|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dnevni san
3.12.2008 23:21:35   
Anoniman
Imam problem!

Kad je Luka bio mali, ja sam uvek govorila da RED DRŽI SVET i da deca u 20h idu da spavaju. Onda je malo porastao, i došlo je leto, pa sam tolerisala do 21h. I tako... Sada ima skoro 2,5god, spava jednom na dan i uveče zaspe tek oko 22.30-23h. Ustane ujutru do 8h (najkasnije), celo prepodne je napolju, igra se sa decom (u pokretu) i zaspe tek oko 14h. Sve sam pokušala da bi spavao ranije: budila ga u 7, budila ga u 6.30, stavljala ga već oko 12.30h u krevet, ali ne! On spava u 14h.
Ok, onda sam se pomirila sa tim da spava u 14h, pa sam mislila ako mu skratim popodnevno spavanje, biće ok. Ako mu skratim spavanje na manje od 2h, ostatak dana se pekmezi, non stop njače... čisto malteriranje. Pokušala sam da ga vodim napolje već u 17h peške, i da ga šetam do 20h...kao umoriće se. Ništa.
Pokušala sam da mu izbacim dnevno spavanje. Ako ne zaspe u 14h - već u 15h je gotov, zaspe u hodu - znači nije spreman da mu izbacim dnevno spavanje. Ali je meni mnogo kasno da uveče zaspe tek oko 22.30-23h. Na taj način ja nemam ni trenutak vremena ni za sebe ni za muža, jer dok on zaspe, ja nemam volje ni da se tuširam a ne nešto više. ŠTA MI JE ČINITI? user posted image

ps. Tema je "dnevni san" jer ja mislim da je problem baš u njemu (dnevnom snu).

< Poruku je uredio Tasha -- 3.12.2008 23:22:13 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dnevni san
4.12.2008 8:38:33   
guppy RR
ja mislim da je odgovor u rutini i dogovoru.

Pitaj ga kako bi voleo da provede vreme pred spavanje. Reci mu, da je sada veliki i da treba da ide da spava u 21.30 (recimo).

Onda se dogovorite nešto tipa: večera, kupanje, gledanje kratkog crtića (JEDAN PUT!!), onda ga odvedeš u krevet, tamo spustite zajedno roletne, pa ti kaže koju priču da pročitaš (JEDNU!!!!), i onda ga pomaziš od glave do pete i pokriješ i kažeš da sada treba da spava. Reci mu kad se budete dogovrali, da treba da zaspi u veče, a ako ne bude mogao da spava, neka leži tamo i razmišlja o nečem lepom ili nešto što želi sutra dan da uradi.

Imaš li neku lampicu, koja se sama gasi posle paljenja? Nešto dečije da ocrtava likove? To je isto varianta, da sam nauči da se uspavljuje... da pali lampicu dok god ne može da zaspi.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dnevni san
4.12.2008 8:39:52   
guppy RR
Zaboravih da dodam.. mislim da nije stvar u dnevnom snu, jer kao što kažeš, ako ne spava tad dovoljno, nervozan je. Treba samo da pomeriš vreme noćnog sna da bi imala vremena za vas.

Mi mališane stavimo na spavanje u 18.30 i imamo svako veče vreme samo na nas. Ali zato smo i navikli, da se deca bude oko 6 ujutro... što i nije loše, jer tada idemo u vrtić i na posao.
Eto predlog.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dnevni san
4.12.2008 8:49:37   
Anoniman
Probala sam 1 crtać, 1 priču, 1 pesmu, šuš - šuš, ljub - ljub, maz-maz, sada veliki dečko spava... Neće. Moraću da probam zaista da pričam sa njim ponovo. Možda uspemo da se dogovorimo, kao za sok... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dnevni san
4.12.2008 8:52:43   
guppy RR
Znam mnoge roditelje koji su imali sličan problem, i rešili su ga dogovorom. Zašto sam nešto pisala velikim slovima gore... jer je stvar u tome, da kasnije je nasedaš raznim trikovima tipa "MAMA; SAMO JOŠ JEDNU PRIČU MOOOOOLIM TEEEEEEEE". Znači dogovor je dogovor... a on sam neka ti kaže kako i kad šta... i znaće da si fer, jer si poštovala njegovu želju, a on time poštuje tvoju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dnevni san
4.12.2008 9:00:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy

"MAMA; SAMO JOŠ JEDNU PRIČU MOOOOOLIM TEEEEEEEE


Zvuči poznato... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   [Obrisana poruka]
4.12.2008 9:20:30   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dnevni san
4.12.2008 9:29:04   
Anoniman
Ja nisam, tada je spavao u 20.30h.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 8
   [Obrisana poruka]
4.12.2008 9:30:55   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dnevni san
4.12.2008 9:33:58   
Anoniman
Meni je Luka uvek super spavao danju! A i noću u principu (sem što se noću do nedavno iz navike nalivao sokom). Ne sećam se baš najbolje kako je spavao sa pola godine. Ali recimo ovako nekako (OTPRILIKE), ako je ustao oko 7h, onda je spavao od 11-12.30h,i posle od nekih 16-17h, i onda uveče oko 20.30h već spava.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 10
   [Obrisana poruka]
4.12.2008 9:39:01   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dnevni san
4.12.2008 9:43:06   
Anoniman
Mislim da ne treba da ga kupaš ranije. A kako to misliš sisa od 20 - 21.30h??? user posted image  

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dnevni san
4.12.2008 9:54:16   
guppy RR
ja sam bila u istoj situaciji, zadnji san im je bio 20-21h, onda smo ih BUDILI (!!) da su večerali (da ne bi ustajali 2x noću), igrali smo se sa njima, i u 22h ponovo na spavanje. Muž i ja smo tad popadali s nogu od umora, jer smo stalno čekali tih 22h, pa smo SVESNO ukinuli to zadnje spavanje i stavljali ih da spavaju u 20h. Noću su se bebe budile neko vreme još u ne znam tačno koliko sati jedan put, ali smo ih nahranili BEZ REČI i odneli nazad na spavanje, i tako su spavali dalje.

Kad su bili veći, odlučili smo da ukinemo noćno hranjenje ali to je druga tema.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dnevni san
4.12.2008 9:55:25   
guppy RR
I opet sam zaboravila svrhu priče user posted image danas sam malo izgubljena...

posle su počeli tako da se nećkaju oko dnevnog spavanja, i prestali smo da ih stavljamo na spavanje oko 16h. Neko vreme je bila kriza, ali onda su navikli, tako da danju spavaju samo jedan put (11.30 do 13.30 ili nekad čak povuku do 14.30), a noću bez prekida oko 12 sati.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 14
   [Obrisana poruka]
4.12.2008 10:05:27   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dnevni san
4.12.2008 10:09:49   
Anoniman
Nisam ja ni taj poslednji podoj dojila toliko dugo! Ako zaspe, ja ga uštinem za petu.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 16
   [Obrisana poruka]
4.12.2008 10:12:22   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dnevni san
4.12.2008 10:14:13   
Anoniman
Ne sviđa ti se moja taktika! user posted image  Meni je patronažna rekla da ne dozvoljavam detetu da mi spava na dojci jer onda posle neće hteti da spava bez nje (uslovno rečeno) i rekla je da ću imati užasan problem!

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 18
   [Obrisana poruka]
4.12.2008 10:36:57   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dnevni san
4.12.2008 11:41:13   
Lu
Moj je do godine spavao dvaput,a sada jedanput,stavim ga u pola 12 i spava do 14 i 30 ili 15h.
Naveče malo prije 8kupanje i spavanje,ali nikada nisam preskočila ovaj redoslijed ako mislimo izaći naveče idemo iza 8 kad ga stavim u kevet i baka dođe da ga čuva,a ako imamo goste ja se ispričam,brzo ga istuširam i stavim u krevet.
U dani nikada ni neplaniram da idem negdje kad on spava.
Tasha,mislim da bi Luku trebala pokušati staviti ranije da spava u dani,oko 12h,
biće problema ali bolje ti je to malo pretrpiti da bi on naveče išao ranije,a i vama treba odmor, ja jedva izdržim do 8 snjim,a do 11 nema šanse zaspala bi ostavila da se igra samuser posted image
Šalim se,pokušaj tako.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dnevni san
4.12.2008 11:51:49   
Anoniman
Pokušala sam, danima sam sedela sa njim i pevala, pričala bajke, ma nema šta nisam... jednostavno, kada otkuca 14h on spava, a do tada ni pod tačkom razno.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dnevni san
7.12.2008 21:37:49   
Anoniman
Luka je jutros ustao u 9.30 (pošto je sinoć zaspao oko 23h), i spletom čudnih okolnosti preko dana nije spavao, nije bio nervozan, bio je super! U 21h sam ga spustila u krevet i zaspao je. Stvar je u tome što da je ustao kao i inače oko 7.30 - ne bi izdržao. Ono što mene zanima je kada će sutra ujutru ustati. I hoće li dadilja uspeti da ga uspava oko 12.30-13h, pa da ustane do max 15h? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dnevni san
7.12.2008 21:48:08   
guppy RR
Veruj da hoće... i biće sve OK
brineš previše zbog nepotrebnih stvari. Nek dadilja to reši.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dnevni san
7.12.2008 21:52:12   
Anoniman
user posted image  Ne brinem. Samo na glas razmišljam.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dnevni san
13.12.2008 17:09:56   
oliveradj
Ja ne znam kako da resim taj problem sa snom. Adrijana takoreci od pocetka ne spava nikako. Kad smo dosli iz porodilista bilo je par dana kada je samo jela i spavala ali to je trajalo jako kratko. Bilo je dana kada sam je nosala pevala joj pricala ona drema meni otpale noge i nista spustim je haos dreka. Nije se desilo mozda jednom kad smo bili u poseti da je zaspala cim je stavim na krevet. Ona ima 6 meseci i spava 2 retko kada 3 puta po pola sata. Bilo je dana kada je spavala 3 puta po 15 minuta. Cak sam je ostavljala u krevetu da place u nadi da ce prestati medjutim nista kada dodjem do nje ona sva crvena ostala je bez daha uzmem je kaslje ne smem vise da je ostavljam da place. Npr danas jest da je vetrovito ali  sam je izvela malo u setnju bila je dobra malo kasnije je pocela da place i zaspala mi u kolicima jedva. Pokusala sam da je uspavljujem svaki dan u isto vreme, poslepodne da je uspavljujem u isto vreme ali nista. 

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here