|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako nagraditi dete
13.10.2012 21:01:28   
Anoniman
Wooow! user posted image Brdo ideja, tnx!

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kako nagraditi dete
13.10.2012 21:13:44   
Anoniman
Ja ću da te zovem Trt, a ne Milojkauser posted image
Daklem, Trt, imaš u DM-u, to su šumeće tablete mislim saubar, tamo su u delu u kom je dečija kozmetika, ima plava, crvena, zelena i mislim žuta, i svaka ima svoj miris. Mi već odavno imamo tuš kabinu pa to ne koristimo, nažalost.

Kao nagrade sada najviše koristimo igračke, i to one u kesici - gormiti, ben 10 i slično.
Osim toga, ja njemu kao nagradu podvaljujem i nešto što bih svakako želela da uradimo, azahteva malo više truda pa nije svakodnevica - pre neki dan je bio baš dobrica, pa smo lepili kokice na karton, oblikovali cvet, i onda ga bojili vodenim bojicama. Danas me je piao, ako bude dobar, da li možemo to ponovo da radimo, ne kapira on da je tonešto što bih svakako želela da radimo.
Takođe, kad vidim da se mnogo potrudio oko neke pesmice (sve te u vrtiću su poprilično dugačke pa obično omaši neku reč taj prvi dan), za to mu je nagrada knjiga. Sam bira iz dve velike kutije, u jednoj knjižari ima divnih knjižica po 50 dinara, i on svaki put sebi izabere drugu.
Eto, neke ideje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kako nagraditi dete
13.10.2012 21:26:58   
Anoniman
Ljubi te Trt u trt, hvala za ideje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kako nagraditi dete
14.10.2012 15:28:16   
boba 11
http://www.youtube.com/watch?v=wvdApt3ESLo
http://www.youtube.com/watch?v=0sx0DD1BGHg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=4oxQQHsuVTY&feature=related

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kako nagraditi dete
14.10.2012 15:51:02   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Snelle

Ja svoje dete nagrađujem tako što joj kažem: "Bravo mila" kad uradi nešto dobro, novo....i ponekad tapšem, pa se desi da i ona sama sebi tapše user posted image  Mislim da je za njen uzrast to dovoljna motivacija.


Kod mene isto. A moja je pocela da se zahvaljuje sa "thank you" - videla u crtanim, ja u kuci ne koristim rec "hvala" pa to nema gde da cuje.

< Poruku je uredio vukosava -- 14.10.2012 15:52:09 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kako nagraditi dete
14.10.2012 18:45:36   
Anoniman
Andrej - igracka , skidanje i gledanje nekog novog filma ili crtanog , odlazak sa drugarima u bioskop , ostajanje sat duze napolju , nesto od garderobe , knjiga ( sto rece Nedja to su uglavnom akcije i stvari koje bih svakako uradila-kupilauser posted image ) a nekad sam trazi nesto za nagradu - sto je video kod drugara poput kopacki , za njih se dobro pomucio s dobrotomuser posted image
Petra - slatkis , drugi cedjeni sok tokom dana , da sama secka , mesi , mesa , igrackica , citanje dve price umesto jedne , kupanje bebe , gimnastika bebina ( beba je ukljucena haha ) bojanke , slagalice i kolaz ..
Ponekad kad se umorim a poklopi se da su dobri nagradim ih picom ili palacinkama user posted image

Malo se razlikuje kod njih to nagradjivanje , Aki mora vise da se trudi dok Petra manje , ne zato sto ih odvajam vec sto je Aki svesniji ali su i Akijeve nagrade bolje .

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kako nagraditi dete
14.10.2012 18:56:37   
Anoniman
Meni je to maženje, tapšanje, ljubljenje i "bravo" nešto što se podrazumeva, mislim, to mi je svakodnevica, ne gledam na to kao na nagradu.

Nagrađujem je nekim stvarima koje ne radimo svaki dan, čisto da zna razliku. Na primer, pustim je duže da se brčka u kadi. Sad ću da počnem i da joj farbam vodu, Neđa me prosvetlila. user posted image Duža šetnja, sedenje na kuhinjskom elementu dok ja kuvam (ovo joj je wwwwwwoooooooow user posted image , a ne volim baš da je tu dok se kuva i secka). Pustim je da gleda crtaće duže nego što uobičajeno dozvoljavam da "visi" ispred TV-a, oblačim se smešno pa je zabavljam - navučem hulahopke na glavu pa imam "uši", onda budem zec user posted image ), nacrtam sebi karminom klovnovski nos, dam joj da me češlja pa se odmrsujem sat vremena, glupiram se sa njom, "šminkamo" lutke... ovo zvuči uobičajeno ali nemam baš uvek vremena za to jer radim po smenama, pa su, na žalost takvi blesavi momenti zaista nagrada za nju.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kako nagraditi dete
14.10.2012 20:22:07   
Anoniman
To za sminku je super , ja je nemam user posted image
Znam da moram kupiti neki par cipela na stiklu za nju kao i nesto od sminke ali to kad bude mnogo dobra user posted image
Setila sam se jos neceg , P jaaako voli flastere i onda kad se set_im a ona mi se ucini dobrom jedno popodne dam joj flaster i malo kreme ona pada u nesvest od srece sto moze sama sebe da leci user posted image
To za crtace sto se nje tice takodje , mada joj ne produzavam vec joj trazim neke super sjajne nove koje jos nije gledala .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kako nagraditi dete
26.1.2013 17:22:45   
Lu
IZVORNA PORUKA: indy_25

Evo kako sam i obecala ovo je druga temai zove se NAGRADJIVANJE DJECE.

Trebate svoju djecu nagraditi i dati mu kompliment za nesto sto je dobro uradilo. To je vrlo vazno jer djete onda zna da radi nesto dobro. To je dobro za djecije samopouzdanje.

Djeca rade svaki dan neke stvari za koje mu mozete dati kompliment. Kompliment radi kao nagrada i ojacava dobro ponasanje. Znaci postoji sansa da ce vase djete cesce raditi to sto je dobro i lijepo se ponasati. Kompliment radi kao dvorac u odgajanju ( prevod ove recenice je malo smjesan :) ). Nije potrebno dijete nagraditi sa slatkisimaili poklonima ako se radi o obicnim stvarima. Tako se treba nagraditi samo u specijalnim slucajevima ako je djete dobro proslo na kraju godine ili uzelo neku diplomu itd.

Dati kompliment djetetu je vrlo lako. Obrati paznju sta vase djete radi i recite mu nesto lijepo o tome. Kompliment sa obrazlozenjem ima bolji efekat. Tako djete uci koje ponasanje je cijenjeno i zasto.

Ako zelite dati kompliment djetetu uradite to cim ono radi nesto lijepo i objasnite mu zasto tako ce djete odmah svatiti o cemu se radi. I ako nagradjujete njegovo ponasanje budite iskreni. Djeca vrlo dobro prepoznaju kada roditelji ne misle tako.

Primjer: Sasa se igra sa mladjim bratom Markom. Njegova majka to primjeti i zagrli Sasu i rece mu ja mislim da je bas lijepo sto se igras sa svojim bratom.

Ukratko:

Obracaj paznju svakoga dana na lijepe stvari koje radi vase djete.
Dobro pogledaj sta djete radi oslovi radnju koju radi i reci nesto lijepo o tome.
Pohvali djete odmah jer ce tako djete shvatiti o cemu se radi.

Vjezba: Pohvali ili daj kompliment djetetu ove sedmice za sve ono sto ono lijepo uradi.

Primjer jos jedan:
Djete je uradilo: Uslo u kucu i skinulo mokre cizme.
Majka je dala kompliment: Bas lijepo od tebe da si skinuo cizme tako ce nam kuca biti cista.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kako nagraditi dete
10.6.2013 7:57:18   
Olga75
trenutno je najbolja nagrada da joj dam da brise sudje , nemam pojma sta joj je a kad budem trazila to od nje smem se kladiti da nece hteti user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kako nagraditi dete
10.6.2013 8:08:45   
Anck Su Nmaun
Hhehehe Jao Olgaaaa user posted image

Ja moje cure uvek uvek pohvalim za sve sto dobro i pamteno urade! A nekad i same znaju, ako uradim nesto... ocu dobiti lizu user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kako nagraditi dete
10.6.2013 8:10:05   
NadaR
Spavanje kod babe na selu. Cijelu nedelju ce biti dobar za to . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kako nagraditi dete
10.6.2013 8:16:19   
Ivanka 75
Pomaže mi po kući, uvek to traži kad je pohvalim za nešto, dam joj krpicu i ona fol briše prašinu, ili se kvasi nad sudoperom i pere već oprane sudove
Ali je presrećna!user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kako nagraditi dete
10.6.2013 8:18:28   
Olga75
e kad se setim da je nekad nagrada bila : braaavooooo i krajuser posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kako nagraditi dete
10.6.2013 8:31:27   
Lu
Odlazak na picu, ne znam zašto se i ja radujem tomeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kako nagraditi dete
10.6.2013 8:33:12   
adulence
lu to bi se i meni dopalo...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kako nagraditi dete
10.6.2013 8:42:23   
marince1
Moje dete kao nagradu uvek ocekuje neku igracku i mora da ima dugmence user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kako nagraditi dete
10.6.2013 9:01:44   
Sanjica26 RR
Mi je uvek nagradjujemo tako sto je pohvaljujemo sa recima:"Bravo"; "Ti si dobra devojcica". Svaki dan ako zasluzi dobije nesto sto najvise voli.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kako nagraditi dete
10.6.2013 23:04:45   
dunja RR
I mene ovo fascinira, tačno sam ga zamislila sa onim lepim okama, kako ti se zahvaljuje, srce malo user posted image
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Npr. neki dan je sam spremio sobu i pozvao me da vidim a ja sam, znajući da on to voli a ne može svako veče da radi, napunila mu kadu vode i dozvolila da se kupa sa gormitima i da sam pravi pjenu, baš se obradovao i zahvaliouser posted image


Lu, svaka ti čast! Stvarno je ogroman uspeh kad tako malo dete ume da se zahvali user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kako nagraditi dete
6.3.2015 16:59:07   
mila83
Procitala sam postove i vidim da imamo dosta slicnih ideja o tome kako nagraditi dete.Sve zavisi od uzrasta,treba da bude prikladno godinama deteta.
Moji se sada raduju kada ih pohvalim pred drugima,kada im kazem da sam ponosna, ako znam da nesto jako zele u tom trenutku,to onda bude nagrada.Ali bez poljupca i pohvale ne moze proci i mislim da tako treba.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kako nagraditi dete
6.3.2015 19:01:34   
veselicaa
Kada su u pitanju materijalne stvari onda najbolje da to bude nesto sto dete voli.Moja A.voli knjige i snalice,Stasa igracke a obe vole kada ih nagradimo izlaskom negde.
A sto se tice nagrada koje se ne kupuju(to su za mene najbolje i najbitnije) jedno "ponosna sam na tebe" i zagrljaj ce biti najlepsa nagrada za dete a i podicice mu samopouzdanje.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kako nagraditi dete
23.7.2017 16:55:40   
Anck Su Nmaun
Gledam da.nagrade ne budu materijalne, mada i toga ima. Od dede su naucile ako lepo ruckaju da dobiju slatkis.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kako nagraditi dete
12.10.2017 21:01:19   
Dragica Draga
Tako i mi, slatkis ako se lepo rucka.... i pricamo i dogovaramo se, nagrade su stalno prisutne, i mislim da i jesu vazne jer deca shvataju da se za lepo ponasanje uvek desi nesto lepo, kao i da se to lepo uskracuje ukoliko se ne ponasaju lepo. To je dogovor, ne ucena

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kako nagraditi dete
12.10.2017 23:00:43   
Mala Elena
Najvise volim da kazem "bravo" i pohvalim dete ali to nekada ne deluje kao obecanje da se kupi neki slatkis ili nesto sto zeli...user posted image
Jeste sve to dogovor ali se dete tako navikne na ono :" A sta cu dobiti ako to uradim ?" . Onda kazem :"Neces nista."
Kada su dobre, idemo na igraliste, kada nisu kazem im da nece izaci napolje samnom pa ni do prodavnice.

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kako nagraditi dete
14.10.2017 14:17:27   
Dragica Draga
I mi isto to radimo- kad nisu dobri nema nigde da se ide, ni sa drugarima ni sa mnom...
Uvek se dvoumim kako da ih nagradim bas iz tog razloga da ne bude svaki put a sta cu dobiti ako to uradim? Prosto zelim da spontano usvoje navike dobrog ponasanja... mozda su jos mali za to ne znam, nadam se, kao i svaki roditelj, da necu pogresiti previse

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here