|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako dati detetu lek?
16.11.2013 19:27:24   
soni
i mi imamo problem..prvi put joj dajem neki sirup, jako je bolesna i dali su nam antibiotik u obliku sirupa... otima se, place..gurnuli smo dublje u grlo ali grguce pa ispljune :/....onda ko da nije nista ni popila a mora :/...sutra cemo probati da joj zapusimo nos:::

pila je jedan period riblje ulje na spric ali su nam sve benkice bile isflekane, nije islo



< Poruku je uredio soni -- 16.11.2013 19:28:33 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kako dati detetu lek?
16.11.2013 19:44:36   
Olga75
Soni , probaj spric uz unutrasnju stranu obraza da stavis , recimo tamo gde su nam poslednji kutnjaci i polako da pustas da se slije

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kako dati detetu lek?
16.11.2013 19:46:31   
jole82
Ja sam T davala antibiotik na onaj mali špric od 1 kubika, ona gleda u tv a ja joj priđem da ne vidi špric i polako ubacim u usta i čak je srkala ko na slamčicu...htela je 2 dana najnormalnije na kašiku i odjednom počela da pljuje, pa sam ovako do kraja...
Rekoh mali špric jer je baš uzak ko slamčica.. ja joj gurnem onako sa strane uz obraz i puštam polako, dok ne počne sama da "sisa"..

< Poruku je uredio jole82 RR -- 16.11.2013 19:48:09 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kako dati detetu lek?
16.11.2013 19:51:51   
soni
moram sve probati...ovaj je uzasnan..ja mogu sve da popijem al ovakav jos nisam probala..predlagali su nam da joj damo nesto hladno pre i posle kao da neutralise ukus malo


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kako dati detetu lek?
16.11.2013 22:17:02   
vikiveki
I ja sam mojima davala na špric dok su bili mali,a sada piju iz kašičice

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kako dati detetu lek?
16.11.2013 22:54:06   
Sanchy
Soni,sto godina te nema,,ili ni ja nisam nesto ulazila pa te ne zato ne videh ,,u svakom slucajuuser posted image ...i ja sam bebcu davala na spric,mali od 5 kubika,ubedim ga nekako,kazem ajde bombonicuuser posted image ,pa da gledamo crtani ili citamo knjigu ili jurimo se,,,zavisi sta mu je tad interesantno i on stvarno poslusno sam dodje i ja po malo ,on pijucka i na kraju mu dam spric da se igra..eto...a kad je bio manji,jednom sam mu davala fluimucil isto na spric ali ga stavim u onaj vislji deo u pokretnom krevetcupa ga naslonim da sedi a ja odpozadi mu malo nagnem glavu i isto tako,po malko da bi progutao,,i islo je i tako...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kako dati detetu lek?
17.11.2013 9:27:58   
big mum

IZVORNA PORUKA: soni

i mi imamo problem..prvi put joj dajem neki sirup, jako je bolesna i dali su nam antibiotik u obliku sirupa... otima se, place..gurnuli smo dublje u grlo ali grguce pa ispljune :/....onda ko da nije nista ni popila a mora :/...sutra cemo probati da joj zapusimo nos:::

pila je jedan period riblje ulje na spric ali su nam sve benkice bile isflekane, nije islo





Daš djetetu na špric gurneš što više možeš a drugom rukom začepiš nos i polako.Tako sam davala svojo djeci kad nisu htjeli da piju.A tako daju i u bolnici.
Pomalo je neugodno ali dosta efektivno

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kako dati detetu lek?
18.11.2013 14:54:14   
soni
hvala...uspevamo...vristi , udara nogama, al guta..mora :)

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kako dati detetu lek?
22.2.2015 20:05:09   
mila83
Kod male dece davanje leka na spric je zakon! sa prvo dvoje nisam tako,hteli su na kasicicu i bez pljuvanja...a moja treca bebuska je pila puno lekova zbog srcane mane,cak 12 spriceva dnevno ! Sada,posle operacije imamo samo tri...a ako Bog da,i to cemo izbaciti,a ja vise nikad ne zelim ni jedan spric da vidim ! ! !

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kako dati detetu lek?
23.2.2015 9:20:41   
Modessty
Soni uperi špric u obraz. Tako neće moći da pljune.

Mila nadam se da vam neće trebati lekovi uskoro! Veliki poljubac i zagrljaj za malog heroja! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kako dati detetu lek?
23.2.2015 11:30:27   
mila83

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Soni uperi špric u obraz. Tako neće moći da pljune.

Mila nadam se da vam neće trebati lekovi uskoro! Veliki poljubac i zagrljaj za malog heroja! user posted image


Hvala Mod! I ja se nadam.
Da, spric mora potpuno uz obraz da se stavi , a ne na sredinu jezika npr.odmah pljuju ili se zagrcnu.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kako dati detetu lek?
23.2.2015 13:06:35   
veselicaa
Ja mojima uvek dajem na spric a odskoro se uz sirupe dobija ona pipeta,kao spric je samo joj je vrh ravan pa je jos lakse sa njom.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kako dati detetu lek?
13.3.2015 19:26:58   
bubulence
Kalo da nateram dete od 3,5 godine da popije tabletu? Mrvila sam joj, dodavala secer ali dzaba, nece. Dobila je eritromicin

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kako dati detetu lek?
13.3.2015 19:31:36   
veselicaa
Bas je mala za tablete,moja A, je prvu popiila sa 7 godina i to jedva.Sta ti je rekao dr,da li si pitala kako da joj dajes?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kako dati detetu lek?
13.3.2015 19:48:03   
bubulence
Dr je inace ocajan, pitala sam i rekao samo 'izmrvite'... Ali onda je tableta gorka cak i uz secer...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kako dati detetu lek?
13.3.2015 19:53:19   
jabudic
Moj J kljuka svako jutro i veče, sa vodom najnormalnije.
Ali on je jadan navikao da nam je to sastavni dio života.
Objasniš joj da proguta.

U bolnici su mu rastvarali tabletu sa malo vode u špricu, ali je tako gorka, pa mu je bilo lakše da popije čitavu...

< Poruku je uredio jabudic -- 13.3.2015 19:54:22 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kako dati detetu lek?
13.3.2015 19:55:12   
veselicaa
Joj ne znam sta da ti kazem,kada Stasi dajem probiotik,onda otvaram kapsulu i dam u kasicici sa malo vode,ukus je isto uzasan,jedva je prevarim.To sam jedino davala na kasicicu od lekova,kazem ti A,je tek sa sedam popila tabletu,a Stasu ne bih mogla nikako da nagovorim,jedino pije onaj vitamin c tabletice ali one su bas male.
Pokusaj tako izmrvljenu ali mozda sa malo soka ili caja,mozda tako ukus bude bolji.Sta je detetu,zasto bas mora tablete da pije?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kako dati detetu lek?
13.3.2015 20:50:36   
bubulence
Ima neke bakterije u nosicu. U februaru je pila panklav ali ih se nije otarasila. A jel smem da stavim izmrvljenu tabletu u caj pa da tako popije.
Jabude, Jaki je posebna prica, zato ce mi biti zet user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kako dati detetu lek?
13.3.2015 21:02:21   
veselicaa
Imala je i moja A.prosle godine bakterije u nosu ali je pila sirup.Trebalo bi da sme u caju,ali da bude neka manja soljica.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kako dati detetu lek?
7.3.2018 13:16:17   
Dora89
Uglavnom lekovi mogu da se rastvaraju u vodi i u soku, proverite uputstvo.
Ne znam koliko je dobro rastvarati ih u mleku ili čaju, mogu da im smanje dejstvo, proverite u uputstvu.
A ovako preporučujem da im pustite crtani, pa onda da im date lek.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kako dati detetu lek?
7.3.2018 14:16:20   
mama Jo
Kad je bila mala davali smo joj na spric, to joj je bilo jako zanimljivo i jedva je cekala... naravno, rekli smo joj da je to sokic 😁

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kako dati detetu lek?
6.2.2021 13:49:22   
branki*
Mozda masim temu..prebacite.

U bolnici smo.b je krisom uzrla brufen tablete jer je boli zub i nakon syo sam joj dsla lek .pooila je celu tablu kako ona kaze,znaci 10 tableta.sad spava i na infuziji je i nesto su joj dali.Mili,maslacak,ko je jos farmaceut...koliko je opasno?O detaljima cy poslr kad nas pyste kuci,samo da se sve dobro zavrsi.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kako dati detetu lek?
6.2.2021 13:57:15   
lesli
Au branki... Drzi se, bice sve ok! 🤗

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kako dati detetu lek?
6.2.2021 15:04:26   
emicaa
Mislim da je Jess farmaceut.

Branki zeno misllim na vas.Javljaj kako je

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kako dati detetu lek?
6.2.2021 15:55:55   
Sanjica26 RR
Au Branki. Javljak se. Mislim na vas. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here