|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Morbilli (male boginje)
9.5.2017 14:24:46   
choopa choops
Ako je MRP isto sto i MoPaRu, ja sam vakcinisana davne ''82 godine sa nekih godinu i po otprilike.

Što će reći da nismo bas puno zaostajali za civilizovanim svijetom.

< Poruku je uredio choopa choops -- 9.5.2017 14:25:38 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Morbilli (male boginje)
9.5.2017 14:54:55   
Maslacak15
ne znam kad je vakcina kod nas uvedena u program obavezne vakcinacije. Ja sasvim sigurno nisam vakcinisana (77- o sam godiste) a primala sam vakcine redovno. No nije ni bitno. I ja sam misljenja da smo bili naprednijei 1987 nego 2017 po mnogo cemu pa i u stavu o vakcinama.
O morbilama ili malim boginjama mnogi nisu culi jel se zaboravilo upravo zato sto ih je relativno malo tj nema ih uopste zbog relativno uspesne vakcinacije populacije proteklih decenija. Ja mislim da je bas taj talas kad sam ih ja dobila 1992 bio poslednja veca epidemija u Srbiji.
Ali u tome po mom misljenju i lezi glavna opasnost. Ljudi ne znaju, nije ih strah jel i u najgoru ruku " sta to je decija bolest nije to nista strasno". A male boginje su izuzetno zarazan tezak virus, sa jako visokim stepenom komplikacija i velikom smrtnoscu u nerazvijenom svetu. I sad se zbog tog trenda nevakcinacije, pojavljuju sve cesce talasi zaraza.
Ali izgleda da je to u ljudksoj prirodi neminovno. Prvo ce svi da filozofiraju i da izmisljaju razloge da ne vakcinisu. Onda ce da nam se desi neminovno, pa cemo posle novih epidemija i naslova po novinama promeniti stav. Muka ce nas naterati.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 9.5.2017 14:55:45 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Morbilli (male boginje)
18.5.2017 13:28:58   
Sanchy
Ja sam 77 godiste i primila sam M vakcinu,dakle komponentu protiv morbila..Zao mi je sto i dalje ne postoji razdvojena vakcina,mnogo veci obuhvat vakcinacijom bi bio postignut

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Morbilli (male boginje)
18.5.2017 14:04:59   
Ana RR
Sanchy, dugo te nema user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Morbilli (male boginje)
18.5.2017 16:10:43   
Sanchy
user posted image ....tu sam,,pogledam sta se pise,desava, nego nekako se retko pronalazim u aktuelnim temama pa se ne ukljucujem..pozdrav!user posted image

< Poruku je uredio Sanchy -- 18.5.2017 16:11:40 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Morbilli (male boginje)
20.6.2017 20:14:59   
Dragce86
Nadam se da ce nas predvidjana epidemija zaobici :(

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Morbilli (male boginje)
20.6.2017 20:16:54   
Sanjica26 RR
Ako ne idete u vrtic mozda vas i zaobidje.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 10:18:26   
milicicak
Mini buba ima male boginje, laboratorijski potvrdjene posto joj je klinicka slika potpuno atipicna. Uredno je vakcinisana i zato osim osipa nema nikakve simptome, ali bas nikakve, temperaturu od 37,5 jedno popodne ne racunam. Tako da hvala MMR-u!
Ja sam uradila IgG, iako neki titar postoji, test je negativan. 82-o sam godiste i mama kaze da sam uredno vakcinisana.Tako da sad sedimo i nadamo se najboljem jer nam nista drugo ne preostaje.
Kucu smo podelili na pola, svaka ima svoju sobu a u zajednickim prostorijama nosimo maske.
Znam da anitvaksere nije briga za mene i moje nerodjeno dete koje je u ovoj situaciji najugrozenije ali sam jako ljuta i besna na sve koji iz gluposti, straha, mode i ne znam ja cega svesno izlazu svoju decu riziku da obole od malih boginja. I pitam se gde se to izgubila odgovornost prema drustvu i posledicama sopstvenih sebicnih odluka.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 10:25:30   
Anck Su Nmaun
Jooj Milicicaaak, nadam se da ce sve tiho i brzo proci. Bez neke problematike
Da sto pre bubica ozdravi!
Bas mi zao sto vas to nije zaobislo.

O antivakserima nemam reci hiljadu puta sam na tu temu planula pa cak i u vrticu. Sebicnost
Nije to samo" ja i moje dete". I nikako ne podrzavam da to bude stvar izbora jer ugrozavaju sve oko sebe user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 10:28:23   
Sarav
Milicicak, na svu sreću je blaga klinička slika. Jel dete primilo jednu ili obe doze?
O pokondirenim tikvama nemam šta lepo da kažem. Mora da počne država sa debelim kažnjavanjem, pa nek se bune posle po fejsu ali bar neka ne ugrožavaju druge koji iz realnih razloga ne mogu da budu vakcinisani.

Ne znam samo koja brojka zaraženih treba da bude da bi proglasili pandemiju i počeli da vakcinišu i bebe od 6.meseca?

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 10:31:38   
Sarav
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


Nije to samo" ja i moje dete". I nikako ne podrzavam da to bude stvar izbora jer ugrozavaju sve oko sebe user posted image


Ma to više nije ni JA jer su ti roditelji generacije koje su u potpunosti vakcinisane tj, sa dve doze.
Znači cela priča se svodi samo na decu "načitanih" u YT edukovanih roditelja.

< Poruku je uredio Sarav -- 21.2.2018 10:32:29 >


_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 10:36:37   
Anck Su Nmaun
Nisam mislila na njih kao njih jer su oni vakcinisani niko ih nije tada ni pitao. Vec kao sto oni kazu :"To je moja stvar da li cu ja da vakcinisem moje dete" user posted image Pa ne moze nikako biti samo njihova stvar. user posted image

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 10:38:10   
milicicak
Vakcinisana je jednom dozom i upada u onih par procenata kod kojih vakcina nije potpuno delovala. Moje dete voli te male procente user posted image Ono sto je bitno je da vakcina iako nije dovela do potpunog imuniteta je toliko ublazila klinicku sliku da je to za ne poverovati. Njoj ne curi nos, imala je 37,5 JEDNO popodne, da joj dr u Tirsovoj nije najozbiljnije rekla da mora da miruje i pije tecnost ne bi mogli po kuci da je stignemo. Dakle, osim ospia i te male temperature nista!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 10:41:09   
Anck Su Nmaun
Dobro je, dusica mala. A koliko inace traju male boginje, nisam upucena u to?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 10:50:33   
milicicak
Traju 10-ak dana maksimalno. Period inkubacije je 10-11 dana

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 10:56:25   
Sarav
Šta će sad sa drugom dozom MMR-a? To će zbog druge dve komponente da primi?

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 10:57:42   
milicicak
O tome nismo razmisljali, moracu da popricam sa pedijatrom i nekim epidemiologom

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:01:11   
Sarav
Meni je tek sad to palo na pamet. Ja radim na dečijem, ali kad sam otišla na bolovanje epidemije nije bilo a stvarno nemam pojma šta u ovakvoj situaciji.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:13:39   
Maslacak15
Idi bre milicicakuser posted image . pa i nije moralo. Bice mini buba super, ko i sama kazes ocigledno je zasticena bar parcijalno vakcinom koju je primila ali sklanjaj od nje molim te....Joj i ja sam izivcirana i ne mogu da shvatim dokle neznanje i zatucanost mogu da dovedu.

Ja sam vec pricla, na zalost sam bila u talasu koji je 1992 imala tu cas_t da se upoznam sa morbilima. Moji su ocigledno ocigledno propustili da me vakcinisu verovatno nemarom posto sam vakcine primala i imaju pozitivan stav prema vakcinacij. Ni najgorem neprijatelju nebih pozelela to iskustvo. Trajalo je bogami tri nedelje dok sam se vratila u skolu. Akutna faza 10 ak dana- apsolutni horor. A nisam imala nikakve komplikacije ( upalu pluca i slucno). Ta temperatura, taj ukus u ustima, kao zaposednuta djavolom danima....zaboraviti necu.

Cuvaj se molim te !!!! Saljem puno puno pozitivne energije da te je zaraza zaobisla.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 21.2.2018 11:20:53 >

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:18:53   
choopa choops
A nemu misa mićicicak :(
Samo da pregura buba bez komplikacija i da na tebe ne pređe. Ja sam isto vakciniaana, ali nisam sigurna za revakcinu.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:21:56   
AnaTamara
Nevakcinisana deca nece moci u vrtic? Ma ja ne bi dala ni na ulicu da izadju,zajedno sa internetom ucenim roditeljima. Zelim vam brzo ozdravljenje!

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:22:13   
Anck Su Nmaun
Pa ako kazu da je revakcina primana tek posle 91 god....i mi smo polovicno.

Prijatelju se dete razbolelo i morali u bolnicu. Tatu nisu pustili da ostane s njom jer nije revakcinisan. Srecom mama je mladja pa je primila i tu drugu dozu pa je ostala s detetom. A sta bi da nije user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 21.2.2018 11:24:20 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:23:34   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: AnaTamara

Nevakcinisana deca nece moci u vrtic? Ma ja ne bi dala ni na ulicu da izadju,zajedno sa internetom ucenim roditeljima. Zelim vam brzo ozdravljenje!


Ma...i to se moze. Kod nas digli prasinu da se kao na moze i na kraju samo da donesu izjavu da nece da vakcinisu dete i mogu da idu. Bzvz
Kao odgovaraju ako se dete razboli a sta je s ostalom decom??

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:26:17   
Sarav
Ne znam baš da li je samo posle 91 primana revakcina. Ja sam 86. i u vojnoj knjižici mi piše da sam primila 2 doze.

< Poruku je uredio Sarav -- 21.2.2018 11:27:08 >


_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:27:42   
milicicak
Nas dve smo fizicki odvojene od nedelje kada je dr posumnjala na morbile, svaka u svojoj sobi, maske, bas pazimo.
Problem je sto joj je klinicka slika potpuno atipicna pa u stvari ni ne znamo tacno od kad je zarazna. Jedva primetan osip joj se pojavio u petak, u subotu popodne je bio primetniji po rukama i ledjima, u nedelju je vec bilo jasno da nije alergija na prokleti cips kako sam u pocetku mislila.
Mama kaze da sam ja sve vakcine i revakcine primila i da je sigurna u to. Imunitet ocigledno opada sa godinama, zato nisam imuna sad.
Maslacak i sve ostale devojke hvala za podrsku i pozitivnu energiju, bice sve to dobro user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here