobodno vreme da nesto malo vezbaju. H je sve naucila pored T.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dete i čitanje
6.7.2018 8:05:31   
Maraj
Moj L obozava knjigice. Da se razumemo voli on vise od knjiga automobile ali voli da mu citam. Onda on uzme slikovnicu pa kao on cita. I ponovi par recenica koje sam mu ja rekala. A neke onda i krene da izmislja. Mnogo je sladak kad citauser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dete i čitanje
27.2.2019 11:09:58   
Sanidej
Uzivamo u citanju i druzenju uz decije enciklopedije i atlase uglavnom, prelepa izdanja nam dolaze od kuce "Knjiga komerc".

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dete i čitanje
27.2.2019 11:16:15   
mirana1
Ja sam narucila neke bajke prelepe za cerku od moje drugarice.
Ona obozava da cita.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dete i čitanje
27.2.2019 11:27:14   
veselicaa
Moja S obozava da cita,najvise voli Lagunine knjige.

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dete i čitanje
27.2.2019 11:31:57   
Tiziana
Mi smo za raspust dobili lektiru Pricam ti pricu, Duska Radovica. prvi razred je u pitanju. mislila sam nece uspeti sama da savlada, ali na moje veliko iznenadjenje jeste. posle smo razgovarale o pricama i vidim da je citala sa razumevanjem. 


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dete i čitanje
27.2.2019 11:33:41   
veselicaa
Bravo,to je bitno da razumeju sta citaju.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dete i čitanje
27.2.2019 11:39:18   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Nikada nisam volela da citam, niti volim sada. Lagala bih kad bih rekla da ne citam... Citam, ali je to lako stivo. Novine ne citam. Takodje, matematika mi je bila omiljeni predmet u skoli, ali sam i iz Sr.jezika i knjizevnosti uglavnom imala 5, posto sam uvek procitala sve kritike i, na kraju, volela sam da pisem, pa to nije bio problem.
Misljenja sam da se ljudi koji ne vole da citaju to ne mogu nauciti.
Moj sin od 4,5god broji do 100, zna koji su parni a koji neparni brojevi, sabira do 10, pise odredjene brojeve, a slova ga ne zanimaju. I nemam pojma sta cu sad sa tom informacijom. :)


ama, svaka ti je zlatna.
nije da ne volim da citam, volim uvece pre spavanja da procitam par stranica iskljucivo ljubavnog romana, ustvari bilo sta bez svadje, oruzja, ubijanja, zlobe itd... citam samo ono sto me opusta . MM voli da cita, i cita dosta... Deci kupujemo knjizice koje traze, obavezno im se pre spavanja cita bajka a one citaju samo koliko zele. nikada, ali nikada nisam forsirala citanje, cemu? meni je najbitnije da se one igraju, da su napolju, da uzivaju u detinjstvu. i eto, iako nikada nisam forsirala, starija je sva slova znala sa 3 god, sa 4 vec citala u slogovima... sada sa 7 je mali genije. mladja ima 4 god, jedva prepoznaje 10 slova i to samo zato sto je naucila uz sestru, nista je osim igre ne zanima i meni je to SJAJNO. ima vremena i za ucenje i za citanje... to joj nece pobeci...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dete i čitanje
27.2.2019 11:41:26   
veselicaa
Bubi i S je kao mala htela samo da se igra i evo sada bas voli da cita.Ne treba terati decu,sama ce izabrati sta vole da rade.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dete i čitanje
16.4.2019 20:00:48   
dunja RR
Danas mi bibliotekarka reče, kada smo S i ja došli po knjige za njega, da je podelila kartone (besplatni su, do 9. godine) svim vrtićima u kraju za svu decu , kontam bar 10 vrtića je u pitanju, a verovatno i više, i kaže da samo mi dolazimo po knjige.

Kaže ona (onako sebi u bradu), da li ta deca čitaju uopšte, ne znam ..njoj je baš bila želja da dolaze.
Greota, bibioteke zvrje prazne, trude se t žene da privuku čitaoce (male) ali izgleda džabe. Ne znam šta reći.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dete i čitanje
16.4.2019 20:09:47   
milicicak
Ne znam Suzi, mi ne idemo u biblioteku ali stalno citamo😁
Sad je aktuelan Tom Gejts. Meni se uopste ne dopada a ona crce od smeha.
Da, i stripovi Wonder Woman. Izdade me dete sa DC Comics 😂

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dete i čitanje
16.4.2019 21:32:23   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Danas mi bibliotekarka reče, kada smo S i ja došli po knjige za njega, da je podelila kartone (besplatni su, do 9. godine) svim vrtićima u kraju za svu decu , kontam bar 10 vrtića je u pitanju, a verovatno i više, i kaže da samo mi dolazimo po knjige.

Kaže ona (onako sebi u bradu), da li ta deca čitaju uopšte, ne znam ..njoj je baš bila želja da dolaze.
Greota, bibioteke zvrje prazne, trude se t žene da privuku čitaoce (male) ali izgleda džabe. Ne znam šta reći.


Suzi, nasa bibliotekarka isto to komentarise. Mi smo redovni clanovi. Imamo dosta knjiga kod kuce, ali volimo da idemo u biblioteku. Moja deca ne bi izlazile iz nje. Sad imaju nekoliko lejzi begova na decijem, pa se S zavavali sa knjigom u ruci. user posted image


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dete i čitanje
16.4.2019 22:50:05   
dunja RR

E Mili, ja nisam bila ljubitelj stripova ali set_ih se sad, kad ti spomenu, da kad smo odlazili danas bibliotekarka je dobacila Savi da imaju i veliki izbor stripova. 
IZVORNA PORUKA: milicicak

Ne znam Suzi, mi ne idemo u biblioteku ali stalno citamo😁
Sad je aktuelan Tom Gejts. Meni se uopste ne dopada a ona crce od smeha.
Da, i stripovi Wonder Woman. Izdade me dete sa DC Comics 😂




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dete i čitanje
17.4.2019 16:57:20   
Sanjica26 RR
Ja nisam videla da kod nas ima stripova. Moram pogledati, jer moje devojcice vole da ih citaju. Barem ono što ima u malom zabavniku. user posted image



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dete i čitanje
17.4.2019 17:03:26   
Olga75
Gradska biblioteka Su je imala kviz:" Čitam i skitam" i to se popunjavalo online na njihovom sajtu. Bilo je 250 nagrada, uslov je bila članska karta (300 din sa popustom u februaru i martu) i naravno tačni odgovori. Glavna nagrada je bila bicikl. Zver je dobila 12 litara soka user posted image . Nije bila oduševljena ali kaže učestvovaće i sledeće godine.
Samo nek čita. Vidim kako je starija i kako pišu sastave i pismene da joj je jasno zašto ja šizim na njeno njaaaanemogusadaposleću

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dete i čitanje
17.4.2019 17:23:31   
lesica
Da se samocitiram iz teme knjige za osnovce


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Opet ja pišem 😂

Htela sam da vam kažem da propolisbooks imaju vrlo, vrlo lepu uskršnju akciju knjiga, i svačeg nečeg lepog za sve uzraste ima. Bacite pogled, možda nađete nešto za dečiju biblioteku ili poklon. 


Propolis Books uskršnja akcija

Uzgred, ovo su neke knjige koje su mi stigle što za moje klince, što za drugare kod kojih idemo na rođendane ovih dana. 


user posted image



Inače, i L i D su članovi biblioteke, ali iskreno retko idemo, obzirom na to da i ono što imamo kući nije do kraja iščitano, a i ja svako malo kupujem user posted image

Mili, pusti bre Bubu nek čita Wonder Woman (oooo kako samo razumem tu izdaju user posted image )

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dete i čitanje
17.4.2019 17:46:49   
milicicak
Les, ne branim joj ja nista, samo nek cita 😀

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dete i čitanje
17.4.2019 18:11:58   
lesica
❤️

Pa makar i DC 😂

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dete i čitanje
17.4.2019 21:11:24   
milicicak
I nema veze sa temom, ali obisle smo pola grada da nadjemo mm-u figuricu kapetana Amerike, nigde nema... I ona izgovara, bas bez veze sto ima slabo Marvelovih junaka. Ja bih tako volela da dobijem Wonder Woman figuricu 😂
Uglavnom, nasla sam Zagora, Kapetana Marka i Dilana Doga na srpskom, videcu da li ce joj se to svideti.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dete i čitanje
17.4.2019 22:33:38   
Ana RR
Ooo kakvu sam ja kolekciju stripova imala u Hr... nasledila od tate i strica... Veliki Blek, Komandant Mark, Zagor, Kapetan Miki... nisam htela napolje da idem, samo da čitam. Godinama sam žalila za tim stripovima.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here