|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Fobije
8.1.2009 12:08:37   
Jeca*
Sledi spisak ili lista fobija do sada registrovanih u psihijatriji.

Nisu fobije u medicinskom smislu:


DA LI VI IMATE NEKU FOBIJU? I KAKO SE BORITE SA NJOM?
Ja se baš bojim buba i insekata i ne volim baš mnogo zatvorene prostore tj više ne volim kada sam skučena.

< Poruku je uredio Jeca02 -- 8.1.2009 12:10:30 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Fobije
8.1.2009 12:16:05   
Anoniman
Klaustrofobija. Naravno, ne baš skroz da ne mogu da istrpim (mogu!), ali, eto, ni vrata od WC ne zatvaram kada piškim. U teoriji, ne volim da budem u zatvorenom. Lift mi je nešto najgore u životu. Ali ipak radije izdržim strah na par sekundi nego da se recimo penjem peške na 14ti sprat. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Fobije
8.1.2009 12:24:59   
kumara
user posted image user posted image user posted image Ne verujem da ima strah od belog luka!!!!!

Ja se bojim bola, igle (ali to ide uz bol kod mene), zubara, petardi (i to do histerije) - to je sve sto mi pada sad napamet. Zmija i insekata se ne bojim, vise bih rekla da je to gadjenje, mada moze da ide i pod strah.

Inace, imam drugaricu koja dobije nervni slom kad vidi pauka. To cak ne moze ni da se preprica, ona bukvalno pocne da vristi kao luda. Prvi put kad sam to sa njom dozivela mislila dam da joj je neko ne-daj-boze umro...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Fobije
8.1.2009 12:37:23   
Anoniman
Ja tako padnem u paniku kada vidim pčelu.

Letos sam imala dve situacije sa pčelama:

1. Išli smo kolima na plažu, nisam videla da je pčela uletela u auto, a još manje sam videla da mi je sletela na grudi. Sedela sam sa Lukom na zadnjem sedištu, mislila sam da me kosa golica, UHVATILA SAM PČELU U RUKU (misleći da je kosa, i zabacila je iza leđa. Tek tada sam shvatila šta se desilo, Luku sam bukvalno bacila na prednje sedište muževljevom bratu (koji nema pojma da se ja bojim pčele pa mu ništa nije bilo jasno), a ja sam izašla iz auta u pokretu (naravno, auto je mileo po zemljanom putu prema plaži). Muž je odlepio, on to ne može da razume.

2. Unela sam Luku u more... mnogo dugo je plitka voda, tako da treba Bogami da pešačiš do dubine vode do struka. Ušli smo tamo daleko kada se pojavila pčela i neće da ode. Pokušala sam da je cool-iram (kažu onda ode), ali nije htela. Onda sam zaronila i sebe i dete pod vodu u nadi da će otići. Sem što za malo nisam udavila dete, kod pčele se ništa nije promenilo. Čekala nas je iznad površine vode. Onda sam lagao krenula prema obali, a Luka je rekao "J***m ti pčelu!" Pitam se od koga je to čuo... user posted image


(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Fobije
8.1.2009 12:54:15   
MERYEN
Ja imam strah od bolesti,nekada mi je pojacan taj strah i to je obicno kad se naslusam ili nacitam raznih prica o bolestima koje kakvim,e onda imam frku,[pa da i ja pusim i ja se ne hranim zdravo....i ja se nerviram puno...]a nekad i ne razmisljam o tome,jednostavno sebe jos uvek mogu da kontrolisem i da izbegavam takve misli,jer kako rekose"kakve su ti misli takav ti je zivot",a strah je usledio pre 4 godine od kako mi se otac razboleo,tada sam pored njega bila non-stop,nisam umela sebe da sacuvam bolest je bila jako taska imala je bezbroj faza do poslednje kad je pao u komu i nazalost preminuo,ja svesno nisam htela da se odvajam od njega,mogla da izdrzim sve tada,za razliku od mog brata koji nije mogao,i ne zalim mislim da bi mi bilo gore da nisam bila uz njega sa majkom naravno.
Od tada mi se javio strah i mogu vam reci da i nije bas sve jedno ponekad kad me uhvati frka,i previse sam pocela da brinem za sve oko sebe,samo da ne budu bolesni,smesno zvucim ali je tako.
Eto ja sam vam obrazlozila svoj strah.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Fobije
9.1.2009 8:15:27   
Jeca*
Mery, žao mi je. Moje saučešće.
Tvoj strah je na neki način potpuno opravdan. Ipak si prošla kroz tešku situaciju.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Fobije
9.1.2009 11:09:41   
Lu
Ja se bojim straha,to je najbolje objašnjenje za osobe s problemima anksioznost.
Imala sam par pravih napadaja,
najčešće u čekaonicama ambulante ili bolnice,crkvi,banci znači gdje ima puno ljudi i tišina je.
To izgleda otprilike ovako;predosjećam da će mi biti loše,imam osjećaj da ću se ugušiti ili onesvjestiti i uskoro taj osjećaj dođe na svoje,srce mi lupa,glava trne,znojim se i mislim da svi gledaju u mene,zanimljivo čim napustim prostoriju odmah se osjećam bolje i sve prođe.
Ovo mi se dešavalo prije trudnoće i bila sam zabrinuta kako ću proći u trudnoći međutim nikada mi se nije desilo više nešto slično.
Ponekad i danas imam neki nelagodan osjećaj u takvim situacijama ali nikada tako izraženo.
Ovo možda i nije fobija jer su to više kao "napadaji"tjeskobe.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Fobije
9.1.2009 20:33:44   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Lenka
Ne verujem da ima strah od belog luka!!!!!

Pitaj nekog vampira pa da ti objasni user posted image user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Fobije
26.2.2009 21:23:43   
NadaR
Mene je strah miseva i zmija, grozni suuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Fobije
26.2.2009 21:58:33   
sneza24
I ja se uzasno jako bojim zmija.I ranije mi se desavalo da ih cesto sanjam  i to su bile verujte mi prave nocne more.Cak sam u snovima vristala i moji roditelji bi me culi u drugoj sobi i dosli bi da vide o cemu se radi i budili bi me iz sna.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Fobije
26.2.2009 22:09:43   
NadaR
to bi bila ASPIDOFOBIJAuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Fobije
26.2.2009 22:11:55   
Jacaca
Bojim se visine i zmije, cak i kada procitam onaj Naadiin potpis jer ja sam zmija, najezim se svaki putuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Fobije
26.2.2009 22:23:58   
Sneža
Ja na moju veliku žalost imam strah od vode,tačnije od šeste godine ne plivam,posle davljenja na ekskurziji,i to je do pre par godina bilo u takvoj meri da kada uđem u vodu malo preko kolena počnem nekontrolisano da se tresem i bukvalno da plavim od straha.A riba sam u horoskopu i inače obožavam u suštini vodu ali ovaj strah ne mogu da iskontrolišem(jednom mi je neki drugar radio natalnu kartu i kaže da sam u prošlom životu umrla udavivši se u vodi).I bar dvaput nedeljno sanjam kako plivam i uživam bar u snovima.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Fobije
27.2.2009 9:31:54   
Anoniman
Ja imam strah od bolesti,nekada mi je pojacan taj strah i to je obicno kad se naslusam ili nacitam raznih prica o bolestima koje kakvim,e onda imam frku,[pa da i ja pusim i ja se ne hranim zdravo....i ja se nerviram puno...]a nekad i ne razmisljam o tome,jednostavno sebe jos uvek mogu da kontrolisem i da izbegavam takve misli,jer kako rekose"kakve su ti misli takav ti je zivot",a strah je usledio pre 4 godine od kako mi se otac razboleo,tada sam pored njega bila non-stop,nisam umela sebe da sacuvam bolest je bila jako taska imala je bezbroj faza do poslednje kad je pao u komu i nazalost preminuo,ja svesno nisam htela da se odvajam od njega,mogla da izdrzim sve tada,za razliku od mog brata koji nije mogao,i ne zalim mislim da bi mi bilo gore da nisam bila uz njega sa majkom naravno.
Od tada mi se javio strah i mogu vam reci da i nije bas sve jedno ponekad kad me uhvati frka,i previse sam pocela da brinem za sve oko sebe,samo da ne budu bolesni,smesno zvucim ali je tako.
Eto ja sam vam obrazlozila svoj strah.



Identično

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Fobije
27.2.2009 11:03:52   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja tako padnem u paniku kada vidim pčelu.



I ja se sklanjam kad vidim pčele, ali me panika hvata kad u sobu ne daj bože uleti stršljen user posted image
Moj kum (koji je dva dana mladji od mene) je alergičan na ubod pčele. Sav se naduje i počne da se guši! Kad smo bili klinci prisustvovala sam jednom tome i od tada i ja bežim od pčela.

Po malo sam klaustrofobična. Ne volim prostor bez prozora. Taj strah je sve manje izražen kako godine prolaze.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Fobije
27.2.2009 11:05:50   
guppy RR
ja imam RRfobiju user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Fobije
27.2.2009 15:59:27   
prase
Ne mogu da verujem da na ovako detaljnoj listi nema moje fobije... OK, nije baš fobija, nije da se baš bojim, ali mi je strašno nelagodno... kada čujem razne zvukove. Na primer, izluđuje me zvuk motora kod frižidera. Kada sam kod mame, obično sam spavala u dnevnoj sobi koja je spojena vratima kojih nema sa trpezarijom, a trpezarija sa kuhinjom. Čim se uključi motor frižidera, ja se probudim i ne mogu da zaspem. Osećam ogromnu nelagodnost, kao da će mi se ne znam ni ja šta dogoditi ako frižider ne prestane da zuji. Pri tom, to nije jak u zvuk a i ne smeta mi uopšte po danu kada ima drugih ljudi oko mene. Smeta mi zvuk promaje ispod vrata. Noću isto ne mogu da spavam, nego čekam da mm zaspe (pošto me on ismeva na temu mog "straha" od raznih zvukova) pa stavim peškir ili nešto slično ispod vrata da ne huče. Ponekad mi jako smeta ton TV-a, odjednom počne da mi se čini da je preglasan. Ja kada sam sama, obično je nivo zvuka na 10 ili 12, a mm kada gleda to je najmanje 15 a bliže 20. Čovek bi rekao da meni ti zvukovi smetaju jer bi mogli da probude bebu, pa ja gonjena materinskim instinktom hoću da mu obezbedim mir i tišinu. Jok. Ovo je krenulo, u blažem obliku, pre trudnoće. Beba spava tako čvrstim snom da bih mogla da je uzmem za nogu i vrtim i ne bi se probudila. Na primer, iznad nas je bila žurka sa sve karaokama, kao da mi je orkestar tu u sobi, a on spava li spava. Ja i mm otišli u kuhinju, pili kafu i pričali dok ih nije prošla volja za dranjem u mikrofon, a bebac se nije probudio...

Ono što me sada brine je što mislim da se broj zvukova koji mi smetaju stalno povećava i da ću na kraju lepo poludeti od toga. Imam utisak da mi se usput podiže nivo adrenalina u krvi, jer ta nelagodnost koja liči na strah može lako da pređe u srdžbu ako ne uspem da eliminišem zvuk.

Eto, iskukala sam se. Sad mi je već lakše, a bilo bi mi još bolje kada bih našla srodnu dušu po ovom pitanju user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Fobije
5.3.2009 12:42:29   
eugenija
Smeta mi zvuk promaje ispod vrata.


Joj prase, verujem da je muka, nije lako živeti sa svim tim , ali na ovo PROSTO MORAM da se nasmejem... Jooooj, hahahahahauser posted image user posted image
Nemoj mi zameriti molim te.... Kako promaja ispod vrata uopšte zvuči? Simpa mi je ovo totalnooooo... Njaaauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Fobije
5.3.2009 12:46:44   
Anoniman
zvuči ovako huuuuHHHUUUUUU.... user posted image pa onda malo ŠKRIP ŠKRIP BUM BUM (vrata)

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Fobije
5.3.2009 12:49:39   
eugenija
A jbg., ja to izgleda nisam nikad čula... user posted image Ali hvala Tasho , hehehehe... "huuuuHHHUUUUUU" , hehehheheuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Fobije
5.3.2009 12:50:09   
prase
Ma ne zameram, sam sam sebi podjednako smešna user posted image Zvuči kao fijukanje, ono što čuješ u horor filmovima kada hoće da naglase da je stara kuća a ne zna se ima li koga u njoj i sigurno je da će nešto loše da se desi onome ko uđe unutra (ali uvek uđu) user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Fobije
5.3.2009 12:50:50   
Anoniman
Duva li košava sada kod tebe? Otvori prozore, napravi promaju, zatvori vrata između, i sedi i slušaj. user posted image Ali nemoj dugo, ipak si trudna. user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Fobije
5.3.2009 12:51:26   
eugenija
(ali uvek uđu)


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Znači zvuk Kaspera u akcijiuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Fobije
5.3.2009 12:51:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

(ali uvek uđu) user posted image


user posted image

Jao kako si luda prase!

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Fobije
5.3.2009 12:52:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija



Znači zvuk Kaspera u akcijiuser posted image



Idemo da plašimo,
idemo da plašimo,
hu-hu-hu-!!!

user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here