|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hodalica/Guralica
2.7.2009 10:29:10   
prase
Ja ću lepo da poludim od ove moje skoro devetomesečne bebe... Frajera mrzi da puže, što mu jadnom po parketu koji je svuda u kući i ne ide lepo, a i vidi da mi hodamo pa bi i on user posted image E sad, jasno je njemu da neće mama ceo dan da ga drži za ručice i da ga "voda" po stanu, pogotovo da neće da ga vodi tamo gde on hoće (tamo gde su neke zanimljive, lomljive, stvari ili oštre ivice nameštaja). Smislio je genijalnu ideju, kako da dohvati sve što ga zanima, tj. da pokušava to da radi... Gura hranilicu (koja ima točkiće) usput se pridržavajući za nju, onda se uzvere uz nju do potrebne visine da bi mogao da se uhvati za npr. trpezarijski sto... e onda pokušava stojeći na vrhovima prstiju da se popne na stolicu, koja - baš zgodno - ima prečagu između "nogu"... ako naiđe na prepreku, onda lupa hranilicom dok se prepreka ne skloni, tj. dok mama ne dođe da mu pomeri hranilicu tako da može da prođe. Sve je to slatko i simpatično, ali dete urla kada ga odvajam od hranilice. Ne da da mu uzmem sredstvo zabave i kretanja. Normalno, meni ne smeta da on vuče tu hranilicu i napolju ako hoće i ako ima snage, nego bre mnogo se izubija kada se vere po njoj. Overi glavom svuda gde može, pa i tamo gde ne može... I sad ja to prepričavam jednoj prijateljici, a ona kaže: "Pa što mu ne kupite hodalicu, videla sam da Chicco to na primer pravi...". Evo kako izgleda "hodalica":

http://www.encimenci.com/images/artikli/3658s.jpg

Moje pitanje za vas - šta mislite o ovome? Da li su vaša deca to koristila? Je li to išta bezbednije od vukljanja hranilice? Mislim, ovaj moj mali će garantovano pokušati i na to da se uzvere, baš lepo kao uz merdevine, kada smisli da hoće nešto da dohvati... Pri tom, on je dosta visok za svoj uzrast, ima oko 80cm - šta ako mu je ovo prenisko ili možda obrnuto - previsoko? Nisam pametna... Nemam u blizini mesto gde ovo mogu da pogledam uživo, a ne znam ni da li oni dozvoljavaju on-site testiranje (pustim bebu da vidim da li mu to paše i da li ga uopšte zanima). Sa druge strane, naravno da nisam dobila sedmicu na "LOTO"-u pa ne bih da bacim tih 5000 i nešto dinara ako će to da skuplja prašinu...


< Poruku je uredio Ana RR -- 17.11.2017 16:51:38 >


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Hodalica
2.7.2009 10:35:01   
Lu
Da mi je va pamet bila...ja bi izabrala prije ovu guralicu nego klasičnu hodalicu,
uglavnom ovo izgleda mnogo bolje,beba je samo malo potpomognuta znači da ne padne a sve radi sama,diže se,hoda,održava ravnotežu,meni se jako sviđauser posted image
U svakom slučaju je praktičnije nego da gura hranilicuuser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Hodalica
2.7.2009 10:38:34   
Anoniman
ako ništa više onda je niža .... ja je nisam imala ...ne znam šta bih ti rekla Prase majke mi....čini se dosta upotrebljiva ali ..... meni su se činile mnoge stvari korisne a u praxi su se pokazale kao čisto smeće i mamipara

opet i ja se slažem da je bolje nego hodalica

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Hodalica
2.7.2009 10:55:01   
prase
Nisam pametna, majke mi... Ovaj mali je tvrdoglav kao mazga, valjda na mamu, a ne može mu se objasniti jer je još mali za sve vrste objašnjenja... Ja sklopim hranilicu, on dopuže do nje i mazi je i plače... tj. ovo malo čudo ne plače, on dreči i zahteva, suze pušta samo kada ga prekineš u nečemu što bi baš hteo da radi, a ne sme. Pitam se da li bi ista scena bila sa ovom hodalicom u drugom planu... Ma, ako ne daju da se to proba, ja ne kupujem i briga me. Pa će valjda prestati da se ubija kada vidi da ne može. A meni neka Bog da strpljenja da to posmatram user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Hodalica
2.7.2009 10:57:24   
Rivana
Meni izgkeda ok koliko je fukcionalno ne znam i da li ce beba hteti to je vec pitanje user posted image ako kupis javi kako je prihvatio

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Hodalica
2.7.2009 11:24:24   
Jeca*
Ja glasam za ovu varijantu:

user posted image   

ovo je chicco-vo. Vrlo prakticno i dete se dugo dugo moze igrati sa ovim na razlicite nacine.

< Poruku je uredio Jeca RR -- 3.8.2009 11:45:18 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Hodalica
2.7.2009 11:25:41   
Rivana
Znas li koja je cena

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Hodalica
2.7.2009 11:30:13   
Jeca*
Joj ne bih da lupim sad. Ja sam je pre tri godine kupila mom sestricu za rodjendan i mislim da je bila oko 100e, mozda cak i manje. Ali, stvarno nisam sigurna! Pokusacu da pronadjem

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Hodalica
2.7.2009 11:32:33   
Rivana
Vazi meni se bas dopalo moj bebac je jos mali ali trebace user posted image bas je funkcionalno.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Hodalica
2.7.2009 11:40:16   
Jeca*
Evo nasla sam da je oko 800 kuna u hrvatskoj. Toliko ja mislim da je i onda bila kod nas, oko 10000 dinara. Ali moj sestric se 3 godine igrao sa njom. Sediste se podize, kao na vespi, pa je tu smestao igracke, gurao je, vukao na sve strane, vozio, ljuljao se....meni je ovo super! Sad mi preuzimamo od njih tu igracku, za moju bebu user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Hodalica
2.7.2009 11:41:22   
Jeca*
Btw zove se Chicco 4in1

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Hodalica
2.7.2009 11:44:48   
Rivana
Super je igracka i sa obzirom da moze da se koristi u vise svrha user posted image nije ni skupa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Hodalica
2.7.2009 11:50:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ja glasam za ovu varijantu:

user posted image  

ovo je chicco-vo. Vrlo prakticno i dete se dugo dugo moze igrati sa ovim na razlicite nacine.


Ja imam ovo! user posted image user posted image user posted image

Dok je "konjić", detetu je zanimljivo 30 sekundi.
Mama da gura napolju dete - neizvodljivo! Ručka je plastična i krivi se, uvek sam imala utisak da će se slomiti. I bajs" (ili kako ga već nazvati) je jako nizak, pa ne možete uz i niz bankinu!
Nikada mi nije dozvolio da skinem tu ručki kojom ja guram, tako da do slike 3 i 4 nismo stigli.
Stoji kod moje bake u stanu, deda ga po nekada gurka u krug po stanu, i zaglave se na svakom pragu.

< Poruku je uredio Jeca RR -- 3.8.2009 11:45:47 >

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Hodalica
2.7.2009 11:52:04   
Anoniman
I još neštp, uopšte mi nije jasno koje visine je ova mama na slici, jer sam se ja sa svojih celih 168cm visine saginjala da guram.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Hodalica
2.7.2009 11:54:32   
Rivana
a meni se bas po slikama dopalo.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Hodalica
2.7.2009 11:55:52   
Anoniman
I ja sam bila fascinirana kada je moja mama to kupila Luki za prvi rođendan. Onda smo počeli da ga koristimo i totalno sam razočarana.

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Hodalica
2.7.2009 11:58:17   
Rivana
pa sta kupiti detetu u tom periodu kad pokusava da hoda a jos ne moze a ne baciti novac user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Hodalica
2.7.2009 12:01:35   
Anoniman
Iz teme Bicikl, pisano 2.2.2009.

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Prošle godine smo koristili neki Chicco bicikl. Sladak je ali totalno neupotrebljiv. Mnogo je nizak i jedva ga dižem na bankine, i ona šipka za koju ga guram nije povezana sa volanom, tako da je bicikl išao svuda sem pravo.

...




IZVORNA PORUKA: Rivana

pa sta kupiti detetu u tom periodu kad pokusava da hoda a jos ne moze a ne baciti novac user posted image


Dubak. user posted image


A da odgovorim i na ovo:

user posted image

I to imam. Luka je jako fino sedeo ispred toga i igrao se. Počeo je da gura kada je već stabilno hodao i bez toga. Dok nije znao da hoda, to mu je odmagalo a ne pomagalo, jer se previše oslanjao i padao (prevrtao zajedno sa igračkom).

< Poruku je uredio Tasha RR -- 2.7.2009 12:03:03 >

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Hodalica
2.7.2009 12:01:55   
Anoniman
user posted image

ovakav isti imam, kupljen još ćerki, u turbo limaču oko 50 eura
odličan je i sin se igra sa njim, gura ga trpa igračke u njega, sjeda, fol se odguruje nogicama, i još svira kad nesto vrtiš te igračke  ....

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Hodalica
2.7.2009 12:04:05   
Rivana
ma ok za dubak, al ja mislila od ovih zezalica user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Hodalica
2.7.2009 13:20:02   
Lu
IZVORNA PORUKA: prase

Nisam pametna, majke mi... Ovaj mali je tvrdoglav kao mazga, valjda na mamu, a ne može mu se objasniti jer je još mali za sve vrste objašnjenja... Ja sklopim hranilicu, on dopuže do nje i mazi je i plače... tj. ovo malo čudo ne plače, on dreči i zahteva, suze pušta samo kada ga prekineš u nečemu što bi baš hteo da radi, a ne sme. Pitam se da li bi ista scena bila sa ovom hodalicom u drugom planu... Ma, ako ne daju da se to proba, ja ne kupujem i briga me. Pa će valjda prestati da se ubija kada vidi da ne može. A meni neka Bog da strpljenja da to posmatram user posted image

Pras pa normalno da ćeš dati djetetu da proba,a njemu će se naravno svidjetiuser posted image
Pa ozbiljno moraš probati kako ide,isto kao što probaš sjedalicu u auto kad kupuješ ili nešto drugo...
Vidiš da mu treba samo malo oslonca,ne znam ja mislim da je ovo super stvar a ova ostala čuda su ipak za malo veću djecu ili griješimuser posted image

Moj R. ima isto ovako vozilo i još uvijek se voza na njemu,veoma isplativa investicija

user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Hodalica
2.7.2009 14:03:20   
prase
Mi bili u jednoj prodavnici igračaka tu u blizini, našli neke slične stvari, evo šta je bilo: Leeeeeeeeeeeti Uroš user posted image Verovatno bi bolje išlo po tepihu ili nekoj sličnoj podlozi, ali po parketu odnosno po onim tamo vinil pločicama u radnji, jok. Drugo, izgleda da je to "projektovano" za neku laganiju decu, ovaj moj džakčić ima već oko 12kg, ma jednim prstom je takne i ono se prevrne. Najviše mi se dopada ova varijanta "sedi a leti", sa točkićima, što ima ovaj naslon koji ne pruža iluziju da će to roditelj da gura, nego samo dete. Bar ne može da mu se izmakne u stranu, kao ona hodalica. Jedini problem - to nema u ovoj radnji u kojoj smo bili, pa nismo probali. Videćemo da li će tatica biti preumoran kada dođe sa posla... ako ne bude, da odemo negde drugo da potražimo user posted image Shvatiće on koliko mu je manje cimanje da odemo to da kupimo nego da jurca za ovom motorizovanom hranilicom po kući user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Hodalica
3.8.2009 9:12:30   
Anoniman
e Prase evo tog našeg čuda, s kojim se moj Dino stvarno igra, mislim i to je naslijedio od sestre, digne ovo sjedište pa ko hrčak natrpa igračaka, pa gura, ili sjedne pa se odguruje nogicama, ma uglavnom zabavi se, i uz ovo čudo je i haman prohodao

user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 3.8.2009 9:13:12 >

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Hodalica
3.8.2009 11:40:36   
Jeca*
user posted image

user posted image


user posted image

pored one chicco gore, koju smo nasledili od mog sestrica, Luka je za rodj dobio ove tri guralice
Prva je TOMY (moze da se pretvori i da bude motoric sa prikolicom, kao na slici), druga Bubu, treća je drvena Play toys.
Sa prve dve se slatko igra, gura ih po stanu, ovaj Bubu motoric vozi po celom stanu user posted image
trecu jos nismo montirali jer je drvena i bojim se da ce ove kocke da lete na sve strane, a fenomenalna je, pa cemo sacekati neko vreme da izgustira ove, pa ce onda dobiti i nju


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Hodalica
3.8.2009 11:46:19   
prase
Hvala, cure, mi - verovali ili ne - još nismo kupili guralicu user posted image

Videla sam ovu TOMY i imam utisak da bi se Uroš baš lepo njom igrao, ovu drugu nisam našla nigde (iz Jecinog posta) a o ovoj trećoj neću ni da govorim - prvi put je vidim.

Mislim da ćemo kupiti ovu TOMY, samo da je još tata vidi, mada mi se čini da je malo niska user posted image Može li Luka lepo da je gura nepretvorenu u motor (tu su negde po visini, mislim, Uroš i Luka)?


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here