|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bombone i žvake
7.11.2008 22:41:34   
Anoniman
Kada sam bila mala, davila sam se od bombone. Ne sećam se toga, znam samo priču. Mama i baka kažu da sam se glupirala sa bombonom u ustima i da mi je zapala, da me je baka istog momenta uhvatila za noge i okrenula naopačke, ali da pošto nije htelo da ispadne mama je gurnula ruku koliko je duboko trebalo i izvadila je... Tako nekako ide skraćena verzija te priče. Onoga čega se sećam jeste da je mama uvek neotpakovane bombone lupala onim čekićem za klofanje mesa, da puknu u sitne komade i tek tada sam smela da ih jedem - komadić po komadić.

Ima čak i anegdota na tu temu. Bili smo na moru, brat moj je bio mali, 2-3god (znači ja sam imala 15-16). Večerali smo i on se igrao sa decom u holu hotela gde smo i mi sedeli. U jednom momentu smo shvatili da ga nema i nastane frka. Nakon nekog vremena se pojavljuje sa recepcionerom iz podruma: brat nosi bombonu a recepcioner čekić. Posle  nam je čovek objasnio da je moj brat prišao recepciji i vikao od dole (mali je bio, nije mogao da dohvati pult recepcije-naravno): "Čiko, čiko, imaš čekić?", pitao čovek šta će mu, brat objasnio da treba da se lupi po bomboni jer mama ne da da se cela stavi u usta, i šta će čovek, uhvatio ga za ruku i  podrum po čekić. user posted image

Nedavno sam čitala da se dete udavilo od gumene bombone. Zalepila mu se u grlu i dok su stigli do bolnice bilo je kasno.

Poznanici naši imaju devojčicu od 5 godina. Žvakala je žvaku i gledala TV u svojoj sobi kada je tata čuo čudne zvuke. Ušao je u sou - mala se davi. Nastane panika, diši, šta ti je... posle neog vremena mama ukapira... Mama joj je u jednom momentu kada joj je tek počela davati žvake rekla da ne sme da ih guta, jer ako proguta, zalepiće joj se u grlo i neće moći da diše. Prošlo je dosta vremena od tada, mala je najnormalnije žvakala žvake već uveliko, to veče je slučajno progutala žvaku, i setila se šta je mama rekla i istripovala je da će da se udavi. Sva sreća da je mama shvatila o čemu se radi,  uspela da je prizove pameti i objasni joj da se žvaka nije zalepila.

Ja Luki ne dajem nikakve bombone i ne dajem mu žvake, niti planiram skoro da počnem da mu dajem.
A vi?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bombone i žvake
8.11.2008 5:36:34   
gracija
Ja sam Milici odskora pocela davati zvake i bombone,ali s tim da ja sjedim ispred nje i pratim je. Uvijek imam neku dozu straha...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bombone i žvake
8.11.2008 11:50:03   
guppy RR
Uf, preplaši me skroz. Kod nas je rano za sve to, ali mislim da ću dobro razmisliti pre nego što počnu žvakati.
A uostalom - šta će detetu žvaka user posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bombone i žvake
10.11.2008 8:51:23   
Anoniman
Jao, pa kako šta će im? Pa onda se osećaju odraslo... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bombone i žvake
10.11.2008 9:25:24   
guppy RR
Izgleda još nisam u toj roditeljskoj fazi :)
A šta da im daš umesto toga da žvaću šargarepu? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bombone i žvake
10.11.2008 10:43:03   
Anoniman
Ti ne bi verovala - mene Luka natera da zinem da vidi šta žvaćem, onda kroz kreveljenje kaže "Žvaka...mogu jaaaaaaa???", i onda dobije klasičan odgovor "Moraš još malo da narasteš, zato moraš puno da spavaš i jedeš". user posted image  Nekako se pomiri sa tim. Ali nikada ne propusti da pita...

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bombone i žvake
10.11.2008 13:13:39   
Lu
Žvake ni pod razno,bombone mu je baka dala da proba i sad ako ih ugleda gotovo je, ali samo one kiki jer  su mekane i ja ih popolovim za svaki slučaj,a te i mama voli odavno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bombone i žvake
10.11.2008 13:26:34   
Anoniman
Luka je u jednom momentu odlepio za gumenim bombonama i za cedevita bombonama. Ali dobio je samo jednom, bez da vidi kako izgleda pakovanje, tako da u radnji ne zna da ih prepozna. user posted image

ALI zna da prepozna lizalicu, a tek to mu ne dajem, jer se meni nebrojeno puta desilo da se ona kugla (bombona) otkine sa štapića...

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bombone i žvake
10.11.2008 13:45:44   
Lu
Ja se bojim lizala užasno i nedajem mu,ali kada mu neko u prodavnici pruži ja poludim,pa djete nema ni dvije godine šta će mu lizalo,ja onda lijepo uzmem i kažem da ti mama otvori,dok odmaknemo malo kažem vidi pokvarilo se nešto i bacim,nije baš maštovito ali uspijeva kad za zamjenu dobije čokoladicu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bombone i žvake
10.11.2008 13:56:05   
Anoniman
user posted image  ista priča...

Žene moje, to sa "pokvarilo se" mnogo dobro pali!

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bombone i žvake
11.11.2008 14:17:29   
Anoniman
Jedino čokoladica i sok ne mogu da se pokvare... ili nije bitno što su pokvareni...? Bez toga ne može da se živi, i ne postoji nikakva varijanta da ga ubedim da ne jede.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bombone i žvake
11.11.2008 14:46:32   
andrijana
user posted image Znaci,samo cokoladica i sok? Deca najbolje znaju sta je dobro!user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bombone i žvake
11.11.2008 14:55:53   
Anoniman
Heh, pa nisu ni oni ludi! user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bombone i žvake
11.11.2008 14:58:59   
andrijana
Oni najbolje znaju... Odvedes dete u prodavnicu i to sto odabere,znaj da je najbolje!user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bombone i žvake
31.3.2009 16:04:08   
Anoniman
Uvela sam lizalice i pez bombone. Ne veselim se tome, ali nisam mogla protiv toga, non-stop se hvatao za lizalicu, a pez je uveo moj dever.

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bombone i žvake
19.7.2010 20:13:53   
Anoniman
Sada već jede sve vrste bombona, izbegavam koliko mogu velike tvrde bombone.

Od nedavno žvaće žvake, i to samo ljute, za odrsale, one dečije su mu fuj, neće da ih žvaće. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bombone i žvake
19.7.2010 20:33:28   
Lu
Roko još ne jede tvrde bombone a žvake nikako.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bombone i žvake
19.7.2010 20:34:22   
Anoniman
Mrzim i lizalice i bombone, ali to nisam na vreme iskomunicirala sa mojim roditeljima i sa mm-om...nekako mi je bilo rano i da pominjem da mu to ne daju...tako da Neša već dva-tri meseca liže lizalice, izuzetno je pažljiv. A od pre dve nedelje i pez. Stavi jednu u usta, sisa je, kad bude malecka pregrize i pojede. Ne mogu i neću da razmišljam o tome šta bi moglo da se desi. Sad povratka nema, on zna kako izgleda ambalaža.
Dešava se i da strpa 5 pezića odjednom u usta, ali to odmah pljune, kao i uvek kad oseti da su mu puna usta, bilo čega, to ne podnosi i odmah traži moju ruku da pljune u nju.
I naravno, ni na sekund ga ne gubim iz vida kad jede bilo šta, pogotovo pez i lizalicu. A čokolade kao zamena ga ne zanimaju uopšte, nije ljubiteljuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bombone i žvake
19.7.2010 20:36:28   
Lu
Ah pez bombone
Moj ih drobi zubićima već odavno a sad se navukao na rondo- C bomboniceuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bombone i žvake
19.7.2010 20:41:23   
Anoniman
I ja samo čekam šta je sledećeuser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bombone i žvake
30.9.2013 0:42:42   
dijana1*
Kod nas su babe uvele bombonice kiki i pez ali dok sam ja njima objasnila da mi se to uopste ne svidja on se uveliko navukao. Njima sam strogo zabranila da mu vise kupuju bombonice a ja mu po nekada kupim kiki i naucila sam ga da je sam prepolovi i kada pojede pooolako jednu polovinu da onda tek uzme drugu. O zvakama necu ni da razmisljam, to ne dolazi u obzir.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bombone i žvake
30.9.2013 12:46:09   
lanajelena
Nisam ljubitelj ni jednog ni drugog(pez ok)mada se desava da im uzmem ponekad ili kad dobiju od nekog,Dusan je jedan dan trazio da mu dam zvaku(mislim da je to bas bilo kod Torbice na zurciuser posted image )zvakao je ceo dan i onda pljunuo(nemam nameru skorije da mu je dam opet,presvisnula sam)

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bombone i žvake
30.9.2013 13:33:16   
Snelle
Ne jedemo ni bombone ni žvake. Lana još uvek ni ne zna šta je to žvaka user posted image Isto je jedno vreme dobijala samo pez, ništa drugo. Još kad sam skoro čula kako je jedno dete umrlo "zahvaljujući" kiki bombonama još sam rigoroznija postala po tom pitanju.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bombone i žvake
30.9.2013 13:48:37   
viking


Ja znam te ljude čiji se dete udavilo Kikijem.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bombone i žvake
30.9.2013 13:56:02   
Ana RR
O bože, strašno..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here