|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
27.1.2010 15:47:11   
zaravelika
Moja Iva je imala problema da kaki, mucila se i stenjala po ceo dan. ja sam uzela i pojela recimo 5-10 suvih sljiva i ona je kakila 4 puta u toku sledeceg dana. Limun se ne sme davati bebama. 

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
30.1.2010 0:22:27   
*iva*
Evo kako smo, nadam se resili problem: pedijatar mi je savetovao (nakon sto joj je ispipao stomacic-bio je mek, kaze da to nije nista) da joj skuvam caj od kamilice, da dobro odstoji i da stavim dve kasicice zutog secera. Ako to ne pomogne, (a nije pomoglo) da joj plitko stavim mali cepic u guzu napravljen od decijeg sapuna koji se umoci u pavlovicevu, i kakila je u roku od deset sekundi! user posted image
Moja beba siki, a uvece joj dajem dohranu i dr je rekao da joj promenim, umesto obicnog aptamila da uzmemo comfort i sada je situacija ok, kakila je tri dana zaredom... Jupi!


(odgovor članu zaravelika)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
30.1.2010 13:46:27   
marince1
Davidu se ,valjda zbog onong ne-jela proredila stolica (mislim vremenski)Kakio je pre 2 dana,a pre toga isto nije 3 dana.
Probacu to sa zasladjenom vodom,ako bude hteo da pije user posted image
ako nece,jel dovoljno da mu dam na kasicicu?


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
3.2.2010 0:34:05   
gagana83
Od kako smo krenuli sa cvrstom hranom Una ima bas tvrdu stolicu.Nema zatvor,kaki po 3-4 puta na dan i svaki put je to velicine klikera ili malo vece.Ne boli je kad kaki ali je prilicno tvrdo.
Davala sam joj jabuku i krusku.Ne znam smem li da joj dam kasicu od sljive?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
3.2.2010 0:38:14   
JULIE
Gagana jesi pocela da joj dajes citruse?Ja sam mikiju davala po malo pomorandze po savetu dr i pomagalo je uvek ali se ne secam koji mes je bio

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
3.2.2010 0:42:23   
gagana83
Nisam,samo jabuku i krusku.Dr mi je rekla da jos uvek ne smem citruse da joj dajem.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
3.2.2010 8:28:17   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: gagana83

Od kako smo krenuli sa cvrstom hranom Una ima bas tvrdu stolicu.Nema zatvor,kaki po 3-4 puta na dan i svaki put je to velicine klikera ili malo vece.Ne boli je kad kaki ali je prilicno tvrdo.
Davala sam joj jabuku i krusku.Ne znam smem li da joj dam kasicu od sljive?



Gagana, ti i ja večito u istim "problemima" user posted image Andrej isto ređe kaki, juče samo dva puta, a inače je kenjalica samo takva. Za sada je kaka gušća, još uvek nije tvrda. A da ti pojedeš suve šljive, pa da do Une dođe kroz mlekce? To je meni juče palo na pamet, jer Andrej nije ceo dan kakio, tek uveče (suve šljive nisam jela, nije bilo u Maxiju)


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.2.2010 18:13:53   
gagana83
IZVORNA PORUKA: gagana83

Od kako smo krenuli sa cvrstom hranom Una ima bas tvrdu stolicu.Nema zatvor,kaki po 3-4 puta na dan i svaki put je to velicine klikera ili malo vece.Ne boli je kad kaki ali je prilicno tvrdo.
Davala sam joj jabuku i krusku.Ne znam smem li da joj dam kasicu od sljive?


Sljiva nam je pomoglauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.2.2010 21:46:29   
marince1
IZVORNA PORUKA: marince

Davidu se ,valjda zbog onong ne-jela proredila stolica (mislim vremenski)Kakio je pre 2 dana,a pre toga isto nije 3 dana.
Probacu to sa zasladjenom vodom,ako bude hteo da pije user posted image
ako nece,jel dovoljno da mu dam na kasicicu?



Kakio od bibilibi caja!
Hvala Nina83 user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
19.2.2010 14:28:29   
cici78
Pre 2 nedelje smo uveli cvrstu hranu i od tada muke mucimo...stolica je tvrda, nekad kao kikercici nekad ne ali uglavnom moj Matija sav pocrveni, okice mu zasuze, stenje...mi nemocni stojimo pored njega i nakon 20 min muke ocekujemo da je kakio ko zna koliko kad ono samo 2-3 kuglice. Davali smo sljivu, kakio je posle sat vremena ali ako je ne damo jedan dan opet ista pesma. Da li davati sljivu svaki dan i dokle tako? Hoce li se stomacic priviknuti na cvrstu hranu vremenom i krenuti normalno da vari bez sljive?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
19.2.2010 18:18:17   
gagana83
Cici,mi smo krenuli sa cvrstom hranom pre 20-ak dana i potpuno isti problem imama,samo sada ne pomaze ni sljivauser posted image Kod nas je problem i to sto joj je stolica uglavnom tamno zelene bojeTrudim se da joj ne dajem hranu koja zatvara ali opet nista.Danas je npr za jedan obrok jela sljivu i kajsiju a za drugi tikvice.To su sve namirnice koje podsticu varenje ali i dalje ista pesma.Ibbacila sam i pirincane pahuljice na neko vreme pa cu probati sa kukuruznim.
Kupila sam danas Hipp caj za probavu pa cemo probati i sa njim.
Cici,koliko ima tvoja beba?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
19.2.2010 18:29:00   
marince1
Mislim da je to samo privikavanje i da ce da se sredi!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
19.2.2010 18:36:38   
gagana83
I ja se nadam da je to u pitanju.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
19.2.2010 19:46:52   
cici78
Gagana, moja beba ima 6 meseci i 10 dana. Ma i kod nas je sve identicno vasem problemu...i ja gledam da izbacim sve sto cini stolicu cvrscom, i moj Matija jede tikvice, ubacila sam i malo karfiola, izbacila sargarepu jer kao i ona doprinosi cvrscoj stolici. Isto ruckamo kukuruzne i pirincane pahuljice. Zvala sam Halo bebu da pitam da li da izbacujem pirincane, oni kazu "ne, bebin stomacic ce vremenom da se navikne". A ja vise ne znam dokle da ga gledam da ovako stenje i napreze se, dusa me boli a nista ne mogu da preduzmem. Plus ga jos uvek dojim, stvarno ne znam zasto onda ovakav problemuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
19.2.2010 22:14:31   
slavicakv
kod moje bebe to je problem od rodjenja, evo sad ima 2,5 meseca i jos se muci. U proseku kaki svaki treci dan ali se napinje nekih 10-ak minuta i onda se iskaki. Vidim da je to muci.Dr kaze-regulisace se to vremenom. Ja se bas brinem jer vidim da je to bas muci i da je "nervoznija" beba zbog toga. A inace samo je dojim, po nekad dam hipov caj od komoraca.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
19.2.2010 22:31:49   
eugenija
Predlažem veći unos tečnosti koji bi sigurno regulisao probavne smetnje! Viko od rođenja pije balgu kamilicu. Kada god mu ponudim tečnost, nikada još nije odbio.

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu slavicakv)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
20.2.2010 15:49:22   
*iva*
Slazem se Eugi, i mi smo imali problem, resavali ga ali od kada pije tecnost sve se sredilo.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
20.2.2010 22:14:15   
gagana83
IZVORNA PORUKA: eugenija

Predlažem veći unos tečnosti koji bi sigurno regulisao probavne smetnje! Viko od rođenja pije balgu kamilicu. Kada god mu ponudim tečnost, nikada još nije odbio.

Trudim se da joj dajem sto vise tecnosti,ali ona bas i ne voli niti vodu niti caj.Hoce sokice ali je ne bih nalivala njima.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
20.2.2010 22:43:26   
nina83
Mi smo do sada uvek imali zelenu stolicu, jednom dnevno, ponekad jako tvrdu. Davala sam joj probiotik u mleko pa je bilo malo bolje. Sad odkako joj dajem baby pirinac i jabuku, ima bolju stolicu, zuckasta je i kaki do 2x dnevno.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
20.2.2010 22:59:03   
gagana83
IZVORNA PORUKA: nina83

Mi smo do sada uvek imali zelenu stolicu, jednom dnevno, ponekad jako tvrdu. Davala sam joj probiotik u mleko pa je bilo malo bolje. Sad odkako joj dajem baby pirinac i jabuku, ima bolju stolicu, zuckasta je i kaki do 2x dnevno.

Kakav je to probiotik?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
20.2.2010 23:12:59   
nina83
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: nina83

Mi smo do sada uvek imali zelenu stolicu, jednom dnevno, ponekad jako tvrdu. Davala sam joj probiotik u mleko pa je bilo malo bolje. Sad odkako joj dajem baby pirinac i jabuku, ima bolju stolicu, zuckasta je i kaki do 2x dnevno.

Kakav je to probiotik?


Probiotic od Ivancic i sinovi. Pomaze regulisanju probavnog sistema. Preporucio nam pediatar. Jedna kapsula dnevno u mleko ( naravno, sipas samo prah user posted image ). Cim je bilo bolje, prestali smo.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
20.2.2010 23:15:36   
gagana83
IZVORNA PORUKA: nina83

IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: nina83

Mi smo do sada uvek imali zelenu stolicu, jednom dnevno, ponekad jako tvrdu. Davala sam joj probiotik u mleko pa je bilo malo bolje. Sad odkako joj dajem baby pirinac i jabuku, ima bolju stolicu, zuckasta je i kaki do 2x dnevno.

Kakav je to probiotik?


Probiotic od Ivancic i sinovi. Pomaze regulisanju probavnog sistema. Preporucio nam pediatar. Jedna kapsula dnevno u mleko ( naravno, sipas samo prah user posted image ). Cim je bilo bolje, prestali smo.


E jesam kreten!!!
Sad sam se setila da nam je pedijatar njih preporucila!Nisam ga uzela jer se Uni ubrzo nakon toga stolica sredila.Sad je opet tvrda i zelena,moracu da ih kupim!
Hvalauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
21.2.2010 10:41:18   
nina83
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: nina83

IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: nina83

Mi smo do sada uvek imali zelenu stolicu, jednom dnevno, ponekad jako tvrdu. Davala sam joj probiotik u mleko pa je bilo malo bolje. Sad odkako joj dajem baby pirinac i jabuku, ima bolju stolicu, zuckasta je i kaki do 2x dnevno.

Kakav je to probiotik?


Probiotic od Ivancic i sinovi. Pomaze regulisanju probavnog sistema. Preporucio nam pediatar. Jedna kapsula dnevno u mleko ( naravno, sipas samo prah user posted image ). Cim je bilo bolje, prestali smo.


E jesam kreten!!!
Sad sam se setila da nam je pedijatar njih preporucila!Nisam ga uzela jer se Uni ubrzo nakon toga stolica sredila.Sad je opet tvrda i zelena,moracu da ih kupim!
Hvalauser posted image

user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
21.2.2010 23:51:19   
andrea 09
Cao svima, molim vas pomozite nam vise, moja devojcica ima 4 meseca i kaki na 8-9 dana, vodili smo je vec dva puta na klistiranje, to joj je jedino pomoglo,probali smo i kamilicu sa secerom i cepice i toplomer i masiranje i vrucu pelenicu na stomacic i nista, ima li nesto jeftinije od vodjenja na to klistiranje? vise sam izludela. Kaka joj je ok boje, ima redovno gasove, lepo jede i napreduje u kilazi i stomacic joj nije tvrd ali nece pa nece da kaki. ne ubacujem nikakvu dohranu, jer je dojim i mlika imam dovoljno. hvalauser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 0:13:33   
Anoniman
andrea ja nemam dece jos uvek i ne mogu da ti pomognem..
vidim da si svasta isprobala...
samo dva pitanja:

1. sta kazu lekari da moze biti uzrok? sta kazu oni da radis na dalje?
2. da li si probala da pozoves onaj broj Halo beba da pitas njih???


znam da nisam od pomoci ali samo da pitam..stvarno ne znam nista o tome user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu andrea 09)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here