|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
21.1.2010 18:32:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Smeški, nisu loše pariceuser posted image user posted image user posted image


Pa nisu....al to tje mi biti i malo koliko tje mi trebati....pogotovo shto tje stitji dosta kasnije....al dobro....bar tju dugove vratiti user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Roditeljski dodatak
21.1.2010 18:35:10   
Dora
Pa dobro, para nikad dosta. Ali i za jednu bebu treba puno, a dobija se sićauser posted image

Zna li neko koliko se dobija jednokratno od grada Novog Sada za treće dete, da li se išta dobija?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Roditeljski dodatak
21.1.2010 18:39:42   
Anoniman
Pa Novi Sad spada po Vojvodinu....zar ne bi trebali da budu darezljiviji od Bg. i nize? user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Roditeljski dodatak
21.1.2010 18:39:55   
Dora
IZVORNA PORUKA: Verus RR

wow, stvarno ne znam gde se jos u svetu daje novac kada imas dete osim kod nas.  Jeste da nam je puno toga lose, ali sto se tice trudnickog i decije pomoci-stvarno nema nigde na svetu!user posted image (to ja iz prve ruke, posto "osecam" zapadnjacki sistem na mojim plecima).


Mani se ti glupe Amerike, ajde dođi u Austriju pa da vidiš koliko se daje za decu! A da ti ne pričam kako se daje na duge staze: nema PDV-a na dečiju opremu i hranu, garderoba je mnooogo jeftinija nego kod nas, standard bolji... tako je u mnogim evropskim zemljama. U Kanadi je isto nešto tako, dobar je dečiji dodatak...zakoni štite decu, majke i trudnice...ma, milina!user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Roditeljski dodatak
21.1.2010 18:40:19   
Verus
Dora, ja mislim da ima nesto posebno i za trece dete..ali eto gina ce znati zasigurno, ali mislim da i tu dobijas puno vise nego za prvo ili drugo///

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Roditeljski dodatak
21.1.2010 18:41:42   
Dora
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Dora, ja mislim da ima nesto posebno i za trece dete..ali eto gina ce znati zasigurno, ali mislim da i tu dobijas puno vise nego za prvo ili drugo///


Znam ono od države, ali ne znam da li se od grada dobija nešto. Čisto me zanima, da ne propustim, zbog papirologije...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Roditeljski dodatak
21.1.2010 18:45:54   
engimengi
Eto kod nas samo prvo dete dobija 25000user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Roditeljski dodatak
21.1.2010 18:47:29   
Verus
Dora saznaj sve sto pre pa da mozes da predas sve na vreme.....bas zbog velikog morotaliteta, znam da dosta nude podrske za 3 dete, jer malo ko ima dvoje a kamoli troje....

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Roditeljski dodatak
21.1.2010 18:49:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: engimengi

Eto kod nas samo prvo dete dobija 25000user posted image


A za drugo?Trece?

Ajde ti lepo....selidba u vojvodinu user posted image user posted image

(odgovor članu engimengi)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Roditeljski dodatak
21.1.2010 19:20:56   
Dora
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Dora saznaj sve sto pre pa da mozes da predas sve na vreme.....bas zbog velikog morotaliteta, znam da dosta nude podrske za 3 dete, jer malo ko ima dvoje a kamoli troje....

Ma draga, ne trebaju meni pare već stan, nije više ko pre da država pomogne, makar olakša kupovinu stana porodicama s decom...kad bi nam dali neki beskamatni kredit, povoljniju cenu kvadrata...nešto tako...
Mislim, nisam neskromna, više mi znače te pare kad se podele na dve godine jer svakog meseca ponešto iskrsne...ali volela bih da mi pomognu da se zaposlim, a ne i ako radim da sam na porodiljskom 2 godineuser posted image Zamisli da si poslodavac i da ti radnica s dvoje dece kaže kako je 3. put trudna... to su još 2 god... Ne znam, to je s jedne strane dobro s druge nije...Mislim da država ne radi sve to na pravi način, mada eto, ni ovo nije loše...ali ja bih drugačije.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Roditeljski dodatak
21.1.2010 19:32:07   
gina

IZVORNA PORUKA: engimengi

Eto kod nas samo prvo dete dobija 25000user posted image


Engimengi dobićete 27.000 za prvo dete odjednom i 106.000 za drugo dete na 24 rate, tako dobija cela Srbija za blizance, pa ćete i vi. Ekstra para za blizance daje Vojvodina, onih 430.000 dinara da bi kao povećali natalitet koji je u Vojvodini ispod nule.
Potrebno je puno para i za jednu bebu, ali sa blizancima smo jedino prošli da nije duplo kupljeno sa šetalicom koju koriste naizmenično... dve stolice za hranjenje, dva kreveca, dva sedišta za auto. Ako se kupuje nešto kvalitetnije, za čas ode 430.000 dinara!

Dora, ne znam da li NS daje nešto za treće dete user posted image

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Roditeljski dodatak
21.1.2010 19:46:01   
Verus
Otkucala sam ti dug post i internet mi crkne!  Nego, slazem se sa tobom...kao neko ko oseti gadan sistem na svojim plecima, mogu ti reci da bi bilo najbolje: mesec dana pred porod, plus 6 meseci sa bebom, kao u vreme nasih roditelja....a da uzgred, drzava bar da dobre uslove za kupovinu stana, jer te pare pomognu, ali treba posle hraniti i oblaciti decu, placati kiriju.....a ovde? Em ne dobijes nista em jedes g** sto se tice trudnickog i porodjajnog....
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Dora saznaj sve sto pre pa da mozes da predas sve na vreme.....bas zbog velikog morotaliteta, znam da dosta nude podrske za 3 dete, jer malo ko ima dvoje a kamoli troje....

Ma draga, ne trebaju meni pare već stan, nije više ko pre da država pomogne, makar olakša kupovinu stana porodicama s decom...kad bi nam dali neki beskamatni kredit, povoljniju cenu kvadrata...nešto tako...
Mislim, nisam neskromna, više mi znače te pare kad se podele na dve godine jer svakog meseca ponešto iskrsne...ali volela bih da mi pomognu da se zaposlim, a ne i ako radim da sam na porodiljskom 2 godineuser posted image Zamisli da si poslodavac i da ti radnica s dvoje dece kaže kako je 3. put trudna... to su još 2 god... Ne znam, to je s jedne strane dobro s druge nije...Mislim da država ne radi sve to na pravi način, mada eto, ni ovo nije loše...ali ja bih drugačije.


(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Roditeljski dodatak
21.1.2010 19:53:09   
Dora
Ma, kod vas je katastrofa! Kažem, ni ovde nije baš kako bi trebalo, ali s obzirom kakva nam je država glupo je očekivati više.
Jedino eto što je stvarno sramota, to je dečiji dodatak koji je više nego mizeran. Treba taj dečiji dodatak da dobijaju stvarno oni koji su socijalni slučajevi, ali ajde onda da to bude nešto realno, da dete možeš da zbrineš sa hranom i ostalim potrepštinama mesečno za te pare...a ne hiljadu, dve... pa to je žalosno...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Roditeljski dodatak
21.1.2010 20:00:06   
Verus
Ovde moras biti bez posla, ili bas socijala da primas novac za hranu....pomazu bebama tako sto daju formulu, mleko itd.  Ali sa novcem koji dobiju mogu da kupe hranu za mesec dana...jel deciji dodatak za ljude koji ne rade, ili imaju male plate?

Ja nisam drzavljanin tako da nemam prava ni na kakvu pomoc, a i previse zaradjujem za te uslove-tj. da bih se kvalifikovala...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Roditeljski dodatak
31.1.2010 2:08:30   
Dora
Evo DG, to je tema. MORAŠ imati državljanstvo. Osim državljanstva moraš imati i zdravstveno osiguranje, tj. overenu knjižicu. Ne znam tačno, čitaj od početka sve pišeuser posted image


< Poruku je uredio Dora -- 31.1.2010 2:09:49 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Roditeljski dodatak
24.2.2010 10:22:18   
gina
'Ajte žene sve trkom u pošte, legao nam je roditeljski dodatak!
Silne pare moraju da se potroše, ne valja da stoje user posted image user posted image .
Pozdrav user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Roditeljski dodatak
24.2.2010 13:46:33   
hera
Hvala gina!!!user posted image

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Roditeljski dodatak
24.2.2010 17:14:57   
Vania
Da vam kazem da sam ja za prvo dete 2004. dobila 10.000dinara!U redu je sto oni povecavaju cifru sa brojem dece ali ipak je veci izdatak kad stize prvo pa ti treba sve nego kasnije kada vec imas kolica,krevetac i celokupnu opremu.Moja je sreca bila sto sam sve dobila od brata,pa nisam imala tih problema ali oni koji nemaju pomoc sa strane.........

(odgovor članu hera)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Roditeljski dodatak
24.2.2010 17:19:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora



Zna li neko koliko se dobija jednokratno od grada Novog Sada za treće dete, da li se išta dobija?



Znam da grad ne daje ništa za drugo, ali ne znam za treće. To je ono što se ide u onu zgradu preko puta Isidorine gimnazije?

Ali dobijaš iz ona druga dva... pokrajina i neznamšta. user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Roditeljski dodatak
18.3.2010 11:36:49   
Anoniman
Bila sam kod nas u opshtini da se raspitam za ove parice... naravno..ishla sam da vidim koji papiri mi tachno trebaju...

Uglavnom...nisam dobila konkretan odgovor...nego "sve tjete vaditi kad dobijete izvode iz matichne knjige za obe bebe"

E sad...poshto tje mi trebati po 5 izvoda za svaku bebu....znachi moram imati ukupno 10 izvoda iz matichne knjige rodjenih.... pa me sad buni...jel mi treba i 10 izvoda iz matichne knjige drzavljana? user posted image

Ginaaaaaaaaa...helppppppppppppp user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Roditeljski dodatak
18.3.2010 14:05:45   
minavb
Smeskice, sve imas na netu. Tacno koliko ti izvoda, uverenja, kopija, formulara treba za sta, gde vadis i gde nosis.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Roditeljski dodatak
18.3.2010 18:38:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Smeskice, sve imas na netu. Tacno koliko ti izvoda, uverenja, kopija, formulara treba za sta, gde vadis i gde nosis.user posted image


Gde??? Hajde molim te daj mi adresu...ja nisam nashla user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Roditeljski dodatak
18.3.2010 19:56:19   
BabyG
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Bila sam kod nas u opshtini da se raspitam za ove parice... naravno..ishla sam da vidim koji papiri mi tachno trebaju...

Uglavnom...nisam dobila konkretan odgovor...nego "sve tjete vaditi kad dobijete izvode iz matichne knjige za obe bebe"

E sad...poshto tje mi trebati po 5 izvoda za svaku bebu....znachi moram imati ukupno 10 izvoda iz matichne knjige rodjenih.... pa me sad buni...jel mi treba i 10 izvoda iz matichne knjige drzavljana? user posted image

Ginaaaaaaaaa...helppppppppppppp user posted image



Za bebe nema državljanstva! Treba ti samo potvrda o prijavi (to dobiješ u MUP-u kad prijavljuješ dete/decu). Traži 5 komada za svaku bebu. A ako imaš biometrijsku ličnu kartu sa čipom, onda ti treba i potvrda o TVOM prebivalištu, koju isto vadiš u MUP-u.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Roditeljski dodatak
18.3.2010 21:10:25   
Anoniman
Nisam ni rekla da za bebe treba drzavljanstvo...vetj treba moje drzavljanstvo!

Poshto na ovaj dodatak imaju pravo samo drzavljani republike srbije...moram da dostavim i DOKAZ da sam drzavljanin ove zemlje.... kapish? user posted image

Uopstalom...ne chudi me ovo uopshte....u ovoj eri kompjutera sve vishe i vishe papira treba da vadimo...jer oni ni u shta nemaju uvid user posted image user posted image

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Roditeljski dodatak
18.3.2010 21:48:00   
lothroniell
Da li sada kada je donet ovaj zakon o izvodima da ne vaze samo 6 meseci nego stalno ja ipak treba da vadim za sve te papire po jedan ili moze kopija? user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here