|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: deciji kasalj
25.3.2021 18:26:54   
nata11
Nikada nije imala upalu usiju a uvek joj bude upaljeno grlo, cim pokupi neki virus .


Kaslje suvo samo uvece kada legne i spava na stomaku uvek. Zato sam i pomislila da bi trebalo otici do specijaliste orl

_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: deciji kasalj
25.3.2021 18:35:10   
Tiziana
Nato, a sto ne probas jedno jeftino i jednostavno resenje. Kupi flasu fizioloskog i spric, izvuci fizioloski u spric, ugrej spric pod vrucom vodom (da bude topla voda, da malo razmeksa, nikako vrela) i sipaj joj prvo ceo sadrzaj u jednu pa sve to ponovi, sipaj onda u drugu nozdrvu. Videces, cudo ce da izadje. Kad sipas u jednu, sve izadje na drugu nozdrvu. Nama su izlazile guste, dugacke sline.. Moja deca sad sama sebi ispiraju nos posle pranja zuba. On je alergican na SVE pa ispira i kad udje u kucu od spolja.. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: deciji kasalj
25.3.2021 18:41:05   
nata11
Najgore sto je ranije lepo cistila nos noskom tj. Nije se bunila. Ali sada se istraumirala place od usisivača.


Probacu tako i kupicu i marisol da prskamo tokom dana.

_____________________________





(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: deciji kasalj
25.3.2021 18:47:41   
Tiziana
Veruj mi ne treba ti ni Marisol ni nosko, nista.. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: deciji kasalj
25.3.2021 18:50:10   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: nata11

Najgore sto je ranije lepo cistila nos noskom tj. Nije se bunila. Ali sada se istraumirala place od usisivača.


Probacu tako i kupicu i marisol da prskamo tokom dana.



Ili nato phisiomer on bolje rasprsi u nosu. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: deciji kasalj
25.3.2021 19:11:14   
jess021
Nato, slažem se sa Tizianom, i mi tako cistimo nos sa spricem i fiziološkim. Ako su joj sline zelene onda bi joj trebala neke kapi. Vec sam pisala, ja sad sama pravim, ali u Ns pedijatri svi preporučuju tzv. Rudiceve kapi, Rudic je pedijatar. One se sastoje od Operila, dexasona, Gentamicina i fiziloskog, odlicne su. Za aspiraciju nosa mislim da nije neophodna. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: deciji kasalj
25.3.2021 20:05:54   
flamingos
Dva puta kucah i izbaci.Evo Nato skrinšotovala sam.

user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: deciji kasalj
25.3.2021 21:59:25   
Sanjalicaaa
G su radili aspiraciju ali ne toliko cesto. 

Elem slazem se za fizioloski i spric. Mislim da je to najbolja opcija. 
Jess, a te kapi kupujes vec napravljene? Znam za neke slicne kombinacije, ali kupis sve pa sam pomesas. 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 883
   RE: deciji kasalj
26.3.2021 7:31:02   
Maraj
Nato mislim da je virusno. S je donela iz vrtica taj kasalj. Nocu nosmo spavali koloko je kasljala. Mazala sam joj mukoplant na grudi
Inhalirala. Sad je malo zreliji pa nam je dr uvela acc sirup za iskasljavanje. A L i dalje kaslje. Jezivo... nocu najgore. Ne spava ni on ni mi. On je dobio antibiotik i inhalacije berodualom i fizioloskim

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: deciji kasalj
26.3.2021 7:35:36   
Maraj
Jos da dodam nama nikad nisu radili tu aspiraciju nosa. AL je cesto imao upale usiju.
Mislim da ti je dr malo alava na pare...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: deciji kasalj
26.3.2021 7:41:40   
jess021
Sanjalice, pravim ih sama jer sam radila u apoteci ali imaju da se kupe vec napravljene 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: deciji kasalj
26.3.2021 7:56:53   
Duškić
Sta od vas sve korisno moze da se cuje, Ja klasika operil, dexazon, uglavnom , dok du bili manji fizioloski i onaj sinomarin kad su bili bas bebe.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: deciji kasalj
26.3.2021 8:13:23   
Maraj
Jess jel postoji neka razmera ili otprilike?
Ja sam ranije u operil stavljala gentamicin, pa tako prsnem deci u nos

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: deciji kasalj
1.4.2021 14:45:38   
Filadendronka
Kako da znam da kasalj nema veze sa koronom? 

J krenuo da kaslje prilicno, nos curi, sinoc imao 37.8 temp. Nos mu redovno cistimo, ali u vrticu su svi slinavi. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: deciji kasalj
1.4.2021 14:59:15   
mati
Fil, ja mislim da ne možeš da znaš. Kod nas decu sa T sada obavezno testiraju.
Ali evo, ja recimo nisam kasljala ali me je grlo peckalo, znaci nije me bolelo, mozda je bio bol od peckanja, ali je peklo. Bez kašlja.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: deciji kasalj
1.4.2021 15:30:08   
Filadendronka
Testiraju i decu? Moj J jos nema dve god, kako bi njega testitali? 


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: deciji kasalj
1.4.2021 15:31:28   
vonavoj
I decu i bebe .


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: deciji kasalj
1.4.2021 15:34:21   
Milena18
Bris iz nosa im rade, Fil, bar ovde kod nas. M nisu slali na testiranje kad je kašljala, ali zato što su joj pluća bila puna sekreta kao i inače kad ima bronhitis, pa su pretpostavili da je i tada to bilo. Ali sva deca koja kašlju i/ili imaju povišenu t idu u kovid ambulantu. 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: deciji kasalj
1.4.2021 15:54:04   
dunja RR
Meni oboje kašlju već treći put u mesec dana, nemaju T, bili juče u DZ, ali niko nije spomenuo testiranje. S bio dva puta na AB, u mesec dana, M jednom. Non stop su na inhalacijama i Xizalu u poslednjih mesec-mesec i po.
Pitali nas da li M ima temperaturu, nema. Ali ona je baš skroz zapušena, nos i grlo. Nije dobila AB juče, sutra kontrola.
Ali kažem, niko testiranje ne pominje, kod nas, za druge ne znam, ali je juče bio pun DZ (na bolesnoj strani), jer smo vakcinu imali zakazanu za oboje u 16, pa dođosmo baš posle pauze.
Njoj je naravno do daljeg odložena vakcina.

S kašlje suvo, on je čak bio na zdravoj strani juče jer je imao zakazanu vakcinu (na zdravoj strani nema nikoga, prazno) , tj. 2 tetraxim i mmr, dr se dvoumila da li da mu da (jer smatra da on alergijski kašlje i da nije strašno), i na kraju mu vakcinu pomerila za ponedeljak. Zakazala nam je u 7 ujutru vakcinu, tako da neću stiću da uradm KS, jedino dan ranije privatno da uradim, možda ću tako.
Ne bi mi bilo drago da mu je juče dala.



< Poruku je uredio dunja RR -- 1.4.2021 16:00:41 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: deciji kasalj
1.4.2021 16:03:39   
dunja RR
Sada razmišljam, u poslednjih mesec i po, pa jedno 10 puta sam vodila oboje u DZ (ne računam preglede za školu, to sam S dodatno vodila), non stop su bili bolesni, ali zaista nikada niko nije pomenuo testiranje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: deciji kasalj
1.4.2021 16:38:17   
mati
Kod nas testiraju decu koja imaju T. Znaci ne kašalj i slinavljenje. Izabrani lekar ne prima ako imaju T, već idu na testiranje.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: deciji kasalj
1.4.2021 17:10:06   
dddaca
Iskreno, izabrani lekari se dosta izvlace. Pocinje sezona alergija, a oni za svaki kasalj salju u kovid ambulantu. Cast izuzecima, ali stvarno je u vecini slucajeva ovako

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: deciji kasalj
1.4.2021 17:10:34   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Kako da znam da kasalj nema veze sa koronom? 

J krenuo da kaslje prilicno, nos curi, sinoc imao 37.8 temp. Nos mu redovno cistimo, ali u vrticu su svi slinavi. 



Nikako osim ds ga testiraš. Ja sam V testirala svaki put kad je imao T.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: deciji kasalj
1.4.2021 17:13:25   
mati
IZVORNA PORUKA: milicicak



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Kako da znam da kasalj nema veze sa koronom? 

J krenuo da kaslje prilicno, nos curi, sinoc imao 37.8 temp. Nos mu redovno cistimo, ali u vrticu su svi slinavi. 



Nikako osim ds ga testiraš. Ja sam V testirala svaki put kad je imao T.

Slažem se sa tobom. Već sam napisala gore. Mislim da korona nema veze sa kašljem, koliko sa povišenom T.

< Poruku je uredio mati -- 1.4.2021 17:14:36 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: deciji kasalj
1.4.2021 17:19:45   
Filadendronka
Eto, cak i kod dece drugaciji protokol. On je sinoc imao temp, danas nista. Nos jezivo curi. Planirali smo rucak povodom rodjendana, samo porodica. Tata je vakcinisan, ali opet strah me je da nije ovo korona kod J. Mm kaze da sam prsla, ali to je sad druga tema. 

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here