|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:15:23   
Anoniman
Hajde žene... svi saveti kako što manje peglati a ne izgledati izgužvano!

Šta peglate, a šta ne?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:17:33   
Anoniman
Iz teme: Kako perete peškire? kopiram samo jedan deo, a ostale, kopirajte se same, ili pišite detaljnije nego u onoj temi.

IZVORNA PORUKA: lelaNS

IZVORNA PORUKA: Leki 77

Posteljinu na 90 i susim napolju, peskire na 60 i susim u masini da bi bili meksi. Za piling koristim piling kreme. Ne peglam apsolutno nista. Ni majice, ni farmerke, a zena pegla mom muzu i meni kosulje. Moj muz cesto sebi pegla ako mu nesto treba, cak i meni, jer mu to bolje ide.  Nikada mi nije palo na pamet da peglam ves, posteljinu i peskire. Suludo. Ni sinu nista ne peglam, ukljucujuci ni pelene. Samo pantalonice da ne izgleda bas izguzvano. Susim sve u susilici te se time dodatno ratosiljam bakterija ako slucajno preostanu posle pranja.


Nauci me kako to izvedes. Ja ako ne bih ispeglala izgledala bih kao da me je krava zvakala, iako sve susim na vesalicama.



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nemoj sušiti na vešalicama, onda se majca pogužva, prosto ne može stajati ravno. Prostri je na štrik, tako da kanap (žica... ili već to na šta prostireš) bude tačno ispod pazuha. Ako stavljaš štipaljke, njih isto stavljaj ispod pazuha, jer ja još nikada nisam uspela baš baš skroz da ispeglam mesto štipaljke. Bitno je veš dobro rastresti. Znam, ostane trag od žice... prostreš na krevet, provučeš rukama, složiš majcu, i staviš je na dno police ispod svih ostalih stvari, i ona se ispresuje. user posted image
Tako ja to radim sa pojedinim svojim stvarima, mislim da bi mm flipnuo kada bih mu tako odradila majce. user posted image
Svoje farmerke ne peglam, jer dok ih ispeglam - rastegle se i brže pucaju.
MM-ove peglam.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:18:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadaa

mm obozava da pegla ne znam zasto ali covek jednostavno voli da pegla..i tako jednom nedeljno on sedne ispred tv-a i ispegla sav ves..ne secam se kada sam zadnji put peglala..user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:21:17   
mamanp
Ne peglam peskire, carape, pacarve, gace mm, moje i decje, a svekrvine moram da peglam.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:21:35   
dadaa
inace ja nikada ne plegam carape,farmerke,peskire,zavese,letnje pamucne sorceve i majcice posto ih lepo rasirim i ne guzvaji se..

_____________________________

nikada nemoj ici vec napravljenom stazom..sam sebi napravi put

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:23:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: simke

Trik je u sirenju vesa i skidanju istog dok se nije "ukocio"tj.presusio.Lepo ga slozis i nema peglanjauser posted image Naravno to ne vazi za sve materijale[svilu moras peglati].


Oprezno sa tim.

Ukoliko složite veš koji se nije dobro osušio (čak i ako ste peglali sa parom, pa složili - uvek ostavite da se ohladi), možete dobiti reakciju na koži. Reakcija je slična kao kada biste obukli nešto što vam je duže vreme stajalo u ormanu a niste ga oprali pre oblačenja.

Mama moja je zbog sklonjenog veša u orman koji nije bio dobro osušen dobila na ramenu neku reakciju, koju su dermatolozi prvo mesecima lečili kao gljivice. Na kraju je promenila dermatologa, taj joj je rekao da je od vlažnog veša (koji naravno u trenutku oblačenja veša više nije bio vlažan)...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:25:37   
mamanp
MOja sestra od tetke iz masine prvo rastrese ves, pa ga lepo slozi, pa onda na zicu da se susi, pa ga opet slozi pre peglanja i na kraju ga pegla. user posted image user posted image user posted image  Po meni je to gubljenje vremena.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:26:00   
Anoniman
Ne peglam nikada: gaće i čarape; zavese - prvi uslov pri kupovini je bio da se ne peglaju!

Po nekada ispeglam: peškire.

Ostalo peglam. Ali recimo posteljini i pižamama, kao i nekim mm-ovim majcama koje su za roštilj, ne pridajem toliki značaj, više prodrljam.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:29:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamanp

MOja sestra od tetke iz masine prvo rastrese ves, pa ga lepo slozi, pa onda na zicu da se susi, pa ga opet slozi pre peglanja i na kraju ga pegla. user posted image user posted image user posted image  Po meni je to gubljenje vremena.


To i ja radim. user posted image

Ne mogu da prostirem veš ako ga nisam rastresla. A ako sam ga rastresla, ne mogu da samo bacim u posudu u kojoj ću ga odneti do štrika. Čak razvrstavam čarape po bojama dok vadim veš iz mašine, i gaće ređam (odvajam moje, Lukine i mm-ove). Kada skidam veš sa štrika, opet ga slažem, jer mnogo više mesta zauzme ako ga samo bacim negde, a neretko se desi da ga ne peglam odmah, nego čekam da se osuše 2-3 mašine. Mrzi me da vadim dasku zbog jedne mašine veša.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:30:09   
Anoniman
He, he, he. Sad sam se setila sta ne peglam. Grudnjake sa korpama.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:31:04   
Anoniman
user posted image  lela

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:32:49   
sanji
Ne peglam ništa što ne moram!!! Veš, peškire, posteljinu, čak ni neke majice! Zato ne volim da mi neko drugi prostire veš! Hoće da pi pomognu pa mi naprave još veći posao! Zavese i ne prostirem nego ih odmah mm zakaći i ne gužvaju se! Samo je fora u prostiranju i skupljanju!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:34:01   
simke

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: simke

Trik je u sirenju vesa i skidanju istog dok se nije "ukocio"tj.presusio.Lepo ga slozis i nema peglanjauser posted image Naravno to ne vazi za sve materijale[svilu moras peglati].


Oprezno sa tim.

Ukoliko složite veš koji se nije dobro osušio (čak i ako ste peglali sa parom, pa složili - uvek ostavite da se ohladi), možete dobiti reakciju na koži. Reakcija je slična kao kada biste obukli nešto što vam je duže vreme stajalo u ormanu a niste ga oprali pre oblačenja.

Mama moja je zbog sklonjenog veša u orman koji nije bio dobro osušen dobila na ramenu neku reakciju, koju su dermatolozi prvo mesecima lečili kao gljivice. Na kraju je promenila dermatologa, taj joj je rekao da je od vlažnog veša (koji naravno u trenutku oblačenja veša više nije bio vlažan)...

Naravno da ves ne treba slagati dok je vlazan,ali ne treba cekati ni da se presusi.A kad ga slozis ne stavljas odmah u orman,nego ga ostavis da se dosusi[leti je dovoljno sat vremena,a zimi nesto duze] i onda se skloni u orman.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:39:13   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: mamanp

MOja sestra od tetke iz masine prvo rastrese ves, pa ga lepo slozi, pa onda na zicu da se susi, pa ga opet slozi pre peglanja i na kraju ga pegla. user posted image user posted image user posted image  Po meni je to gubljenje vremena.


To i ja radim. user posted image

Ne mogu da prostirem veš ako ga nisam rastresla. A ako sam ga rastresla, ne mogu da samo bacim u posudu u kojoj ću ga odneti do štrika. Čak razvrstavam čarape po bojama dok vadim veš iz mašine, i gaće ređam (odvajam moje, Lukine i mm-ove). Kada skidam veš sa štrika, opet ga slažem, jer mnogo više mesta zauzme ako ga samo bacim negde, a neretko se desi da ga ne peglam odmah, nego čekam da se osuše 2-3 mašine. Mrzi me da vadim dasku zbog jedne mašine veša.



Izvadim iz masine, rastresem ga i kacim na zicu. Sa zice ga odmah peglam, tako da nema potrebe da ga slazem i prelazem po nekoliko puta.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:40:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: simke

Trik je u sirenju vesa i skidanju istog dok se nije "ukocio"tj.presusio.Lepo ga slozis i nema peglanjauser posted image Naravno to ne vazi za sve materijale[svilu moras peglati].



Joj, bar da imam vremena da cekam da se presusi. S obzirom da se kod nas pere dnevno minimum jedna masina, a sve se pegla direktno sa susilice (ne volim da sirim ves na terasi na striku, nego u sobi na susilici), cim se prosusi, na peglanje. Kao na pokretnoj traci. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:45:58   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: dadaa

mm obozava da pegla ne znam zasto ali covek jednostavno voli da pegla..i tako jednom nedeljno on sedne ispred tv-a i ispegla sav ves..ne secam se kada sam zadnji put peglala..user posted image


isto!!!! user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:46:57   
Skoki
Peglanje, sta to bese user posted image .
Kada sam dobila Leu, imala sam maniju peglanja vesa, njenih pelena, benkica, kada se samo setim. Sedela sam satima za daskom i svaku sitnicu peglala sa MNOGO pare. Onda mi je jednog dana pukao film, i od tada lepo istresem ves i stavim ga na susilo, kada bude gotov lepo ga preslozim i stavim u orman. Ako se desi da je nesto bas izguzvano izvadim peglu i prepeglam samo tu stvar koju zelim da obucem, ja, mm ili Lea.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:46:58   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

IZVORNA PORUKA: dadaa

mm obozava da pegla ne znam zasto ali covek jednostavno voli da pegla..i tako jednom nedeljno on sedne ispred tv-a i ispegla sav ves..ne secam se kada sam zadnji put peglala..user posted image


isto!!!! user posted image user posted image


Cime ste ih to omadjijaleuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:52:18   
simke

IZVORNA PORUKA: mamanp

MOja sestra od tetke iz masine prvo rastrese ves, pa ga lepo slozi, pa onda na zicu da se susi, pa ga opet slozi pre peglanja i na kraju ga pegla. user posted image user posted image user posted image  Po meni je to gubljenje vremena.

I ja sve to radim osim peglanjauser posted image Materijale kao sto je npr.svila nema svrhe peglati pre oblacenja,jer se u ormanu opet izguzvajuuser posted image Ebi ga kad resim da nesto obucem,ako je izguzvano kad izvadim iz ormana,ja opeglamuser posted image Peglala sam pelene[hvala bogu vise ne moramuser posted image ].Shvatila sam da nema svrhe peglati pre oblacenja kad sam pocela da zivim sa mmuser posted image Ja ispeglam,slozim pod konac,a on u potrazi za majicom sve ispretumba[kao da je atomska bomba pala] i sve posle moram opet da peglamuser posted image .Tako da sam odustala od peglanjauser posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 9:54:27   
Anoniman
kad sam rodila ćerku ko manijak sam peglala njene stvari

od njene druge godine ništa što ne moram ne peglam
ljeti prostirem veš na terasi, čim malo zahladni sušim ga u sušilici i to opcija sušenje za ormara, em izadje ko ispeglan em ono čudo na mašini pokupi sve one sitne dlakice , ma ljepota
imam ja pametnija posla od peglanja user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 10:01:35   
Lilly*
Ne peglam apsolutno ništa što ne mora, posteljinu, peškire, veš.. Jedino košulje i neke pamučne majce,pantalone, suknjice, stolnjake.. koji se izgužvaju od pranja

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 15:03:18   
Lu
Ja peglam samo odjeću(majice,hlače) bilo da sušim u sušilici ili vani.
Ne peglam;donji veš,ručnike,posteljinu,zavjese skoro ni nemamuser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 15:08:48   
magnetic
Ja imam samo dve zavese u stanu i obe su ogromne,i obe se peglaju,i muka me hvata svaki put kada ih operem.Svaki put dok peglam kazem da cu ih zameniti,ali ih jako volim,pa mi je tesko da se ''rastanem'' od njih

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 15:12:22   
gagana83
Muzevljeve stvari sve peglam izuzev carapa. I moje stvari sam sve peglala ranije,sad u nedostatku vremena samo ono sto moram. Peskire, posteljinu i ostale ravne stvari peglam na onom valjku za peglanje jer je mnogo brze. Iskreno,od svih kucnih poslova najvise mrzim peglanje.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Šta peglate a šta ne?
31.7.2009 16:54:54   
NadaR

IZVORNA PORUKA: lilly.79

Ne peglam apsolutno ništa što ne mora, posteljinu, peškire, veš.. Jedino košulje i neke pamučne majce,pantalone, suknjice, stolnjake.. koji se izgužvaju od pranja

potpisujemuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here