|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bris nosa
15.6.2009 14:26:21   
oliveradj
Da li je neka mama imala iskustva sa ovim??? Ja sam prošle godine radila bris nosa bebi i nađena je bakterija kasnije na kontrolnom brisu bakterija Stafilococus aureus nije više bila u nosiću, pa me interesuje da li briseve treba povremeno raditi kontrole radi?

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bris nosa
15.6.2009 14:41:57   
božana
Isti slučaj je bio i kod moje bebe, ali je bakterija bila i u grlu.Toliko joj je zapušila nos da smo zaglavili u bolnici.Lečena je kapima GENTOKULIN, ali se bakterija ponovo vratila sve dok joj nisu dali antibiotik.Doduše, moja mala je tada imala svega dva meseca.Na starije dete ne mora bakterija tako da utiče.Kontrolni nalaz se po pravilu mora uraditi bar još jednom nakon primene terapije.Kažem ti, tek kad su joj dali antibiotik bakterija se više nije vraćala.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bris nosa
15.6.2009 14:43:38   
božana
Ako se tvom detetu bude zapušio nos, moraćeš prvo da ga odvedeš da mu uzmu bris.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bris nosa
15.6.2009 14:46:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: oliveradj

Da li je neka mama imala iskustva sa ovim??? Ja sam prošle godine radila bris nosa bebi i nađena je bakterija kasnije na kontrolnom brisu bakterija Stafilococus aureus nije više bila u nosiću, pa me interesuje da li briseve treba povremeno raditi kontrole radi?


kolko je meni poznato Stafilococus aureus se ne liječi....odnosno postoje kapi, ali je bolje da se ne stavljaju ....jedino ako bas ima puno problema

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bris nosa
15.6.2009 20:31:40   
mihi
Stafiloccocus aureus ili zlatni stafilokok obično nije patogen ali kod sasvim male dece i beba može da napravi probleme i tada ga treba lečiti antibiotikom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bris nosa
8.2.2011 14:26:22   
Anoniman
Dobila sam rezultat brisa koji je Neši urađen u petak - streptococcus pneumoniae, u malom broju (9 kolonija). Tek popodne idem kod njegove dr, dotle ću utrnuti ako mi neko ne objasni šta to za njega znači (ne mogu da izguglam ništa što bi mi značilo u ovoj situaciji). Pored toga, krvna slika mu je, koliko se meni čini, loša, pola nalaza mu je povišeno, hemoglobin nizak...ma užasuser posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bris nosa
17.4.2011 9:46:12   
marijajo
Nedjo,sta je bilo kod dr?Kako si posumljala da ima bakteriju u nosicu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bris nosa
17.4.2011 12:30:51   
Anoniman
Itlečili smo streptokoku - cedax, pa hemomycin i usput dvoje antibiotskih kapi za nos. To je sve trajalo čini mi se mesecdana.
Posumnjala sam jer je imao dva puta, navodno virusnu, upalu uha, za mesec dana, i jako se mučio. Uradila sam bris grla i nosa, u grlu nije bilo ništa, u nosu streptokoke. Takođe je stalno čačkao nos, ali ne ono po malo, nego se i češao, i stalno mu je nešto smetalo.
Pre nedelju dana sam ponovila briseve, nos čist, grlo stafilokokeuser posted image Ali dobro, za to je dobio cefalexin i za nedelju dana treba da je kao nov.

(odgovor članu marijajo)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bris nosa
17.4.2011 12:37:43   
Ana RR
O bože, pa otkud sad u grlu? Miš mali, napio se lekova user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bris nosa
17.4.2011 12:55:05   
New Mom
Neđo, ako nije bilo bakterija ranije u nosu, a sad ima stafilokok, to samo znači da je došlo do tzv. superinfekcije (virusi naprave ršum, pa se bakterije lakše nasele na to mesto). Ništa posebno, cefalexin će sve odraditi kako treba, bez brige. Nalazi će prirodno pokazati neke parametre visoke (sve to prati infekciju) i sigurno će se sve dovesti u red kad prođe. Jedino za gvožđe i hemoglobin može značiti neku malokrvnost, ali i to može biti prolazno.
Ljubi miša!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bris nosa
17.4.2011 15:42:18   
Anoniman
NM, niko mi nije tad ni rekao da radim briseve, nego sam odlepila od različitih mišljenja i odvela ga privatno na briseve, urinokulturu, kks...sada je sve ok, osim eto tog stafilokoka, koji mu, na sreću, nije još uvek izazvao nikakvu bolest, i on je ok, samo još ne sme u vrtićuser posted image Dakle, od 1. januara išao je nedelju dana. Katastrofa. Al dobro, nek samo ne vidim više te bakterije pa i ne išao više u vrtić.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bris nosa
17.4.2011 15:49:46   
New Mom
Staphyloccocus aureus je deo normalne flore kože i sluznice nosa. Možda prevlada i ne pređe ni u kakvu kliničku manifestaciju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bris nosa
17.4.2011 18:34:51   
Anoniman
Znam, ima ih u nosu, u malom broju, a u grlu su u velikom broju, i odmah su mi u medlabu odradili antibiogram. Dr je rekla da ne mora da leci, ali kako on ne moze u vrtic sa povecanim brojem bakterij, morala je da mu prepise antibiotik

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bris nosa
17.4.2011 18:36:25   
Verus
Uf Nedjo....da se vise manu vasuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bris nosa
29.10.2011 10:06:49   
Anoniman
Pre nedelju dana Neša opet počeo da čačka nod po ceo dan, i naravno, odmah ga odvedem na bris. Rezultat - haemophylus influenzae u velikom broju, terapija sinacilin 3x5ml.
Zna li neko kakva je to bakterija, nikad nisam čula za nju?
Ako je Neša ima, garant je ima i pola vrtića, a ja ako kažem vaspitačici da on ima bakteriju, neću smeti da ga dovedem do ponovljenog brisa, to je narednih 4 nedelje, a pola roditelja će boleti uvo da radi detetu brisuser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bris nosa
29.10.2011 13:27:48   
Mishica 77

Hemofilus ti je čest "stanovnik" gornjeg resp. trakta (tu spada i nos user posted image ). Prenosi se kapljičnim putem i često izaziva infekcije kod male dece(upalu uha, grkljana pa i pluća)
Naša deca su vakcinisana protiv njega(HIB vakcina), ne sekiraj se,  tako da ne može da izazove neka teža oboljenja tipa meningitis ili sepsa.
Ne znam koja je količina izolovana kod Neše ali on se u novije vreme teško leči penicilinima jer je postao rezistentan. Najčešće se leči cefalosporinima treće generacije kao što ti je Pancef, Cedax, Cefuroksim..... Može i Hloramfenikol u nos.
Mislim, možda da se spremiš na to da ne odreaguje na Sinacilin. user posted image
Možda.....

< Poruku je uredio Mishica 77 -- 29.10.2011 13:29:30 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bris nosa
29.10.2011 13:34:36   
Mishica 77
I mi smo danas radili briseve nosa i guše. Za dvadesetak dana dva puta neke slinice.
Kažu viroza. Ma ne verujem nikome.
Videćemo....


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bris nosa
29.10.2011 13:43:06   
Snelle
Mishice, a kada treba raditi briseve nosa kod dece? Da li je potrebno svaki put kada slinave da se bris odradi ili samo u odredjenim slucajevima?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bris nosa
29.10.2011 13:49:17   
Mishica 77
Ne svaki put. Ako su slinice "čiste", prozirne, onda ne. Ako su guste, lepljive, žućkaste ili zelenkaste, dete febricira, ima tešku upalu grla... da. Naročito ako za kratko vreme ima ponovljene upale.
Ne obraćaj pažnju na mene. Njene slinice u čiste i KKS(koja mi je malo pre stigla) kaže viroza ali ja ne verujem lekarima kada je Isidora u pitanju. Sve proveravam zilion puta.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bris nosa
29.10.2011 13:54:53   
Snelle
Joj Mishice, ako ti nemas poverenja u lekare sta mi da kazemo user posted image  user posted image
L je imala zelenkaste slince prilino dugo, ali nas niko nije uputio na bris nosa. Proslo je pre par dana. Ima li smisla da sada radimo bris?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bris nosa
29.10.2011 13:58:27   
Mishica 77
Nemoj da je maltretiraš. Ako se ponovi, onda radite.



_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bris nosa
29.10.2011 14:02:22   
Snelle
Hvala mishice! I mali OT, jedva cekam da se vidimo za dodelu paketica user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bris nosa
29.10.2011 14:06:25   
Mishica 77
OT user posted image user posted image user posted image Me too...
Nema' da omašiš! Postala sam Big Mama... user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bris nosa
29.10.2011 14:23:11   
Anoniman
Hvala ti Mišice punouser posted image Piše da ih ima u velikom broju, i odmah je urađen antibiogram, pa mu je na osnovu toga prepisala dr sinacilinuser posted image

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bris nosa
16.1.2014 13:54:10   
reve84
Zdravo drugari,

Moja beba od mesec i po dana nakon uradjenog brisa ima klebsielu 40% i stafilokokus aureus 60%.
PIjemo cefalexin ali po antibiogramu jedna je senzitivna na njega a druga rezistentna.
Ima li neko ideju odakle nam ovo cudo u nosicu? Beba je razdrazljiva, nervozna, slabo jede i posle 3 dana antibiotika.
Inace joj redovno cistim nosic fizioloskim i fiziomerom izvlacimo sta nadjemo.


_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
7 činjenica koje niste znali o martovskim ...
Kažu da mart dolazi kao lav a odlazi kao jagnje. Dakle, da li će vaša martovska beba biti mirna mala ovčica... ili će ri...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image
Click Here