|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću)
8.6.2008 16:01:28   
guppy RR
Ginekolozi i lekari savetuju, da pre zatrudnjivanja počnemo uzimati folnu kiselinu.

Pridržavate li se toga? Šta mislite o tome?


< Poruku je uredio Lenka RR -- 20.2.2009 3:53:57 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Folna kiselina
9.6.2008 20:36:23   
spps
folna kiselina priporučuje se 3mjeseca prije počinjete raditi na bebi.
prvi put,kad sam zatrudnjela nisam je jela,zato što nisam znala za nju.sad,kad radimo na drugoj bebi,počela sam je jesti prije-naškoditi ne može.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Folna kiselina
17.6.2008 11:35:44   
maslacak
ja sam dobila preporuku od gin. Alge spirulina Mg, Bioastin tbl. te puno voca i povrca i da pijem sto vise onih kultura mlecno-kiselih bakterija LGG, Bioactiv, Actimel, Activia, kiseli kupus i po želji Lactogyn 1x1 kaps/dan.

(odgovor članu spps)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Folna kiselina
19.6.2008 10:50:56   
masad
Meni je savetovano da ne uzimam nista unapred, ali sigurno da ne moze da naskodi.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Folna kiselina
19.6.2008 10:53:24   
masad
Ove mlecne bakterije i Laktogyn se preporucuju protiv infekcija. Svaka infekcija moze da spreci zacece, pa se preventivno preporucuje. Ja redovno pijem Laktogyn, jer cesto imam problema sa kandidom. Stvarno deluje!

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Folna kiselina
19.6.2008 13:33:39   
Jellena20
pa cim savetuje ginekolog, ne moze da skodi. ja trenutno pijem mama vit.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Folna kiselina
19.6.2008 22:07:36   
Maya21
U prvoj trudnoci sam pocela da pijem multivitaminski preparat MAMAVIT koji izmedju ostalog sadrzi i folnu kiselinu cim sam saznala da sam u drugom stanju. A posto sada radimo na bebici redovno je uzimam jer, doktori kazu, sprecava pojavu anomalija ploda koje se javljaju obicno jos dok i ne znamo da smo trudne, dakle u prvih 6,7 nedelja user posted image

(odgovor članu Jellena20)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Folna kiselina
20.6.2008 14:06:03   
Rada83
Ja sam 3 meseca pre nego sto sam ostala trudna pila folan ali neobavezno,svakih 2-3 dana

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Folna kiselina
6.8.2008 13:06:08   
AleksandraDj
Ja pijem folnu kiselinu (po preporuci lekara) od prvog dana trudnoce, evo sada sam 16-ta nedelja i dalje je pijem.. 

(odgovor članu Rada83)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Folna kiselina
12.8.2008 10:55:52   
AleksandraDj
Ljudi da vas pitam, jel pio neko folnu kiselinu u kombinaciji sa mama vit-om?
Dobila sam mama vit pre neki dan da pijem ali mi doca nije rekao nista za folnu kiselinu, jel moze zajedno da se pije, posto sam videla da u mama vit-u ima i folne kiseline pa da ne preteram.. user posted image user posted image  

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Folna kiselina
12.8.2008 10:58:05   
guppy RR
Nisam sigurna za mamavit baš, ali dobro proveri šta piše na toj kutiji. Ako ima dovoljno folne kiseline, ne moraš onda uzimati one tablete što si pre uzimava. Pretpostavljam, da je taj mamavit kombinacija folne, drugih vitamina i minerala?

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Folna kiselina
2.1.2009 11:21:09   
guppy RR
Možda vreme da opet pokrenemo ovu temu da napišete svoja iskustva. Sad nas ima više

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Folna kiselina
2.1.2009 12:19:01   
Anoniman
Ovu temu i ovu temu KLIK mislim da treba povezati. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Folna kiselina
2.1.2009 12:42:28   
prase
Ja nisam nikakve tablete preventivnog tipa pila u trudnoći. Sa druge strane, nije bilo ni indikacija - oduvek sam imala odličnu krvnu sliku, retko se razboljevala, imunitet sjajan... Samo sam primetila da mi je hemoglobin pao u trudnoći, mada mi je dr govorio sve vreme da je sjajan (sjajan je bio možda u poređenju sa drugim trudnicama, a za moje "standarde" je dosta pao - mislim da je bio oko 120). Inače, kada sam videla prvu krvnu sliku u trudnoći, pila sam neki "eliksir" koji moja mama pravi da bi mi se gvožđe i hemoglobin popravili. Sledeći put mi je gvožđe bilo 32, a hemoglobin ostao na 120 user posted image Onda sam prestala i to da pijem, mada mi je ostalo nepoznato kako neko može da ima tako visok nivo gvožđa u krvi a da to ne prati bar u nekoj meri i nivo hemoglobina. Anyone user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Folna kiselina
2.1.2009 18:19:58   
Koka Loka
Pre druge trudnoće sam pila folan par meseci, pa u trudnoći nastavila uz MamaVit, vitamin E i vitamin C.

U prvoj samo folan, ostalo "nije bilo u trendu" user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Folna kiselina
5.1.2009 15:49:04   
kumara
Meni je lekarka dala kao pripremu da pijem folan, kao pijem mesec-dva, pa napravim pauzu mesec dana, pa opet tako... Moram priznati da nisam bas odgovorna sto se pijenja tice, ali trudim se da ne zaboravim...user posted image

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Folna kiselina
12.1.2009 12:48:47   
Vesna 1975
Meni je geneticarka preporucila folnu kiselinu, jos pre trudnoce zbog dva missed-a, rekla mi je da folna kiselina pomaze da ne dodje do anomalija ploda.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Folna kiselina
30.1.2009 8:43:07   
Modessty
Ja stvarno vise neznam sta da mislim o svim tim preparatima, vitaminima i ostalom.
Ja sam pila folan kad sam ostala u drugom stanju. Kad sam zavrsila u bolnici dr je rekla da jedem sto vise voca i da mi nista sem toga nije potrebno jer mi je krvna slika i pored krvarenja bila odlicna.

A za mamvit i slicne proizvode sam cula razlicita misljenja. Neki ih preporucuju i hvale a neki ih kude. Gde je istina?
Za folnu kiselinu (ili folan, folnak... zavisno od proizvodjaca) kazu da treba da se pije bar tri meseca pre zatrudnjivanja i da se nastavi sa uzimanjem i u trudnoci.

Ranije sam pila folan, sada ne . Nemam razlog. Valjda mi pored klomifena dosta gutanja bilokakvih drugih tableta.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Vesna 1975)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Folna kiselina
30.1.2009 8:44:39   
Modessty
Iskreno receno bas bi volela da cujem neko strucno misljenje o svemu ovome!
I naravno konkretan razlog zasto nesto treba ili ne treba da se pije

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Folna kiselina
30.1.2009 8:57:41   
Anoniman
Ja sam za Folan (ili već sl.) čula prvi put na ovom forumu... znači tu sam od karaja aprila prošle godine... tada mi je klinac imao nešto manje od 2god. Htedoh reći da nisam pila folnu kiselinu ni u kom obliku. Što se tiče mamavit-a... nisam njega pila, pila sam neki drugi preparat (ne mogu sada da se setim imena - ali isti princip: komplex vitamina i minerala)... ali i to sam pila samo jer sam čula za njega pa pitala dr zašto to ne pijem, a ona je rekla "pa pij ako želiš" - htedoh reći da ona verovatno ne misli da je to neophodno... tako sam ja zaključila iz njenog odgovora. Jedino što mi je prepisivala u trudnoći bilo je gvožđe, bila sam malokrvna, a toga se nisam pridržavala jer nisam imala redovne stolice (tj. dobila sam zatvor) od gvožđa. Pila sam crnog vina, i izgurala trudnoću jako opušteno... bez ikakvih problema (sem ono malo krvi na gaćicama, ali to u jako ranoj trudnoći).

Eto... ne znam šta da mislim o svemu tome. Ne znam kako su naše babe rađale decu bez Folne kiseline i svih ostalih silnih preparata... to ponavljam stalno, ali opet s druge strane - jesam pila komplex vitamina i minerala.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Folna kiselina
31.1.2009 14:49:48   
Modessty
Pitala ja docu juece za folnu kiselinu ili folan.

On kaze da je folna kiselina potrebna kao ne bi doslo do nekih anomalija ploda na samom pocetku trudnoce. Da bi imalo nekog efekta treba da se pije bar tri meseca pre zaceca. Kada se da u 9. nedelji trudnoce, sto je slucaj samojom prijateljicom koja je tek sada saznala da je u drugom stanju i odmah joj je prepisan folan, nema efekta. Doktori ga u Srbiji ocigledno daju po principu "ne moze da skodi pa sto da ne".

Koliko sam ja razumela mog dr najbitnije je da se unosi dovoljno vitamina kroz ishranu. Telo najbolje zna sta mu prija a sta ne. Vitamini u obliku tabletica daju se kada je to neophodno zbog losih rezultata i tako to.

Zato drage moje zivite zdravo!
user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Folna kiselina
3.2.2009 18:31:33   
Mery
Ja sam jedna od onih koja pije folnu kiselinu jer planiram trudnocu, to mi je preporucila dr kod koje inace idem, a i prijateljica koja je ginekoliog. Njihovo objasnjenje ja da folna kiselina pomaze u razvoju neuralne cijevi kod bebe , a kroz hranu je tesko unijeti dovoljnu kolicinu pa oni preporucuju da se pije folna kiselina tri mjeseca prije planirane trudnoce i prva tri mjeseca u trudnoci. 

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Folna kiselina
4.2.2009 12:16:27   
Veselinovici
Samo pitanje jedno,
za vas koje ste pile folnu kiselinu. Kolika kolicina folne kiseline se preporucuje na dan, da li je to jedna tabletica dnevno i koliko ta jedna tabletica ima mg ili sta vec ml??
molim za odgovor! 

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Folna kiselina
4.2.2009 12:30:37   
Jacaca
jedna tableta 5mg dnevno mada je i to puno, ali tako se preporucuje posto organizam lako otsrani visak. Mozes da kupis FOLAN ILI FOLNAK.......

(odgovor članu Veselinovici)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Folna kiselina
4.2.2009 12:36:48   
Mery
Ja pijem Pregnacare kapsule koje imaju dovoljno folne kiseline i jos nekih vitamina i minerala. Prije ovih kapsula sam pila tablete (samo folna kiselina i zeljezo) mislim da se zovu foliron i jako lose sam podnosila, bolio me je stomak od njih. Ove su mi super, a na kutiji pise "prije zaceca, tokom cijele trudnoce i dojenja"

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image
Click Here