|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Deca i kućni poslovi
3.12.2008 9:06:56   
Anoniman
Koliko vam deca pomažu u kućnim poslovima?

Luka obožava metle, i zoger, ali zoger ređe dobije, jer onda sve pliva... user posted image  
Voli da stavlja veš u mašinu i da je pali...
Voli da se valja po krevetu dok ja menjam posteljinu...

I leti obožava da briše (obožava on dete verovatno i zimi samo mu ne dam)...  Dam mu kanticu, i krpicu, skinem ga u neku bezveze majcu i šorc, izbacim ga na terasu i nek briše. Vi ne možete da zamislite koja je to sreća. user posted image

< Poruku je uredio Tasha -- 3.12.2008 9:08:48 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Deca i kućni poslovi
3.12.2008 12:53:42   
Makili
Sto se tice kucnih poslova moje dete uziva u njima iako se ja maksimalno trudim da on u njima ne ucestvuje jer se to onda zavrsi tako sto ja imam vise posla nego na pocetku,ali mu u svakom slucaju treba odati priznanje za trud i volju.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Deca i kućni poslovi
3.12.2008 12:54:47   
guppy RR
Makili (kao prvo, lepo što si opet sa nama user posted image ), šta sve radite zajedno?

(odgovor članu Makili)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Deca i kućni poslovi
3.12.2008 13:40:52   
Lu
Moj Roko isto radi sve samnom,ako ja usisavam on uzme dzoger suh i kao briše zamnom,
voli i veš da stavlja u mašinu,
kad ja vadim suđe i slažem on je tu obavezno,
ako je nešto prosuo odmah ide sam po krpu i briše,
ako ja mutim jaja za palačinke ili slično i on hoće mutilicu i zdjeluuser posted image duša moja,
ma inače voli da me oponaša kao i sva djeca svoje majke,
jedino što ja stvarno zahtjevam od njega da naveče pokupi sve igračke i stavi na svoje mjesto ili kad izlazimo u dani van isto tako,i on je naučio već sam,
"mama moramo skloniti igračke nemože se proći po kući"user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Deca i kućni poslovi
3.12.2008 13:46:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

"mama moramo skloniti igračke nemože se proći po kući"user posted image


Baš je srce. Moj to neće da radi. user posted image  Juče je prvi put pokupio par igračaka u dnevnoj sobi jer sam ja brisala pa su mi smetale igračke.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Deca i kućni poslovi
24.4.2009 8:11:51   
Anoniman
Evo jedan zanimljiv tekstić: Kućni poslovi uče decu odgovornosti KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Deca i kućni poslovi
24.4.2009 17:18:07   
Lilly*
Moj sin i ja uglavnom sve radimo zajedno, a posebno voli da mesa testo kada pravimo kolace (onom zicom), kada mesim nesto obavezno njemu ide komad testa i on mesi, kekse ja istiskam modlicama a on redja na pleh ( i to bas fino redom i sa taman razmakom), nekada ih on vadi modlicama, obozava da uzme krpu za prasinu i da brise televizor, metlom cisti dvoriste, vuce papucicu od usisivaca i kao usisava, sudove bi uvek prao samnom samo mu ne dam jer uvek bude sav mokar.. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Deca i kućni poslovi
24.4.2009 18:12:34   
mihi
E drage moje kad budu dovoljno veliki da nešto stvarno pomognu nigde ih neće biti pobeći će svojim poslom (napolje, da voze bajs, kod druga, igrice......... Jedino neka ćerka ako pomogne ali vidim da su uglavnom dečaci u pitanjuuser posted image  

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Deca i kućni poslovi
24.4.2009 18:14:55   
Lilly*
Pretpostavljam da ce biti tako, a i treba tako a ne da se vuce po kuci, zato cemo ih iskoristiti dok su ovako mali user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Deca i kućni poslovi
24.4.2009 23:12:48   
Anoniman
Mi smo pre koji dan presađivali cveće... imali smo zemlje i u ušima i u nosu i u ustima! user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Deca i kućni poslovi
24.4.2009 23:23:40   
Sneža

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Mi smo pre koji dan presađivali cveće... imali smo zemlje i u ušima i u nosu i u ustima! user posted image

E to se zove presađivanje cveća,i dušom i telomuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Deca i kućni poslovi
24.4.2009 23:30:13   
afrodita
IZVORNA PORUKA: mihi

E drage moje kad budu dovoljno veliki da nešto stvarno pomognu nigde ih neće biti pobeći će svojim poslom (napolje, da voze bajs, kod druga, igrice......... Jedino neka ćerka ako pomogne ali vidim da su uglavnom dečaci u pitanjuuser posted image  


Moja Maja hoce da mi pomogne, lepo je kad
dodjem sposla a ona kuci sve sklonila, oprala
i pocistila.
Samo nisam uvek te srece, zavisi od njenog
raspolozenja i facebooka.
A Daki hoce sve jednom a drugi put to vec
shvata kao obavezu i nema volje. user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Deca i kućni poslovi
25.4.2009 7:26:25   
Lu
IZVORNA PORUKA: mihi

E drage moje kad budu dovoljno veliki da nešto stvarno pomognu nigde ih neće biti pobeći će svojim poslom (napolje, da voze bajs, kod druga, igrice......... Jedino neka ćerka ako pomogne ali vidim da su uglavnom dečaci u pitanjuuser posted image  

user posted image  hehe u pravu si mihi,
ali ja neću ni zahtjevati od sina ili da je ćerka isto tako,da mi čisti kuću ili radi nešto drugo,
neka ide u školu i ima svoje obaveze,neka provodi djetinjstvo kao dijete.
Jedino ću zahtjevati da održava svoju sobu(koliko može) i da sklanja nered za sobom i to je sve.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Deca i kućni poslovi
8.7.2009 22:14:15   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Da bi se vaše dete na vreme socijalizovalo, steklo samopouzdanje i postepeno osamostaljivalo, potrebno je uključivati ga od malih nogu u neke kućne poslove koje će kod njega razviti svest o obavezama i odgovornosti. Dete će tako prvo u odnosu s roditeljima, a kasnije i s nastavnicima i ostalim osobama iz okruženja naučiti oblik ponašanja i međuljudskih odnosa koji je opšteprihvaćen.
Detaljnije: KLIK

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Deca i kućni poslovi
8.7.2009 22:18:14   
Lu
Smatram vrlo bitnim da se dijete odmalena uključuje u obaveze u kući ali postepeno i sve u skladu s njegovim mogućnostima.
Nemam namjeru da dijete ni u kojoj njegovoj dobi opteretim kućanskim poslovima nego samo da nauči da se brine o svojim stvarima,sklanja  suđe za sobom sa stola,očisti kupaonicu poslije kupanja i sl.
Roko sad uglavnom kupi svoje igračke,skloni šolju u sudoper kad popije nesqik,doda mi mlijeko kad tražim iz paketa,ako je nešto prosuo po podu uzme krpu i obriše(a ja popravim poslijeuser posted image ),zna sam skinuti duks,pomalo se uči sam izuvati i obuvati,prati zubiće itd...
Dosta za njegovu dobuser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Deca i kućni poslovi
25.4.2010 22:04:26   
Nena81
Jojo obavezno
su-su ( usisava ) al stavrno, ukljucim dam ja posle doteram malo, ..najsladji mi je kad sam ga videla pomeri korpu sa igrackama da usisa iza nje user posted image
brise prasinu magicnom krpom uporedo samnom
vadi ves iz masine, dodaje mi da ja rasirim na susilicu
stoji na stolici pored mene dok perem sudove, dupla je sudopera on iz jedne mi dodaje tanjire ja perem
sve mi vadi iz frizza sta treba za rucak, ga (grasak), sargarepu, luk, pere krompir za pire
mikserom muti kada pravimo kolace
i jos 100 stvari sam, niko ga nije terao, a da mu ne dam buni se user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Deca i kućni poslovi
25.4.2010 22:06:56   
Anoniman
user posted image .. draga kada bi moj sutra radio pola toga ja bih bila happy ! user posted image  

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Deca i kućni poslovi
25.4.2010 22:08:30   
Nena81
I otac mu pola od tih stvari radi, tako je vaspitan nista ni njemu nece faliti a zena ce mu biti zahvalna zar ne user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Deca i kućni poslovi
25.4.2010 22:11:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nena81

I otac mu pola od tih stvari radi, tako je vaspitan nista ni njemu nece faliti a zena ce mu biti zahvalna zar ne user posted image

Naravno!
Ovaj moj je juče kiselio zavese prvo u lavoru user posted image , sam ih stavio u mašinu (pogodio je i temperaturu! user posted image )... raširio nakon pranja i vratio na garnišnu... user posted image

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Deca i kućni poslovi
7.5.2010 11:59:47   
caca81
Moja ćerka( 7 godina) u poslednje vreme pere suđe( iako imamo mašinu) i to vrlo dobro radi, pere terasu i stepenište džogerom, i volela bi da pegla. To joj još uvek ne dajem, ali jedva čekam taj trenutak da joj to prepustim. Sin( 20 meseci) se svuda trpa, vadi veš iz mašine, dodaje mi da ga stavim na sušenje, kao i štipaljke, briše prašinu, sklanja igračke kad mu kažem, svoj tanjirić stavi u sudoperu posle jela, ali najviše voli oko veša.

< Poruku je uredio caca81 -- 7.5.2010 12:00:44 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Deca i kućni poslovi
7.5.2010 13:22:41   
Nena81
JOj caco al su nam sinovi vredni boze dal ce biti takvi i kad se ozene user posted image
I ovi nasi muzevi su takvi bili kao mali garant a sad retko koji ce da se uhvati za krpu il usisivac user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Deca i kućni poslovi
7.5.2010 13:35:14   
Anoniman
oni prave zijan a sve ostalo je na mami

imaće dovoljno vremena u životu a pogotovo ćerka tako da ne očekujem uopšte da nešto radi

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Deca i kućni poslovi
7.5.2010 13:45:30   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Lu RR

.... ja neću ni zahtjevati od sina ili da je ćerka isto tako,da mi čisti kuću ili radi nešto drugo,
neka ide u školu i ima svoje obaveze,neka provodi djetinjstvo kao dijete.
Jedino ću zahtjevati da održava svoju sobu(koliko može) i da sklanja nered za sobom i to je sve.


Potpisujem. Ja nista vise od odrzavanja svoje sobe nikada nisam radila pa sada radim. Moj muz od 5. osnovne pegla i pere sebi, a sada nema nikakve razlike izmedju nas dvoje po pitanju odrzavanja stana.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Deca i kućni poslovi
13.5.2010 13:51:08   
caca81
IZVORNA PORUKA: Nena81

JOj caco al su nam sinovi vredni boze dal ce biti takvi i kad se ozene user posted image
I ovi nasi muzevi su takvi bili kao mali garant a sad retko koji ce da se uhvati za krpu il usisivac user posted image

Ma, to im sad zanimljivo da nas kopiraju šta god da radimo, sve se bojim da će se toga kasnije dobrovoljno prihvatati, ali neka bar sad imamo pomoć od njih, meni je to baš slatko kad sve ozbiljno to radi i sav je važan.user posted image

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Deca i kućni poslovi
18.9.2013 10:56:41   
Anck Su Nmaun
Jao dzogeri i metle..pa naravno moje uzmu kad izadju na terasu pa malo ciste malo jasu user posted image i vole po malo da usisavaju .

Inace kad dodjemo iz velike kupovine i postavimo kese po podu , Tacka odmah poleti rasprema gde sta ide ...zadnji put prosle nedelje sam je pustila da vidim sta ce i kako. Sve je na svoje mesto stavila pametnica, jedino sto je islo visoko sam joj rekla da ostavi sa strane.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 18.9.2013 10:58:39 >

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here