|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: deciji kasalj
4.5.2021 11:47:39   
vonavoj
Ovaj 

Tussi

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 951
   RE: deciji kasalj
4.5.2021 11:50:59   
Ana RR
Nato, ja najčešće koristim Bronhoklir ili Mucoplant za laku noć

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 952
   RE: deciji kasalj
4.5.2021 11:54:01   
Tiziana
Ja koristim isto Mukoplant za lalu noc sinu i za alergijski kasalj. Super mu smiri. Odlican je sirup. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 953
   RE: deciji kasalj
4.5.2021 12:08:01   
dddaca
Mi jos nismo probale taj Tussiflux, ali po sastavu mi deluje da je odlican za umirenje kaslja, onog pocetnog, suvog, dosadnog. Nikako da ga pronadjem u apoteci kad nam treba.
Meni je najveci problem da pronadjem sirup koji ce da umiri iritantan kasalj na pocetku prehlade. Kad sazri, onda je veci izbor.
Bronhoklir sad pijemo. Kasalj je bio zreo, ali nije mogla da iskaslje. Kao da je bila puna sekreta, kaslje, a ne moze da iskaslje. Posle nekoliko dana koriscenja kasalj se smirio. Zakaslje se jos po nekad, ali mislim da joj je bolje od ovog sirupa. I da, ukus je malo "jaci". Preovladjuje timijan. Malo se strese kad ga popije, ali pije
Propomucil za decu nam se isto dobro pokazao za razbijanje gustog sekreta i pomaganje iskasljavanja. Sadrzi N-aceticistein (to valjda ima i fluimucil), ali ima i propolis i mislim beli slez

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 954
   RE: deciji kasalj
4.5.2021 12:15:59   
nata11
Hvala vam.videcu koji od ovih ima u apoteci.



A recite mi jos koliko dugo se moze davati Aerius?

Za Vaskrs smo zavrsili u decijem na dezurnom. Dr kaze cista pluca, nema T, vesela, a kada krene da kaslja suvo ( 2-3x dnevno to naidje) ne staje dok ne ispovraca na kraju sta je pojela.  I onda je pretpostavka da je alergijski posto mi u dvorištu imamo gomilu drveca plus kuca iza nas je napustena i urasla. 

Mada su i sline krenule pa cu sutra kod drugog dr. 


_____________________________





(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 955
   RE: deciji kasalj
4.5.2021 15:00:44   
vonavoj
Nato,i moj M kaslje..prvo je bilo suvo,pa sam mu davala homeopatske,pa je 2 puta ispovracao slajm,kad to krene.to je gotovo..onda je sazrelo,i super ako izbaci sve..tako i moj.. nemoj je voditi kod dr,moguce da je alergijski. Aerius moze da se pije i 3 meseca. Ako nema temp,nastavi aerius i bilo koji sirup..i ja sam davala deci dr theiss za laku noc,odlican.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 956
   RE: deciji kasalj
4.5.2021 16:00:17   
Ana RR
Nama nikad, ali nikad, niti jedan doktor (a promenilo se njih mnogo u našem dz) nije preporučio sirup ili bilo šta drugo za iskašljavanje. Svi do jednog su bili protiv toga iako je kašalj bio zreo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 957
   RE: deciji kasalj
4.5.2021 16:22:44   
dddaca
Ana, sad se setih, nama su cesto davali Prospan za iskasljavanje. U stvari za razredjivanje tog gustog sekreta. Ali to samo kad nije bila pokrivena inhalacijama. I evo, prosle nedelje joj dr napisala Bronhoklir koji stvarno leop deluje.
A taj Mukoplant, da li je on za suvi ili za produktivni kasalj? Nama veliki problem predstavlja smirivanje kaslja prvih dan dva dok kasalj ne sazri

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 958
   RE: deciji kasalj
4.5.2021 18:19:34   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nama nikad, ali nikad, niti jedan doktor (a promenilo se njih mnogo u našem dz) nije preporučio sirup ili bilo šta drugo za iskašljavanje. Svi do jednog su bili protiv toga iako je kašalj bio zreo.


Potpisujem...samo za smirivanje kaslja,ne za iskasljavanje.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 959
   RE: deciji kasalj
4.5.2021 22:52:56   
dddaca
Ne znam, mozda se ja pogresno izrazim. Ali po meni svi ti sirupi za koje ja smatram da su za iskasljavanje razrede sekret i dete pocne zrelije da kaslje, sekret se lakse odvoji, a vremenom se taj kasalj smiri. Sad, da li je to za iskasljavanje, da li za razredjivanje sekreta ili kako god, ne znam. Bitno je da ih dajem u drugoj fazi, kad kasalj postane zreliji i da je detetu bolje od toga. Tu mislim na Prospan, Tuspan, Altiprim, Bronhoklir, Propomucil za decu
I da, pravila sam i onaj sirup od lovora, ali nije htela da ga pije

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 960
   RE: deciji kasalj
20.9.2021 8:00:49   
Dragica Draga
Koji se sirup daje za onaj kasalj kad vec ima dosta slajma koji nikako da se odvoji? Jel to ovi sto je ddaca navela?
Nukad ne znam kad se koji daje...
I gde ima recept za taj od lovora?

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 961
   RE: deciji kasalj
20.9.2021 8:06:01   
Dragica Draga

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Moze da se koristi za sve vrste kaslja..ne iritira puno,nadrazajni smiruje.a suvi brzo pretvori u produktivni..

Ima unazad sigurno.Aj na brzinu..200g secera karamelizujesDodas 2dcl vode,kuvas i dalje,rastopice se secer, dodas 7 lovorova lista i supenu kasiku zalfije,kuvas nekih 5min,mora da bude kao sirup. Ostavis 30min poklopljeno,procedis...Pre jela 5ml,3 puta dnevno.


Evo nasla sam, ovaj. Suoer bas cu im danas prsviti

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 962
   RE: deciji kasalj
20.9.2021 23:49:06   
Dragica Draga
A dr nam dala flavamed, valjda ce im ta dva pomoci. Flavamed i lovor sirup.
Pravim im i serbet i ono mleko sa negro bombonama

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 963
   RE: deciji kasalj
20.9.2021 23:53:19   
flamingos
Hajd da prestane kašalj.


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 964
   RE: deciji kasalj
20.9.2021 23:53:58   
Dragica Draga
Nadam se da hoce od sirupa, cini mi se da je vec nekako sazreliji

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 965
   RE: deciji kasalj
21.9.2021 0:03:30   
flamingos
Treba vremena.Muke sa decom.


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 966
   RE: deciji kasalj
21.9.2021 0:04:08   
Dragica Draga
Ma jaoj secam se da nam je dr jednom rekla da kasalj moze da potraje i 3 nedelje..

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 967
   RE: deciji kasalj
21.9.2021 0:30:48   
flamingos
Može,zavisi šta je u pitanju.


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 968
   RE: deciji kasalj
21.9.2021 0:32:29   
Dragica Draga
Taj na kraju je onako kad se zadihaju, zatrce pa se zakaslju...ali da moze da traje tako dugo-da definitivno, iskusili smo

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 969
   RE: deciji kasalj
21.9.2021 0:35:37   
flamingos
Pročiće.Uz terapiju biće ok.


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 970
   RE: deciji kasalj
21.9.2021 0:39:15   
Dragica Draga
Mora proci, samo je smor dok ne prodje. Smore se i deca od sirupa, serbeta i ostalih stvari

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 971
   RE: deciji kasalj
2.1.2022 18:03:24   
nata11
Kako dozirati Sinacilin sirup detetu of 13 kg?Pise 50mg na kilogram tm podeljen u 3 doze. Koliko l je to ml na 8h?

_____________________________





(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 972
   RE: deciji kasalj
2.1.2022 18:58:27   
vonavoj
13x50=650mg dnevno..a na sirupu pise koliko ima mg u 5ml?


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 973
   RE: deciji kasalj
3.1.2022 9:53:50   
IvanaSK RR
Trebalo bi da pise koliko ima mg u 5 ml. Nato, dobili ste ab? 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 974
   RE: deciji kasalj
3.1.2022 10:22:30   
dddaca
Sirup koji mi pijemo ima 250mg/5ml i pijemo 5 ml na tezinu od 25kg. Nato, doktor nije napisao koliko se uzima?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here