|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Betanija Novi Sad
6.9.2008 21:16:00   
una77
Kakva su vam iskustva iz Betanije u Novom Sadu???

< Poruku je uredio Lilly RR -- 27.7.2010 11:19:12 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Betanija Novi SAd
6.9.2008 22:58:43   
Suncica
Sledeci put kada se budem poradjala idem direktno u Zimbabve, a Betaniju jos uvek zaobilazim u sirokom luku:(
Sve sto mi se tamo desilo je uzas jedan, mada smo i platili, ali niko nije imao bas previse obzira..
Nazalost:(


_____________________________

Lorena, 26.07.2006.

(odgovor članu una77)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Betanija Novi SAd
7.9.2008 0:58:38   
Anoniman
Sad kad me pitaš, posle 2god, nemam gadno sećanje.
U principu sam super prošla. Porodila sam se carskim, pa sam bila 5 dana, znači oko 10 smena sestara. Samo jedna noćna je bila kriminal. Ove ostale su nas redovno prale, obilazile, dodavale, pomagale, čak sam imala i situaciju da sam se sestri požalila da mi se čini da mi se zapušila vena i da mi kroz braunilu ne curi infuzija. Ona je donela hladne obloge, masirala mi venu nekoliko puta. Pre nego što sam zaspala, imala sam još 2 pune boce da primim, kad sam ustala, poslednja je bila pred kraj. Ostale ženice iz sobe su mi rekle da me je sestra obilazila svakih pola sata, da je bila jako pažljiva da me ne probudi. A ta jedna noćna smena je stigla previše namirisana, žvakala je žvaku "iz zaleta" i čim je stigla je sela iza staklenih vrata i digla slušalicu od telefona. U jednom momentu kada je došla sestra za bebe da pokupi pelene sam je zamolila da ode i zove gospođicu iza stakla, pa smo imale blagi obračun... user posted image  To su znači bile sestre na odeljenju-sve u svemu-pozitivno mišljenje.
Sestre za bebe-nemam definisano mišljenje. Bila je jedna mlada sestra koja mi je posvetila pažnju i jedna starija koja mi je pomogla oko grudi poslednji dan.
Čistoća-nov deo je ok. Ako isključiš to da voda nije bila za piće tada, pa nam bebe nisu uopšte kupali sve vreme boravka u bolnici, a mi, zbog dojenja, nismo smele da peremo grudi, ili ako i da-morale smo čistiti grudi pred dojenje fiziološkim rastvorom.
Hrana-ne sećam se da sam jela u bolnici.
Čaj-mama mi je donela kupovni ledeni čaj.

Sve u svemu-NIJE BILO TOLIKO LOŠE. Bolnica k'o bolnica... Nija hotel sa *****...

(odgovor članu Suncica)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Betanija Novi SAd
7.9.2008 10:41:55   
guppy RR
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Betanija Novi SAd
7.9.2008 15:16:40   
una77
Ja imam pozitivno iskustvo sa sestrama kada sam posle porodjaja prebacena sa bebom na odeljenje za porodilje, svi su bili ok ljubazni. Sa sestrama na prijemnom, babicama i lekarima imam lose iskustvo. Tacno se zna ako ti neko od Akusera privatno vodi trudnocu dobro ces proci i ako imas nekoga nekome ako platis inace niko te ne pogleda. Rodjaka mi se porodila u Rumi zivi blizu tamo kaze ne bi isla u Betaniju ni da joj neko plati. Malo porodilja drzali je kao malo vode na dlanu cak su joj palacinke pekli user posted image , tako da sledeci put ja odo tamo da se porodim.user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Betanija Novi SAd
7.9.2008 23:44:13   
Anoniman
Nemojte me krivo shvatiti, ali ako žene već idu privatno kod lekara (znači svakako ga plaćaju), ja ne razumem zašto izaberu lekara koji ne radi i u Betaniji?????

(odgovor članu una77)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Betanija Novi SAd
8.9.2008 8:32:05   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Betanija Novi SAd
8.9.2008 8:33:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha

Nemojte me krivo shvatiti, ali ako žene već idu privatno kod lekara (znači svakako ga plaćaju), ja ne razumem zašto izaberu lekara koji ne radi i u Betaniji?????


Nisam dobro napisala pitanje: ....ja ne razumem zašto ne izaberu lekara koji radi i u Betaniji???

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Betanija Novi SAd
8.9.2008 12:14:36   
Anoniman
10 put se vraćam na ovu temu i pokušavam da dokučim šta ne valja sa mojim pitanjem... Jel se razume šta sam htela da kažem??? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Betanija Novi SAd
9.9.2008 13:13:57   
guppy RR
razume se Tasho - lekar bi po tvom mišljenju trebao da radi i privatno, i tamo.
Zašto znači ne birati takvog lekara?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Betanija Novi SAd
9.9.2008 15:01:50   
una77
To je tema za diskusiju verovatno zbog razlike u ceni, a i zbog losih iskustava znam dvoje ljudi koji su prosli kao bos po trnju i vise im ne pada na pamet da pomisle da odu kod njih ali nemogu to sad da iznosim jer to nisu  moja iskustva postujem tudju privatnost. A neko je zadovoljniji lekarem koji ne radi na Gaku.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Betanija Novi SAd
10.9.2008 9:57:52   
Anoniman
Razlika u ceni-zar ne naplaćuju svi privatnici približno isto?


(odgovor članu una77)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Betanija Novi SAd
10.9.2008 12:14:30   
una77
Ne ja sam se u to uverila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Betanija Novi SAd
10.9.2008 12:51:33   
Anoniman
Nisam imala pojma. Sve moje drugarice i poznanice koje su bile trudne sve su vodile trudnoću kod različitih lekara, pa i ja kod skroz drugog od njih, i sve smo približno isto plaćale (100din gore-dole), zato sam ja to pitala.

(odgovor članu una77)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Betanija Novi SAd
15.11.2008 18:40:59   
Toto
Porodila sam se pre tri godine u Betaniji ali je još bila stara zgrada u funkciji tako da je bilo više nego grozno,mogla bih čitav roman da napišem.Sve u svemu katastrofa.Što se tiče samog osoblja manje više svi su bili korektni jedine zamerke imam na tamošnje pedijatre za koje sam od više žena čula stvarno ružne stvari(čast izuzecima) toliko nadmena bića još nisam videla.Samo se nadam da ću ovaj put imati pozitivnija iskustva jer me već hvata panika od same pomisli na duži boravak među  tim "ljudima".Imam još tri meseca do termina pa se nadam da ću moći da vam prenesem i neke lepe momente.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Betanija Novi SAd
15.11.2008 19:23:47   
guppy RR
Toto, dobrodošla user posted image user posted image

(odgovor članu Toto)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Betanija Novi SAd
16.11.2008 0:01:04   
Anoniman
Toto, ne brini, ja sam se porodila u novom delu, i sve je bilo zaista ok. Sve je čisto i svi su bili ok.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Betanija Novi SAd
17.11.2008 20:58:28   
Toto
Hvala vam na dobrodošlici.Znam da je sada situacija u Betaniji ok što se tiče higijene,naravno ni ne očekujem da idem na odmor,ali ono što mi smeta kod naših lekara je nedostatak humanosti,pa ipak su oni tamo zbog nas i naših bebica zar ne? 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Betanija Novi SAd
18.11.2008 8:10:32   
Anoniman
Ja sam se porodila carskim rezom, tako da zaista ne znam kakvi su lekari prema ženama na prirodnom porođaju. Mene je moj lekar obišao svaki dan 2 puta. Sestre su bile super sem jedne noćne smene sa kojom sam se i posvađala - o tome sam već negde pisala. I imala sam "situaciju" sa jednom sestrom za bebe, ali zaista, za 5 dana sam imala sam te 2 nezgodne situacije.

(odgovor članu Toto)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Betanija Novi SAd
20.11.2008 12:00:10   
orhideja
Ne mogu reći da su bili neljubazni kada sam bila na praksi tamo tri meseca,samo što je stari deo bio katastrofa.Sada su se super sredili i kada sam ja bila tamo uvek smo se trudili da budemo ljubazni prema pacijentkinjama i pažljivi sa bebama.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Betanija Novi SAd
22.1.2009 17:16:47   
sonja999s
jel ima neka nova mamica da nam prenese iskustva iz Betanije?

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Betanija Novi SAd
28.1.2009 13:41:29   
Jele
Jel' može neko da navede imena svih doktora-akušera koji rade porođaj u Betaniji. Ako može i neka preporuka, koji je dobar, a koji ne... Ne znam, svega sam se naslušala u vezi sa odnosom osoblja Betanije prema porodiljama. Uglavnom su sva iskustva negativna, neka više a neka manje. Volela bih da se unapred pripremim, možda da nađem i neku dobru babicu, platim koliko traži (šta ću user posted image ), saznam nešto o tamošnjim doktorima i svašta još, vidim s kim dogovaram eventualni epidural (čula sam da se sam unapred dogovaraš sa anesteziologom), itd., bukvalno ništa ne znam.
Mislim da je bolje da ugovorim neke stvari pre porođaja, a ne da se prepustim slučaju... Šta vi još kažete, može još malo detalja?

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Betanija Novi SAd
28.1.2009 13:47:02   
Anoniman
Ja sam porođena CR-om, radili su ga dr Vejnović i dr Tešić. Extra sam zadovoljna.

O prirodnom porođaju ne znam ništa.

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Betanija Novi SAd
28.1.2009 14:51:39   
sonja999s
Jele,
ne znam ni ja puno o tome, ali znam da postoje 2anesteziloga u Betaniji - Otic i Milovanovic. s njima se dogovaras oko epidurala oko 37.38 nedelje. kako bi ti da se porodis?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Betanija Novi SAd
28.1.2009 15:02:36   
Jele
IZVORNA PORUKA: sonja999s

Jele,
ne znam ni ja puno o tome, ali znam da postoje 2anesteziloga u Betaniji - Otic i Milovanovic. s njima se dogovaras oko epidurala oko 37.38 nedelje. kako bi ti da se porodis?


Hvala Sanja za inf. Za sada razmišljam o prirodnom porođaju, sem ukoliko beba ne bude toliko krupna da mora carski. Što se bola tiče, imam visok prag tolerancije, ali ako nešto traje koji sat, a ne ceo dan - te stoga razmišljam o epiduralu. Koliko sam čitala, epidural se plaća 10 000 ili 15 000 dinara, pretpostavljam tada kada ga ugovaraš? 

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here