|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 12:41:02   
Anoniman
U temi donacija organa KLIK, smo se dotakli teme o dobrovoljnom davanju krvi.

Čak sam bila ubeđena da tema postoji, ali ne mogu da je nađem.

pa ako nađe, neka ubaci link.

Dakle, jeste li dobrovoljni davalac krvi? Šta mislite o tome?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 12:42:26   
Buba76
Ja sam do sada dala 2 puta krv. to je humano,nasledila sam to od tate. Moja mama npr. kaze da nikada ne bi dala krv.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 12:45:00   
Anoniman
jesam dosta puta ... vodim se s mislju da bi mozda meni nekada zivot zavisio od necije krvi 

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 12:47:36   
Rivana
ja nisam davala nikada ali sam je primala uvek me zanimalo ciju li sam krv primilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 12:53:46   
mamanp
Nisam davala jer nemam dovoljno ni za sebeuser posted image  a i da imam ne bih smela - strah me od igleuser posted image . Mozda sebicno razmisljam ali ne smem i gotovo.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 12:56:09   
Skoki
Ja sam davala dva puta, zao mi je sto od kada radim nemam vremena da odem. Mislim da je to lep human gest, koji nas kosta samo malo vremena, a nekome zivot znaci.user posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 12:56:30   
oliveradj
Nisam nikada davala krv, pomišljam na to zbog slobodnih dana. Međutim malokrvna sam nisam sigurna koliko je to dobro kad si malokrvan nisam se raspitala kako to ide.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 12:57:57   
prase
Ja sam veliki dobrovoljni davalac krvi, u svojoj glavi. Stalno razmišljam o tome, kako bi trebalo da odem, ali za ovih 10-ak godina koliko imam "pravo" da dam krv, dala sam je samo nekoliko puta (između 5 i 10 recimo, ali tu je ubrojano davanje za konkretne osobe, što podrazumeva da nije moja inicijativa) user posted image

Jednom sam bila dobrovoljni davalac trombocita, zvali su me i drugi put ali nisam bila u državi user posted image Sada su me opet zvali, rado bih se odazvala, ali... treba da se organizujem. Neko mora da mi pričuva Uroša dok odem na probu, pa onda (ako prođe ok to testiranje) jedno 2-3 sata za samo davanje... Verovatno ću ići, ali čim ja imam spremne izgovore, možda i ne odem, pa će me samo peći savest što nisam user posted image

Elem, bitke bijem sa mm za to dobrovoljno davanje krvi. Naravno da on mene ne sprečava, niti može da me spreči, ali on neće da ide "tek onako" nego samo ako nekome treba, tj. za konkretnu osobu. Još je gluplji njegov razlog - zašto... Kaže, ko zna gde ta krv ide, ako svako ko ide na operaciju mora sam sebi da obezbedi, jasno je kao dan da oni nešto time manipulišu user posted image I džaba ja njega ubeđujem, baš te briga gde ide, neće je baciti u WC, otići će nekome kome treba, spasavaš nečiji život, zar je bitno čiji... Ne, ne i ne. Tvrdoglav koliko samo jarac može da bude...

Na kraju, ali ne i najmanje važno: šta vi mislite o dobrovoljnom davanju trombocita par meseci nakon prekida dojenja? Ja ne vidim da bi tu mogao da nastane neki problem, mislim, ide se na to testiranje pa ko prođe - prođe, a ja se ovako fizički osećam snažno i zdravo kao i uvek, hvala Bogu.


< Poruku je uredio prase -- 29.6.2009 13:00:55 >


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 13:01:48   
Anoniman
Nikada nisam davala dobrovoljno krv, bez nekog posebnog razloga je tako. jednostavno, ne setim se.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 13:03:46   
prase
IZVORNA PORUKA: oliveradj

Nisam nikada davala krv, pomišljam na to zbog slobodnih dana. Međutim malokrvna sam nisam sigurna koliko je to dobro kad si malokrvan nisam se raspitala kako to ide.


Moja mama je malokrvna i davala je krv bez problema (čak se boji igle strašno, ali uvek je bila jača od svega želja da nekome pomogne). Oni ti tamo bocnu prst, urade neki on-site testić, izmere ti pritisak, preslušaju srce. Ako bilo šta posumnjaju, ako si bila bolesna u poslednjih mesec dana i sl. - vrate te kući.

< Poruku je uredio prase -- 29.6.2009 13:04:18 >


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 13:09:37   
Buba76
Prase slobodno mozes da odes,nema to veze kada si prekinula dojenje.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 13:16:23   
prase
IZVORNA PORUKA: Buba76

Prase slobodno mozes da odes,nema to veze kada si prekinula dojenje.


Ma znam da nema veze sa dojenjem, nego mi je dr u trudnoći rekao NE za bilo šta od navedenog, pa sam pomenula kada sam prekinula dojenje u smislu da ne znam je li se to sve unutra vratilo na svoje mesto... No, ja znam da je davanje trombocita manji atak na organizam od davanja krvi, bar je meni osećaj bolji posle, pa sam kind of već obećala da ću da idem. Sad pokušavam sa vama da proćakulam o tome, da skupim neke dadatne argumente možda, ako mm bude imao stav da mi to nije pametno, da se branim user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 14:02:46   
ljubičica
Ja bih dala ako bi nekome bila potrebna moja krv, ali ovako da odem... pa i ne bih baš... strah me od igle. Ionako mi ne bude baš dobro kad je vadim za analize, a kamoli da ja sad ležim tamo 3 sata za bzvz, mislim nije bzvz, ali nije ni pod moranjem.
Ali, kao što rekoh, da nekome treba dala bih sigurno.

< Poruku je uredio ljubičica -- 29.6.2009 14:04:04 >


_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 14:05:30   
prase
IZVORNA PORUKA: ljubičica

Ja bih dala ako bi nekome bila potrebna moja krv, ali ovako da odem... pa i ne bih baš... strah me od igle. Ionako mi ne bude baš dobro kad je vadim za analize, a kamoli da ja sad ležim tamo 3 sata za bzvz, mislim nije bzvz, ali nije ni pod moranjem.
Ali, kao što rekoh da nekome treba dala bih sigurno.


U slučaju da si na osnovu mog posta zaključila da davanje krvi traje 3 sata, moram da se ispravim: ne traje toliko. Davanje krvi traje... pa, zavisi od osobe, u mom slučaju između 15 minuta i pola sata. Ja pumpam iz sve snage, da što pre završim user posted image Onih 3 sata koje sam pomenula, to je za davanje trombocita, koje samo traje sat i po otprilike (bar u mom slučaju, možda može i kraće/duže), a treba mi vremena da odem tamo i da se vratim, pa cenim da sve zajedno može da izađe na 3 sata.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 14:09:05   
ljubičica
Svejedno, i 15 min. traje čitavu večnost kad nešto ne voliš!

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 14:10:15   
ljubičica
sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!
 
ludo jedna, tek sad sam videla user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 14:15:23   
Anoniman
Ja jesam dobrovoljni davaoc krvi...dodushe...nisam bila godinu dana sigurno... Bash neki dan sam gledala knjizicu....i meni su samo 2x upisana u knjizicu....a 2 puta u srednjoj 2 na faxu i jedan u onom kombiju...nisu upisani...samo ovo shto sam u bolnici dala user posted image

(odgovor članu ljubičica)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 14:15:27   
Brand new mama
Mozda je moj trip, ali ja sam jednostavno bila zdravija posto sam davala krv. Nateras svoje telo da obnovi krv i super-svi na dobitku... Sto kaze prase, davanje krvi traje bukvalno 15-20 min, naravno, ako se ne plasis, pa jos od straha ne zaustavis sama sebi krv. Ja sam davala krv samo nekih 6-7 puta, ali vise zbog toga sto mi se uvek nesto drugo isprecilo(npr. kijavica, pa mi onda ne daju da dam krv)Inace, treba odvojiti 20 min da bi se nekom spasio zivot- toliko provedemo pijuci kafu sa ljudima koje bas i ne volimo previse,ne?
PS.I moj dragi ima nemam ti ja pojma kakve tripove u vezi davanja krvi. A sav je sicusan- mogli bi mu iscjediti litricu i da ne primjetiuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 21:59:12   
NadaR
Ja nisam nikad davala krv. Igle su mi strasneuser posted image
Mm je redovni davalac, cesto ga zovu a i sam ode da da. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 22:01:22   
barbara
ja nisam nikada davala krv,a volila bih!mm daje svaka tri mjeseca,cim tri mjeseca prodje pocne da ga boli glava i mora dati krv a onda se osjeca kao nov!on svega pet minuta daje krv odmah ustaje i idemo kuci!inace kada ga vide doktori da je dosao da da krv odmah mu kazu dobar si,momcina prava!visok,krupan,zgodan, lep a mojuser posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 22:02:17   
NadaR
dobar si,momcina prava!visok,krupan,zgodan, lep a moj

user posted image Ludice user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 22:03:45   
barbara
pa sta cu kada je tako!i mnogo sam ponosna na njegauser posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 22:04:24   
NadaR
I treba tako da budeuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 22:06:41   
barbara
slazem se sa tobom!bravo za nase momcineuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2009 22:07:27   
Tara
Nikad nisam davala krv, i bas mi je zao,
ali jednostavno se bojim.
Kad mi vade za krvnu sliku ,3 sestre su oko mene
budem bleda kao krpauser posted image a vene posle toga modre, uzas.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here