|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
23.12.2013 10:47:15   
dijana1*
NM moguce da je od suvog vazduha. Kod nas u bolnici ima milion stepeni zbog bebica. Vazduh je toliko suv da sam u jednom momentu ostala bez glasa. A da ne pricam koliko kasljem.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 23.12.2013 10:48:06 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
23.12.2013 10:59:12   
Peace*
Ne znam NM. i Moji kašlju, a imam ona čuda za vodu na radijatorima, čak sam uzele plastične jer sam konstatovala da iz njih voda brže isparava.
U naletima kašlja otvorim prozore, napravim promaju na par min, obojica prestaju da kašlju odmah! Onda su opet mirni neko vreme.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
23.12.2013 11:01:08   
New Mom
Da, napolju ne kašlje. Ubi nas sve ovo, ima napade oko 23h, 2h, 5h po sat i po, bez prekida. Ništa ne pomaže. I tako noćima...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
23.12.2013 11:03:15   
Peace*
Probaj da je inhaliraš fiziološkim pred spavanje.

Moji su pre neku noć 3x ustajali da piju.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
23.12.2013 11:21:22   
Sanjica26 RR
NewMom i Teodora kaslje suvo u toku noci . Sve mislim da je zbog suvog vazduha. Pre neki dan je muz kupio neki proizvod ceresit protiv vlage. Stavili smo u njenu sobu na orman. Videcemo da li deluje.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
23.12.2013 12:32:26   
jole82

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

NewMom i Teodora kaslje suvo u toku noci . Sve mislim da je zbog suvog vazduha. Pre neki dan je muz kupio neki proizvod ceresit protiv vlage. Stavili smo u njenu sobu na orman. Videcemo da li deluje.

Sanjice al ako je to apsober vlage, pa on tek suši zazduh, ne?
Kod suvog vazduha treba ovlaživač vazduha..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
23.12.2013 12:44:32   
Sanjica26 RR
Jole mi imamo veliku vlagu u stanu. U svakoj sobi u cosku sa desne strane pocrni od vlage. I prozori su vlazni. Mislim da je kod nas kombinacija suvog vazduha I vlage.user posted image
Kad udjes u stan kao da si usao u saunu, a iskljucili smo sve radijatore.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
23.12.2013 12:53:30   
jole82
Uh to je onda baš nezgodno...u kući u kojo sam živela pre pre...jedna soba nam je bila baš takva...al ta soba je dozidana i faktički skroz odvojena od kuće sem tim vratima i nije urađena lepo izolacija...al potpuno te razumem..paradoxalna situacijauser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
23.12.2013 13:02:23   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Peace*

Probaj da je inhaliraš fiziološkim pred spavanje.


I pre spavanja i bar još 2X noću moram.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
17.3.2014 11:26:59   
lanatea
Jel moze neko da mi kaze koji je najbolji ovlazivac vazduha za decu jer moja malecka ima 9 mes.i problem sa nosicem os 3 mes.kako smo poceli da lozimo. A imamo parno grejanje,i cim legne da spava napad suvog kaslja.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
14.5.2014 19:16:20   
Klarita
Znaci sizim, danas od pojacanog grejanja N par puta kasljucnuo, a garant je od toga jer i mene iritira...stavila sam mokre pelene, a nocas bih mu za svaki slucaj namazala fitobalm...sta mislite?

(odgovor članu lanatea)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
14.5.2014 19:28:05   
Sanjica26 RR
Klarita mazi slobodno. Nece da mu skodi. Meni je taj fitobalm super.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
14.5.2014 23:29:41   
Klarita
Malcica sam mu stavila na grudima. Nosic mu nije zatvoren, ali krklja mu u grlu i kad udahne jace vazduh user posted image znam da se kod malih bas brzo spusta, pa sam malo u panici.Mada sam veceras par puta stavljala skroz mokre pelene na uljani radijator. Ne verujem da cemo opet "pokretati" parno, pa nam je ovo da pregrmimo. Rekose sutra jos hladnije user posted image Luk cu cuvati za rezervu, ili back up planuser posted image tj ako mu se zatvori nosic pu, pu, pu. Sve se nadam da je to, da nije vec "zakacio" nesto jer K mi je smrcava od kako smo izasli iz porodilistauser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
17.10.2014 19:33:08   
maki326
Ova tema je aktivna od sezone do sezone. Imamo cerku od 3 godine i svake zime ista prica, posebno kako ide u vrtic. Sad za koji dan treba da dobijemo jos jednu bebu , a eto i grejanja. Molim Vas da li neko ima iskustvo da mi prenese. Mi smo na korak da kupimo Sencor SHF 1010 taj ima kod nas da se kupi,prosto sve sto vidim da je kvalitetno u Srbiji nema.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
17.10.2014 22:40:35   
Misha i Ljisha
maki326 moja mama je nabavila nesto bas dobro za preciscavanje i osvezavanje vazduha, pojma nemam kako se zove, nesto Nemacko. Stvarno je u toj prostoriji totalno drugaciji vazduh. Kad budem isla do nje bas cu pogledati pa cu napisati ovde u temi.

(odgovor članu maki326)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
18.10.2014 9:15:25   
maki326
Hvala puno. Ocekujem tvoj odgovor.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
24.11.2014 13:50:35   
maki326
KAda sam trazila ovlazivac primetila sam da se vecina interesuje, a da je jako malo onih koji se jave kada obezbede ovlazivac da prenesu svoje utiske. Evo ja cu izneti svoje utiske, obzirom da smo kupili Sencor SHF1010. Ovaj aparat ima da s ekupi jedino u CBT radnjama , oni su uvoznici Sencor-a. Mi smo jako zadovoljni. Aparat ispusta hladnu paru i ujedno ima i opciju da jonizuje vazduh. Apsolutno nije bucan, tj. skoro i da se ne cuje, manje od pumpe na akvarijumu, manje od frizidera, zamrzivaca, racunara. . Ima i merac vlaznosti u stanu i ima automatsko i rucno podesavanje vlaznosti. Ono sto je kod nas u porodici primetno je da su suprug i cerka prestali da kaslju nocu, a ja vise nemam problema sa sluzokozom nosa , a zbog suvog vazduha krvni sudovi u nosu mi lako pucaju. Ako pricamo o negativnim stranama to je sto iako u uputstvu pise drugacije, meni deluje da snizava temperaturu u stanu i sto kada radi prostorija je kao malo zamagljena. Ipak u odnosu na probleme koje smo imali, ova dva problema su mi zaista sitni.

(odgovor članu maki326)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
4.3.2015 10:00:13   
mila83
Sigurno je da je kasalj zbog parnog grejanja, a dize se i prasina mnogo lakse u tom periodu lozenja.Sestra i ja smo odrasle u kuci sa parnim grejanjem, pa znam.Mi imamo kaljevu pec,suv je vazduh isto,ali mi se cini da nije kao sa parnim grejanjem. Dosta nam je toplo,a na peci drzim posudu sa vodom ,nekad stavim i malo nane da isparava ili cak i fitobalma,znate kako kuca lepo mirise !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu maki326)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
4.3.2015 15:36:40   
veselicaa
Jedini spas je onaj ovlazivac vazduha,mi smo ga kupili jos kada je A.bila beba i bas se vidi razlika.Pokvario nam se negde kada je S.imala tri godine i nismo uzeli novi ali se bas razmisljam da ga opet kupim.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
21.9.2016 21:26:57   
eca89
Da malkice dignem temu!
Naime, mamike koje ga imaju nek pisu kakav je i pomaze li stvarno!
Nama je u stanu zrak poprilicno suv, pa bih probala!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
7.3.2018 13:13:38   
Dora89
Mislim da pomaže i da se češće provetrava, pa i da sušite veš u toj prostoriji.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
7.3.2018 13:53:03   
mama Jo
Da, meni je bas bio problem kad sam iz kuce presla u stan da zivim. Mi stavimo one posudice sa vodom na radijator da isparava...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
7.3.2018 13:55:13   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Dora89

, pa i da sušite veš u toj prostoriji.

Ovo ne preporucuju zbog isparenja praska i omeksivaca!

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
7.3.2018 13:57:43   
mama Jo
To sam i ja cula i izbegavam da susim ves gde smo, posebno gde spavamo, ili obavezno proluftiram pre spavanja.
Dovoljno je samo vlaznu krpu na radijator staviti, tako sam cula

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
7.3.2018 13:59:49   
Anck Su Nmaun
Vlaznu krpu ili natopljen peskir. Mada ja imam na svakom radijatoru onu posudicu sa vodom sto se zakaci

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here