|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dnevni san
13.8.2009 8:45:25   
Anoniman
Ovde stavi slikicu draga: Kupili smo krevet! KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Dnevni san
14.8.2009 20:58:37   
Anoniman
U 20h sam nahranila Luku, izašla u kuhinju i dok sam sklonila tanjir u mašinu za sudove, Luka je zaspao. Tako sam mu stavila pelenu i prenela ga u krevetac. Kada će sutra da ustane? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Dnevni san
15.9.2009 22:00:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: stevajela

Imam 2 prijateljice koje imaju taj problem i bas sam pitala psiholoskinju koji je uzrok.Rekla mi je da je skoro imala decaka,sa kojim je resila problem nespavanje.Kaze da u 90% slucajeva problem potice od porodjaja.Naime pri porodjaju babica izvodi manevar pri kojem se osteti centar za spavanje i ako se taj centar ne stimulise on ostaje neaktivan i utice na neke druge centre,pa se to odrazi tek u kasnijim godinama,npr pubertetskim.Taj centar se ostecuje narocito pri carskom rezu.Mi to ne znamo jer dete nema nikakvu mentalnu smetnju.Kaze mi jos da joj zao sto nema vremena zbog prakse,da uradi jednu statistiku u Betaniji,bas na tu temu.
Mozda da ga odvedes kod psihologa cisto da znas u cemu je problem,zasto ne spava!Samo ne bih ti preporucila psihologe u dz, vec u decijoj bolnici ili privatno.




Draga, iskreno, nisam zainteresovana. Problem smo rešili, on nema problema sa spavanjem. Prosto, postao je dovoljno velik da nema potrebu da spava i danju i noću, ne stigne da se umori ukoliko spava danju, da bi uveče legao na vreme.
Ni ja ni brat nismo spavali danju od prvog rođendana, ne mislim da će Luki nešto faliti ako ne spava posle 3-eg rođendana. On više nije odojče, prerastao je i to, i ne vidim čemu spavanje danju.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Dnevni san
15.9.2009 22:09:15   
vodolija 82
Tashouser posted image Ni moj brat i ja nismo spavali danju,a sjecam se da nas je baka prutom tjerala,dok joj mama nije zabranila,ali smo zato navece rano lijegali i zena bila mirna,kako ona voli da kaze,imala je vece za sebe i svog muzauser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Dnevni san
15.9.2009 22:19:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Centri se nalaze u mozgu i produženoj moždini, kako bi to moglo da bude oštećeno pri carskom rezu ili čak običnim porođajem, bila sam budna kod CR, dr ga nije ni pipnula za glavu izvadila ga je držeći ga za noge?


IZVORNA PORUKA: stevajela

Pa da ne pipa ga za glavu naravno,vec za noge.Ali izvodi se neki manevar,ne izlace ga ravno, u tome je poenta.Zena je specijalista medicinske psihologije,radila je 10 godina U Principovcu u bolnici za decu sa smetnjama u razvoju,a posle jos 20 u decijoj bolnici u NS,kaze da uvek ima neko dete sa poremecajem spavanja i u 90% je razlog manevar pri vadjenju.Ima naranvo i drugih razloga,nisam pitala koji su.


(odgovor članu vodolija 82)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Dnevni san
15.9.2009 22:33:32   
Jeca*
Moj Luka od rodjenja lose spava. Nocu se budi, danju spava pomalo...umoran je i ne moze da odrzi san nego se stalno budi. Sad sam se zapitala nakon ove price o ostecenju centra za spavanje...pogotovo sto sam se ja porodila carskim rezom. Mogu li dobiti malo detaljnije objasnjenje?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Dnevni san
3.11.2009 18:36:54   
marija17
tesko mi je malo da vas pratim,jer ne znam koliko koje dete#beba ima godima, moj ima mesec i par dana, ja ga presvucem ,nahrani, i u krevetac kad ima jake grceve drzim ga na sebi,mazimo se i tako spava,posto smo sad to malo regulisali,opet gledam da bude sto,ponekad pre podne od 10-13 bude budan, svi mi nesto kao (babe,dede) pa ne zmoze dete samo da spava user posted image , strasno...a sto ne moze pa sta da radim snjim kad ima mesec dana,i pada sneg user posted image , a hoce da spava. jedino sto nije bas tacan,kao forsiram da ga kupam oko18.30 +-30min,ali nekad omane,evo popodne se probudio oko17h,jeo,malo mu pevala 10min i on zaspao,i sad da li da ga udim u to odedjeno vreme za kupanje ili da ga pustim pa kad se probudi da ga kupam. i koliko su vase bebe bile budne preko dana sa recimo mesec dana,dva ili tri meseca.poozzzzz

al sam nakucala sorry

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Dnevni san
3.11.2009 22:43:30   
gagana83
Moze li mi neka reci kad su vase bebe uspostavile ritam u spavanju-da uvek u odredjeno vreme spavaju? Mi nikako da uhvatimo ritam. 

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Dnevni san
3.11.2009 23:30:44   
Anoniman
Uf draga, ne sećam se, ako nađeš temu Nasumice izabran dan, možda nešto saznaš... ja ne mogu da je nađem, nema je. user posted image Tada sam Luki uvodila sokiće, znači imao je oko 3,5 meseca. 

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Dnevni san
4.11.2009 10:28:55   
oliveradj
Moja dugo nije uspostavila ritam spavanja kao starija je počela bolje da spava jednom dnevno ali ni dužina sna nije svaki put ista.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Dnevni san
4.11.2009 11:50:42   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: gagana83

Moze li mi neka reci kad su vase bebe uspostavile ritam u spavanju-da uvek u odredjeno vreme spavaju? Mi nikako da uhvatimo ritam. 


Vidim da nismo jedini user posted image Andrej u principu ne moze da ostane budan duze od dva sata, pa onda dremne - od pola sata do 3 sata. Jednom dnevno mu je taj od tri sata, i to negde oko 11-12 zaspi. Ovo ostalo - ne mogu ga uhvatiti ni za glavu ni za rep user posted image . Ali ipak mislim da su jos mali, doci ce to sve na svoje. Ja imam problem kako ga uspavati uvece user posted image

< Poruku je uredio Alexx -- 4.11.2009 11:57:25 >

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Dnevni san
12.11.2009 18:14:41   
gagana83
Joj,mi smo do skoro imali problem sa nocnim spavanjem-sad se to regulisalo kolko-tolko al zato vec par dana lose spava preko dana. Danas je spavala 5-6 puta po 15-30 minuta

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Dnevni san
13.11.2009 23:23:36   
vaca
Gagana83, moja cerkica je spaval po 20min skoro do prvog rodjendana i mnogo sam se nervirala. Sta sve nisam pokusavala samo da duze spava, ali nikako. Onda je produzila spavanje na sat, sat i po da bi danas, ima 2,5 god spaval i po 2 sata. Ja joj nisam uvodila nikakv red ni u spavanju ni u hranjenju, nekako je sve to dolazilo samo po sebi. samo sam je posmatrala i tako zakljucivala sta bi joj u tom trenutku najvise trebalo. To se nekako zna...
Jedino sto sam joj uvela to je da pre spavanja mora da bude presvucena i umivena i nakon spavanja. To i danas radim.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Dnevni san
13.11.2009 23:55:22   
sneza24
David isto danju spava slabo.Neznam zasto.Zadnjih par dana zna da se probudi oko 8,9(ali budi se i nocu) sisa i nastavi da spava do 11,12 a poslepodne drema par puta po 10-15 minuta i to je to.

(odgovor članu vaca)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Dnevni san
8.1.2010 10:50:27   
eugenija
Sa dnevnim spavanjem smo se posvađaliuser posted image user posted image

Znači, niđe veze...... 2 puta po 15-20 minuta i to je to. Ako imam sreće, odradi 40minuta, ali to je retkost.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Dnevni san
8.1.2010 11:43:37   
*Alexx*
Andrej se, kao, ustalio - probudi se oko 7 ujutro. Ima četiri spavanja, od kojih su tri po pola sata, a jedan obično bude sat-dva (drugi ili treći spavanjac). Naravno, ovo nije fiksno - ima dana kad spava po sat vremena sva spavanja, nekad odvali po tri sata jedno spavanje... Ali uglavnom je to-to.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Dnevni san
8.1.2010 14:10:47   
Lu
Roko i sad spava od 12.30 pa do 14.30...15,znam da je individualno ali do kada djeca obično spavaju po danu do 5 godina ili i dužeuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 8.1.2010 14:11:22 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Dnevni san
8.1.2010 14:56:42   
Jeca*
Ja mislim da u vrticu deca od 5 god više ne spavaju danju. Evo i moja sestra mom sestricu polako izbacuje dnevni san, vikendom, a ima oko 4,5god. Znači mislim da je do 5 ok.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Dnevni san
8.1.2010 15:03:34   
Lu
 Pa da logično,kad krenu u školu nema više spavanjauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Dnevni san
8.1.2010 15:05:59   
Jeca*
zapravo, već ih pripremaju za predškolsko!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Dnevni san
8.1.2010 22:39:53   
gagana83
Kod nas se ovo dnevno spavanje stalno menja.Prvo je spavala nekoliko puta po sat-dva.Onda je spavala 5-6 puta po 15-30 minuta,posle toga 3 puta po 1.5-2 sata a u zadnje vreme spava jednom 2 sata(prvi dnevni san) i 3 puta po pola sata-sat.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Dnevni san
11.1.2010 0:26:12   
cule
Ja imam devojcicu od 4.5 meseci i imam utisak da previse spava.
Ima rutinu i to spavanje od 9-6.30 ujutru bez prekida, onda dorucak i odmah na spavanje do 9. Posle spava od 11.30-13, pa 15-16.30, a nekad cak i oko 19.00 malo dremne. Ali, u svakom slucaju, ne moze da bude budna duze od 3 sata. Da li neko ima slicno iskustvo? Stalno ocekujem da ce se vreme spavanja danju skratiti, ali nista. user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Dnevni san
11.1.2010 0:31:05   
gagana83
IZVORNA PORUKA: cule

Ja imam devojcicu od 4.5 meseci i imam utisak da previse spava.
Ima rutinu i to spavanje od 9-6.30 ujutru bez prekida, onda dorucak i odmah na spavanje do 9. Posle spava od 11.30-13, pa 15-16.30, a nekad cak i oko 19.00 malo dremne. Ali, u svakom slucaju, ne moze da bude budna duze od 3 sata. Da li neko ima slicno iskustvo? Stalno ocekujem da ce se vreme spavanja danju skratiti, ali nista. user posted image

Ona je jos i dobra,moja malecka ne moze da izdrzi budna duze od 2 sata.
Mislim da ne spava puno,negde sam procitala da bebe u ovom periodu spavaju oko 15-16 sati.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cule)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Dnevni san
11.1.2010 8:45:11   
*Alexx*
U Mojoj bebi (kupila juče), piše da bebe od 3 do 6 meseci spavaju ne manje od 13 sati, od čega oko 3 sata otpada na dnevno spavanje. Danju Andrej upravo spava oko 3-4 sata, tako da je to OK. Isto kao i mala Una, retko kad je budan više od dva sata - ako je budan tri, onda je jako nervozan. Verovatno je tvoja beba, cule, velika spavalica user posted image

Evo tabela:
0-3 - 16-18 sati na dan
3-6 - najmanje 13 sati
6-12 - 13 sati u proseku, po danu dva puta po dva sata
12-24 - 12 sati, jedno dnevno spavanje od dva-tri sata
2-4 godine - desetak sati sna ukupno, neka deca ukidaju dnevni san

Sve ovo treba uzeti sa rezervom, jer je svaka beba individua za sebe. user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Dnevni san
7.3.2010 23:45:04   
sneza24
David sa 6 meseci spava 3 puta preko dana.
Budjenje oko 9 h i oko 11 vec ponovo spava od pola sata do sat vremena.To je prvi dnevni san.
Drugi je oko 14 h(u zavisnosti da li je pre toga spavao pola sata ili sat vremena) i tad spava oko 1,5 do 2 h nekad i 2,5.To je najduzi dnevni san
Treci put spava oko 18 h isto izmedju pola sata i sat vremena.
I vec oko 20:30 do 21-30 najkasnije on vec spava.Ponekad imam nekih izuzetaka kad nece da spava dp ponoci ili se budi oko 23;30 pa do 1;30 nece da zaspe ali uglavnom je dobro.
Ne moze da izdrzi duze od 2 sata da je budan.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here