|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 55 56 [57]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
28.4.2017 9:34:38   
Dragić
Pozdrav žene, da li poznajete nekog ko ima trombofiliju pai 4G/4G i mutaciju na MTHFR a uz to istovremeno faktor XI nešto niži, oko 30%. Dakle u isto vrijeme i trombofiliju i faktor XI koji podrazumijeva sklonost ka krvarenju, iako ja nikad nisam imala obilno krvarenje, čak su mi menstruacije srednje obilne do oskudne, zub vadila nekoliko puta nije bilo krvarenja, tj. jeste ali normalno. Neki ovaj faktor XI snižen tumače kao blagi oblik hemofilije. Ako poznajete nekog ili imate iskustva sa ovim voljela bih razmijeniti savjete doktora. Naime, ja sam trudna 9 nedjelja i hematolog mi je uključio najmanju dozu Clexana od 0,2 jednom dnevno. Hvala svima.

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1401
   RE: Imunoloski faktori i VTO
11.6.2018 17:49:21   
dunja RR
Žene, ja definitivno nisam dobila fraxi, za moju mutaciju se više ne daje, čak i na moje insistiranje da bi mooožda trebali, jer sam se bockala u trudnoći sa S.

Elem, ja imam MTHFR homozigot, i imam pai1, heterozigot, mutaciju na 4g (5g mi je ok).

Jutros sam radila homocistein, čekam dr da mi se javi sa mišljenjem, rezultat je 5,9 (ref vrednosti su od 4,4 do 13,6).
Onako laički mislim da je ok, što je niži to je bolje.

D dimer ću uradti naredne nedelje, od 5. do 7. dana od transfera.

Počela sam jutros da uzimam B12, pod jezik, posle doručka. Ranije sam pre postupka primala po ampulu ili dve OHB12, ovaj put nisam, ne znam zašto, pitala sam dr, javiće mi. Ali eto, uvela mi je B12.

Folnak mi je povećan na 2x5mg, pitala sam dr da li je potrebno još nešto, kaže nema potrebe za sada. Mislim dasmo isto i u trudnoći sa S.
I Folnak i vitamin B12 imaju ulogu u snižavanju homocisteina, koji ako je visok, zapušava arterije.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1402
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.6.2018 7:33:39   
Maraj
Dunja ni ja kada sam radila vto 2015.nisu htelk da mi daju terapiju. Iz istog razloga. Kao pai1 vise "ne spada" u trombofilije. Ali Miljic mi je dao jer nisam do tada ostajala trudna.
Inace , da i ja sam tada imala OHB12 injekciju i folan ali od 5mg.
I sad u ovoj trudnoci ostavio mi je folan od 5mg kroz celu trudnocu

Ne rekoh da am u jednom trenutku u prosloj teudnoci, negde u 20.nedelji otisla kod Antica (silom prilika jer nisam mogla doci do Miljica) on mi je u njegovom izvestaju ukinuo fragmin. Ja poludela. Tek tako. Na pola trudnoce. Kopala sam na sve strane da dodjem opet do Miljica. I naravno ostavio mi je tada fragmin.
Sada u ovoj trudnoci isto....nije nista menjao. Samo mj je manja doza fragmina

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1403
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.6.2018 18:55:42   
dunja RR
Da vam javiiiim, promenila dr mišljenje, ovaj put na njenu inivijativu, ipak ću davati.
Sutra idem na vežbanje, jer sam zaboravila to da radim, ali mislim da neće biti problem, ipak sam se bockala godinu dana sa fraxijem.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1404
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.6.2018 20:34:09   
Maraj
user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1405
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 55 56 [57]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 55 56 [57]
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here