|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 18:14:45   
zoća
Verus slažem se u potpunosti sa tvojom izjavom da je država ok.Ali ako na svakom koraku naletim na prevaru od te iste džave pa izvini molim te.oVO JE SAMO BUMERANG

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 18:18:06   
nencydrew
Sad je tu pitanje šta je starije-Kokoška ili jaje?

Tj.državna vlast-njeni građani?

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 18:18:16   
Anoniman
Verus, mislim da ovo nije mesto da se o tome prica, iako se potpuno slazem sa tobom. Ja sebe smatram delom drzave i onim sto je cini i mislim da svakako moje ponasanje utice na to. Ako 90 od 100 ljudi vara za bolovanje ja stavno ne znam sta oni misle ko treba to da promeni. Mina ja licno mislim da je tih 90 jednako krivo kao i mnogi koji se pitaju o tome sto ti ne mozes sa detetom koje realno ima problem da dobijes bolovanje. A tako je u svakoj sferi naseg zivota. A za to smo sami krivi. Da ne se**m previse, vec sam sve rekla u problemima u Srbiji i mitingu podrske Japanu. To smo mi i ako nemamo nameru prvo da popravimo sebe bez obzira na posledice, nikad nam nece biti bolje. A ne varamo mi drzavu nego sebe.

Sorry za off, ja necu vise.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 303
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 18:30:23   
minavb
Verus, da li si procitala moj post o dadilji i varanju drzave?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 18:39:49   
Verus
Slazem se da nije tema. Nikako.  Al eto, OPET se nisam suzdrzala c c c

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 18:41:58   
Anoniman
Ni ja . Evo od mene jedna mudra za kraj : oni kojima je dete STVARNO bolesno ne moraju da se PRETVARAJU da je bolesno (zamislite , ne mislim ni na kog konkretno) . Bolesno je i kraj , to se vidi , primeti , i ne moraju roditelji sa njim da uvežbavaju malaksalost , ko za priredbu . Izvinite svi na brutalnoj iskrenosti , ali opet - pišem šta mislim .
A poenta mojeg bunta je - ako već morate da muljate- muljajte , ali NE PREKO DEČIJE GRBAČE . Muljajte na drugi način , podplatite komisiju , tražite veze , potplatite lekara , ako baš mora smuljajte na bilo koji drugi način osim IZGLADNJIVANJA DETETA .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 306
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 18:50:11   
minavb
Buba miro, koji deo nisi razumela? Bolovanje se odobrava kada dete ne hoda, kada motoricki zaostaje za vrsnjacima, kada je operisano, a nikada nije odobreno deci kao sto je moj Vanja, deci sa hronicnim bronhitisom, alergijama. Dakle zene cija deca imaju opstruktivni bronhitis i slicno, moraju da jure fizijatre i da ih placaju za pecate i dijagnoze. Onda im fizijatar savetuje da za komisiju dobro izmore dete, da preskoce obrok, da dete probude rano i ne daju da spava. Pa meni je prekjuce rekao da dobro izmorim dete jer je motoricki super, iako ima porbleme koje ima. Ne razume tvoj jed toliko. SVe  i da im se preskoci jedan obork, sta je jedan obrok prema jos tri meseca mazenja sa mamom po ceo dan?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:05:31   
Anoniman
Mina , ti mene ne razumeš . Ne , pa ne . A ja stvarno neću da misliš kako se ja raspravljam i inatim tebi lično . Ne . Ja nisam ni u jednom momentu mislila da tvoje dete ne zaslužuje još koji mesec maženja sa tobom i da si TI foler . Imaš problem sa Vanjom , ok . Ja sam napisala da na 10 klinaca sa problemom dolazi 30 zdravih klinaca čije su majke trutovi , zadrigle lenguze zaljubljene u Ignjacija . Da li si ti razumela šta sam ja htela da kažem ? I sad , ti ćeš izgladneti tvoje dete sa problemom , a ona će izgladneti svoje dete koje nema ama baš nikakav zdravstveni problem . I neće ni trepnuti . Da li , aman , mene iko razume ? I džaba što ćemo pljuvati državu , i kriviti je za sve , zbog takvih osoba je država u s*anju kakvom jeste .

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 308
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:08:39   
Tea2
Obožavam svoj posao,tako bih volela da i pored srece zbog roditeljstva,izađem iz ova četiri zida i ponovo budem jos nesto pored posla mame i domaćice,da držim malo i olovku u ruci,a ne samo oklagiju....Ali,beba mora u jaslice i znam da ce se odmah razboleti-sin je uvek bio mokar,nepresvucen,higijena losa,vaspitacicama jedino vayno da je spavao da odu na pauzu,znate onu pricu o pravljenju promaje...svejedno cu odmah na bolovanje...i to ono 65%-a profesorska plata bedna!!!!!!!!!!!!!!I hocu da budem sa svojim detetom,ako vec ta država ne placa moje fakultetsko obrazovanje da mogu da i ja platim dadilju.Ili ta ista država motivise i vaspitace da bolje brinu o necijoj deci.
Mislim da ovde niko ne traži informaciju iz čistog hira,kaže nas narod,,muka tera".
Ovaj forum je i osmišljen da budemo tu jedni za druge i pomažemo se međusobno.
I nije za ovu temu,ali ako govorimo o zaštiti materinstva, u prosveti se pri bodovanju tehnoloskih viskova racunaju samo skolska deca,zakon majku stiti do detetove trece godine,a na decu između tri i sest godina se ne dobijaju bodovi.Ako država negira da moje dete u nekom periodu ne postoji-ja znam i tada se necu vaditi na roditeljstvo vec na strucnost,a do tada ce moja beba ojacati- i moci cu na miru da ucim neciju decu.

< Poruku je uredio Tea2 -- 13.4.2011 19:09:55 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:14:24   
Verus
Jesam mina i to je deo problema, kojem treba stati na rep....
IZVORNA PORUKA: minavb

Verus, da li si procitala moj post o dadilji i varanju drzave?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:17:03   
vukosava
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Mina , ti mene ne razumeš . Ne , pa ne . A ja stvarno neću da misliš kako se ja raspravljam i inatim tebi lično . Ne . Ja nisam ni u jednom momentu mislila da tvoje dete ne zaslužuje još koji mesec maženja sa tobom i da si TI foler . Imaš problem sa Vanjom , ok . Ja sam napisala da na 10 klinaca sa problemom dolazi 30 zdravih klinaca čije su majke trutovi , zadrigle lenguze zaljubljene u Ignjacija . Da li si ti razumela šta sam ja htela da kažem ? I sad , ti ćeš izgladneti tvoje dete sa problemom , a ona će izgladneti svoje dete koje nema ama baš nikakav zdravstveni problem . I neće ni trepnuti . Da li , aman , mene iko razume ? I džaba što ćemo pljuvati državu , i kriviti je za sve , zbog takvih osoba je država u s*anju kakvom jeste .


user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:19:31   
Verus
Ja ne razumem zasto dete mora da ima samo probleme sa motorikom da bi se smatralo ajde da kazem "bolesnim" iako nije, nego mu treba vise vremena da se razvije?  Pa to sto Vanja ima i mnoge druge stvari (alergije na hranu td) su pojednako ako i ne gori problemi kod dece?

Eto, moja H jos ne hoda, i deluje mi da nece jos koji mesec, ali je kuc kuc zdrava=jedino sam trazila da je u obdanistu ne prebace u grupu od 1-2 godine dok ne prohoda, dok se malo ne osamostalik, nego da ostane u grupi beba 6 nedelja starosti do godinu dana starosti.  Skuplje je, ali mi je bitnije da je ona u svojoj komfor zoni....

Eto npr: mame treba da dignu frku oko toga, da se pise peticija, da postoji tema "kako resiti problem produzenog bolovanja za decu sa drugim zdravstvenim problemima osim motorike" (dobro malo kraci nazivuser posted image ), i da se tu, vremenom istera pravda, a ne da se moraju podvrgavati varanju da se izbore za dete. 

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:21:06   
vukosava
ja sam zene malo pala sa marsa jer nisam ni imala porodiljsko pa mi nije jasno zasto je godina malo? sta se dobija sa 3-4 meseca vise manje???

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:31:06   
minavb
Buba miro, sve sam te razumela. Ja nisam jedina sa ovim problemom. Ima nas mnogo i sa drugim problemima, i moramo da se snalazimo jureci fizijatre. Zamisli dete sa opstruktivnim bronhitisom u vrticu, pa kad krenu prehlade i grip? Mnogo ima slicnih primera, a komisija samo gleda motoricku zrelost i probleme, eventualno neuroloske i psiholoske probleme. Ma glupost. Ili zamisli ovo-moja servirka prima 18000 platu i recimo da ne moze da ubaci dete u vrtic jer je rano, a i zato stro nema mesta jer se naguraju deca lovatora preko veze. I sad ona jadna mora na posao, i ona i muz da daju vise od polovine njihove ukupne zarade za dadilju? Pa zar treba misliti o drzavi koja ne brine o takvim stvarima?
Tea, sve si lepo napisala.

Meni je jako zao sto ce neka mama koja mozda mora da se snadje za produzenje kako zna i ume, doci na ovaj forum za informacije, i naici na ove postove koji joj ne pomazu, vec je na neki nacin osudjuju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:34:38   
Anoniman
Mame koje ja osuđujem ni ne znaju šta je internet .

Zar nikome nije palo na pamet da se napiše neka peticija ministarstvu ili kome god , da se podigne mala revolucija majki čija deca imaju neki problem koji komisija ne prihvata ?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 315
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:38:19   
Verus
mina jel bi otvorila temu za sve te mame?  posto se razumes u detalje u taj problem=pa im tu pomoci kako da se snadju i rese problem? 

Kao sto se pokrece frka oko uslova u porodilistima (npr. majka hrabrost), treba nesto uraditi onda i za decicu kao tvoj Vanja.
IZVORNA PORUKA: minavb

Buba miro, sve sam te razumela. Ja nisam jedina sa ovim problemom. Ima nas mnogo i sa drugim problemima, i moramo da se snalazimo jureci fizijatre. Zamisli dete sa opstruktivnim bronhitisom u vrticu, pa kad krenu prehlade i grip? Mnogo ima slicnih primera, a komisija samo gleda motoricku zrelost i probleme, eventualno neuroloske i psiholoske probleme. Ma glupost. Ili zamisli ovo-moja servirka prima 18000 platu i recimo da ne moze da ubaci dete u vrtic jer je rano, a i zato stro nema mesta jer se naguraju deca lovatora preko veze. I sad ona jadna mora na posao, i ona i muz da daju vise od polovine njihove ukupne zarade za dadilju? Pa zar treba misliti o drzavi koja ne brine o takvim stvarima?
Tea, sve si lepo napisala.

Meni je jako zao sto ce neka mama koja mozda mora da se snadje za produzenje kako zna i ume, doci na ovaj forum za informacije, i naici na ove postove koji joj ne pomazu, vec je na neki nacin osudjuju.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:39:09   
Olga75
gledam ja tako ovu temu i sta
danas citam da ce doticna podici kredit da vrati ono sto je ukrala od drzave sto je prodavala igrace i sta ja znam koje jos marifetluke radila i da ce biti u kuci dvet meseci iali ce moci da ide na " posao " ako se to sto ona radi smatra poslom
a osudjuju se zene koje hoce da produze porodiljsko jer ce Boze moj ostetiti drzavu za neku crkavicu user posted image
mislim da je pravde i drzave zene ne bi bile diskrininisane
i tako sam sad i ja napisala ot post ali morala sam

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:40:20   
minavb
Boli njih... vracaju trudnice koje krvare na posao, sta mi da ocekujemo?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:40:44   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ni ja . Evo od mene jedna mudra za kraj : oni kojima je dete STVARNO bolesno ne moraju da se PRETVARAJU da je bolesno (zamislite , ne mislim ni na kog konkretno) . Bolesno je i kraj , to se vidi , primeti , i ne moraju roditelji sa njim da uvežbavaju malaksalost , ko za priredbu . Izvinite svi na brutalnoj iskrenosti , ali opet - pišem šta mislim .
A poenta mojeg bunta je - ako već morate da muljate- muljajte , ali NE PREKO DEČIJE GRBAČE . Muljajte na drugi način , podplatite komisiju , tražite veze , potplatite lekara , ako baš mora smuljajte na bilo koji drugi način osim IZGLADNJIVANJA DETETA .


I moje dete ima refluks isto kao i Minino,ali za to se ne daje produzetak bolovanja i zato sam i ja kao i mnoge mame nasla neku vezu da dobijem nalaz fizijatra da nekako produzim to bolovanje na konto sporog razvoja motorike,jer moje dete jos ne jede svu hranu,davi se kad oseti i najmanji komadic hrane,a cisto sumnjam da bi mu u vrticu davali da jede kao sto mu ja dajem kuci.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:43:03   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Olga RR

gledam ja tako ovu temu i sta
danas citam da ce doticna podici kredit da vrati ono sto je ukrala od drzave sto je prodavala igrace i sta ja znam koje jos marifetluke radila i da ce biti u kuci dvet meseci iali ce moci da ide na " posao " ako se to sto ona radi smatra poslom
a osudjuju se zene koje hoce da produze porodiljsko jer ce Boze moj ostetiti drzavu za neku crkavicu user posted image
mislim da je pravde i drzave zene ne bi bile diskrininisane
i tako sam sad i ja napisala ot post ali morala sam


Ja za to porodiljsko dobijam 16000,pa ako ce drzava da propadne za mojih 16000 onda nek propadne.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:44:43   
minavb
Olga, Ceki nacionale je sitna riba za porodilje, one orobise drzavuuser posted image

Verus, ja nista ne znam, tek od skoro skupljam informacije jer sam do skoro bila preopterecena Vanjinim svakodnevnim bljuvanjem. Inace, on ce prohodati uskoro i stvarno ne znam kako cu proci na komisiji.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:55:31   
Anoniman
Žene , da li bi ste bile spremne da zajedno uradimo nešto po tom pitanju ? Ja bih stvarno pokrenula peticiju .

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 322
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:56:22   
Olga75
pokreni user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:57:32   
minavb
Hajde da zajedno opljackamo drzavu.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 19:59:50   
Verus
Ja bih pomogla koliko mogu odavde.=mislim ako moze da se nesto radi oko porodilista, zasto ne ovo?  Podjednako je bitno.  Ipak, ja mislim da treba stati na kraj ljudima koji varaju a ne moraju (kao Modestina drugarica), i zena koje ovde budze da ostanu sa decom koja imaju neki drugi problem osim motorike.

Jel iko ikad radio peticiju? Kako je najbolje krenuti sa svim ovim? 
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Žene , da li bi ste bile spremne da zajedno uradimo nešto po tom pitanju ? Ja bih stvarno pokrenula peticiju .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here