|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje i prehladjena mama :(
29.9.2010 10:28:06   
Panicarka
Uhvatila me je prehlada i jako se plasim da ne prenesem na bebca. UPOMOC!!!!

< Poruku je uredio Jeca RR -- 29.9.2010 11:50:05 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
29.9.2010 10:31:29   
Tara
Mozes da stavis masku dok ga dojis , cesce peri ruke . Tako sam ja i nije se razboleo .

< Poruku je uredio Jeca RR -- 29.9.2010 11:51:28 >

(odgovor članu Panicarka)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
29.9.2010 10:33:18   
Panicarka
Jesi li pila nesto? Paracetamol, febricit? Imam jos jedan problem... Spavamo u istom krevetu.

< Poruku je uredio Jeca RR -- 29.9.2010 11:51:17 >

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
29.9.2010 10:36:50   
minnica
Ja sam pre mesec dana bila prehlađena i još plus imala upalu mokraćnih puteva. Pila sam antibiotike i nisam prestajala da dojim. Bebi nije bilo ništa. Važno je samo konsultovati se sa lekarom koje lekove da uzimaš zbog dojenja.

< Poruku je uredio Jeca RR -- 29.9.2010 11:51:06 >

(odgovor članu Panicarka)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
29.9.2010 11:08:11   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: bek_ica

Imam problem,ovo je drugi dan kako sam prehladjena,curi mi nos i imam upaljeno grlo.Kod bebe prilazim sa maskom,ali problem je u tome sto beba stalno sisa i hoce da je pored meme.
Da li je neko imao slican problem i sta smem da koristim od lekova?
Ja sisam tantum verde za grlo,i stavljam kapi u nos ali nije bas pomoglo,plasim se da ne zarazim bebu.
Inace beba je stara 2 ipo meseca i samo sisa,nije na dohrani.


IZVORNA PORUKA: prase

Kada si prehladjena, tvoj organizam pravi antitela da se bori protiv prehlade. Ta antitela preko tvog mleka dolaze do tvoje bebe i zato ona ne moze da se razboli. Tako su meni rekli, a ja sam isto nekoliko puta bila prehladjena kada mi je Uros bio mali. Nikada nisam stavljala masku, mozda ne bi ni primetio kada je bio bas mali, ali posle bi verovatno plakao i trazio me jer me ne bi prepoznao. U svakom slucaju, ne brini, beba je zasticena. Ima nekih slucajeva u kojima beba mora da se odvoji od majke, ali to koliko ja znam nije prehlada.


< Poruku je uredio Jeca RR -- 29.9.2010 11:50:48 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
29.9.2010 14:01:13   
Panicarka
Hvala user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
29.9.2010 16:35:03   
lanajelena
ja sam sad prehladjena i dojim,dobila sam Hemomicin...malo se bebac bunio i odbijao da jede zbog promene ukusa mleka od leka ali evo sve se opet vratilo na svoje

(odgovor članu Panicarka)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
30.9.2010 9:02:53   
Panicarka
Mani je bolje ali bebac kaslje i vidim da mu ni nos nije najcistiji, za sad mu stavljaqm fizioloski u nos nadam se da ce brzo proci user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.10.2010 11:57:02   
Shishica
Ja se uvek tesim sa tim antitelima u mleku user posted image
Uhvatilo me u grlo i nos...bem mu misa... user posted image

Tako me je drzalo i kad je imala mesec dana, taman je nju proslo i mene uhvatilo pa sam se bojala da na nju opet ne ode.. ali nije ..

Pijem propolis, med.. ne znam mogu li i febricet.. mada sta ce mi ako nemam temperaturu.. ne znam...

Kad bi smela ferveks on bi me oziveo za dva dana..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Panicarka)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.10.2010 12:13:08   
bebablue
Shishice, a je l' smes med i propolis, zbog dojenja? Mozda gresim, ali mislim da zbog mogucih alergijskih reakcija se ne preporucuje?
A mislim da Ferveks smes, sto ne pitas u apoteci?

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.10.2010 12:17:46   
Shishica
Ma rekli su da ne smem..A med i propolis sam uzimala s vremena na vreme i nije joj nista user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.10.2010 12:25:27   
bebablue
pogledaj ovo klik pise da za bebe sme, ako sme za bebe onda sme i mama, zar neuser posted image

< Poruku je uredio bebablue -- 15.10.2010 12:36:54 >


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.10.2010 12:28:26   
Anoniman
febricet uzmi pred spavanje, dobro se pokrij, da se preznojiš. brže će te proći bolest.

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.10.2010 12:32:46   
Shishica
Eto, tu pise tako, a ja trazim i nadjem da ne smem.. a nigde da nadjem bas uputstvo fervexa...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.10.2010 12:35:26   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Tash

febricet uzmi pred spavanje, dobro se pokrij, da se preznojiš. brže će te proći bolest.


Cak i ako nemam temperaturu?

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.10.2010 14:08:53   
Verus
Ja sam sve normalno radila.  Daces bebcu svoja antitela i bice OK.  Helena se nije razbolela, a ja sam je cak nekad i ljubila jer zaboravim!!  Pa se use*** od straha, ali sve je bilo ok.
IZVORNA PORUKA: Panicarka

Uhvatila me je prehlada i jako se plasim da ne prenesem na bebca. UPOMOC!!!!

(odgovor članu Panicarka)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.10.2010 14:13:40   
Nensi*
Ja kad sam bila bolesna,nisam prilazila Vuku bez maske,i nije se razboleo...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
25.11.2010 14:10:47   
lenaa
Ja sam se prehladila, curi mi nos i boli me glava, kako da zastitim bebu plasim se da se ne prehladi od mene ? Jel smem da je dojim ?

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
25.11.2010 16:00:08   
Anoniman
Trenutno sam bolesna i dojim,receno mi je da koristim febricet za T(ja imam sirup paracetamol) za grlo tantum verde,za nos fizioloski,marisol,za glavu ja inace pijem kafetin.. eto lenaauser posted image Ozdravi brzo i ne brini,tvojoj bebi nece biti nista

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
25.11.2010 19:25:42   
Mery
Dok sa dojila imala sam bas jaku gripu, pedijatar mi je rekla da nastavim sa dojenjem ali da nosim masku. Zbog straha od lijekova (zbog bebe) sjetila sam se svoje bake koja je govorila: "samo se ti najedi slanine i bijelog luka i nema bolesti". bijeli luk je poznat kao prirodni antibiotik, a nema sanse da steti bebi. Ja uz luk i slaninu ozdravila za 24 sata.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
25.11.2010 23:52:54   
lenaa
Hvala devojke na odgovorima, divne ste user posted image user posted image user posted image . Mery dobar savet mogla bih da probam ionako ne spavam kraj muza zbog bebeuser posted image

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
12.12.2010 20:51:49   
lenaa

IZVORNA PORUKA: lenaa

Ja sam se prehladila, curi mi nos i boli me glava, kako da zastitim bebu plasim se da se ne prehladi od mene ? Jel smem da je dojim ?

samo da javim - bebici nije nista falilo sto sam ja bila prehladjena

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.12.2010 18:06:21   
Anoniman
Smeju li se koristiti kapi za nos kad se doji beba ? Mislim na Operil , konkretno , opet me uhvatila alergijska kijavica , nisam prehlađena ali ne mogu da prodišem bez kapi , pa da pitam smem li da ih ukapam ? user posted image

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.12.2010 18:25:59   
Verus
Vidi pise li na njima: ako ne, pitaj  u apoteci, to ti je najsigurnije

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.12.2010 18:31:29   
mati
I ja mislim da na uputstvu uvek pise i za dojenje... Ja nemam nijedno sve sam bacila, ali probaj onaj Marisol sa strcaljkom. On je za bebe, sigurno da njega mozes...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here