|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego 2008.
22.6.2009 8:56:52   
Anoniman
Podaci Ministarstva za rad i socijalnu politiku pokazuju da je broj usvojene dece 40 odsto veći nego prošle godine. Smatra se da je tome doprineo efikasniji rad sudova i centara za socijalni rad, kao i uvođenje jedinstvenog registra usvojiteljskih porodica i dece iz cele Srbije.
Detaljnije KLIK
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
22.6.2009 17:48:22   
Verus
user posted image  ovo me bas radujeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
22.6.2009 17:57:11   
Lu
Da li vam je poznata situacija da žena ne može usvojiti curicu ako ima samo mušku djecu,
radi se baš o Srbijiuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
22.6.2009 19:18:49   
Anoniman
Stvarno? Zašto? user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
22.6.2009 19:21:01   
Lu
Nemam pojma,moja rodica ima dva dečka i htjela je usvojiti djevojčicu,napravili su sve medicinske pretrage,imovinsko stanje itd... da bi ih na kraju obavijestili da ne može jer imaju dečkeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
22.6.2009 19:23:23   
Anoniman
Možda zbog... jel usvojena deca dobiju prezime usvojitelja? Ja o tome svemu ne znam baš ništa. Ne znam kako bi zakon regulisao ljubav između dečaka koji je biološko dete, i usvojene devojčice? user posted image Iako nisu rod u biološkom smislu, ne znam kakav je zakon. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
22.6.2009 19:25:02   
Lu
Ma ne znam ni ja ništa,onako usput pitam palo mi na pamet kad sam vidjela temu,a baš čudno ako je takouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
22.6.2009 21:32:12   
Dora
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Možda zbog... jel usvojena deca dobiju prezime usvojitelja? Ja o tome svemu ne znam baš ništa. Ne znam kako bi zakon regulisao ljubav između dečaka koji je biološko dete, i usvojene devojčice? user posted image Iako nisu rod u biološkom smislu, ne znam kakav je zakon. user posted image


To bi u pravnom smislu bio incest jer su usvojena deca u potpunosti izjednačena sa biološkom. Ali, ako neko dete odgajaš sa svojom decom, tu nema mesta ničem osim bratske ljubavi. Možda se to odnosi na slučajeve gde su deca malo starija ( nisu bebe) pa to može da ima neke logike...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
22.6.2009 21:49:33   
Anoniman
Pa to sam pitala, da li bi to po zakonu bio incest?
Nisam zalazila u detalje oko odgoja, nego čisto zakonski pokušala da dokučim zašto bi se takvo što zabranjivalo.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
23.6.2009 10:13:23   
Anoniman
Alo pravnici, šta znate o ovome?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
23.6.2009 10:19:52   
Anoniman
ima sve u porodičnom zakonu

uglavnom mislim da se ne moze usvojiti dijete prije nego navrši tri mjeseca života

a sad oko toga zašto se ne moze usvojiti npr djevojčica ako imaju u porodici dva dječaka to ne znam stvarno....mrsko mi rovinjati po zakonima



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
23.6.2009 10:21:32   
Anoniman
i samo moram naglasiti da mi je drago što se za toliki postotak povećao broj usvojenja, a samim tim znači da se malo pojednostavila procedura

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
23.6.2009 10:24:47   
Anoniman
tomic, vidim da si tu?

Šta ti kažeš, zašto ne sme devojčica ako par već ima dečake?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
23.6.2009 14:01:52   
Lu
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Možda se to odnosi na slučajeve gde su deca malo starija ( nisu bebe) pa to može da ima neke logike...user posted image



Eh da,dječaci su stariji (7.razred i srednja škola,nešto tako)
ali su htjeli usvojiti bebuuser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
30.6.2009 19:21:19   
MimaR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Možda zbog... jel usvojena deca dobiju prezime usvojitelja? Ja o tome svemu ne znam baš ništa. Ne znam kako bi zakon regulisao ljubav između dečaka koji je biološko dete, i usvojene devojčice? user posted image Iako nisu rod u biološkom smislu, ne znam kakav je zakon. user posted image



da,usvojena deca dobijaju prezime usvoitelja koji se u maticni list unose kao bioloski roditelji...razlog odbijanja moze biti sasvim nesto drugo,a ne zato sto neko u porodici ima dva decaka i nedozvoljva im se da usvoje devojcicu..moze biti da je zena odbijena jer ima dvoje bioloske dece a imate naravno parove koji su podneli zahtev za usvajanje jer nemaju biolosku decu i naravno njima se daje prednost.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
30.6.2009 19:23:43   
MimaR
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ima sve u porodičnom zakonu

uglavnom mislim da se ne moze usvojiti dijete prije nego navrši tri mjeseca života

a sad oko toga zašto se ne moze usvojiti npr djevojčica ako imaju u porodici dva dječaka to ne znam stvarno....mrsko mi rovinjati po zakonima

pre navrsenog 6 meseca zivota dete ne ide na usvajanje.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
30.6.2009 19:28:06   
MimaR
iskreno volela bih da je ova informacija tacna,ali nekako nemam vere..novinari cesto daju pogresne informacije to se desavalo i kada smo mi bili u proceduri..obratite se recimo centru i kazete,procitali smo ili neko cak iz ministarstva da izjavu a to nema nikakve veze sa stvarnoscu.

(odgovor članu MimaR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
19.8.2010 23:00:51   
JULIE
Od mm rodjaka je pre mesec dana kao hranitelj uzela devojcicu majeenuu,malecku,3 dana mladja od mog Pavla...Oni su joj dali i ime.E,sad majka bebe ima 5-oro dece i nema uslova za nju,a bebu je socijalno uzelo od nje.Ona se jos uvek nije u potpunosti odrekla deteta,ono sad luta od hraniteljske do hraniteljske porodice,a ako mama odluci da je najbolje za dete da je se odrekne trazi se USVOJITELJSKA porodica.A ova rodjaka od mm se tako vezala za nju da je to strasno,cela familija zapravo,svi je obozavaju...

(odgovor članu MimaR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Broj usvojene dece u Srbiji 40% veći nego...
10.3.2015 1:50:43   
Nallee
user posted image user posted image

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here