|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Imunoloski faktori i VTO
4.12.2009 22:40:40   
cipiripi
Činjenica da nakon neuspelog postupka vantjelesne oplodnje treba pokušati ponovo s istim protokolom previše je pojednostavljena. Postoje brojni razlozi, osim embriološkog, koji mogu biti odgovorni za neuspeh postupka. Ovaj se članak bavi imunološkim cinjenicama koji mogu izazvati izostanak implantacije...

da ne bih kopirala ceo tekst koji je odlican i konkretno objasnjava moj problem a verovatno i problem od Melanije, svako koga muci ova stvar trebao bi d procita ovo...

izvor : kolevka.org


user posted image


< Poruku je uredio Lilly RR -- 4.12.2009 23:02:22 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 16:54:50   
cipiripi
Iznervirala sam se danas.... user posted image user posted image user posted image
Dobila sam kontakt od jednog lika koji navodno radi te imunoloske analize i tvrdi da je to uzrok ako neko ne moze da ima decu...
Elem poslala sam mu mail sledece sradrzine...


"Postovani Doktore,
Citala sam na vasem sajtu kojim se sve temama bavite.
Naime, meni treba savet vezan za imunoloske faktore koji mogu negativno
uticati na zdravlje zene, kao i da ugroze njeno potomstvo.
Nas problem je sledeci...u braku smo 2 godine, toliko i pokusavamo da
ostanem u drugom stanju.
Suprugu je radjen spermogram, u pitanju je oligospermija 27miliona, ph 8,
leukociti 1-2, 25% pokretnih, 5% slabo pokretnih, ostatak nepokretni.
Pre godinu dana smo pokusali da atenatvnom medicinom poboljsamo spermogram
i uspeli smo da ga sa 4 mil. povecamo na 27mil. Suprug je bio kod urologa,
nije u pitanju varicocela.
Moj nalaz je sledeci:uradjena celioskopija nalaz b.o., hormonski status na
7,14,21 dan dobar, folikulometrija dobra, ovluacija postoji, endometrijum
dobar u toku ciklusa.
Radili smo 3 inseminacije, i sad u novembru prvu ICSI, nazalost nije nista
uspelo. punkcijom sam dobila 12 jc od koji je 7 oplodjeno, 4 ubaceno, a 3
blastociste zamrznute.
Trebala bi da idem na transfer u februaru ali me je strah da ni to ne uspe
ako postoji neki imunoloski problem...
Bila bih vam zahvalna kada bi mi dali neki savet ili spisak analiza koje
bi trebala da uradim.
Ukoliko imate jos neka pitanja vezano za moj slucaj slobodno me kontaktirajte,

S postovanjem

Tijana
"



A ON DANAS ODGOVARA ....


"Postovana,

Poboljsanje spermograma sa 4 na 27 mil. je u najmanju ruku za nobelovu nagradu i neznam zasto taj "strucnjak" ne obelodani svoje magicne lekove pa da veci broj ljudi ima koristi od toga. Hocu reci da to nije moguce i da jedan od ta dva rezultata nije tacan. Gde je istina po pitanju spermograma mozete utvrditi samo ponovnim pregledima.
Neznam zasto ste dobili ideju da je vas problem vezan za imunoloske fenomene kada se jasno vidi da je on najverovatnije u vezi sa spermogramam. Ako je spermogram 27 mil. onda do trudnoce moze doci  i prirodnim putem. Medjutim sa 4 mil. jedina alternativa je ICSI/IVF/ET.
Izradu spermograma CASA metodom kod nas mozete zakazati od 9-20h radnim danima.

Pozdrav


Dr. Ivan Bubanovic"


I kako ovo moze da bude ok covek koji razume neciji problem?user posted image
Jako ironican odgovor i bezobrazan...bar sam ja to tako dozivela..
Sujeta..sta li je..neznam...
Eto....




_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 18:41:38   
Anoniman
Cipiripi, ja obavezno odgovorim na ovakve mailove, pa ih direktno pitam koji mu je djavo da mi tako pise...

Uzas

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 18:44:54   
cipiripi
ma nemam zelju...da izvines...s*re na svom sajtu o tome kako su imuno faktori jako bitni a gde sad...spermogram problemmmm!!!
pa i ja znam to da je problem...znam isto tako da sa 27 mil moze da dodje do prirodnog zaceca ali jako tesko, a isto tako znam da se i sa jednim i sa drugim nalazom moze ici na vto.
ono sto neznam je zasto se nije primilo na vto...
nadjem kontakt...i gle njega...kao luda baba prica...strasno!!!!!


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 19:48:46   
melania
Draga ja sam bila napisala na temi VTO sta je sve potrebno ako ne dolazi do implantacije od analiza,sad je praksa da ako imas dva neuspela transvera odradis sve one analize koje sam ja napisala.Vidim i na drugim forumima na kojima sam da svi rade identicne analize kao i ja,a sto se tice pametnjakovica nemoj se nervirati.Imas na krstarici i srb kafe mnogo price o ovim analizama.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 19:54:16   
Anoniman
draga cipiripi, od govuser posted image pita ne biva, pusti "učenjaka" i ne nerviraj se........
čak i najbolji stručnjaci znaju da podbace...to što u njegovom "glasu" ima naznaka ironije i bezobrazluka nek mu ide na dušu...što kaže moja baba: dala bi ja njima(muškarcima) jednom da se porode u životu pa da vide šta je ženi na dušiuser posted image



(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 19:55:33   
cipiripi
znam da smo pricale o tome ..al reko ajd "da pitam strucnjaka" user posted image KVAZI STRUCNJAKA user posted image
ah ta moja radoznalost user posted image
jel si ti krenula sa imuno analizama?
ja planiram cim mi prodje user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 20:03:56   
melania
Nema ni nedelju dana kako sam radila histeroskopiju,tek mi je danas prestalo krvarenje pa da malo dodjem sebi.Te analize kostaju oko 50 hiljada a isto toliko sam dala za operaciju pa se raspitujem da li moze nesto preko fonda.Moze koliko sam razumela mnogo stvari da se odradi u institutu za reumatologiju i to iskljucivo utorkom kad rade taj lupus i trombofilije,kao i antitela.Uzimas uput od doktora opste prakse,sa tim uputom ides u RZZOi onda da zakazes.Malo je zaguljeno i komplikovano ali da se ne lazemo to su necije dve plate,pa i da se pomucimo.Meni mm kaze da nece da se smuca zbog ovog gripa pa da odradimo to odma,ma videcu jos!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 20:07:14   
cipiripi
ja cu da idem kod ove moje dr ... jednom prilikom sam joj rekla da mi da fakturu na firmu user posted image salila sam se naravno user posted image
kad sam sve ali bukvalno sve isla privatno icicu i ovo, to je nesto zadnje sto se moze ispitati, sva ostala ispitivanja sam prosla...pa na miru onda da odem na transfer u februaru...nadam se,, user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 20:09:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

znam da smo pricale o tome ..al reko ajd "da pitam strucnjaka" user posted image KVAZI STRUCNJAKA user posted image
ah ta moja radoznalost user posted image
jel si ti krenula sa imuno analizama?
ja planiram cim mi prodje user posted image




ma kod nas je sve u redu, samo nikako da ubodemo smokijauser posted image
robovi karijere, retko se vidjamo a tooooliko se uželimo jedno drugog da bude mućmuć po 5 puta i opet ništa i ništauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ....mm se toliko i ne opterećuje jer smo mladi i imamo vremena, a mene baš šiba majčinski instikt, usamljena sam i pre svega ŽELIM da postanem majka, to mi je životni cilj...i tako sa vama drugarice delim priče...
upoznata sam sa tim analizama, moja mama je radila svašta...
ne oklevaj od februara, čekaju tebe tvoje bebiceuser posted image ako su ti nalazi takvi kakvi jesu i spermogram relativno OK....user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 20:11:07   
cipiripi
Kopirala sam ove tvoje analize ovde...da se lakse nadju...

IZVORNA PORUKA: melania

Evo spiska,autoimuna antitela, antinuklearna, antifosfolipidna, antimikrozomalna, antitiroglobulinska, cirkulisuci imuno komleksi, zatim koagulacioni status, lupus antikoagulans, trombofilije, nasledna osnova, kariotipizacija oba partnera,mikrobiolosli ispitivanje oba partnera, CMV, HSV, listeriae, brucella, mumps, serologija. Histeroskopija sa uzimanjem dubokih uzoraka, biopsija endometrijuma, slanje materijala na histopatoloski i mikrobioloski prewgled.


user posted image  


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 20:11:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: melania

Nema ni nedelju dana kako sam radila histeroskopiju,tek mi je danas prestalo krvarenje pa da malo dodjem sebi.Te analize kostaju oko 50 hiljada a isto toliko sam dala za operaciju pa se raspitujem da li moze nesto preko fonda.Moze koliko sam razumela mnogo stvari da se odradi u institutu za reumatologiju i to iskljucivo utorkom kad rade taj lupus i trombofilije,kao i antitela.Uzimas uput od doktora opste prakse,sa tim uputom ides u RZZOi onda da zakazes.Malo je zaguljeno i komplikovano ali da se ne lazemo to su necije dve plate,pa i da se pomucimo.Meni mm kaze da nece da se smuca zbog ovog gripa pa da odradimo to odma,ma videcu jos!


pitaću osobu koja radi u PIO fondu pa ti šaljem PPuser posted image

(odgovor članu melania)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 20:12:25   
Ana RR
Draga, evo i ja da mu javim da smo sa 9mil popravili na 35 mil.. pa da i mi dobijemo nobelovu.. mislim, kad već deli..

kreten..user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 20:14:15   
cipiripi
sujeta draga...i to velikih razmera... al neka..njemu na dusu ide... user posted image
a najludje je sto se na sajtu sam nudi da mu posaljes pitanje i on ce pomoci user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 20:19:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

sujeta draga...i to velikih razmera... al neka..njemu na dusu ide... user posted image
a najludje je sto se na sajtu sam nudi da mu posaljes pitanje i on ce pomoci user posted image



kolko para tolko i muzike...ma gde danas ima nešto besplatno, idem odma' da uzmem šta god da jeuser posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 22:15:38   
melania
Draga Cipiripi uz sve one nalaze trazice ti i ogtt sa insulinemijama,ali posto sam ja to vec radila nisam dodala na spisak mada vidim da svima to traze,ljubim te.A svima ostalima hvala ako nesto saznate unapreduser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 22:33:12   
cipiripi
bitno je da imamo info ovde....hvala tebi ti si dala jako vazne info.. user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 22:33:48   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: melania

ogtt sa insulinemijama


a sta mu to dodje? user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 23:07:14   
melania
To ti je test opterecenja kojim se ispituje nivo glukoze i insulina,nista strasno ali to sad svima traze ali je specificno izrazen kod zena sa pcos mada nema pravila.On se radi ponedeljkom u Visegradskoj a mozes i privatno i kosta oko 8 hiljada.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2009 23:14:15   
cipiripi
hvala user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.12.2009 10:51:50   
Kleopatra
 
IZVORNA PORUKA: melania

To ti je test opterecenja kojim se ispituje nivo glukoze i insulina,nista strasno ali to sad svima traze ali je specificno izrazen kod zena sa pcos mada nema pravila.On se radi ponedeljkom u Visegradskoj a mozes i privatno i kosta oko 8 hiljada.


Radi se i na endokrini u klinickom centru


_____________________________

Sreca prati hrabre!!!

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.12.2009 11:18:00   
cipiripi
Najezila sam se kad sam procitala ovu recenicu :

"Jednostavno rečeno, imunološki sustav majke pokušava razumeti je li embrion strano telo koje prijeti njenom zdravlju (npr. rak ili infekcija) i koje treba odstraniti, dok zametak pokušava reći majci nemoj me ubiti, ja sam tvoj, te je za to potreban složen imunološki dijalog."


user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Kleopatra)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.12.2009 14:10:25   
melania
Evo Cipiripi za tebe ako te zanima.Trombofilije i lupus se rade u institutu za transvuziju krvi i samo tamo.U privatnoj lbaratoriji se ne moze odraditi trombofilije pa kad vec jedno moras tamo onda uradi i lupus,zatim sva antitela u institutu za reumatologiju,mikrobiolosko ispitivanje u institutu za javno zdravlje,kariotipizacija u institutu majka i dete koja kosta oko 4 hiljade za jedno,u privatnoj reziji te kosta 20 hiljada za oboje.Zakazuje se razgovor pre toga i nesto potpisuje.Nadam se da nekome nesto znace ove infrmacijeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.12.2009 14:12:06   
cipiripi
poslusacu te user posted image
jel ima veze koji je dc za te analize?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.12.2009 14:17:24   
melania
Ne moras me slusati samo sam zelela da ako ti nesto znaci da ti to kazem.Sve upute uzimas od doktora opste prakse a za kariotipizaciju i uput za majku i cete uzimas od ginekologa.Ti ako ne zelis da se smaras sa uputima odradi kako vec ti zelis,ja samo prosledjujem informacije.Veliki pozdravuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Click Here