|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gledanje na sat
4.3.2015 18:37:06   
mila83
Trazila sam na pretrazivacu ali nisam nasla temu,Unapred se izvinjavam administratorima ako sam je propustila negde.

Kada su vasa deca naucila da gledaju na sat ? I uopste kada su usvojila pojam vremena,tipa kada sta je juce,sutra,veceras,sinoc...itd?
Moja M ima 6.5 god i interesuje je da gleda na sat,ima dana kada me samo gnjavi koliko ima sati ili "Kada ce dvadeset sati " pa nema broj 20 na satu user posted image itd...imamo i digitalni i onaj klasicni,ucimo se polako.a ovo ostalo je ukapirala,zna da broji dane do nekog dogadjaja itd.
Dok sin ima 4.5 god i jos ne kapira sta je veceras ili sta je sinoc..kontam da je jos mali za to.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 14:20:07   
Anarunika
Arči (5,5)gleda na sat ali mu nije jasno šta su sati a šta minuti, odnosno polako počinje da shvata. Za dane u nedelji je počeo da se interesuje pre oko pola godine i stalno gleda u kalendar. Shvatio je šta je vikend ,ali još uvek se ponekad zapetlja. I zna da izbroji dane. Sve u svemu u fazi je razumevanja vremena.
A Ika (4,00) nema pojma, odnosno nije zainteresovan da uči išta pa ni to. Samo onako ponekad usput nešto odvali pa me uteši da nije totalni tupson user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 14:50:51   
Bibilib
Poceli smo i mi da ucimo i ne ide nam tako lose za sada....user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 14:57:31   
Maslacak15
Hmuser posted image Nisam bas od onih " moje dete najpametnije" ali sad ste me naterali da se zamislim. F naravno ne zna da gleda na sat ali odavno kapira koncept vremena. Danas juce sutra, da postoje posebni dani. Pa cak i sat ga zanima, kapira da velika i mala kazaljka pokazuju i da njihov polozaj determinise vreme. Zna i da kaze vreme u smislu kad je sest da pita " da li sada dolazi tata"? Ali naravno ne ume da kaze inace koliko je sati. Ali po svemu sto ovde citam s obzirom da ima samo tri godine njegovo poimanje vremena je neobicno za taj uzrast. Generalno kapira. Pita stvari "Kada idemo na odmor" "Dali smo danas pozvani tamo i tamo". Da li je danas cetvrtak?....

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 15:37:26   
mila83
Kad tad ih to zainteresuje, bar kod moje cerke je to proslo neprimetno,odjednom je znala te osnovne pojmove. Mislim da to prvo pocinje od obroka, zapamte kada je jutro tada doruckuju itd..pa i to kada tata dolazi sa posla, vezu neko desavanje za odredjeno doba dana.Pa onda verovatno kako im se produzava memorija, mogu da zapamte sta je bilo jutros ili juce itd...
Sin zna samo da je vikend kad se ne ide u vrtic i sta je jutro, podne , vece, i sutra..Pita i on kada je neki dan u nedelji ali mislim da mu to nista ne znaci,samo zna za tu rec.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 15:47:05   
Bibilib
I moj zna za subotu i nedelju jer se tada ne ide u skolicu...a sat ga zanima jer ga teram u 10 na spavanje...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 15:47:25   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Hmuser posted image Nisam bas od onih " moje dete najpametnije" ali sad ste me naterali da se zamislim. F naravno ne zna da gleda na sat ali odavno kapira koncept vremena. Danas juce sutra, da postoje posebni dani. Pa cak i sat ga zanima, kapira da velika i mala kazaljka pokazuju i da njihov polozaj determinise vreme. Zna i da kaze vreme u smislu kad je sest da pita " da li sada dolazi tata"? Ali naravno ne ume da kaze inace koliko je sati. Ali po svemu sto ovde citam s obzirom da ima samo tri godine njegovo poimanje vremena je neobicno za taj uzrast. Generalno kapira. Pita stvari "Kada idemo na odmor" "Dali smo danas pozvani tamo i tamo". Da li je danas cetvrtak?....


I moja ćerka je tako oko 3će godine skapirala, prvo dane u nedelji, pa godišnja doba, mesece, nedelje,,, tako da je tada već počela dobro da se snalazu u vremenu tog tipa. Sati je interesuju, ali za sada gleda samo na digitalni I u tom smislu se interesuje...
Ne ume da gleda na sat iako će uskoro 6 godina, ali ovo sve ostalo zna, a datume baš pamti I ume da determiniše koliko još ima do rodjendana, svog, mog, bratvljevog, tatinog...kada ćemo ići kod bake... Njih o tome uče u vrtiću, to znam, a mi je kod kuće ssamo dodatno informišemo o svemu što je interesuje. Ja nisam u fazonu da je teram da nešto posebno uči, ali volim da hranim njeno već postojeće interesovanje u svakom smislu I iz svake oblastiuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 15:48:37   
Maslacak15
On nekako prosto zna znacenje vremenskih odrednica. Ima muzicko u vrticu cetvrtkom, dolazi neki lik sa gitarom pa pevajuuser posted image i on to obozava. I onda cesto pita na primer u sredu. da li je danas HAraldov dan? I kad mu kazes nije sutra je, on ukapira. Receno mu je u petak da u nedelju idemo na rucak. U subotu ujutro prvo pitanje " Da li danas idemo kod Rike"? Ne F, idemo sutra...Naravno omiljeno mu je " Neeee ocu sadaaaa" user posted image user posted image . Ocu sladoled. Ne moze sladoled. Nisi mi odavno kupila sladoled...( tacna primedba s njegove strane jel se razgovor odigrao u februaru :). Prosto vidi se da razume koncept vremena da je nesto proslo da treba da bude, da postoje dani, da mora da saceka itd. Za pola sata itd...Samo ja eto nikad nisam razmisljala kad i sta rade druga deca.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 15:51:32   
mila83

IZVORNA PORUKA: mama krava


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Hmuser posted image Nisam bas od onih " moje dete najpametnije" ali sad ste me naterali da se zamislim. F naravno ne zna da gleda na sat ali odavno kapira koncept vremena. Danas juce sutra, da postoje posebni dani. Pa cak i sat ga zanima, kapira da velika i mala kazaljka pokazuju i da njihov polozaj determinise vreme. Zna i da kaze vreme u smislu kad je sest da pita " da li sada dolazi tata"? Ali naravno ne ume da kaze inace koliko je sati. Ali po svemu sto ovde citam s obzirom da ima samo tri godine njegovo poimanje vremena je neobicno za taj uzrast. Generalno kapira. Pita stvari "Kada idemo na odmor" "Dali smo danas pozvani tamo i tamo". Da li je danas cetvrtak?....


I moja ćerka je tako oko 3će godine skapirala, prvo dane u nedelji, pa godišnja doba, mesece, nedelje,,, tako da je tada već počela dobro da se snalazu u vremenu tog tipa. Sati je interesuju, ali za sada gleda samo na digitalni I u tom smislu se interesuje...
Ne ume da gleda na sat iako će uskoro 6 godina, ali ovo sve ostalo zna, a datume baš pamti I ume da determiniše koliko još ima do rodjendana, svog, mog, bratvljevog, tatinog...kada ćemo ići kod bake... Njih o tome uče u vrtiću, to znam, a mi je kod kuće ssamo dodatno informišemo o svemu što je interesuje. Ja nisam u fazonu da je teram da nešto posebno uči, ali volim da hranim njeno već postojeće interesovanje u svakom smislu I iz svake oblastiuser posted image


Da, slazem se , mislim da je to i ok za njihov uzrast.Mima je brojala dane do mog porodjaja npr, a sada broji do Uskrsa jer dolazi zeka user posted image sve sto nju interesuje, nisam nikad sela sa njom i ucila namerno o tome, zato kazem nekako neprimetno mi to proslo.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 15:57:14   
serpica
Kod nas se u predskolskom uci pojam o vremenu uopste,krenuvsi od godisnjih doba,meseci,dana u nedelji pa do sata i minuta. Neko dete usvoji pre neko kasnije,moja mladja cera je pored sestre dosta toga naucila,ali a starijom smo imali problem recimo zasto je na satu br 3 ustavri 15min? Onda sam ja crtala minute izmedju brojeva 1 i 2 i3 tako je ukapirala,mladjoj je opet kazem pored sestre mnogo toga lakse da nauci.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 16:07:06   
Maslacak15
znate sta ja u te price koliko oni uce od starijih pomalo sumnjamuser posted image Uce naravno ali mislim da su bas mala deca ispod tri godine vise determinisana svojim prirodnim talentima. Evo S ima starijeg brata i to 15 meseci starijeg rekli bi idealno da ga stimulise pa je opet na primer za pricu znatno slabiji nego F u njegovom uzrastu. Prica on, ali prosto nisu za poredjenje jel izgleda, da je stariji , bar tako kazu u vrticu bas talentovan. Cega ja isto nisam bila svesna dok eto ne uporedim sad sa mladjim. Dzaba i citanje i pricanje i stimulacija dok njemu u mozgu ne klikne nastavicemo da komuniciramo na nivou " mama mleko das" " cao , zdravo" " patka, lala i slicno". A stariji je vec bio na nivou " tata molim daj mi hleba ja sam mnogo gladan". Tako da deca su razlicita.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 16:12:41   
mila83
Ima i toga,ali kada imas samo jedno dete,njemu se vise posvetis i sa njim igras i radis neke stvari nego sa drugim,pa to prvo dete ispadne talentovanije ili pametnije...Ja sam sa cerkom mnogo vise crtala,pisala,igrala se i ucila je kroz price svasta,dok sa sinom nisam imala toliko vremena..a sada on ima seku da se igra,vise je sa njom nego sa mnom.A on je opet uz nju naucio pre i da hoda,prica,ostavio pelene,naucio na casu da pije...gledajuci njen primer..ali ovo ostalo slabo bas.A to mislim da ima veze koliko se sa njim radi po tom pitanju.i naravno koliko je zainteresovan.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 16:20:21   
Bibilib
Mladja deca uvek uce uz stariju,jer starijoj deci je to zanimljivo da negog poducavaju a ziv primer imam kuciuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 16:21:31   
Maslacak15
Razmisljala sam i ja o tome ali mislim da je efekat minimalan. Narocito sto sam ja zatrudnela kad je F imao 7 meseci i provela 3 meseca povracajuci. Osim toga imali su identicne uslove. Stariji je krenuo u vrtic sa 13 meseci dva meseca pre nego sto se mladji rodio i ja sam deset_ meseci sa mladjim celi dan bila sama kuci do cetiri popodne. Ocu da kazem obojica su bili sa mamom i tatom sami kod kuce do 13 og meseca ( ja 10 meseci + mm 3 meseca oba puta)Tako da stvarno mislim da je razlika u stimulaciji i paznji koju su dobili minimalna.
Ja uopste ne mislim da je stariji pametniji od mladjeg jednostavno su vrlo razliciti. Drugaciji tip inteligencije. Mladji je na primer izuzetno prostorno orijentisan, slaganje lego kockica, majstorisanje, crtanje itd. Drugacije mu radi mozak. Ali skrenusmo sa temeuser posted image . Ja nemam nameru da ucim F jos koliko je sati, smatram da je mali za to, ja sam tu relaksirana. Sve se stigne i postigne. Javicu kad mladji krene da se interesuje za vreme.

a ko od koga uci tu imam razlicitih primera. Ovaj moj mladji deran je svakakve gluposti u stanju da smisli koje onda stariji prihvati a nisu mu nikad pale na pamet. user posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 5.3.2015 16:25:13 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 16:22:02   
mila83

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Mladja deca uvek uce uz stariju,jer starijoj deci je to zanimljivo da negog poducavaju a ziv primer imam kuciuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image Jeste,nas bata voli da ponavlja svee za sekom,a ona voli da glumi uciteljicu user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 16:24:20   
Bibilib
Eto user posted image user posted image user posted image i dete tako nauci ono sto ga zanima... I moji kad se igraju bata stariji ima glavnu ulogu a ovaj mladji slusa....user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 16:32:19   
mila83
Slazem se sa vecinom sto si napisala maslacak,kod tebe je mala razlika,kod mene dve godine.Deca su sa razlicitim talentima i interesovanjima svakako,kazem ispadne neko pametniji ili talentovaniji,ni ja ne mislim da je zaista tako. Svako dete kad sazri dovoljno za nesto,to nauci ili uradi,pa tako i gledanje na sat user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 19:16:04   
veselicaa
Moja A je naucila relativno kasno,sa sest godina iz samo jednog razloga-nije joj bilo zanimljivo.Onda je krenula u predskolsko pa sam joj napravila sat,tj zajedno smo ga napravile,od plasticnog tanjira i mehanizma iz starog sata i bas je brzo naucila.Sto se tice Stase,ona ima dobar pojam o vremenu,bas se dobro snalazi,zna sve brojeve i ako je pun sat zna da gleda,e minuti joj malo prave problema ali naucice.
Sto se tice koje je dete pametnije,prvo ili drugo ja mislim da razlike nema.Secam se koliko smo mi bili odusevljeni dok je A.bila mala jer je ona progovorila pre godine,sa nepune dve je pricala price,znala napamet dosta pesmica a kada se S.rodila i krenula sa njenim pricanjem sve smo mislili da je prosecno dete,retko kada smo se ono kao bas iznenadili.E onda zavrsimo u bolnici(nazalost) i ona medicinska sestra sto animira decu se zacudi koliko Stasa zna sa tri godine,i da prica i da crta.Jos mi kaze "pa vase dete je bas napredno za svoj uzrast".Bilo me je u neku ruku sramota sto to nisam ja primetila,vec je neko morao da mi ukaze na to ali mi roditelji imamo tu naviku da favorizujemo prvo dete bar kada je u pitanju pamet.Ili to sto smo tada bili roditelji po prvi put ima svoj uticaj,a sigurno da ima.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 19:20:57   
Ivanka 75
Ja ne učim dete da gleda na sat, možda sl godine pred polazak u predškolsko.
A što se tiče toga čije je dete pametnije nedavno sam nakon tvrdnje "pa znaš, moja ćerka je nemirna ja se uvek sa njom oko svega raspravljam jer je mnogo inteligentna" rekla sledeće "znači moje je dete glupo i neinteligentno jer ja sa njom mogu o svemu da se dogovorim" user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 19:24:03   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

"znači moje je dete glupo i neinteligentno jer ja sa njom mogu o svemu da se dogovorim" user posted image

E nek si joj rekla user posted image I mene nerviraju takve izjave,uhhh.Hoce ljudi da ispadnu pametni a ustvari potpuno suprotno.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 19:26:18   
Ivanka 75
To je bio izgovor što ona ne može da kontroliše svoje dete pa se žali i ne zna šta da radi a mala je mota samo tako.
Strašno je kad roditelj negira sopstvene greške u vaspitanju.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 21:33:59   
mila83

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

To je bio izgovor što ona ne može da kontroliše svoje dete pa se žali i ne zna šta da radi a mala je mota samo tako.
Strašno je kad roditelj negira sopstvene greške u vaspitanju.


user posted image Vidim ja ova moja tema o vremenu pokrenula i druge stvarcice o vaspitanju,trebalo je tamo da otvorim nesto tako,mozda i hocu user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 21:38:41   
Ivanka 75
Mila, veruj mi, ima roditelja koji forsiraju decu sa 3,4,5 god da nauče sve i svašta, ubace im mnogo informacija u glavu pa toj deci posle bude dosadno da bilo sta drugo u školi rade, mnogi od njih, znajući da znaju počinju da rade brzo, jer su to mnooogo puta vežbali kod kuće sa bakom, dekom, roditeljima, a onda to bude aljkavo i nezgrapno.
Nije tema ali... off user posted image
Ipak svako doba ima svoje stvari za učenje.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 21:38:50   
serpica

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

znate sta ja u te price koliko oni uce od starijih pomalo sumnjamuser posted image Uce naravno ali mislim da su bas mala deca ispod tri godine vise determinisana svojim prirodnim talentima. Evo S ima starijeg brata i to 15 meseci starijeg rekli bi idealno da ga stimulise pa je opet na primer za pricu znatno slabiji nego F u njegovom uzrastu. Prica on, ali prosto nisu za poredjenje jel izgleda, da je stariji , bar tako kazu u vrticu bas talentovan. Cega ja isto nisam bila svesna dok eto ne uporedim sad sa mladjim. Dzaba i citanje i pricanje i stimulacija dok njemu u mozgu ne klikne nastavicemo da komuniciramo na nivou " mama mleko das" " cao , zdravo" " patka, lala i slicno". A stariji je vec bio na nivou " tata molim daj mi hleba ja sam mnogo gladan". Tako da deca su razlicita.




Jeste tako,ni moja mladja nije ucila od sestre kad je bila mala,to je pocelo negde prosle godine kad je ustvari htela da parira sestri u svemu pa je hoce-nesec morala da uci od nje. A i takvo je dete,radoznalo plus u sestri vidi svog idola,opet kazem to je u proteklih godinu dana,pre toga ne,nije bila zainteresovana.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 21:43:08   
Ivanka 75
A za učenje "koliko ima sati" najbolje je početi od punog sata, velika kazaljka gore pa da se prepoznaju brojke.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here