|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kad imate višak belanaca...
10.12.2015 18:51:56   
Ana RR
Juče sam pravila kiflice i ostalo mi 5 belanaca. Mm naravno voli puslice ali nije mi se to jelo (ja pravim sa kokosom i čokoladom). Listajući recepte na netu naletela sam na ovaj i kolač je stvarno jako lep. Pišem recepAt a ako imate još koju ideju na temu višak belanaca molim da napišete user posted image

2 dl belanaca (oko 5 belanaca)
2 dl smeđeg šećera (nisam imala, stavila običan)
2 dl ulja
2 dl brašna
2 pune kašike nutele (ili nekog krema, ja sam istopila čokoladu)
2 pune kašike džema od jagoda (stavila sam od šljiva)
60 gr izlomljenog keksa
Ja sam stavila i kesicu cimeta.

Rernu zagrejati na 200 stepeni. Rebrasti pleh (ja sam pekla u plehu za kuglof) namazati puterom/margarinom i posuti brašnom. Belanca penasto umutiti, dodati šećer i mutiti dok ne postane čvrsto. Dodati ulje i brašno (i cimet), dobro umutiti pa dodati, nutelu, džem i na kraju keks. Kratko izmiksati pa sipati u pleh. Peći 10 minuta na 200 stepeni pa onda smanjiti temperaturu na 180 stepeni i peći još 40 minuta. Proveriti čačkalicom da li je pečeno. Ohlađen kolač posuti šećerom u prahu ili ukrasiti po želji (čokoladnom glazurom i sl.).

Super je uz kaficu user posted image

user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 10.12.2015 21:28:20 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kad imate višak belanaca...
10.12.2015 19:09:50   
mamin mish
Ana ovo izgleda super. A mora i da je ukusno.

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kad imate višak belanaca...
10.12.2015 20:00:18   
Ana RR
Skroz je dobro user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kad imate višak belanaca...
10.12.2015 21:17:46   
choopa choops
Baš ću da probam sutra ili prekosutra ako stignem, ostala mi bjelanca od neke torte, a mrzi me da pravim puslice jer mi nikad ne uspiju user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kad imate višak belanaca...
10.12.2015 21:30:04   
Ana RR
Zaboravila sam da napišem, umesto keksa verovatno može da se ubaci neko suvo voće ko voli ili tako nešto. Možda čak i jabuke isečene na kockice.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kad imate višak belanaca...
10.12.2015 21:35:47   
bebilule
E fine teme... Ja ih redovno prospem u sudoper pa ceprkam prstom da prodju u odvod user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kad imate višak belanaca...
10.12.2015 21:43:37   
mila83
Jao bebiluleuser posted image
Anci,tema je odlicna,a i tvoj recept.Nesto slicno pravi moja mama i bas stavlja suvo voce u to,kao sto si napisala da moze.

Videcu da napisem mamin recept za vocni hleb,tj.komisbrot gde isto ne idu cela jaja,vec samo belance.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kad imate višak belanaca...
10.12.2015 21:54:18   
Mala Elena
Ana, super si se setila!
Ja ih redovno ostavim u frizider pa onda bacim u wc solju .

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kad imate višak belanaca...
10.12.2015 22:58:47   
veselicaa
Ana super recept.Napisi i za puslice sa kokosom ako te ne mrzi,moj recept nije bas najbolji.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kad imate višak belanaca...
10.12.2015 23:20:53   
Ana RR
Mila, i komisbrot je super user posted image

Važi, pišem recept i za puslice samo da ga nađem user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kad imate višak belanaca...
11.12.2015 13:46:55   
Anarunika
Juče mi osatše dva belanca viška i baš razmišljam šta sa njima da uradim jer uglavnom kao kod ME završe u WC šolji na kraju. Odlična tema!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kad imate višak belanaca...
12.12.2015 0:03:43   
Ana RR
Belanca možete i da zamrznete, isptresete ih u zip kesu i ubacite u friz.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kad imate višak belanaca...
12.12.2015 9:53:53   
mila83
To nisam znala Ana,niti mi je palo na pamet.Hvala ! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kad imate višak belanaca...
12.12.2015 19:41:41   
Anarunika
Nije mi palo napamet da ih zamrznem . COOL user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kad imate višak belanaca...
17.7.2017 13:21:39   
emicaa
Koliko sam ih samo do sad bacila 🙄

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kad imate višak belanaca...
17.7.2017 13:40:13   
veselicaa
Emice a pusliceuser posted image
Evo i ovaj recept Ana sto stavila je super.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kad imate višak belanaca...
17.7.2017 14:41:30   
Ana RR
Videh temu i setih se da imam 6 belanaca u frizu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kad imate višak belanaca...
17.7.2017 14:46:21   
emicaa
Vesi one mi nikad u zivotu nebj pale na pamet user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kad imate višak belanaca...
17.7.2017 21:36:12   
medamisko
Ana je prakticna zena!
I ja bacim ta belanca sto ostanu, kad god ih ostavim kao da ih iskoristim pokvare se i u wc solju, sad ih bar odmah bacim, ako ne ja muz obavezno. Toliko me nervira kad mi rascisti frizider da nemate pojma.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kad imate višak belanaca...
17.7.2017 21:46:45   
dddaca
Ja sam obicno pravila puslice od preostalih belanaca, sa orasima ili lesnicima, mada mi u poslednje vreme bas i ne preostaju

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kad imate višak belanaca...
3.9.2017 13:09:21   
krin 40
Pored puslica koje volim,pravim i šam rolne.Sad ima finog zamrznutog lisnatog testa.Brzo budu gotove

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kad imate višak belanaca...
13.9.2017 13:27:04   
Tatjana.87
I omlet od belanaca može da bude lepa večera i lagana naravno!
Ali ipak pusluce volim i da pravim a bogami i da ručkam!user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kad imate višak belanaca...
13.9.2017 13:50:21   
krin 40
Ja ih pravim zbog dece ali ne volim

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj
Picoline
Ringerajin kuvar: Maraj



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here