|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva
20.12.2009 22:43:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
IZVORNA PORUKA: OTI



Otvoricu temu: saveti za ponasanje na  intervjuu za posao ako hoces




Čekam temu!

Ta priča diplomatskog odgovora ne prolazi, probala sam, jer mi je pitanje imbecilno! Uvek su me pritiskali da kažem za koliko bih radila!


E ovako.
Ja cu ukratko da dam najopstije stavke i savete...
Na sva pitanja sam rada da odgovorim... naravno, vi cete me podsetiti na ono sto nisam rekla...
Ovde mozemo da razmenimo i iskustva...imala sam i ja hiljadu debilnih intervjua za posao...gde sam bila kandidat...A do sada imam oko 4000 uradjenih intervjua sa kandidatima za preko 70 pozicija...

Na pitanje o pominjanju visine plate dala sam ovaj odgovor:
Da zanemarim sto smatram da je neprofesionalno u Srbiji traziti da kandidat za posao (pogotovu onaj bez iskustva) prica o plati...
Ali nema veze...

Savetujem da kandidat ne pominje cifre na intervjuu za posao.
Ako poslodavac pita koliko kandidat ocekuje  a kandidat trazi pocetnu poziciju (nema mnogo iskustva) najbolje je da kandidat PROBA da izbegne odgovore i neka da neki diplomatski odgovor: "Meni plata sada nije prioritet...Zadovoljan sam poslom koji ima perspektivu i poslom koji ima tendenciju da da onoliko koliko zaposleni zasluzi" ili "Spreman sad da pocnem od pocetka jer nemam mnogo iskustva i sada mi je bitnije da nadjem posao i sticem iskustvo"

Ako poslodavac insistira da kandidat kaze sumu, najbolje je da kaze opseg i to sirok opseg...i da ne precenjuje sebe jer tako smanjuje sebi sansu da dobije posao.

Ako kandidat ima iskustva i konkurise na visoko mesto, onda razgovor tece malo drugacije

Sad cu da napisem postove vezane za

- oblacenje na intervjuu
- ponasanje na intervjuu
- najvece greske kandidata
- i slicno


< Poruku je uredio Tasha RR -- 20.12.2009 22:45:27 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
20.12.2009 22:47:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI


Ako poslodavac insistira da kandidat kaze sumu, najbolje je da kaze opseg i to sirok opseg...i da ne precenjuje sebe jer tako smanjuje sebi sansu da dobije posao.





Vidiš, o tome nisam razmišljala! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
20.12.2009 23:10:39   
lence
Najvise mrzim pitanje: " Koje su po vama vase lose karakteristike?"
Obicno izjavim kako tezim savrsenstvu cak i gde ne treba pa mi to oduzme dragoceno vreme. Mada to je i istina. Ha, ha, mislim da je ovo rekao i Spud u Trainspottingu! user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio lence -- 20.12.2009 23:14:54 >


_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
20.12.2009 23:13:35   
Anoniman
Saa polažem Poslovni engleski, prof mi je dala gomilu pitanja koja se postavljaju na intervjuu.

Sada je već kasno, sutra ću ih prekuckati... I ja mrzim ta pitanja, tipa Opišite sebe u 2 rečenice. Eh bre, ne stajem ja u dve rečenice! user posted image

(odgovor članu lence)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
20.12.2009 23:15:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
Eh bre, ne stajem ja u dve rečenice! user posted image


Nasa skromna Tasha!user posted image user posted image user posted image
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
20.12.2009 23:46:55   
Anoniman
Firme vrednuju razlicite stvari kod kandidata i ima razlicitih pristupa intervjuisanju.
Ima debilnih intervjuera koji postavljaju debilna pitanja...
Postoje oglasi koji su dati pro forme a zaposleni se vec zna (mada takve firme obicno ne gube vreme na intervjuisanje nego samo daju oglas i mozete da ga zaboravite)

Nacelno:

Ponasanje na intervjuu
/ PRISTUP
opusten ali kulturan,
pristupacan...
optimistican, pozitivan stav
(svi poslodavci vole otvoren pristup i pozitivan stav...Na primer nemojte kukati:"jao koliko ima ovioh krugova intervjua...jao sto vam je daleko firma....a koliko moram da cekam na odgovor...)
duhovitost (ali zdrava sala a ne zezanje...bolje nemojte ako niste vicni)
kultura ponasanja (nema zvake, persiranje je obavezno sem ako intervjuer ne kaze da mozete da predjete na TI...)
ulazak u prostoriju - pozdravljanje, pruzanje ruke, predstavljanje
Obavezno morate znati koja je firma i cime se bavi...
Makar osnovne stvari da ne biste ispali glupi: A vi ste oni sto prave sladolede user posted image user posted image user posted image

Sledeci post: Oblacenje




(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 0:51:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lence

Najvise mrzim pitanje: " Koje su po vama vase lose karakteristike?"
Obicno izjavim kako tezim savrsenstvu cak i gde ne treba pa mi to oduzme dragoceno vreme. Mada to je i istina. Ha, ha, mislim da je ovo rekao i Spud u Trainspottingu! user posted image user posted image user posted image


Jasno mi je da mrzis ovo pitanje ali poslodavac ovde moze da sazna jadnu mnogo bitniju stvar od te koju te pita...
Ovde je poenta da je osoba dovoljno samokriticna, objektivna i da ima samopouzdanja da kaze da ima i neku manu.
Naravno ovde treba paziti sta se govori...
Bolje reci: "dosta sam analiticna pa ponekad se sto puta vracam da nesto proverim i cini mi se da tu gubim vreme"


Tasha, vezano za ovo...Opisite sebe u dve recenice...Ja to ne koristim u svom poslu jer je mnogo glupo ali...
To je prilika da budete originalni..to se pamti.
Jedna devojka je meni rekla na pitanje: Imas deset sektndi da mi kazes KOje tri stvari bi promenila kod sebe?
rekla je
: "posao, frizuru i muza"

Tu se gleda snalazljivost, domisljatost a ne bas to sto te pitaju

(odgovor članu lence)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 0:56:15   
Anoniman
oblacenje na intervjuu:
Sem ukoliko nije u pitanju banka ili kompanija za koju pouzdano znate da forsira formalno oblacenje, najbolje bi bilo da budete u necem kulturnom, ozbiljnom ali ne mnogo formalnom...

Bela kosulja, pantalone i sako nisu OK opcija bas uvek jer odaju utisak sterilnosti, rigidnosti, nekreativnosti...

Naravno, daj boze da je poslodavac takav da ni ne primeti kako ste obuceni (jer to onda znaci da su mu bitne neke druge stvari) ali ajde da pricamo realno.

Naravno da sorts i majica ne dolaze u obzir (go stomak i slicno...sto sam vidjala)...
Ali nemojte misliti da je formalno odelo pogodak.

Najbolje je da se obucete onako kako se lepo osecate:
dzemper
kosulja
lepa tunika
haljina koja je pristojna
i slicno...Sta god samo neka je primerno situaciji.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:02:06   
Anoniman
greske kandidata

Samo cu ih nabrojati...naravno, onih kojih se odmah setim:

- zvakanje zvake
- kasnjenje a narocito kasnjenje bez izvinjenja i objasnjenja
- preterano opusten pristup ("e gde si brate?)
- preterano visoko misljenje o sebi ("ja sam bila najbolja, ja pa ja ja ja ja ja ja)
- preterana skromnost (pita vas za neki vas uspeh a vi ga se ne setite...Navedite privatni uspeh, cilj koji ste ostvarili, zelja koju ste ispunili...ne mora to biti poslovni uspeh ako ga za sada nema...)
- pametovanje ("ja bih kod vas sve to sredio i promenio"//)
- lose pricati o proslom sefu ili firmi (pljuvanje po sefu i slicno)
- postavljati uslove na koje realno nemate pravo (ja ocekujem visoku platu, sluzbeni auto...)
- zanovetanje i prenemaganje (a koliko dana godisnjeg odmora imam?)
- nemati pojma cime se firma bavi i za koje mesto ste dosli (morate znati makar osnovne stvari o kompaniji)


Takodje, velika greska je pratiti sve savete koji postoje na netu i onda doci kao robot, programirani....Najvaznije je biti svoj, opusten i sasvim prirodan...ne treba nista forsirati

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:05:28   
Verus
OTI bas si strucna!  AKo mogu da dodam, mozda si pisala, nisam stigla sve da iscitam daje bitno da kandidat pravi kontak ocima (da gleda komisiju u oci kada daje odgovore, a ne da luta ocima tamo vamo i ne zainteresovano gleda po prostoriji).  Naravno, higijenu da ne spominjemo, nokti da ne budu drecavih boja, sminka ne napadna, nego blaga, profesionalna, shodna poslu i dobu dana (necete nositi vecernju sminku danju!).  I naravno, skromnost u parfemu!  Iiiiii da ne smrdite na znoj!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:14:51   
Anoniman
Naravno verus...Ne mogu svega ni da se setim...
A tek primera koje sam dozivela...

Samo je bitno ne preterati u slusanju saveta jer je neverovatno koliko kandidati izgledaju smesno kad se na njima vidi da sve rade onako kako su procitali i naucili na sajtovima...


PRirodnost!!!
prirodnost!!!

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:16:43   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

Naravno verus...Ne mogu svega ni da se setim...
A tek primera koje sam dozivela...

Samo je bitno ne preterati u slusanju saveta jer je neverovatno koliko kandidati izgledaju smesno kad se na njima vidi da sve rade onako kako su procitali i naucili na sajtovima...


PRirodnost!!!
prirodnost!!!


pRRirodnostuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:16:57   
Verus
Verujem, kao roboti....ma samo biti svoj, kulturan, umeren u svemu i otvoren-na kraju krajeva, svakako ce znati kakav si kada te unajme, pa ti ne gine otkaz ako nisi ono sto su mislili!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:20:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: OTI

Naravno verus...Ne mogu svega ni da se setim...
A tek primera koje sam dozivela...

Samo je bitno ne preterati u slusanju saveta jer je neverovatno koliko kandidati izgledaju smesno kad se na njima vidi da sve rade onako kako su procitali i naucili na sajtovima...


PRirodnost!!!
prirodnost!!!


pRRirodnostuser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:21:24   
lence
Ne kapiram zasto ne pitati o godisnjem odmoru? U inostranstvu cesto ovisi o dobu kandidata i godinama iskustva, cesto se na osnovnih 4 sedmice (u Britaniji) nadoda svake radne godine u toj firmi jos po dan sve do punih 5-6 sedmica.
I plata se krece u nekom rangu, dakle zavisi od broja godina i radnog iskustva.

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:25:59   
Anoniman
slazem se ali ja govorim o Srbiji i to ne samo o Bgd nego i o Subotici, novom sadu, nisu, boru, uzicu, kragujevcu gde sam radila...

Kad dodje intervju do kraja i intervjuer pita (onaj kulturni koji to uopste pita):
Imate li neko pitanje za mene?

a kandidat odmah kaze: Koliki mi je godisnji odmor?

1. godisnji je regulisan zakonom
2. neozbiljno je to pitanje postaviti pre nekih vaznijih: da li cu imati obuku, kakva su vasa ocekivanja od nekoga na ovom radnom mesu, koliko je radno vreme i slicno

(odgovor članu lence)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:28:39   
lence
Za ovo pod 2 se slazem. Za godisnji , to je zakonom regulisano za drzavne firme ili vazi i za privatne?

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:31:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lence

Za ovo pod 2 se slazem. Za godisnji , to je zakonom regulisano za drzavne firme ili vazi i za privatne?


I za privatne naravno...Po zakonu radnik mora da ima najmanje 18 dana godisnjeg odmora (neke firme imaju slobodu da daju jos dana za odredjeno radno mesto i da povecavaju u odnosu na radni staz i slicno).
PO novom zakonu o radu, svaka firma mora da da 5 slobodnih dana u slucajevima:
- rodjenja deteta (ocu)
- vencanja
- ne daj boze smrti nekog u porodici

Ovde govorim o poslodavcima privatnim koji postuju zakon pa su prijavili radnika...

(odgovor članu lence)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:32:40   
Verus
Ovde (SAD) npr, posle mog intervjua, javili su mi da me primaju na posao, i poslali zvanicnu ponudu za platu.  Ja sam imala nekoliko dana da razmislim i odlucim, znaci da li prihvatam ili ne.  Ja sam prihvatila, e sad, ima i opcija gde ne prihvatas to nego se cenkas za vise.....naravno, zavisi koliko "jako" zele da te imaju, mogli bi i da pregovaraju. 

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:34:57   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: lence

Za ovo pod 2 se slazem. Za godisnji , to je zakonom regulisano za drzavne firme ili vazi i za privatne?


I za privatne naravno...Po zakonu radnik mora da ima najmanje 18 dana godisnjeg odmora (neke firme imaju slobodu da daju jos dana za odredjeno radno mesto i da povecavaju u odnosu na radni staz i slicno).
PO novom zakonu o radu, svaka firma mora da da 5 slobodnih dana u slucajevima:
- rodjenja deteta (ocu)
- vencanja
- ne daj boze smrti nekog u porodici

Ovde govorim o poslodavcima privatnim koji postuju zakon pa su prijavili radnika...


Pa zakonu jeste tako ali ima privatnika koji to bas i ne postuju.Ja radila kod jednog majmuna dve godine i za to vreme bila na godisnjem 17 dana user posted image
Zamisli da ovako nesto kazem na razgovoru za posaouser posted image


< Poruku je uredio gagana83 -- 21.12.2009 1:37:04 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:38:00   
Anoniman
Gagana to znam.nazalost ima toga jos uvek jako mnogo...
Ali ima sve vise i tuzbi protiv firmi od strane radnika...i da znate...u 90% radnici dobijaju slucaj!!!
Ali to traje, i traje i traje...

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:44:45   
lence
Ma ima tog neprijavljivanja i izrabljivanja svuda, najgore je kad ne znas svoja prava i verujes ljudima. Kad ti jos uz to i egzistencija o njima ovisi. Uf, sto ne podnosim gadove koji se bogate na racun drugih! user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:47:17   
Verus
user posted image  a takvih gadova ce nazalost uvek biti.....al ja uvek kazem jednu rec za takve: karmauser posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:47:43   
lence
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja sam prihvatila, e sad, ima i opcija gde ne prihvatas to nego se cenkas za vise.....naravno, zavisi koliko "jako" zele da te imaju, mogli bi i da pregovaraju. 


Ja sam se drznula i preko agencije trazila vise nakon prvog interview-a. Nasli smo se na po' puta.

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 1:48:24   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

Gagana to znam.nazalost ima toga jos uvek jako mnogo...
Ali ima sve vise i tuzbi protiv firmi od strane radnika...i da znate...u 90% radnici dobijaju slucaj!!!
Ali to traje, i traje i traje...


Znam,ali zahteva novca uz rizik da budes medju onih 10% koji ne dobiju slucajuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here