|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 73 [74] 75   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
27.12.2019 15:28:27   
Ana RR
Nato, znaš ono - govorim tiho i nosim psa sa sobom. E tako i ti, saslušaš dr ali radiš onako kako vidiš da je najbolje za tvoje dete. Jer TI si sa njom 24 sata, TI znaš koliko i kojom brzinom ona napreduje jer je posmatraš i znaš kako diše. Dete ne može da se stavi u kalup i tačka. Baš me zanima kako je ta dr radila sa svojom decom. Strašno.

Te vežbe za okretanje možeš naći na sajtu korektivne gimnastike, fizijatar Snežana Milanović. Mi smo išli kod nje jako dugo, zbog hipertonusa i tortikolisa. Marko isto nije hteo da se boravi na stomaku i tome smo ga učili.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1826
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
27.12.2019 15:32:30   
vonavoj
Nato,samo na pod i sa igrackama..i sve ce to brzo.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1827
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
27.12.2019 21:56:53   
milicicak

IZVORNA PORUKA: nata11

Nije zadovoljna sto ne sedibcvrsto sama i nije dovoljno bila na stomaku pa teze izvlači levu ruku napred pri okretanju.


Ja sam primetila te izmenjene stavove jos odavno. Pratim americke forume i grupe i  oni decu stavljaju u kolica uspravno sa 4 m, deca koja su I uzrast vec gaze nozicama cvrsto, koriste dzamper ali eto isla sam polako po nasem 😀 

To sedenje sa 6, ma vazi, samo ako nece svaka beba da sedne bas tad kad knjige kazu. Jedino, stoji to za vreme na stomaku, ono je jako bitno za jacanje misica neophodnih za sedenje
I jos nesto, amerikanci su poznati po tome da umeju da uvode novine bez detaljnih naucnih ispitivanja a pod uticajem novca velikih kompanija. Znam da cu sad da zvucim kao najgori teoreticar zavere ali ne tako davno oni su propagirali margarin kao zdravu zamenu za maslac jer zaboga zivotinjske masti

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1828
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
6.1.2020 9:45:24   
Filadendronka

Bas sam trazila ovaj post. Naime bebac sad ima tacno 9 meseci i jutros kad sam ga merila imao je 9kg skroz obucen. Dakle ne neapreduje tj. cak je i oslabio za mesec dana nekih 200g. Ceo decembar slinavi, a inace jede bas male kolicine obroka ( 30-40g), nicu mu jedinice. Mleka imam dosta, ali to mu ocigledno nije dovoljno. Sta da radim? Neki savet? 


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Tacno 8 meseci - 9kg i 72cm
IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Sest meseci i 27 dana - 8.600g i 70.5cm

IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Pet meseci i 13 dana 7.900g, visina 69cm. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Tacno 4.5 meseca 7.150g i 68,5cm. U ovom periodu prelezao boginje. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Sa tri meseca i 5 dana tezina je 6.650g i visina 64cm. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Nakon prve kontrole sa mesec i 10 dana +1800g ( sa 3.500 na 5.300g). Samo sisa i vidi se da je kao bjmbar. :) Duzina sa 53 na 58cm. 


















(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1829
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
6.1.2020 10:03:18   
bubulence
Fil, ja za sada ne bih ništa preduzela jer je bio prehladjen. Prati i naredne 2 nedelje pa ako i dalje gubi na kilazi onda trazi savet pedijatra. Prati i kako je raspolozen, da li su pelene pune... 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1830
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
6.1.2020 10:47:37   
mama Jo
Pa s obzirom da si pisala da je non-stop nesto bio prehladjen, slinav, pa cak i stomacni virus aki se ne varam imao... nije to strasno.
Sacekaj jos malo da se oporavi skroz, bas kao sto bubi kaze.
Nemoj da panicis, samo mu nudi cesce da jede, non-stop pa makar i jedan zalogaj da uzme to je za njih odlicno.
Pa malo-po malo i vratice mu se apetit.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1831
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
6.1.2020 19:31:03   
Filadendronka
To jeste, ali u nekom sam razmisljanju posto od uvodjenja cvrste hrane to ide uzasno traljavo. Nista ne voli, ma kako god spremila ili kupila. I plasim se zasto je to tako, a traje dakle vec tri meseca. Plasim da smo stigli do tacke da mleko i ta mini kolicina hrane nisu dovoljni za napredak.  

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1832
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
6.1.2020 22:16:33   
mama Jo
Ako si zabrinuta, nemoj cekati bas dugo onda, cim prodju sad praznici posacetuj se sa pedijatrom.
Mada recimo moja deca su slabo jela cvstu hranu sve dokle god su sikiley kako smo prestali sa sikenjem pocele su lepo da jedu. A i njemu zubici teze izlaze, vrvtno ima neki gadan osecaj u ustima pa i zato nema apetit.
Ti mu samo nudi. To je sad taj period kad spremas svaki cas nesto (i najveci deo toga bacis) ali tako mora kod svih... to je bar moje iskustvo.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1833
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
7.1.2020 8:28:55   
nata11
Fil on bese slabo uzima kasice? Videces vec sa dr. Ja bih svakako otrcala odmah kod dr ali to sam ja 😀 Ne kazem da je bilo sta strasno, mozda je takva faza. Sigurno nije nista strasno. 



Sto se tice I sinoc sam bas kucala njen raspored ishrane na američkom forumu :

6.5 MO

6 am bottle 4oz9 am solid 3 oz11 am bottle 4 oz2 pm solid 2 oz 5 pm bottle 4 oz7 pm solid 3 oz10 pm bottle 5 oz+nocu 1 flasica

Ono sto je mene zacudilo da otkad jede vise obroka, vise mleka i pije. Ali i kod nje je to promenljivo. 

Ana nadjoh sajt 😘. Taman krenusmo na stomacic 2 dana (i odmah se videla razlika) i ona krenu da slinavi i bude kenjkava, ali dobro, napredujemo. 

_____________________________





(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1834
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
7.1.2020 11:39:12   
Filadendronka
Izbile mu dve jedinice, valjda ce sad biti bolje. Ali i dalje slinavi prilicno. Pitala sam vec dva puta pedijatra, ali ona kaze da svi nauce da jedu pre ili kasnije. I sve mi je to bili ok dok nije krenuo da ne napreduje. Videcu za 10ak dana na sistematskom, taman ima neko vreme da vidim hoce li krenuti bolje da jede. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1835
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
7.1.2020 23:00:56   
lesli
Nato, moja je bas kasno sela i niko nije dizao frku oko toga.  Ni pedijatar ni fizijatar ni fizioterapeut. Rekli su samo NIKAKO podupirati, sto mi nije ni padalo na pamet.
Kako je sela tako je i sve ostalo islo brzo. I puzanje i podizanje na noge i prvi koraci sa osloncem. Ni na sta je nismo forsirali. Jedino sto smo vezbali kao konji sa njom je smo kuburili sa hipertonuson i tortikolisom. Na kraju je sa 13 prohodala. Sama. Bez ikakvog vodanja za ruke. Sada se ne gasi...
Moja drugarica je svoje dete (blizu su nam po uzrastu) podupirala i sedelo je sa 6. Ali je propuzalo tek sa 10.5, prohodalo sa 14.5. Ne znaci to nista. Deca se razvijaju individualno. Alarmantno je ako ne sedne sa 10, i ne prohoda sa 18, onda se daju vezbe za stimulaciju motornog razvoja. Da puzi ne mora. Sto neko rece, neka deca nikad ne propuze.A sto se moje drugarice tice ubedjena sam da nije mnogo ubrzala dete tim podupiranjem i vodanjem za ruke. A sa druge strane mogla je napraviti problem sa kicmom i kukovima tim forsiranjem.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1836
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
9.1.2020 11:05:24   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

To jeste, ali u nekom sam razmisljanju posto od uvodjenja cvrste hrane to ide uzasno traljavo. Nista ne voli, ma kako god spremila ili kupila. I plasim se zasto je to tako, a traje dakle vec tri meseca. Plasim da smo stigli do tacke da mleko i ta mini kolicina hrane nisu dovoljni za napredak.  



Fil, moja mladja cerka je bila takva. Nista nije prihvatala od hrane, pojede kasicicu - dve i kraj. Samo je sikila. Kada je imala 9 meseci izgubila je oko 200gr na kilazi, sa 10 meseci 300. Dr je zakljucila da je sve zbog sikenja. Nisam htela odmah da odustanem, forsirala sam jos neke 2 nedelje ali nije islo. I onda smo ukinuli podoje. Od tada jede kao placena. Ne kazem da ti ukines dojenje, samo kazem kakvo je nase iskustvo bilo. Da nije gubila na kilazi sisala bi i dalje, da je bar bila na istom... Ali za 2 meseca je izgubila pola kg i dalje odbijala hranu pa nismo imali drugog izbora. Bilo mi je tesko ali hajd, ipak je sisala 10,5 meseci... 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1837
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
9.1.2020 11:13:04   
bubulence


IZVORNA PORUKA: lesli

. Alarmantno je ako ne sedne sa 10, i ne prohoda sa 18, onda se daju vezbe za stimulaciju motornog razvoja. Da puzi ne mora. Sto neko rece, neka deca nikad ne propuze.A sto se moje drugarice tice ubedjena sam da nije mnogo ubrzala dete tim podupiranjem i vodanjem za ruke. A sa druge strane mogla je napraviti problem sa kicmom i kukovima tim forsiranjem.



Moja prohodala sa 19,5 meseci. Propuzala sa 13. Sedela samostalno sa nekih 9 meseci. Mi bili ludi pa je uporedjivali sa starijom cerkom koja je bila izuzetno napredna u svemu tome. Vodili kod fizijatra, ortopeda, na kraju i kod psihologa. Uglavnom su nas svi isterali napolje 😂. Sedenje se tolerise do 12 meseci, hodanje do 24 meseca. Jednostavno su neka deca lenja, ona je bila jedno od te dece. Pokusavali smo da podsticemo puzanje, stavimo joj omiljenu igračku ispred nje, ona je pogleda i okrene glavu na drugu stranu, ni ne pokusa da dohvati... Evo, sada ima skoro 5 god, izuzetno je spretna, motoricki savrsena, izuzetno bistra. Ali radi samo ono sto ona hoce i kada hoce. Znaci, kod nje forsiranje nema svrhu. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1838
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.1.2020 16:27:13   
bubulence


IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: bubulence

Rodjen 18.07.

3030gr, iz bolnice izasao sa 2910gr. Duzina 48cm.Kontrola 15.08. 4010gr, 55cm. 


05.09.5040gr, 57cm


Danas 5750gr, 59cm


6880gr.64cm


7750gr, 69cm

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1839
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
20.1.2020 17:44:14   
nata11
Wouu kakve krofnice, bravo ✨👍


Mi smo i dalje manekenka - 7m - 7,2 kg. 

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1840
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
27.1.2020 18:39:48   
Sarav


IZVORNA PORUKA: Sarav



IZVORNA PORUKA: Sarav



IZVORNA PORUKA: Sarav

Vukadin rođen sa 3680g i 54cm, iz porodilišta otpušten sa 3500g, na prvoj kontroli sa 12 dana 3760g.


Danas, mesec dana kasnije na kontroli izmeren 4840g i 58cm.


Dva i po meseca i 5740g i 60 cm


Za koji dan puni 5 meseci, 7kg i 67cm

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1841
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
10.2.2020 18:23:17   
milicicak

IZVORNA PORUKA: milicicak



IZVORNA PORUKA: milicicak



IZVORNA PORUKA: milicicak



IZVORNA PORUKA: milicicak



IZVORNA PORUKA: milicicak


IZVORNA PORUKA: milicicak


IZVORNA PORUKA: milicicak



IZVORNA PORUKA: milicicak

IZVORNA PORUKA: milicicak

IZVORNA PORUKA: milicicak

V rodjen sa 2350 i 44 cm.Danas na kontroli u dz 3320, visinu nisu merili. Dr je prezadovoljna

Jedan dan fali do dva meseca :) u dz na njihovoj vagi 4450, opet mu nisu merili visinu.
Sutra idemo kod nase dr privatno pa cemo da vidimo sta kaze njena vaga 😁
Samo siki, izbacili smo i flasicu i ad pre dve nedelje

Tacno dva meseca, ovaj put detaljno premeren kod nase dr 😀
Tt 4400
Td 53,5
Og 37,2
Dr kaze da je sigurno centimetar dva duzi jer nije hteo lepo dw ispravi nogice dok ga je merila



Danas puna 3 mesecaTt na nasoj vagi 5400 (po nasoj vagi je dodao je 900g)Td (merila ga dr u petak) 59cm



Cetiri meseca i 12 dana
Tt 6980g
Td 67cm (mislim da nije dobro izmerila i da je 65)
Og 41,8cm


6 meseci i 8 dana
Tt 7850
Td 65,5 (prosle nedelje ga je nasa privatna dr izmerila 67,5)
Utrostrucio je tezinubsa rodjenja i dodao jos malo preko 😂



Dva dana pre punih 7 meseciTt 8200Duzinu i obim glave nismo merili ali mu je 68 malo 🙂



9 meseci i 1 danTt 8970Td 73Og 45,5



Punih 10 meseci
Tm 9260g, nismo merili duzinu i Og, to cemo sutra 😀



12,5 meseci
Tt 9600g
Td 74 ali ima vise, nije mu ispruzila nogu kako treba



18 meseci
10,5 kg
82 cm

< Poruku je uredio milicicak -- 10.2.2020 18:26:11 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1842
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
11.2.2020 9:03:11   
Maslacak15

Mi smo ogromni. 22,5 meseca 91 cm i 15,5kg.user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1843
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
11.2.2020 9:06:25   
emicaa
Maslacak moj David sa 3 i po godine ima tacno toliko 😂



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1844
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
13.3.2020 8:28:24   
bubulence


IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: bubulence

Rodjen 18.07.

3030gr, iz bolnice izasao sa 2910gr. Duzina 48cm.Kontrola 15.08. 4010gr, 55cm. 


05.09.5040gr, 57cm


Danas 5750gr, 59cm


6880gr.64cm


7750gr, 69cm


8750gr, 71,5 cm

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1845
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
9.4.2020 8:51:33   
bubulence


IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: bubulence

Rodjen 18.07.

3030gr, iz bolnice izasao sa 2910gr. Duzina 48cm.Kontrola 15.08. 4010gr, 55cm. 


05.09.5040gr, 57cm


Danas 5750gr, 59cm


6880gr.64cm


7750gr, 69cm


8750gr, 71,5 cm


8890gr, 73,5cm

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1846
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
9.4.2020 9:42:44   
Dragica Draga
Bravi bebac, i raste u bucka se 😊

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1847
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
14.5.2020 11:08:09   
Filadendronka

13 meseci - 10.400g i 80cm 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Bas sam trazila ovaj post. Naime bebac sad ima tacno 9 meseci i jutros kad sam ga merila imao je 9kg skroz obucen. Dakle ne neapreduje tj. cak je i oslabio za mesec dana nekih 200g. Ceo decembar slinavi, a inace jede bas male kolicine obroka ( 30-40g), nicu mu jedinice. Mleka imam dosta, ali to mu ocigledno nije dovoljno. Sta da radim? Neki savet? 


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Tacno 8 meseci - 9kg i 72cm
IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Sest meseci i 27 dana - 8.600g i 70.5cm

IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Pet meseci i 13 dana 7.900g, visina 69cm. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Tacno 4.5 meseca 7.150g i 68,5cm. U ovom periodu prelezao boginje. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Sa tri meseca i 5 dana tezina je 6.650g i visina 64cm. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Nakon prve kontrole sa mesec i 10 dana +1800g ( sa 3.500 na 5.300g). Samo sisa i vidi se da je kao bjmbar. :) Duzina sa 53 na 58cm. 





















(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1848
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
14.5.2020 11:30:58   
nata11
Skoro 11 meseci - 8,8 kg i 82 cm


_____________________________





(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1849
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
14.5.2020 11:31:52   
dunja RR
Mi ćemo sledećeg meseca na kontrolu, nismo bili od prošle godine, ali kada je merim sa mnom i oduzmem, ispadne da ima oko 12,5 kg, pa videću ša kaže vaga u DZ sledećeg meseca.
Visoka je dosta, nisam je merila, ali imamo drugare u parku, svi su stariji od nje po par meseci a ona ko bacačica kugle pored njih user posted image , em visoka em jaka, nije baš debela, nego baš nekako jaka, građena na tatu.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.5.2020 12:02:26 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  71 72 73 [74] 75   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 73 [74] 75   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here