|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:13:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Shishica

Treba da se podrzavamo i imamo iste metode to je sigurno.


Mi naprotiv uopšte nemamo iste metode, ali se ne mešamo jedno drugom. Kao što ga i svaka od baba drugačije kazni kad ga čuva ... Sad već on zna šta i kad mu od koga sleduje user posted image

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ali nisam sigurna kad deca pocinju da shvataju zasto su kaznjena jer kazna zbog kazne nije vaspitavanje


Mi već duže vreme Mihajla uvek pitamo da objasni zna li zašto je bio u ćošku, i u 90% slučajeva jako dobro zna... I onda, to ne sme više da se radi, sledeći put ćeš duže stajati u kazni, ... I kako vreme prolazi i on više ne ponavlja iste greške-pravi nove!!! user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 11.10.2012 11:17:03 >

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 226
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:16:11   
Anoniman
Moja deca se ne ukore od maženja po peleni, smeju se. Ako će da se emaju, neću ni trošiti energiju na to, pustiću da histeriše. Nije bitno, neću se sada udubljivati u priču o ovome, sada ih vučem za zulufe, jer to radi. 

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:17:07   
jovicaa
ali olga problem kod nas je sto kod aleksandra ni ne mozes da sprovodis zabranje i kazne, kada on ne govori jos uvek'
i onda sam bukvalno u corsokaku.. ne znamo vise kako da se izborimo sa njim.. mislim sad me je najvise strah zato sto ce doci beba i on ce morati da nauci da ne sme da je bije i gadja i sl.. ili sta vec pada maloj deci na pamet. a ne bih ni da budu one pregrube situacije, ja se derem na njega i teram ga, pa da pomisli da mi je beba miljenik.
on je ovako generalno dobar, ali jednostavno kada se razbesni ili zacrta nesti, ni nas petoro ne mozemo da ga smirimo.
evo na pr juce pustila sam mu crtani na lap topu i on je odmah poceo da cacka lap top, i ja ne ne i ugasicu ti i ne i to se na kraju zavrsilo tako sto sam mu ja otela lap top i odnela ga u sobu, onako bas strogo, a on je jako plakao, i meni je bas bilo zaouser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:18:26   
Shishica
Dobro, Nina jesi upravu, moze i drugacije, ali samo da nije bas totalno vam nisljenja onog drugog..onda dodje do drugih neprijatnosti..
Ne znam vise, grozno se danas osecam..necu da pisem pod utiskom..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:19:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: n i n a


IZVORNA PORUKA: Shishica

Treba da se podrzavamo i imamo iste metode to je sigurno.


Mi naprotiv uopšte nemamo iste metode, ali se ne mešamo jedno drugom. Kao što ga i svaka od baba drugačije kazni kad ga čuva ... Sad već on zna šta i kad mu od koga sleduje user posted image



Isto i kod nas. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 230
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:21:52   
M.mama
Tek cekam svoje prvo dete ali cuvala sam jednu malu ranije koja je bila nepodnosljiva (non stop je cuvali razliciti ljudi, zene i stvarno se nije znalo sta sme a sta ne) a kad nije tvoje ni ne mozes da sljepnes po guzi ili da sprovedes neku drugu vaspitnu metodu. Najvise i jedino je pogadjalo moje ignorisanje!

Mene roditelji nisu tukli nikad, ali njihov popreki pogled me je jako jako boleo.
Pricali smo mm i ja o ovoj temi i slozili smo se da treba da podrzavamo jedno drugo a ne da jedan grdi dete a drugi da ga grli. Ukidanje omiljenih igri, tv-a i slicno su mi ok. Isto tako i cosak. Iz ove perspektive vise me zacudi kad roditelji na ulici dozvoljavaju deci svasta nesto i ne znaju sta ce vise sa njima a ne umeju da sljepnu po guzi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:22:17   
Olga75
kad je Marija bila tako mala ja sam samo vikala ne , marija , ne , neee , marija neee , nonooo nonooo i tako
peckala sam je po prstima za steker i pljeskala po peleni ali to nije bila kazna , to je bilo dresiranje user posted image
tek kad sam videla da me svesno ne slusa onda sam pocela da je kaznjavam ( negde oko trece godine sam skapirala da mi neke stvari radi namerno user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:24:03   
Anoniman
jovicee samo mu pričaj i pričaj i pričaj da se upljuješ!!! Nema veze što on ne ume da uzvrati. Roditelj prvo sebe tako dresira, a posle se to samo pretoči na dete.... Nemoj oćutati, ma koji god put da nešto loše ponovi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 233
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:24:45   
jovicaa
tash ja cu samo da ti kazem(posto sam ja bas tuceno dete i cupano za kosu) da batine, prestroge kazne, cupanje i sl ostavljaju ozbiljne posledice kod dece, a i nemaju preteranog efekta, on ce te trenutno poslusati, ali cim se okrenes on ce po svom, ako ne sad, onda kada bude u pubertetu...
deca su mali ljudi sa osecanjima, mozda je tezi i duzi put vaspitavanje bez nanosenja fizickog bola i sl metoda ali sigurno je mnogo bezbedniji i bolji za psihu deteta.
nemoj molim te da se ljutisuser posted image
ja uvek krenem od sebe, kako bi meni bilo da meni to neko uradi zato sto mu se ne svidja kako se ponasam... iako su mali ljudi oni su i dalje ljudi sa emocijama, i to mnogo osetljivijim, nego sto je kod odraslih.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:25:18   
red3lilu
Nisam sigurna kako je najbolje da se dete kazni jer kod nas to nije baš prolazno. Znam kako od deteta stvoriti opsesivno-kompulzivnu ličnostuser posted image
Dakle, zabranjivati i opominjati dete pre nego što načini moguću grešku u svakoj mogućoj situaciji, najbolje od samog jutra pa do uvečeuser posted image
Na žalost mene su upravo tako vaspitavali. Nikad nisam dobila batine ali su mi toliko trubili o mogućim posledicama ako nešto uradim kakve ću kazne da snosim, bla bla bla... da i dan danas ne mogu da se "oparam" od ne činjenjauser posted image
Najgore od svega milion puta se nađem u situaciji da to radim svom detetu bez obzira što znam da je to pogrešno..
Mm opet, jako dobro zna da ga kazni, pošto je Džoni jako društven dovoljno je da ga pošaljemo u svoju sobu da bude sam neko vreme...
Jako bitna stvar kod kažnjavanja je svakako biti dosledan i podržati partnera bez obzira da li je u pravu ili ne i protivljenje ne pokazivati pred detetom

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:27:41   
Anoniman
Iz ove perspektive vise me zacudi kad roditelji na ulici dozvoljavaju deci svasta nesto i ne znaju sta ce vise sa njima a ne umeju da sljepnu po guzi.


To je zato što čekaš prvo dete. user posted image Nemoj me krivo shvatiti, i ja sam razmišljala kao ti. Gledala sam mame kako "smireno" obajšnjavaju deci po ulici da nije lepo to što rade, a deca se bacaju, vrište... Vidiš da je mamama neprijatno. Tada sam bila stava "Ma dva šamara i smiriće se". Onda sam rodila prvo, pa drugo... Ima situacija kada NIŠTA ne pomaže.

(odgovor članu M.mama)
  Direktna veza do poruke: 236
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:29:25   
jovicaa
pa ja pricam i pricam.. i tako po ceo dan, on po svom, ja po svom, mm onako kako kad, ma ludnicauser posted image
ja najvise radim na sprecavanju, znaci ako se ne urazumi ja jednostavno sklonim to sto dira, ali dokle tako?
recimo jedno vreme je bas bio ok, znao je sta je ne, ali sad kao da je podetinjio, samo kao osica ide na to sto je ne.
a recimo u vrticu je jako dobar. mislim fin je prema drugoj deci, jako se lepo prilagodio i sl, vaspitacice nemaju nikakvih zamerki..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:34:58   
M.mama
IZVORNA PORUKA: Tash

Ima situacija kada NIŠTA ne pomaže.


Vrlo dobro znam kako je sa takvom decom, moj brat je bio od onih koji se valjao po prodavnici i sem samara nista ga nije zaustavljalo. Dok sam ja bila mirna i nikad me nisu tukli. Eto, isti roditelji ali situacija ih natera na drugacije metode user posted image
Shvatam da ce dosta toga da se promeni kad budem imala svoje dete, ali dokoni ljudi na ulici nece da mi smetaju da vaspitavam dete kako mislim da treba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:37:44   
Anoniman
Jovice bre, ja sam priznala svoje greške nad Lukom, ali nazad ne mogu. Živci su mi postali konjski, zaista sam radila na sebi, i sasvim drugačije radim sada sa decom, nego što sam pre, kada je Luka bio malen. Ja sam svesna svega. Sada ću uvek prvo pokušati da pričam, da uhvatim za ruku, da povisim ton, ali ako rade nešto što može da našteti njima (padne i lupi glavu o beton u histeriji, trči na put, ili pak preti da sruši policu staklenih čaša u sred prodavnice), dobiće čupanje za zulufe. Aj sad dosta o meni. user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 239
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 11:38:49   
Anoniman
Nova tema: Kako kazniti Tash? user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 11.10.2012 11:39:23 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 240
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:03:37   
Lu
IZVORNA PORUKA: n i n a


Mi već duže vreme Mihajla uvek pitamo da objasni zna li zašto je bio u ćošku, i u 90% slučajeva jako dobro zna... I onda, to ne sme više da se radi, sledeći put ćeš duže stajati u kazni, ... I kako vreme prolazi i on više ne ponavlja iste greške-pravi nove!!! user posted image

Pa to i jeste najbitnije u kažnjavanju, da nauči nešto.
Moj R. je stariji pa sam zove iz sobe, mama razmislio sam, hoćeš doći da razgovaramo, onda priča kako je to što je uradio bilo ružno itd...
Ali strpljenja nam treba najviše od svega user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:06:17   
Anoniman
To sam zato i navela, čisto da pokažem da i 2,5 godišnje dete može da razume kaznu ako mu se sve objasni. Mnogi roditelji kreću od stava "mali je, šta on zna" A znaju mnogo više nego što mi i možemo predpostaviti user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 242
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:09:48   
Olga75
ja sam polazila od stava ne razume a i nikada nije pravila neke velike izgrede
ali kad je pocela isla je u kaznu


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:13:26   
Torbica
Tesko pitanje!
Trudim se da ne koristim silu, sem u ekstremnim situacijama, a inace slicno Tash, samo sto ja uhvatim dete za ruku, nadlakticu i stisnem da ga boli i mirno kazem da je dosta, zaista ima efekta. Brzo se smire. Mada kao i svaki roditelj najvise volim kad obicno upozorenje ima efekat. Taman sam sa cerkom izasla iz te price, sad ovaj sincic sto je 20-tak meseci... A posle njega ce i ovaj treci, sta da se radi, tesim se, proci ce!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:13:38   
Shishica
U uobicajenim nestaslucima ili neslusanju kod mene ide u kaznu (sada na jastuk u precoblju-ponovo sam vratila tu varijantu) i sedi dva minuta pa onda pricamo sto je bila u kazni, ona se izvini, grlimo se i bude dobra.
Ostalo je isto, medju nama, na dogovor, pricu i tako..

< Poruku je uredio Shishica -- 11.10.2012 12:17:51 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:16:40   
jovicaa
ma znam ja da mali insekt razume, barem mislim da razume! ali kada sa detetom nemas komunikaciju tipa ako sad ne budes dobar neces ici u setnju, onda je jako tesko kazniti ga. kada on to ne konta. ali sigurna sam da zna sta je ne, samo ne obraca previse paznju na to.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:19:22   
red3lilu
Pričati, pričati i pričati i udaviti ih pričom. Moj Džoni je emotivac i najbolje uči i na "tužnim" pričama.
Npr. kad se kenjavi jer mu nisam kupila slatkiš u prodavnici a kući neće da jede kuvano, onda najbolje upali priča o deci koja nemaju ni toliko i gladna su i tužna...bla bla bla... mali sada sačuva i perec koji nije mogao da pojede da ima za kasnijeuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:20:12   
Anoniman
Ali jovice, mislim da on tebe razume i zna šta znači da neće ići u šetnju. Ako ne zna, onda ćeš mu to ponoviti u vreme kada bi trebao ići u šetnju, pa će shvatiti. To što ne priča, ne znači da ne razume. (iskreno to mislim)

Jao Torbice, već sam mislila da sam mimo sveta. user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 248
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:20:26   
Shishica
Ono kad su jos mali pa i jos neki periodi treba da prodju mislim i nema puno toga sto se moze. Ostati pri tom NE, ozbiljnijiem izrazu lica i prica, prica..ali kada su mirni prica.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:22:20   
Shishica
Sto Jovice mislis da ne zna? Vec je on blizu druge godine, zna on.
Ako ne prica puno ne znaci da te ne razume.
Samo mu ponovi zasto to i to sada nema.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here