|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Učenje Boja
3.10.2016 0:22:15   
Mariya
Moja L je znala sve boje sa 2 -2,5 god.baš ću da pogledam u radosnici tačno. Ona ih je brzo naučila jer je bila zainteresovana. H ima 2 god.i zna samo žutuuser posted image
Jetrvin klinac ih nije znao ni sa 4 godine,a od 2.ide u vrtić user posted image Sad ima 5,5 sad ih već zna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Učenje Boja
3.10.2016 0:23:38   
dunja RR
Dijo, nemoj se brinuti, nama su rekli da je S prerano naučio, a kod takve dece (koja vole boje i brojeve) to pređe nekad i u patologiju. Jedno vreme je i brojao, sada je to batalio.
Nama je logopedica rekla da ne obraćamo pažnju na boje, kada je videla da zna sve. Kada smo prvi put bili kod nje, krajem aprila, ja sam na tom prvom času rekla šta sve zna, između ostalog i boje. Primetila sam da nisu baš poverovale, i kada su ga pitale, sve je pokazao tačno, kao i svaki put nakon toga, tako da su nam rekli da je to rano, da je malo pomešan taj redosled kod njega. Boje trebaju kasnije da dođu.


Naš prvi komšija ima 4.5 godine i ne zna boje, i rekli su im da postoji mogućnost da je daltonista, jer mu je i ujak, to se valjda nasleđuje.

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.10.2016 0:28:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Učenje Boja
3.10.2016 0:27:59   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Mariya

Moja L je znala sve boje sa 2 -2,5 god.baš ću da pogledam u radosnici tačno. Ona ih je brzo naučila jer je bila zainteresovana.


Upravo to, S je bio zainteresovan. On je toliko bio opčinjen tim jajima, i jedva je čekao da podigne ljusku, da vidi koje je boje pile, ja sam mu rekla par puta koje su boje, i odmah je naučio. Ali za ta jaja i kažu da su magična što se učenja boja tiče, ja sam ih zato i uzela, ali nisam znala da je rano.


< Poruku je uredio dunja RR -- 3.10.2016 0:28:12 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Učenje Boja
3.10.2016 1:01:25   
degu
Ja kad sam videla da Sava uči boje počela sam i ja da učim T user posted image
zna plavu, zelenu,crvenu,žutu,narandžastu i ljubičastu, s tim što narandžastu i ljubičastu nekad pobrka.Kad slaže krugove one npr, ili pokazuje dirke nametalofonu,tako učimo. Ne forsiram kroz svaku igru boje,nego eto kroz te dve igračke.Ali i nju zanima,sama me pita, tj govori boje i čeka potvrdu od mene.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Učenje Boja
3.10.2016 1:35:16   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: degu

Ali i nju zanima,sama me pita, tj govori boje i čeka potvrdu od mene.



Da, i Sava tako. Nekada počne da viče enena, enena, mama enena, i dere se sve dok ja ne ponovim zelena, i ne potvrdim.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Učenje Boja
3.10.2016 7:46:27   
dijana1*
Dunjci sigurna sam da nije deltonista, bas zbog toga sto izdvojim jednu boju i na ostaloj gomili kokckica on trazi tu boju i nadje. Nego je nesto sporo trazio pa mi noge malo klecale, onda sam skontala da on trazi i oblik i boju. A bilo je 4 vrste kockica.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Učenje Boja
3.10.2016 8:31:07   
mali_mis
A. savrseno zna boje na engleskom, a sada smo poceli da prevodimo, i trenutno mu je najinteresantnija crvena. Juce uzeo kisobran i krece "yellow, blue, cvena" i onda odvali da se smeje, pa nastavi dalje na engleskom.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Učenje Boja
3.10.2016 10:19:38   
Mala Elena
Elena takodje na engleskom od 2. god .
Retko kad kaze na srpskom, ali i to ce se promeniti kako raste...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Učenje Boja
3.10.2016 10:31:01   
Khaleesi
Moja M od 2.5 god kapira one peamice Simple songs i uci sama engleski. Nekw boje je prvo na engleskom naucila. Ja jok uzimala u Vulkanu one slikovnice i knjige mekanice za sve i svasta...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Učenje Boja
16.10.2016 22:33:42   
emicaa
Teodora ne zna sivu i braon.Stalno ih zaboravlja.Zna dosta i na njemackom

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Učenje Boja
16.10.2016 22:44:17   
World
Ana je naucila boje i na srpskom i na engleskom negdje sa 2 ili 2.5 god, ne sjecam se. Aleksi je za sada sve plavo. user posted image
Nju smo i ucili stvari, a on nauci valjda od nje. Cula sam nedavno da zna alfabet i da broji do 10, nemam pojma kad je to naucio.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Učenje Boja
17.10.2016 9:40:44   
isidora88
Mateja zna sve boje, naucio je sa neke dve ipo godine. Sad pomalo ga ucim i na nemackom da zna da kaze ponesto, izmedju ostalog i boje.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Učenje Boja
18.6.2017 16:39:23   
dddaca
Moja malena je imala manje od dve godine kad je naucila boje. Nama je to bas bilo interesantno. Zna i na engleskom. Prosto je fascinirana bojama.
Dunja sad sam se zabrinula. Kako to sa bojama prelazi u patologiju. Zasto nije u redu ako rano nauce boje?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Učenje Boja
18.6.2017 19:12:44   
dunja RR
Ne daco, ne brini, to se odnosi na decu koja imaju problema u razvoju. Uđu u svet boja, brojeca, nizova, a ne ulaze u komunikaciju sa ljudima.

Eto, već pisah da je S sa godinu i po naučio boje i ubrzo i na engleskom, nema patologoje bez brige. Mada me malopre napolju "smarao" sa bojama kišobrana user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Učenje Boja
18.6.2017 19:37:52   
dddaca
Ha, ha, i mi svaki put kad prodjemo pored kioska kaze "mama to je cuvena i pava" :)
I hvala sto si brzo odgovorila, na trenutak sam se bas zabrinula

< Poruku je uredio dddaca -- 18.6.2017 19:39:53 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Učenje Boja
18.6.2017 20:22:13   
Sanjalicaaa
G je sa 2,5 skoro 3 naučio boje. Ja sam brinula da kasni, međutim ligoped mi je rekao da se toleriše da ne znaju boje do 4god.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Učenje Boja
27.6.2017 0:47:26   
Divnica
Moja N ima 2,5 god i zna nekoliko boja. Uci od starije sestre dosta toga. Radoznala je vesela i voli da se igramo sa kockicama raznih boja i sama prica koja je koja boja.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Učenje Boja
27.6.2017 6:11:55   
Duškić
Moja je szd u tom fazonu da voli da uci boje. A sad sve zivo i pita...

(odgovor članu Divnica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Učenje Boja
14.10.2017 14:11:43   
Dragica Draga
Mi smo isto sa dve godine uspeli da naucimo boje... sad evo vec i na engleskom 😁😂
Ali to tako spontano i kroz igru, i ponavljamo daaaaanima, ma mesecima...
Slucajno smo krenuli na engleskom i uavojila ih jw...recimo danima kad god vidim nesto plavo ja joj kazem - jaoj vidi ovu igracku plave boje ili na engleskom blu, i onda tako taj dan ucimo samo plavu, i to sve zivo sto vidimo, i vise puta u toku dana ponavljamo... tako par dana plavu, pa onda sledecu isto tako...
Bas je lepo naucila

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Učenje Boja
14.10.2017 16:13:30   
Mala Elena
E. je nesto bas rano naucila i na srpskom i na eng., a P. sa 20m zna zutu , ostale uci da izgovara user posted image

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Učenje Boja
14.10.2017 21:32:44   
medamisko
Da, najbolje i najlakse prihvataju uz igru. Tako i u vrticu rece vaspitacica kad se igraju uce boje.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Učenje Boja
14.10.2017 21:42:24   
emicaa
Teodora se jos uvjek zbuni na sivu boju.Ostale odavno zna sve.Zna na engleskom i na njemackom.Ali ni na jednom ne zna sivu

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Učenje Boja
14.10.2017 21:53:23   
Dragica Draga
Pa da, tako strucnjaci kazu 😊 spontano i uz igru mogu bas dosta toga da nauce..
Siva je malo specificna zaista...
Moja malena zna dosta ali recimo meaa braon i crnu, obe su joj tamne jako pa zastane kad je pitam za braon, i uvek kaze crna... ali onako da ni ona sama nije sigurna

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Učenje Boja
15.10.2017 8:39:17   
Mala Elena
Jeste, sivu najteze skapiraju. I, slazem se da najbolje uce kroz igru i kroz ona "surprise eggs" .

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Učenje Boja
14.11.2017 22:24:14   
MamaNecaVo
Mi smo uzeli neku edukativnu knjigu kreativnog centra.
Ucenje boja preko leptira.
Nije losa,A se svidja.

Knjiga mi je ok jer konacno konta boje pri ubacivanju oblika.
Kad vec oblike ne konta.user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OVO JE ZA 5+! Pismeni rad malog Teodora (9)
Pismeni rad devetogodišnjeg Teodora Kovačevića iz Beograda o njegovom ocu Milanu, koji je vrlo brzo postao viralan, razn...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image
Click Here