|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Brat i sestra u istoj sobi?
24.4.2009 23:42:06   
Anoniman
Evo jedan članak o tome: KLIK

Nevezano za text, šta vi mislite... da li brat i sestra (deca različitog pola) treba da imaju zajedničku sobu ili odvojene?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
24.4.2009 23:53:13   
afrodita
Pa sta da mislim kad imam dvosoban stanuser posted image
Do sad je bilo "gusto" zbog razlike u godinama
Ali sad Maja dolazi kuci samo vikendom zbog skole
pa i nije strasno. Barem se nocu ispricaju sto propuste
preko cele nedeljeuser posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
25.4.2009 8:50:09   
mamanp
Mi sad svi spavamo u istoj sobi, na leto planiram da sina odvojim u drugu sobu mada je i ona vezana sa nasom, a malo ce ostati u krevecu sa nama (dok joj ne bude premali spavace tu), e kad poraste i ona ne znam kako cu resiti taj problem jer nam je dvosoban stan a imamo svekrvicu pride koja ne da sobu. Za sad jos ne razmisljam o odvojenim sobama jer bi samo dzabe lupala glavu (ionako nemam mesta za odvojene sobe).

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 3
   [Obrisana poruka]
25.4.2009 8:51:50   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
25.4.2009 9:13:34   
NadaR
Mi smo bili odvojeni. Posto sam ja starija 4 godine , htjela sam svoju privatnost.
user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
25.4.2009 13:43:23   
Dora
IZVORNA PORUKA: gagi

Brat i ja smo 20 godina zivjeli spavali u istoj sobi zato sto su moji imali dvosoban san.Nama dvoma je bilo super sta ja znam zato smo sad jako povezani.


e, isto. A kad smo se preselili u kuću od 200 kvadrata, ja se sledeće godine udalauser posted image

nemam ništa protiv, negde do srednje škole.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
25.4.2009 15:02:31   
gracija
Moj brat i ja smo imali odvojene sobe i  bas nam je bilo lijepouser posted image .E sad moja djeca,ako se nista ne promjeni (mislim na kupovinu veceg stana),morace da djele sobu.U svakom slucaju mislim da je dobro da svako ima svoju sobu,ali ako nema mogucnosti,pa Boze moj sta da se radi...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
25.4.2009 15:10:59   
mihi
Sestra i ja smo do moje 18. god imale istu sobu, onda smo se preselili u veliki stan a ona se posle 4 god udalauser posted image .

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
25.4.2009 15:13:29   
mihi
Zaboravih da kažem da moji klinci imaju odvojene sobe ipak je velika razlika pa bi Miloš smetao Luki. Nisu mnogo velike ali svako ima svoju i mi svoju spavaću!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
25.4.2009 17:34:52   
Modessty
Moj 3 godine mladji brat i ja smo delili istu sobu sve do moje 19. godine. Onda su se stvorili uslovi da svako ima svoju. Nije nam smetalo što smo delili sobu. U jednom trenutku smo čak sobu pregradili ormarima koji su nam davali privid da svako ima svoj kutak user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
27.4.2009 15:38:20   
Anoniman
Hm, sada gledam ovu temu... ustvari ste dale odgovore na pitanje: da li imate uslova za odvojene sobe za decu različitog pola? A to nije bilo moje pitanje, jer nisam želela da zalazim u vašu intimu. Htela sam samo diskusiju o različitim polovima, da li je to dobro da su u istoj sobi... htela sam samo teorijsku diskusiju. user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
3.8.2011 22:33:04   
*milica*
iako imamoprostora i za pregradivanje i dodavanje soba, mi cemo stefana i sofiju smestiti u jednu sobu dok sami ne odluce da svako hoce svoju sobu.
meni je mnogo lepse nego odvajanje...
za svaki slucaj kupicu im velikew ormane pa neka se pregradjuju koliko hoce...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image salim se, naravno!!!!

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
4.8.2011 0:05:23   
liliana
Moj 5 god. mlađi brat i ja smo delili sobu do moje srednje škole (do 2. god srednje). Kada je on dobio svoju sobu- zvrjala je, obično, prazna, jer je i dalje koristio moju. Tako nam je  bilo  mnogo lepše  i zabavnije. 

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
4.8.2011 2:31:06   
vukosava
Ja sam do svoje 12. godine spavala u istoj velikoj sobi sa mamom tatom i dve sestre (jedna je tad imala 2 godine).

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
4.8.2011 9:59:25   
Anoniman
Ja sam lično uvek za odvojene sobe u pubertetu (dok su deca sigurno im je i prijatnije i zanimljivije zajedno), ako za to ima mogućnosti... Moj brat i ja smo do moje 22 godine delili sobu (nije bilo mogućnosti za odvojene), a jednu godinu dok smo živeli kod bake, čak je i mama spavala sa nama... I celo detinjstvo maštala sam o svojoj sobi, ali eto nije se imalo, mada mi ništa ne fali ni ovako, a brat i ja smo jako povezani user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
2.6.2014 22:26:20   
New Mom
Moji stariji su do pre mesec, mesec i po spavali u odvojenim sobama. Ali kako je sad dosla beba, prebacili smo Kolju u Kacinu sobu. Imaju onaj krevet sto dole u fioci ima dodatno dusek.
Njima je sjajno, neposlusnost na vrhuncu. Jedva docekaju da ih ispratimo na spavanje. A onda po dva sata i vise cice, pricaju, lupaju, itd. Milion puta ih treba umiriti.
A jutro je problem. Ne mogu da ih nateram da ono koje se prvo probudi ne budi ono drugo (npr. jutrosnji primer Kace u 5h ujutru kako ga prstom bode po ruci - tako sam je zatekla).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
2.6.2014 22:28:00   
New Mom
E da. Plan je tako recimo 2 godine, a onda bi spojili Anastasiju i Kacu u jednu sobu a Kolju zasebno. Logicnije mi zbog istog pola.
A kad dodje pubertet, mm i meni ne gine dnevna soba.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
2.6.2014 22:44:00   
dijana1*
NM vi imate tri spavace sobe?
Super ste to isplanirali. Nama je za sada problem zelimo trece dete a imamo dve spavace sobe a stvarno me mrzi da se ponovo selim. Ne mogu vise. Kako cemo to izvesti nemam pojma.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
2.6.2014 23:40:56   
Žapkić
Moj 5 odina mladji brat i ja samo delili sobu skoro do mog odlaska na fakultet.Kasnije, kada sam ja dolazila kući za vvikende, on bi iz svoje sobe došao u moju da spava, a u stvari smo "tračali" svake noći do jutra. Kada sam ja završila fakultet, on je otišao na studije i ista situacija se ponavljala kada je dolazio kući za vikende.user posted image
Najžešće od svega je bilo kad dođe u moju sobu, ponese svoj jastuk i stavi ga ispod mojih nogu, a svoje noge stavi na moj jastuk!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
3.6.2014 6:37:00   
Misha i Ljisha
hahaha i brat i ja smo delili dugo sobu, tek recimo pred kraj srednje smo se odvojili, ali bih se ja cesto prebacila kod njega u sobu i gledali bi filmove. Secam se jednom smo gledali neki horor, i ja odlazim kao na spavanje u svoju sobu, i vracam se kod brata i kazem "ja se bojim spavacu kod tebe" i isto stavim jastuk kod njegovih nogu i kao ponela ja svoj prekrivac. Medjutim tesno nam bilo (vec smo bile velike magarcineuser posted image ) i bilo mi je vruce i ustajem ti ja posle nekog vremena i kazem "idem ja bolje u svoju sobu" hahaha...Ma nista lepse od svega toga. Ja sam plakala kad se on zenio i to ne od srece (grozna sam hahaa) vec zato sto vise necemo imati takve momente. Igranje igrica (vec smo ja mislim i zavrsili fakultete a vecito smo se zajedno igrali na kompu) gledanje filmova, ja slala njegovim devojkama poruke jer on nije znao sta da im pise i td. A secam se kad je bilo bombardovanje, brat i ja smo jos uvek delili sobu i ide na tv Boj na Kosovu, okrece se moj brat meni i kaze "Ljiki nadam se da cemo se videti sutra" ahahahahahuser posted image ma samo kad se setim momenata. Nista lepse iskreno.

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
3.6.2014 8:42:05   
Peace*
NM, dok su tako mali, napravi im da svo troje spavaju u jednoj sobi a u drugoj im napravi igraonicu. user posted image (mislim kada beba malko još ojača)

http://uredjenjeenterijera-studioprvanovic.blogspot.com/2012/07/sobe-za-troje-dece.html

Ova prva slika mi se najviše sviđa, jer posle (u pubertetu) od najdonjeg kreveta možeš napraviti fioku, te Kolju izdvojiti.



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
3.6.2014 8:44:37   
lanajelena
Moji za sada imaju zajednicku sobu,mada se uvek naguraju u dnevnu tako da sam vec na ivici da ubacim bracni krevet u njihovu sobuuser posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
3.6.2014 11:07:43   
Žapkić

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

hahaha i brat i ja smo delili dugo sobu, tek recimo pred kraj srednje smo se odvojili, ali bih se ja cesto prebacila kod njega u sobu i gledali bi filmove. Secam se jednom smo gledali neki horor, i ja odlazim kao na spavanje u svoju sobu, i vracam se kod brata i kazem "ja se bojim spavacu kod tebe" i isto stavim jastuk kod njegovih nogu i kao ponela ja svoj prekrivac. Medjutim tesno nam bilo (vec smo bile velike magarcineuser posted image ) i bilo mi je vruce i ustajem ti ja posle nekog vremena i kazem "idem ja bolje u svoju sobu" hahaha...Ma nista lepse od svega toga. Ja sam plakala kad se on zenio i to ne od srece (grozna sam hahaa) vec zato sto vise necemo imati takve momente. Igranje igrica (vec smo ja mislim i zavrsili fakultete a vecito smo se zajedno igrali na kompu) gledanje filmova, ja slala njegovim devojkama poruke jer on nije znao sta da im pise i td. A secam se kad je bilo bombardovanje, brat i ja smo jos uvek delili sobu i ide na tv Boj na Kosovu, okrece se moj brat meni i kaze "Ljiki nadam se da cemo se videti sutra" ahahahahahuser posted image ma samo kad se setim momenata. Nista lepse iskreno.

Jao, Ljišo, ovako je potpuno isto bilo sa nama. I jako mi nedostaje to vreme... A kad pomenu bombardovanje, nas dvoje smo jedne noći tako isto gledali film, i onda je počelo da "roka" negde baš blizu. Ustajemo u pidžamama izlazimo na terasu, a moj brat kaže:"E, aj da vidimo šta se dešava, koliko je blizu, pa da se razilazimo!""" Uzas-crni humor!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
3.6.2014 13:22:50   
Misha i Ljisha
Mislim da ljubav izmedju brata i sestre ne moze nista da pobije. U smislu dve sestre se ne vole kao brat i sestra niti dva brata. Ne znam verovatno to mislim zato sto ja imam brata ali gledam i druge primere. Nekako je razlika bila idealna izmedju nas i sve je funkcionisalo, uvek u skolu zajedno (osnovnu i srednju) posle na fax zajedno. Ma nekako smo sve zajedno. Pa eto i nasa decu su sad stalno zajednouser posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 3.6.2014 13:23:11 >

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Brat i sestra u istoj sobi?
3.6.2014 13:43:36   
New Mom
Da, imamo 3 spavace.

Tasho, ideje su sjajne, stvarno! Ali em mi sobe nisu tolike (i ovaj dupli krevet koji imaju plus ormar zauzme bukvalno celu sobu), em mi nekako ipak da Kolju odvojim od devojaka.

A na temu brat-sestra recimo moje iskustvo nije bas tako sjajno da mislim da je to odnos alfa i omega svega. I iskreno se nadam da ce moji bolje proci.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here