|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 11:42:54   
Tiziana
Ja zaista nemam pojma o tome.prvi mi je bio karlicni porodjaj pa su me isekli da ne povrede bebi kukove, drugi put sam samo bila poslusna i radila sta mi je govorio i to je to.nista me nije bolelo pa sam mogla 100% da saradjujem..beba nije bila puno velika, 3050gr pa i to verovatno ima veze,masirao mi je medjicu pa i to verovatno ima veze..sve ovo laicki..

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 11:49:03   
Moiraina
IZVORNA PORUKA: Tiziana
ali iz licnog iskustva znam da se drasticno brze oporavis kad ih skines


Skroz tačno

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 11:49:12   
Sanja90
Pa da verovatno je to to,i meni je babica drugi put masirala medjicu pa se nisam mnogo pocepala(zahvalna sam joj na tome),pa se nadam da cu ovog puta proci bez togauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 12:44:02   
Rosita
Lady, trudnicka generacijo user posted image , ne brigaj.

Ja sam skinula nakon 4 nedelje, a vala mogla sam i pre- sledeći put, ako ga bude user posted image .

Dr je procenila da jedan unutrašnji treba da ostavi i da će ispasti sam, što se i desilo. Jedan dan sam malo povukla i on je bezbolno izašao. Sad je sve kao pre user posted image .

I da, flogocid- odlična mast, od nje mi je nestala kvržica za par dana i sve se nekako oporavilo. Slobodno to maži.


(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 13:28:32   
Anoniman
flogocid je muz dobio kada mu je urastao nokat na nozi i sve je proslo sa jednim mackanjem. izgleda po vasoj prici kao neka cidotvorna krema.
ja sam mazala domaci kantarion i to tako sto me je patronazna posavetovala da sipam u malu bocicu sa kapaljkom i da mazem bukvalno samo po savu, nikako svuda okolo, jer onda zateze jos vise. ja sam tako mazala par dana, onda je konac sam poceo da ispada. ja sam onda uzela ogledalce i makazice i samo ga secnula i izvukla. a bio je podugacak.. to je bilo 10 dana nakon porodjaja.

(odgovor članu Rosita)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 13:41:52   
Sanja90
ja sam koristila rivanol rastvor i oktanisept za ranu(kad su me prvi put sekli). a za drugi put posto sam se samo pocepala,prala sam se obicnom vodom,nisam nista posebno tretirala...

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 13:51:28   
Anoniman
ja sam u bolnici samo vodu koristila.. onda je patronazna rekla povidon jod samo po savu, a rivanol na ulozak, pa kao obloga. posle par dana sam presla na kantarion. nadam se da cu i ovaj put tako, jer mi je to prosli put bila dobitna kombinacija..

(odgovor članu Sanja90)
  Direktna veza do poruke: 207
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 13:55:22   
Tiziana
Ma samo idi i skini konce i sve ce biti ok..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 13:58:49   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Macaki


ja sam mazala domaci kantarion i to tako sto me je patronazna posavetovala da sipam u malu bocicu sa kapaljkom i da mazem bukvalno samo po savu, nikako svuda okolo, jer onda zateze jos vise.


Sad mi je jasno sto sam se zalila na kantarion...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 14:02:07   
Anoniman
rosita, ja sam prezupcila. to me je savetovala za povidon jod, on hoce da zateze. ali znam da sam ja na isti nacin nanosila i kantarion, pa sam zato pomesala. u svakom slucaju, ne verujem da je kantarion mogao da ti jako smeta... user posted image

(odgovor članu Rosita)
  Direktna veza do poruke: 210
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 15:02:59   
lady_b
ja sam u porodilištu koristila samo vodu, a kad sam došla kući babica mi rekla da koristim hipermangan i onda 5min obloga acidi boricija i po potrebi bivacin prašak. a sada, ako duže stojim ili puno hodam mi rana, tj.tu gdje su me sjekli, kao da malo natekne pa mi pomalo smeta..nije da boli, nego baš neki neugodan osjećaj.. da li vrijedi da namažem tu mast, flogocid?

hvals žene user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Savovi i konci
6.6.2013 13:24:53   
majared
Pre neki dan vidim da mi je ispao konac, oko 5 cm dug. Koliko konaca treba da ispadne. Jel zavisi od broja savova. Kad pogledam dole uopste ne vidim konce user posted image . Rana me mnogo manje boli ali osecam je kad duze stojim

< Poruku je uredio majared -- 6.6.2013 13:26:16 >

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Savovi i konci
29.6.2013 21:39:04   
lokica77
e ovako, meni je posle porodjaja pukao 1 konac pa je malo nezgodno zaraslo i to me boli prilikom odnosa, juce otisla kod ginekologa ona kaze da probamo sa nekim kremicama pa ako ne moze -intervencija. Dajte neki predlog sta od kremica da koristim zna li neko, posto mi je ona rekla da prvo resimo drugi problem koji imam pa cemo onda to ali bih ja da se informisem jer nisam ni cula da postoji neka krema za touser posted image

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Savovi i konci
29.6.2013 21:49:10   
Torbica
Ja mislim da ide kantarionovo ulje, da se utrlja, nesto mi je to u glavi, kao i za pripremu medjice za porodjaj. Znam da su neke zene mazale kantarionovo ulje na epiziotomiju i da su jako zadovoljne jer to mesto postane elasticnije, pa samim tim i ne boli toliko. A dr ti je trebala reci koju kremicu kad ti je vec rekla da probate kremicu.. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Savovi i konci
29.6.2013 22:05:23   
lokica77
hvala Torbice, svejedno ne mogu jos da pocnem sa tim jer kao sto rekoh resavamo drugi problem sada nego sam ja htela da cujem vasa iskustva sa tim jer nisam cula da postoje bilo kakve kremice za tu vrstu problema

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Savovi i konci
29.6.2013 22:06:33   
Ana RR
Ja sam mazala kantarionovo ulje, malo su me zatezali konci i kantarion mi je prijao. Što se tiče kremice, to ne znam, možda flogocid user posted image ali bolje sačekaj da ti ona kaže.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Savovi i konci
18.7.2013 11:48:41   
Hajnalka
ja nisam imala dugacku ranu posle epiziotomije max. 1,5 cm
prala cistom vodom (2-3 puta dnevno) i prskala okteniseptom,susila stalno
konci mi ispali nakom 10-12 dana
a 15 dana nakon porodjaja sam sedele normalno

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine i u svom srcu do dana svoje smrti.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Savovi i konci
2.8.2013 21:58:27   
lokica77

IZVORNA PORUKA: lokica77

e ovako, meni je posle porodjaja pukao 1 konac pa je malo nezgodno zaraslo i to me boli prilikom odnosa, juce otisla kod ginekologa ona kaze da probamo sa nekim kremicama pa ako ne moze -intervencija. Dajte neki predlog sta od kremica da koristim zna li neko, posto mi je ona rekla da prvo resimo drugi problem koji imam pa cemo onda to ali bih ja da se informisem jer nisam ni cula da postoji neka krema za touser posted image


Mazala Flogocidom i stvarno pomaze, dr preporucila Flogocid ili Saljica ja odlucila za Flogocid i nisam pogresila, konacno keksuser posted image bez bolova posle 100 godina,user posted image za Flogocid

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Savovi i konci
2.8.2013 22:08:38   
Ana RR
Super Lokice user posted image flogocid krema je super, ja je uvek imam.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Savovi i konci
3.8.2013 17:06:16   
ivaMark
Lokice, posle koliko ti je prosao taj bol kada si mazala Flogocidom?
Imam i ja taj problem, rana kao rana je zarasla, ali me poslednji sav jako boli i dalje... ne mogu ni da dodirnem taj deo a od keksa imam fobiju user posted image evo tri meseca posle porodjaja..bila sam kod dr i rekao mi je da mazem nesto protiv strija ili pantenol.. a Flogocid sam koristila kada sam imala problema sa noktom na nozi i znam da jeste efikasan!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Savovi i konci
3.8.2013 21:42:06   
lokica77

IZVORNA PORUKA: ivaMark

Lokice, posle koliko ti je prosao taj bol kada si mazala Flogocidom?
Imam i ja taj problem, rana kao rana je zarasla, ali me poslednji sav jako boli i dalje... ne mogu ni da dodirnem taj deo a od keksa imam fobiju user posted image evo tri meseca posle porodjaja..bila sam kod dr i rekao mi je da mazem nesto protiv strija ili pantenol.. a Flogocid sam koristila kada sam imala problema sa noktom na nozi i znam da jeste efikasan!


pa nije bas skroz proslo ali je daleko bolje, koristila sam oko 20-25 dana(mazem jos uvek) nisam sigurna kad sam pocela. Nije skroz proslo prilicno je tvrdo i pomalo bolucka ali sad je daleko lakse, keks mi je do pre neki dan bio nocna mora sada je hmhmhmm, pa skoro pa kao pre user posted image . Probaj nece nista naskoditi ja sam mazala ujutru i uvece posle tusiranja ali bas dobro natopim

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Savovi i konci
5.8.2013 18:08:59   
Leptiric123
Ja sam sad prvi put u zivotu videla kako izgleda kad se nesto usije...proslo je 10 dana od porodjaja jos stoje konci...mislim da je jedan ispao...a rana izgleda nekako kao da je sve to jos razdvojeno...kako to izgleda kad zaraste? Jel ima nekog oziljka?
Kad moze da pocne da se maze taj flogocid? Ja sad ispiram ranu vodom i stavljam oktanisept...nemam hrabrosti da je dodirnem sapunom iki tako necim jos uvek...samo tua i neki srednji mlaz mlake vode...

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Savovi i konci
5.8.2013 19:15:29   
pocahontas
ja sam svoju ranu prvi put pogledala posle 40 dana i tada se apsolutno nista nije videlo sem oziljka koji je izgledao kao bela crta na kozi, a sapun nisam koristila mesec dana, a onda sve normalno...

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Savovi i konci
29.8.2013 13:47:58   
ivaMark
Moja problematicna rana je i dalje problematicna i veceras idem kod dr drugog (moj mi je rekao da je to u redu sve) Pocela je sve vise da me boli i pojavila su mi se kao dve izrasline jedna iznad druge, gde je bio sav... kada sam jednu pritisnula iz one druge je krenuo gnoj user posted image ne puno, ali je gnoj..

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Savovi i konci
29.8.2013 13:59:25   
Figaro88
Kako je u redu ako ima gnojauser posted image Meni se desilo isto sa ranom,samo mi je bilo jos gore,imala sam i bas visoku temperaturu.Ali dali su mi antibiotik da pijem,cistili svaki dan ranu i proslo je za neke dve-tri nedelje.Posto je tebi tek pocelo,procice jos brze,bitno da si videla na vreme...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here