|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Baranjski čobanac
12.11.2010 11:52:08   
Anoniman
Originalni sastojci, za 6-8 osoba:
600g svinjetine
600g junetine
600g srnetine
500g crnog luka
800g oljuštenih krompira
2 konzervirane feferone
2dl belog vina
1 kašika aleve paprike
1 kašika paradajz pirea
1 kašika vegete
ulje, so, biber
200g brašna i 1 jaje (za trgance tj taranu)
1l vode

Sastojci koje sam ja koristila, za 4 osobe:
500g junetine
400g svinjetine
250g crnog luka
pola babure (da ne bude ljuto, zbog Neše)
400g krompira
1dl belog vina
1/2 kašike paradajz pirea
1/2 kašike aleve paprike
1/2 kašike vegete
so, biber, ulje
200g brašna i 1 jaje (s tim što sam iskoristila samo polovinu testa)
1/2l vode

Svo meso iseći na veće kocke. Luk sitno iseckati i prodinstati na zagrejanom ulju dok ne omekša. Dodati meso, so, biber, vegetu, alevu papriku, baburu (feferone) isečenu na kockice, paradajz pire, belo vino i vodu. Promešati pa poklopljeno kuvati 90 minuta. Dodati krompir isečen na kocke pa kuvati još 20 minuta.
U posudu polupati jaje, posoliti, pobiberiti i dodati malo ulja. Mešati rukom i dodavati brašno dok se ne dobije jako tvrdo testo. Rendati ga na krupno u šerpu, poklopiti, pa kuvati još 15 minuta.

Nikad nisam jela ovako dobar gulaš, paprikaš, ili na šta već najviše liči, savršen mi je!


  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Baranjski čobanac
12.11.2010 11:58:59   
Anoniman
Izvukla si se sa ovim "sastojci koje sam ja koristila " , taman sam htela da objavim da se napokon saznalo ko je pojeo Bambijevu mamu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Baranjski čobanac
12.11.2010 12:02:15   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image
Ne jedem ja te Bambije i njihove mame (ne zbog humanosti, nego ne volemuser posted image )

PS: al sam zato opušteno pojela tri praset_a sa sve porodicomuser posted image

< Poruku je uredio Nedja -- 12.11.2010 12:04:09 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Baranjski čobanac
12.11.2010 12:04:31   
Anoniman
Btw , extra zvuči ovaj krkanluk ... Možda se nekad i odlučim da pripremim ... Tamo negde , kad mi ćerka uđe u pubertet ... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Baranjski čobanac
3.1.2011 11:15:19   
Anoniman
Nedjo, slucajno naleteh na ovaj recept pre neki dan i ne treba da ti kazem da sam vec kupila srnetinu. Pravim ga sigurno za Bozic. Ovo je bila ljubav na prvo citanje, a mogu misliti kada ga probam!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Baranjski čorbanac
3.1.2011 11:21:43   
Ana RR
Znači miš je pojeo bambija user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 3.1.2011 11:23:03 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Baranjski čobanac
3.1.2011 11:24:10   
Anoniman
Mislim da je Nedja prva pocela, a ja cu da ga dokusurim user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Baranjski čorbanac
3.1.2011 11:26:45   
Ana RR
C c c... jadan naš bambi user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Baranjski čorbanac
3.1.2011 11:30:44   
Anoniman
Ahaha, ja sam pravila bez Bambija, prvi put samo gica i kravica, a drugi put sam ubacila i zeku-pekuuser posted image
Nisam nikada probala srnetinu, malo sam skeptična kad je divljač u pitanju jer inače volim samo meso blagog ukusa.
Mišu, obavezno javi kako ti je uspeo čobanacuser posted image
I da napomenem da tarana može da se napravi i ranije, ne mora direkt u čobanac da se izrenda, čak mi je bila bolja kad je odstojala par satiuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Baranjski čorbanac
3.1.2011 11:33:04   
Ana RR
Moj tata je ovo često pravio dok smo živeli u hrvatskoj, fenomenalno je. Mogla bih ga podsetiti jednom da napravi user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Baranjski čorbanac
3.1.2011 11:37:51   
Anoniman
Krkanluk-gurmanlukuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ja cu pojesti tri praseta i Ferdinanda...user posted image user posted image user posted image
Odlicno je....Ja pravila pre dve godine poslednji put....Pravila sam u kotlicu...Ispalo je fenomenalno....tako da cu ponovo aktivirati kotlic, ali kad malo otopli...

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Baranjski čorbanac
3.1.2011 11:39:39   
Anoniman
Hvala Nedjo. Onda cu prvo napraviti taranu. Javljam u petak kad razjurim goste. Ja ziva nisam dok ne probam. Divljac je super, a mislim da ce u ovoj kombinaciji sa drugim mesom biti bas taman za one koji nisu ludi za njom, jer ce je malo ublaziti.


(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Baranjski čorbanac
3.1.2011 11:39:40   
Anoniman
Ovo je sigurno najbolje u kotliću, pogotovo što je količina baš velika u originalnom receptu, al nemam gde da metnem kotlićuser posted image Ja sam pravila u najvećoj šerpi koju imam, onoj za sarmu (17l), i bila je do pola punauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Baranjski čorbanac
3.1.2011 11:41:19   
Ana RR
U kotliću je prava stvar, tako je ćale pravio user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Baranjski čorbanac
3.1.2011 11:42:20   
Anoniman
Ma dobro je i u šerpi, samo da se krkauser posted image
Mišu, jedva čekam utiskeuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Baranjski čorbanac
3.1.2011 12:16:13   
Jeca*
user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Baranjski čorbanac
3.1.2011 12:17:06   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Dobro, de...Necemo jesti Bambijauser posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Baranjski čorbanac
3.1.2011 12:19:02   
Jeca*
pa mislila sam da mi je Mali Miš prijatelj, ali sad....user posted image ...user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Baranjski čorbanac
3.1.2011 12:19:02   
Anoniman
Ne priznajem ja tog tvog Bambija, ti si za mene đavolak sa čekićem,a njega sigurno neću jestiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Baranjski čorbanac
3.1.2011 12:20:45   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Baranjski čorbanac
7.1.2011 19:07:18   
Anoniman
Samo da prijavim da je ovo medju najboljim stavrima koje sam ikad jela! Uspelo mi je savrseno a pravila sam malo vise nego po receptu (imala sam po kg od svakog mesa). Ono sto je preteklo razdelila sam gostima za sutra i ostavila malo za nas. Preporucujem svakome.

Inace ja sam ga spremala u expres loncu i kuvala sam ga sigurno puna tri sata (pre krompira i tarane) tako da je meso bilo savrseno, malko je pocelo da se raspada a mekanooooo...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Baranjski čorbanac
7.1.2011 19:51:05   
Ana RR
Uh, Mišu user posted image mogu da zamislim kako je bilo dobro!!!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Čokoladni kolač sa malinama
Ringerajin kuvar: Ana RR
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here