|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 12:28:54   
New Mom
user posted image  Nema na čemu! Računam da je svakome pomalo frka i problem dok se sva papirologa odradi, pa ako išta pomaže, drago mi je! user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 12:30:12   
buhla
IZVORNA PORUKA: cicko

Jos uvek je tako, tj. mora se otvoriti stedna knjizica.



IZVORNA PORUKA: simke

Ja sam morala da otvorim u PŠ i da im dam fotokopiju računa,ali to je bilo pre više od godinu danauser posted image



u bgd ne mora!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 12:31:29   
micketta
stvarno?
fotokopiju kog racuna onda prilazem? onog koji mi je vec otvoren u banci?


_____________________________

zna baba

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 12:44:35   
buhla
ne, nista im ne prilazes. oni ti otvore namenski racun u posti, pa kad ti stigne resenje ides do prve poste i podignes!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 12:45:35   
micketta
jupiii!

jos samo da se nakanim redom da prikupljam papire. mislim da za iseljenicku vizu za USA treba manje. grrr!


_____________________________

zna baba

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 16:31:16   
Anoniman
e mm ide ove nedelje u tirsovu...danas smo dobili papir iz centra za soc.rad...

ajde vise...user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 231
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 17:36:58   
Dora
Mi još ni bebu nismo prijavili u opštinu i sup, a ovo ostalo...user posted image ...ko zna kad ćemo se nakaniti. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 17:45:42   
Anoniman
Znaš da imaš rok? Mislim da je 3 meseca, ako se nije nešto menjalo, inače ne dobiješ pare. 

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 233
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 17:52:31   
New Mom
Neki su rekli da je sada rok 6 meseci, ali danas kad smo predavali, kažu još uvek 3 meseca.

P.S. Doro, pa prijava deteta kod matičara i u SUP-u treba da je u roku 30 dana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 17:53:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: New Mom



P.S. Doro, pa prijava deteta kod matičara i u SUP-u treba da je u roku 30 dana.


Jako me zanima, a šta se desi ako ne prijaviš na vreme?

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 235
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 17:57:47   
New Mom
Našla sam jedino ovo: u slučaju da roditelji ne prijave dete u zakonskom roku, za određivanje ličnog imena deteta nadležan je Centar za socijalni rad po prebivalištu roditelja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 17:58:41   
Anoniman
Dora, trk sutra! 

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 237
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 17:59:16   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: Tashke

IZVORNA PORUKA: New Mom



P.S. Doro, pa prijava deteta kod matičara i u SUP-u treba da je u roku 30 dana.


Jako me zanima, a šta se desi ako ne prijaviš na vreme?


javice nam Dora user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:22:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla



Mrzi me da trazim onu temu.. u bgd je prijava deteta u opstini do napunjena dva meseca... verujem da i to kod vas vazi! znam po drugarici i drugu koji su se prganjali oko imena deteta cikelai poslednji dan!





(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 239
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:32:03   
buhla
PRAVILNIK O POSTUPKU ZA ODREĐIVANJE I PROMENU LIČNOG IMENA ("Sl. glasnik SRS", br. 6/83)    

Član 1 Ovim pravilnikom propisuje se postupak za određivanje i promenu ličnog imena. ODREĐIVANJE LIČNOG IMENA
Član 2 Određivanje ličnog imena deteta vrši se na osnovu usmene ili pismene prijave. O usmenoj prijavi sastavlja se zapisnik po odredbama čl. 74 do 77 Zakona o opštem upravnom postupku. Prijavu o određenom ličnom imenu deteta podnose roditelji, u mestu svoga prebivališta ili u mestu rođenja deteta. Prijavu može podneti jedan od roditelja, ako su se roditelji o tome sporazumeli.
Član 3 Prijava o određenom ličnom imenu deteta sadrži podatke o detetu, i to: pol, dan, mesec, godinu i mesto rođenja, određeno ime i prezime, i podatke o roditeljima: ime, prezime (za majku i devojačko prezime), državljanstvo, prebivalište i adresu stana, mesec, godinu i mesto zaključenja braka.
Član 4 Prijava ličnog imena podnosi se istovremeno sa prijavom o rođenju deteta, a može se podneti i kasnije, ali najkasnije u roku od dva meseca od dana rođenja deteta. Ako matičar utvrdi da prijava ličnog imena nije podneta u propisanom roku, dužan je da o tome obavesti nadležni organ starateljstva i protiv roditelja podnese prekršajnu prijavu za prekršaj iz člana 39 stav 1 tačka 1 Zakona o matičnim knjigama.
Član 5 Ako se roditelji, iz bilo kojih razloga, nisu sporazumeli o ličnom imenu deteta, matičar upisuje lično ime deteta na osnovu odluke nadležnog organa starateljstva. Matičar će postupiti na način propisan u stavu 1 ovog člana i ako roditelji deteta nisu u životu, ili su u nemogućnosti da vrše roditeljska prava ili su nepoznati. Odluka organa starateljstva iz st. 1 i 2 ovog člana sadrži i podatke koje sadrži prijava o određenom ličnom imenu iz člana 3 ovog pravilnika.
.............

< Poruku je uredio buhla -- 1.6.2010 23:33:26 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:33:37   
Dora
user posted image Ja ću da kažem da još nisam smislila ime...baš da vidim šta mi mogu???
Kad nas oni drže na koncu za pasoše koliko hoće, sad nek oni čekaju moje "ime".

Moramo muž i ja lično i zajedno da dođemo sa sve dokumentacijom ko da podnosimo zahtev za stambeni kredit. I to u Zr. jer je dete tamo rođeno. A šta ako slomim nogu?
Ma nek se nose. U šok sobi ležim, na infuziji, sestra mi daje injekciju u stomak, krvarim i nije mi do života a službenica iz opštine me pita: Jao, KAKO STE MOGLI da dođete na porođaj bez venčanog lista!?
- Pa eto, gospođo, kad sam mogla bez knjižice, mogla sam bez svega. uostalom, zašto kad ću opet morati da visim na šalterima. Pustite me bar ovde na miru!

Eto.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:37:04   
Dora
Uh, Buhla, može sve, samo ne novčana kazna!!!user posted image
user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:40:39   
buhla
iju, prvi put cujem da se na porodjaj ide sa vencanim listom!
imas fore dok Sara ne nepuni dva meseca!
svuda za prijavu u opstini pise mora oba roditelja ako su u braku manje od 9 meseci i jos silni neki papiri, ja zvala da proverim u opstinu, oni mi rekli samo muz moze da dodje sa izvodom iz mat.knige vencanih i zavrsi posao! to kako se kome i gde cefne!

user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:44:47   
Dora
Vidiš, pitaću pa da mi muž ode. Malo mi je muka, treba pčonovo da idem uskoro na pregled kod moje dok. pa ću opet morati da se teglim s decom i svim stvarima...uh.
(sad pišem levom, u desnoj mi user posted image )user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:45:10   
lothroniell
Mi smo danas predali sve papire, Novosadjanke cisto da znate ne moraju originali izvoda- mogu i kopije (i u Zarka Zrenjanina i u Radnickoj). user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:45:27   
Dora
I hvala Buhliceuser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:47:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

iju, prvi put cujem da se na porodjaj ide sa vencanim listom!
imas fore dok Sara ne nepuni dva meseca!
svuda za prijavu u opstini pise mora oba roditelja ako su u braku manje od 9 meseci i jos silni neki papiri, ja zvala da proverim u opstinu, oni mi rekli samo muz moze da dodje sa izvodom iz mat.knige vencanih i zavrsi posao! to kako se kome i gde cefne!

user posted image



Ni ja nisam išla (onomad), sve je mm prijavio i pokupio odgovarajući broj dokumenata.

(Iskočiće mi beba iz stomaka, majku mu!)

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 247
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:47:49   
Maya21
lako cemo Dorice za velike, ostaviš ih kod mene a Saricu pod mišku, kad nemam više mleka, da imam mogla bi i ona da ostane kod mene na čuvanju user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:49:11   
Dora
IZVORNA PORUKA: Maya21

lako cemo Dorice za velike, ostaviš ih kod mene a Saricu pod mišku, kad nemam više mleka, da imam mogla bi i ona da ostane kod mene na čuvanju user posted image

šta bih ja bez tebeuser posted image

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:50:06   
buhla
IZVORNA PORUKA: Dora

I hvala Buhliceuser posted image


nema na cemu... sve za dudarice user posted image
ajd sad stvarno idem u krefet! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here