|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
28.11.2011 13:19:33   
nada78
Ja sam već dva puta po želji kupovala ove nove moksi lutke. Meni su lepe, normalno izgledaju . A videla sam na reklami na TVu neke grozne lutke, kao neka čudovišta, npr. drakulina ćerka i sl, izgledaju kao te moksi ili brac , al su bas kao čudovišta. Užas, ne znam samo ko to kupuje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
3.1.2012 20:47:45   
Inica
Meni cerkica obozava vile barbike..sa krilima koja se skidaju.. Ima ih par komada, mada meni se svidjaju vise one obicnije user posted image Ali ko mene pita.. Za NG sam joj uzela i jednu po mom izboru, nemam pojma kako se zove, ali fazon moze da joj se skida kosa (ima periku), savija noge, ruke, oci joj nisu nacrtane- vec kao kod lutkica.. Svidela joj se i ta- ali opet vila je vila..
A imaju i te monsters babike- po meni ni one nisu lose user posted image

(odgovor članu nada78)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
3.1.2012 21:15:44   
Bebilina
Znam da cu grubo zvucati, ali licno se nikada nisam igrala Barbi i Sindey lutkama, i necu ih svom detetu kupovati. Isto vazi i za Bratz i Moxie Girlz iz vise razloga. Na temu sminke i garderobe, nerealnih mera koje im od najranijeg doba usadjuju komplekse (cula sam dete od 6god kako izjavljuje da je debelo) - feministkinja ili ne, za mene lepota dolazi iznutra i ne podrzavam prerano niti stalno i ekcesivno sminkanje, tako da od nafrakanih lutaka ne zelim ni da nagadjam dal ima vise stete no koristi. Ima tako puno edukativnih i PC igracaka i ne brinem da cu uvek imati sta da joj kupim... S druge strane ne volim plastiku, volim prirodne materijale i puno toga na trzistu se meni licno ne svidja, tako da ove lutke padaju pri prvom kosenju... user posted image

S druge strane Moxie jesam na poklon kupila dva puta, i to decake koji skijaju/ borduju i cure koje jasu konje, jer deca kojoj su otisla ih vole i ulepsale su im dan. Ne sudim ni deci koja ih vole, ni roditeljima te dece jer deca ne uce vise od lutaka no sto uce od uzora u roditeljima i starateljima. Roditelji uvek imaju mogucnosti da detetu usade vrednosti koje dobar marketing i popularnost jedne lutke nece moci da promeni.
Takodje mi je sportska poruka iza onih koje sam uzela bila privlacna. user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 3.1.2012 21:35:45 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
3.1.2012 21:28:17   
Leki 77
Meni su lutke oduvek bile stupidne. Nikada se sa njima nisam igrala. Prosto, nisam taj tip i to oblačenje/češljanje ili šta li se već radi sa lutkama, nisam kapirala. Ali, ako treba da glasam izmedju Barbie i nenormalno glavatih Bratz lutaka, glasam za skladno gradjenu Barbie.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
3.1.2012 21:40:57   
Inica
Ne znam- meni je glupo da neko povezuje kupovinu barbika sa vaspitanjem, ili potenciranjem da je bitniji fizicki izgled od unutrasnjeg.. Kao mala sam dobijala barbike, volela ih, i nikad nisam to tako gledala.. Niti sam izrasla u osobu koja tako razmislja i gleda ljude.. Moje dete voli barbike i igracke konje.. I to je ono sto je logicno da cu joj i kupovati.. Mislim, da me neko ne shvati pogresno- svako ima svoje misljenje i to je ok, ali po meni barbika je samo igracka, i nista vise.. 

< Poruku je uredio Inica -- 3.1.2012 21:41:27 >

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
3.1.2012 21:46:57   
Bebilina
Ja nemam nista protiv lutaka generalno, ali onih sa ukusom. Deca vole bebe od prvog dana, lutke koriste kao svoj alter ego jos kao jako mali... Nema razlike izmedju lutke i plisanog mede u tom smislu, a ja bas volim kada vidim da deca projektuju svoje emocije na lutke ili plisance... To im takodje pomaze u govoru za razliku od vrm-vrm kamiona i njiaoooooo aviona. Ja podrzavam uniseks igracke- lutke i kolica za decake jednako kao i za devojcice jer jednom cemo hteti od njih da guraju kolica i budu brizni ocevi... Ali zasla sam u drugu temu, Bratz i Barbie me ocigledno ne inspirisu dovoljno.user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
3.1.2012 21:47:10   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Inica

Ne znam- meni je glupo da neko povezuje kupovinu barbika sa vaspitanjem, ili potenciranjem da je bitniji fizicki izgled od unutrasnjeg.. Kao mala sam dobijala barbike, volela ih, i nikad nisam to tako gledala.. Niti sam izrasla u osobu koja tako razmislja i gleda ljude.. Moje dete voli barbike i igracke konje.. I to je ono sto je logicno da cu joj i kupovati.. Mislim, da me neko ne shvati pogresno- svako ima svoje misljenje i to je ok, ali po meni barbika je samo igracka, i nista vise.. 


user posted image user posted image potpuno se slazem i jedva cekam da joj kupim ako bude trazila...
a ovo fizicki izgled, unutrasnja lepota, barbika.... nista ne razumem...

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
3.1.2012 22:05:02   
Bebilina
Inice procitaj moj komentar:

"...deca ne uce vise od lutaka no sto uce od uzora u roditeljima i starateljima. Roditelji uvek imaju mogucnosti da detetu usade vrednosti koje dobar marketing i popularnost jedne lutke nece moci da promeni."

Verovatno si imala dobre uzore oko sebe draga. user posted image

Ono sto danas jeste problem jeste izlozenost informacijama od najranijeg doba. Mi nismo gledali reklame i bili manipulisani casopisima na nacin nasa deca u 21. veku jesu. Vremena su se malo izmenila jer tada nismo ni znali sta je anoreksija, a danas svaka druga 7-godisnjakinja zeli da je za 2 broja mrsavija, sve po uzoru na cuvenu nam Barbie. A roditelji koji su na poslu od jutra do sutra cesto nemaju pojma sta se u glavama dece zbiva. Paralelna je prica sa sminkom- sve je to odnekud nauceno, i negde vidjeno, za pocetak na Bratz-u.
Zato meni nijedan stav na ovu temu nije glup, niti je bilo koje poredjenje. Ko zna malo vise o marketinskim trikovima megalomanskih kompanija poput pomenutih znace o cemu je rec.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
3.1.2012 22:13:25   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Bebilina


a danas svaka druga 7-godisnjakinja zeli da je za 2 broja mrsavija, sve po uzoru na cuvenu nam Barbie


mmm, ne slazem se u potpunosti, mislim da je uzor pre Karleusa, Ceca ili neka druga zivotinjka te vrste a ne Barbie, i zato cu se truditi da sto manje gleda odredjene kanale, a u lutkama neka uziva i neka se igra sto vise- i ja sam...mada to je samo moje misljenje....

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
3.1.2012 22:30:28   
Inica
Bebilina, nisam ja mislila da je necije razmisljanje glupo.. Samo mislim da te stvari sto si navela nemaju veze jedna sa drugom. I ranije su postojale barbike, ali devojcice nisu bile opsednute kao danas izgledom.. To moze da se svrsta u "bolest modernog doba".. Kao sto i Bubulence kaze- za iskrivljenu sliku o izgledu i tako tim stvarima- koji prave problem u decijijim/ tinejdzerskim glavama- krivca mozemo traziti u raznim medijima- tv i novine su ti sasvim dovoljni.. Sto ne znaci da cu zabraniti detetu da ih gleda i cita. Vec na drugi nacin cu ih pokusati usmeriti-nauciti.. Ne verujem da deca zbog jedne barbike zele da budu mrsavija, i da su tu ideju dobile gledajuci istu.. To su verovatno culi na sto drugih strana- ili procitali..  user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
3.1.2012 23:37:07   
Bebilina
Ocigledno se slazem sa vama po jednom osnovu obzirom na moj raniji komentar:

"...deca ne uce vise od lutaka no sto uce od uzora u roditeljima i starateljima. Roditelji uvek imaju mogucnosti da detetu usade vrednosti koje dobar marketing i popularnost jedne lutke nece moci da promeni."

Obe ste samo potvrdile moje misljenje user posted image
Ali netacno je da je to i u svetu kao kod nas problem od pre par godina. Barbi je jednako stara koliko fenomen anoreksije i bulimije i psiholozi smatraju da mu je jako doprinela. Zato je ona u svetu posmatrana kao los uzorni model i kada je izbacena na trziste kao i sada:

"Barbie holds the distinction of being the first doll to become an adult figure in the child’s life, needing precious little in the way of care taking from her child owner. She became an icon, a role model, a figure to be emulated and revered, transforming the child’s role of caretaker to one of the passive bystander and observer of a creature who had made it in life and had it all. She would ultimately become a representative of our own culture. Mothers, as well as their daughters took in Barbie’s messages about how shape and size matters at the very brink of our society’s revolution for women who were becoming liberated, entering the professions in greater numbers, becoming divorced, participating in the sexual revolution, blending families, and abandoning mealtimes and family rituals in favor of work force and the work out. Barbie, along with England’s Twiggy in the 60’s, led the way to creae what was to become the new standard of beauty in the female figure."

Mi jedino nasem patrijarhalnom drustvu treba da zahvalimo da tek sad pocinjemo da se nosimo sa tim problemom.
Ocigledno je ovo borba protiv vetrenjaca i ja licno nemam pretenzija za ubedjivanjem vec civilizovanim iznosenjem stavova user posted image Uvek volim argumentovanu debatu za i protiv i tragam za cinjenicama potkrepljenim misljenjima user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 3.1.2012 23:55:46 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
5.1.2012 17:39:40   
tannata
Barbi! Jer i ja sam se kao mala igrala sa Barbi lutkama. Ove Bratz mi nisu simpatične

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
22.2.2012 14:30:58   
j o e
meni se licno vise svidjaju barbike - bratz su sigurno lepe u necijim ocima, ali mi je barbikina lepota prirodnija. jest da i ona nosi sminku, ali je manje napadna, ima neku meru u tome. i kad moje dete zatrazi barbiku/bratz, sta god da joj kupim svakako cu povesti razgovor o tome kako je barbika zenstvenija i nekako lepo negovana, a bratz je... ne znam, manje vredna divljenja? user posted image

slazem se da deca uce od nas sta je ispravno, i da bratz i barbie mogu a ne moraju da ostave dublji psihicki trag na njih. i ja sam se igrala sa barbikom, oblacila sam je u najtesnije minice, bila je ultrazenstvena, dok sam ja bila i ostala totalno muskobanjasta. to nije uticalo na moj psihicki razvoj niti na moju predtavu o sebi i svom izgledu, a mislim da sam kroz igranje s barbikama ipak "izivela" neke detinje fantazije, alternativne modele ponasanja itd, i da mi je to donekle pomoglo da kasnije razvijem svoju zenstvenu stranu (a da pritom ne postanem hodajuca barbika, ako me razumete user posted image ). deca ipak negde moraju da kanalisu i isprobaju razlicita ponasanja, tome lutke i sluze, a ako smo mi dovoljno jak uticaj na duze staze ce usvojiti prave vrednosti.


(odgovor članu tannata)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
22.2.2012 14:34:21   
MicinaMama
Meni su bratz lutke mnogo glavate ... hehe ne proporcionalne...Ma zna se sta je barbika i bila i bice....I dan danas se znam oduseviti kao dete kada vidim prelepu barbiku.Jos nismo to pocele kupovati ali naravno da hocemo kada malo porastemo....pa cemo sakuplati barbikice...

(odgovor članu j o e)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
23.4.2012 13:59:30   
Anoniman
KLIK

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
23.4.2012 18:48:22   
NadaR
Bolest user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
23.4.2012 18:54:24   
lanica82
Barbika! Slušala sam o tome da deca uče preko lutaka, posmatraju njihovo telo i na taj način uče o svom telu, a Bratz lutke nisu proporcionalne.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
23.4.2012 20:35:39   
boba 11
Barbika je bila i ostala moja omiljena lutka imam ih kod mame jos tri prezivele user posted image sad se moja cerka tamo igra sa njima .Oduvek mi je bila zelja da imam kucicu za barbike i nadam se da cu mojoj Ani uspeti da kupim ili napravim ako ona to bude zelela.user posted image Inace na mene nije ostavila nikakve trajne posledice igra sa barbikama vise sam zagledala Kenauser posted image

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
23.4.2012 20:43:37   
lanica82
user posted image user posted image

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
20.11.2014 11:10:49   
Peace*
KLIK

Sve je to super da kroz Barbiku objašnjavamo da su bubuljice, celulit i strije normalna stvar, ali kažite mi koja devojčica će to da zalepi na lutku i zašto bi pobogu to htela? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
20.11.2014 13:32:40   
vikiveki
Ja sam pre za Barbike zato što one makar liče na ljudsko biće dok je Bratz lutka neproporcionalna skroz

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
20.11.2014 13:38:55   
Olga75
ajd sad , Barbika ima noge do vrata i struk da se slomi a Bratz ima ogromnu glavu
obe su user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
20.11.2014 13:45:28   
vikiveki
Upravu si Olga O tome sam na nekom predavanju slušala,Barbika je pravljena kao lutka za devojčice a ona sama je prikaz jedne idealne žene,što je sa psihološkog stanovišta loše jer mnoge devojčice maštaju da izgledaju kao Barbika a to nije uvek moguće pa takve devojčice odrastaju i nesvesne da su od početka sebi nametnule nešto što ne mogu dostići pa se onda razviju u devojke pune kompleksa,previše sam filozofiralauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
20.11.2014 13:58:10   
Peace*
Da, jeste tako. Zato su i napravili ovu Barbiku normalnih dimenzija. I to mi je ok. Ali bubuljice, strije i celulit (stikeri)???

Ja recimo nikada nisam želela da imam telo kao Barbika, a igrala sam se sa njima duuuugo. Ipak, mislim da moja neograničena ljubav prema plavoj kosi ima veze sa tim. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Lutke Bratz vs Barbie
20.11.2014 14:02:49   
Olga75
ma kakva idealna zena pa ta bi u kolicima zavrsila cim bi stala na noge user posted image
a Bratz ne bi mogle glavu da podignu da postoje
oni stikeri su posebna prica
bas ce devojcice da lepe aknetine i strije na lutke , da je to neko srce i zvezdica da
videla sam one stikere za strije , pa to izgleda kao na stoaku porodilje
sve u svemu ni jedna nije neka super lutka user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here