|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada prvi put na duži put sa detetom?
14.3.2009 23:09:49   
guppy RR
Imamo temu "putovanje sa detetom od godinu", ali nema veze...

koliko su bila stara vaša dečica kada ste odlučile da je pravo vreme da zajedno odete na duži put?

Recimo da duži put znači bar 2 sata vožnje.


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
14.3.2009 23:11:19   
guppy RR

.... al sam smislila naziv teme... "prvi PUT... duži PUT"... sve mi se jezik petlja user posted image


(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
14.3.2009 23:58:58   
sani
mi smo krenuli prvi put na duzi put kad je kcerka imala 3 mjeseca i iskreno nije bilo problema sve je proslo cak i bol;je nego sto smo ocekivali user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
15.3.2009 4:54:25   
stella
Mi smo prvi put na duze staze putovali kada je curica imala 8mj.Sve je super proslo,3x odmarali,a ona inace uziva u voznji.user posted image
Samo navece,kada smo stizali je malo plakala,jer nista napolju nije vidjelauser posted image
Eh onda se mama raspjevala i problem rijesenuser posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
15.3.2009 7:02:58   
Lu
Prvi put sa 8 mjeseci,putovanje je trajalo 6 sati s tim da smo odmarali svaka 2 sata naravno,tako da je ukupno trajalo i dulje.

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
15.3.2009 10:00:41   
NadaR
Mi jos nismo isli negdje na duze staze... Stalno razmislam o posjeti kumovima,voznja nekih 5 sati..... Vidim da imate pozitivna iskustva pa se i ja nadam jednom takvom...user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
15.3.2009 11:03:19   
Anoniman
Prvi put smo sa Lukom putovali za Budimpeštu sa njegovih 9 meseci, to je kratka relacija, od nekih 3 sata kada ideš iz NS.
Sledeći put, što ja smatram ozbiljnim putem, do Crne Gore (12 sati vožnje) smo išli sa njegovih godinu dana, nedelju - dve posle rođendana... to je izazov. user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
15.3.2009 13:56:12   
Lu
Bitno je samo da se prave pauze svaka 2 sata otprilike.
Izvadite dijete iz sjedalice provjetrite auto,presvučete dijete,popijete nešto i to je to.
Što prije krenete putovati s djetetom ono će se naviknuti na vožnju i poslije neće biti problemauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
15.3.2009 13:59:17   
Lilly*
Mi smo sa nasim sinom isli do Bosne, nekih 8h putovanja, kada je imao samo 8 meseci, isli smo nocu i on je prespavao ceo put, zlato moje malo.. Sada kada razmislim, da li sam bila isuvise smela, da li bih ponovila takvo nesto, nisam sigurna

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
15.3.2009 22:55:16   
anitamo
mi smo išli za švedsku kad je lauri bilo 9 mjeseci,ali smo išli avionom.iz dubrovnika .dobro je podnjela samo što joj se dosadilo vozati.gore je ovo mostar-dubrovnik relacija.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
17.3.2009 19:35:33   
stsanja
Sin je imao oko 4 meseca kada smo isli u Maribor,oko 5 sati puta sa pauzom. Moj sin od malena obozava da putuje,i vise od pola puta prespava(posto jednom u mesec /dva ,idemo u Maribor) .A sto voli avion,ceo put me tesi da se ne plasim kad su turbulencije,jer se ja oduzmem a on uziva....

(odgovor članu anitamo)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
2.4.2009 22:41:10   
Anoniman
Mi smo vodili prvi put mališu kada je imao 2 meseca, putovali smo 6h svojim kolima. Veći deo puta je prespavao. U to vreme je samo sisao pa je bila milina voditi ga na putovanje(uvek imaš omiljenu mu hranu sveže pripremljenuuser posted image ).


(odgovor članu stsanja)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
5.6.2010 10:43:47   
buhla
mi idemo na "duzi" put (oko 150km)kolima pa cemo da pravimo pauze... imacemo puna 2 meseca user posted image

imam jedno pitanje... da li bi bio naporan put bebi od 3-4 meseca vozom, jedno 12h voznje?
to mi ipak deluje kao bolja opcija nego busom (to ne bi ni doslo u obzir)... hoce mi se na more user posted image pa bi isla u cro vozom do splita!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
5.6.2010 10:45:29   
*Alexx*
Iskreno, buhla, mislim da bi pre meni preseo put od 12 sati vozom sa bebom nego samoj bebi.. Još u kakvom su stanju vozovi... user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
5.6.2010 10:47:40   
LillyT
I ja mislim da bi priki tebi preseo put, a da bi Pavle iskulirao user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
5.6.2010 10:49:54   
buhla
ma to sam i ja Alex pomislila, al kad nemam si auto,a i da ga imam... ne bi se usudila na tako dug put (mm nema dozvolu niti ga voznja interesujeuser posted image , a bi da se svrcka)

nikad mi se nije islo na more kao sad... ne znam sta me spopalo!


< Poruku je uredio buhla -- 5.6.2010 10:50:33 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
5.6.2010 13:41:39   
liliana
Moja beba ima 6 meseci i več par puta smo putovali na relaciji Slovenija-Srbija i obratno, jer je morala na svakih mesec dana u BG na kontrolu, jer se tamo rodila. Mi smo se navikli na ta duga putovanja, imamo svoje rituale za vreme vožnje, a srečom - moja beba voli da se vozi, pa nemamo nikakvih problema.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
5.6.2010 15:07:44   
viking
Nisam ekspert, ali bih rekla da je ovo vrlo tačno i vrlo važno. Mm ima brata koji ima tri ćerke (od 6, 4 i 3 godine). E sad, kako oni nemaju kola, nigde ne putuju i nigde ne idu, pa deca bukvalno ne mogu da izdrže put od Dorćola do Novog Beograda (15-20 minuta) već na drugom semaforu krenu da se nervoze, da pitaju kada ćemo stići, jedna obavezno počne da plače i sl. Inače su dobra deca, nisu plačljiva i nervozna, ali u kolima polude.
Moj brat s druge strane, putuje od kad se rodio, voz, avion, kola, tri sata ili 15 sati, njemu je sve isto i nikad ne pravi problem.
Znam da ova dva primera nisu dovoljna da bi se na osnvu njih izvuklo pravilo, ali eto...

IZVORNA PORUKA: Lu RR
Što prije krenete putovati s djetetom ono će se naviknuti na vožnju i poslije neće biti problemauser posted image


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
5.6.2010 15:24:08   
Anoniman
Drugarica i njen muž su do Nemačke (ne znam tačno koji grad ...) putovali kolima sa bebom od 2 meseca.
Mali je sve odlično podneo, samo je sisao, spavao i kikotao se...user posted image
Pravili su pauze na svaka dva sata...

Opet, ja ne bih imala hrabrosti ...


< Poruku je uredio kaliopi -- 5.6.2010 15:25:44 >

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
5.6.2010 15:47:37   
marince1
mi cmo ici kad bude imao 10 meseci na put od ,cirka 8,9 sati voznja autom.

Ako je na tatu i mamu nece biti problema user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
5.6.2010 15:53:33   
Anck Su Nmaun
I mi smo bas ovih dana pricali o tome da li bi ovog leta otisli negde, npr u avgustu kad bi vec imala 4 meseca....  pa se bas dvoumimo!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
5.6.2010 17:34:27   
Dora
IZVORNA PORUKA: viking RR

Nisam ekspert, ali bih rekla da je ovo vrlo tačno i vrlo važno. Mm ima brata koji ima tri ćerke (od 6, 4 i 3 godine). E sad, kako oni nemaju kola, nigde ne putuju i nigde ne idu, pa deca bukvalno ne mogu da izdrže put od Dorćola do Novog Beograda (15-20 minuta) već na drugom semaforu krenu da se nervoze, da pitaju kada ćemo stići, jedna obavezno počne da plače i sl. Inače su dobra deca, nisu plačljiva i nervozna, ali u kolima polude.
Moj brat s druge strane, putuje od kad se rodio, voz, avion, kola, tri sata ili 15 sati, njemu je sve isto i nikad ne pravi problem.
Znam da ova dva primera nisu dovoljna da bi se na osnvu njih izvuklo pravilo, ali eto...

IZVORNA PORUKA: Lu RR
Što prije krenete putovati s djetetom ono će se naviknuti na vožnju i poslije neće biti problemauser posted image



Ja mislim da je ovo istina. Luka je imao mesec ipo kad smo prvi put išli kolima u CG. Prespavao je ceo put, mi i onako stajemo na svaka 2-3 sata bar zbog mene (pije mi se kafa, moram da ručam, večeram, jede mi se sladoled, utrnulo mi dupe...i sl.). Balša je imao 2,5 meseci kad smo išli do CG kolima. U auto sedištima su mirni, spavaju, kad su malo porasli sve im je bilo zanimljivo pa nisu spavali ceo put i zato smo putovali danju, bilo je interesantnije...stajali smo na zanimljiva mesta i usput se dobro zabavljaliuser posted image Uvek smo svuda išli bez problema, oni i sad obožavaju da putuju. I da, ići ćemo i ovog leta na more, ne vidim što ne bismo. Bolje je bebi na moru nego u sparnom Novom Sadu leti kad ima 40 stepeni! Pa bože, neću je kupati ni sunčati, apartman je na obali, ima klimu, dvorište sa hladovinom...uveče i ujutro rano šetnja pored mora, nema ništa zdravije!

Buhla, eto mi smo putovali i vozom jednom do CG, Luka je imao 3-4 meseca, ne znam tačno. Sisao je i to je dobra stvar kad putuješ s bebom. Uzeli smo spavaća kola, tražili da smo sami u kupeu jer smo s bebom i izašli su nam u susret. Kako je uveče zaspao tako se ujutro probudio, i on i mm. Ali JA mrzim voz, nisam oka sklopila...uh, grrrr... Ali bebe što se tiče, super. Samo gledaj da su spavaća kola i da ste sami i bez brige. ne vidim razlog da ne idete na odmor, bebi može samo da prijauser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
5.6.2010 18:23:48   
Leki 77
Ako je duzi put dva sata, onda sa tri meseca. Prvi put 5h sa sest meseci do Budimpeste. Ni jednom nismo stali, spavao sve vreme iako smo zaglavili na granici. Cesto putujemo i nemamo obicaj da pravimo pauze uopste. Meni i suprugu je to gubljenje vremena. Kafu pijemo dok vozimo, a i jedemo dok vozimo, a i menjamo jedno drugo u voznji. Igor se uzvrti kada bi na pauzu i tada stajemo. A to se bas retko desava. Do sada, u nizu voznji od 6-7h samo dva puta smo stajali da bi on protegao noge. Uglavnom ili drema, ili gricka keks i gleda kroz prozor. OBOZAVA da se vozi. Vec sam negde pisala da cici od srece kada vidi nasa kola, a sada kada izadjemo napolje prvo juri do parkinga u nadi da ce u voznju. Jednom smo on i ja sisli da dam moja kola bratu, a on se rasplakso jer mu se ujak odvezao bez njegauser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
17.6.2010 15:18:43   
simke
Kopirano iz Spisak i razgovori RR mama
IZVORNA PORUKA: izabella7

Mameeeee pomagajte
U subotu putujem prvi put sa bebom,imacemo tacno tri mjeseca.Imam dva sata autom,pa muvanje na aerodromu sat i po,pa let sat i 20 min pa opet tri sata autom,jooooj panika me hvata.Kad na sve pomislim dodje mi da sve otkazem.Sreca on u autu spava ko top i vec smo u fazi da smo mirni kad se vozikamo i kad je budan,samo taj avion me brineee uf,i ocu li ustimati njegovo vrijeme za hranjenje.Al jedno mora pasti i na aerodromu.Pa kao i to da izvedem jos nikad nisam nigdje van kuce dojila.Nosim i flasicu i adaptirano u tetrepaku za svaki slucaj....ma joj koji me djavo natjera

Maslinice,
I na nasoj as pise 0+ i pise od rodjenja do 13 kg (Maxi-Cosi Citi) al receno nam je da u tome ne lezi vise od dva sata.Pa kad se putuje stanes na dva sata,"protegnes"djete pa opet nazad i tako...


IZVORNA PORUKA: simke

izabella,ja bih podojila bebu bilo gde,hoću reći nisam stidljiva Uzmeš pelenu i prekriješ siku i bebu,ako si stidljiva Svi će znati šta se dešava,a niko neće videti ništa Šta te briga,beba mora da jede

IZVORNA PORUKA: maslinica

nista se ti izabela ne brini kako spava u autu tako ce i u avionu, nista se ne brini:) a nahranis ga lepo, ja sam odavno resila da posto dojim mi je najlakse za putovati, siska vani i dete jede, kg smeta taj je primitivac, to samo kod nas tako gledaju, ako te bas srmota ti lepo prekri pelenicom siku, ostavis samo nosic da viri i eto


IZVORNA PORUKA: izabella7


Ma moracu nema mi druge,moram to jednom prelomiti.Zao mi da mu dajem flasicu.A i mm je tu da krije sike , nego strasno smo smotani i ja i beba kad je u pitanju dojenje u sjedecem polozaju.Ko mi je kriv,uvijek praktikovali lezeci bilo mi lakse i tako sam ga naucila.Vjezbam ovih dana sjedeci i zalosno to nekako ide

I na to sve,sutra nam je savjetovaliste,mjerenje,pregled i vakcina br dva.pa brinem i za reakciju,prosli put je nismo imali sve proslo ok pa valjda ce i ovaj?




< Poruku je uredio simke -- 17.6.2010 15:23:52 >

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
17.6.2010 15:21:16   
eni26
Ja sam se zadevetila kad sam videla bebu od 40 dana koja je putovala sa roditeljima od Pariza do Bosne !!!

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







U godini jubileja dm nagrađuje vernost kupaca
Beograd, 23. april 2024 – U godini kada proslavlja dve decenije poslovanja, dm drogerie markt kreirao je nove pogodnosti...
5 razloga za kuvanje na indukcionim pločama!
Uz elegantan dizajn, efikasnu upotrebu i bezbednost, Gorenje indukcione ploče su savršen izbor za bržu i lakšu pripremu ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here