|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 15:03:45   
eugenija
Mislila sam da će se stvari promeniti  mojom trudnoćom, ali neee...

U pitanju je moj deda. Čovek od svojih 76 godina, penzioner, udovac.
Jednom rečju -- ubi nas! Ja vama ne mogu opisati rečima koji stepen manipulacije je u stanju taj čovek da izvede.. A ja SVAKI put padam na istu foru. Ne znam kada je zaista bolestan, a kada se pretvara. A najčešće se pretvara onda kada traži pažnju, i "umire", znajući da ću ja poleteti do njega.. Često sam znala ostaviti sve svoje obaveze i trčati njemu.. Bez ikakvog razloga. Već nakon 15 minuta priče, on bude super.. Znači, samo mu treba pažnja..
Jednom kad je bio kod mene, legao je na krevet i pretvarao se da je mrtav!!!!!! Ja sam se oduzela!!!

Ja kada sa pregleda skrenem kraj njega i mame (on i moja mama žive skupa sami), ne pita me ni kako sam, odmah priča o sebi.. kako je jadan, gladan, žedan, bolestan... Ma...


Šta uraditi sa takvim ljudima? Kako znati da li mu stvarno treba pomoć ili je to neka sebična potreba?


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 15:12:31   
sneza24
I moj deda sa mamine strane je isti ovakav samo sto on zove mog brata.I od kad znam za sebe on je bolestan i umire.Moj brat ga stalno vozi u hitnu.
A nekako je uvek bio bolestan i bas tad umire kad su nam rodjendani a vec sutra mu nije nista.A sve to radi samo da nebio potrosio neki dinar,jer je jako skrt.
Ja uopste ne idem kod njega ali kad se sretnemo kod mojih svasta mu kazem.Obavezno se posvadjam sa njim.
Cak je i juce kao bio bolestan samo da ne bi doso kod mene jer mora nesto da kupi.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 15:22:01   
Ana RR
Eugenija, moras da mislis na sebe sada, pa cak i da mu stvarno nije dobro ne bi ti trebala juriti kod njega. On se promeniti nece, a ti ces se samo nervirati a to ti u trudnoci nikako nije pametno. On je izgleda jako sebican, trebalo bi da je srecan sto ce postati pradeda. Moras gledati sebe i ziveti svoj zivot.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 15:23:40   
mihi
Dobro kad su dede takve ali moj otac koji je baš takav kako Vi opisujete Vaše dede. Sebičan posesivan i misli da ceo svet treba da se vrti oko njega. Ima četvoro unučadi dvoje mojih i dve sestrine devojčice, nikada ni jedno unuče nije poveo u šetnju, bioskop, a čak pokušava da spreči i mamu da dodje kod nas tako što izmišlja da je bolestan teško!!!!!!! Sa mojim starijim sinom nikada nije pikao loptu napolju, sad trenutno priča kako najviše voli Miloša (beba od 5 meseci) jer on ništa ne traži od njega. Ne razumem takve ljude umesto da uživaju u tome što im je Bog dao oni su stalno ne zadovoljni i ljuti i sami sebi ceo svet.user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 15:25:24   
Anoniman
to vecinom vazi za musku staru populaciju... toliko se boje da ne ostanu sami, a svojim postupcima te samo tjeraju od sebe, ...  da ne umru a imaju 100 godina i gutaju šake lijekova... i zajeuser posted image sve oko sebe!!!

ne daj se eugi!!!

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 15:33:38   
eugenija
Ljudi, toliko me isprovocirao, kada sam ja preko telefona rekla, doći ću ti tamo, politi te benzinom i zapaliti!
A mama mi je psihički bolesnik, nju ubija svakodnevno.. Pa se sekiram i za nju kako to podnose njeni živci. Ako mu napravi slano, zašto je slano, ako napravi sa manje soli, zašto je neslano, ako upali bojler, on ga ugasi, ako okrne krpu da se suši, on prođe i okrene je naopako, ako upali svetlo, on ugasi... I sve tako...
Nikom ništa ne govori, prosto se naljuti i zna danima da ne izlazi iz svoje sobe, samo do wc-a.. Niko ne zna što je ljut... Valjda očekuje i da mu misli čitamo i ugađamo...

< Poruku je uredio eugenija -- 23.3.2009 15:34:15 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 15:38:43   
sani
ja bi ga pustila da se ljuti i da bude u svojo sobi i jednostavno nebi obracala paznju na njegove postupke, jer kad vidi da ga ignorisete i da ne pomaze njegova manipulacija onda ce i prestati

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 15:41:15   
eugenija
IZVORNA PORUKA: sneza24

I od kad znam za sebe on je bolestan i umire.Moj brat ga stalno vozi u hitnu.
kupi.


Ne sećam se koliko puta sam ga tako vozila.. Hitnu obožava!!! Svi beže od bolnica,samo on juri u njih... 4 puta je ležao na kardiologiji, jer je i doktore uspeo izmanipulisati.. Prava dva puta je imao srčani udar, ali druga dva ne.. Bezveze ležao.. I to, kad su se dešavale krupne stvari... Dva puta kada je mama ležala na Psihijatriji... On joj nije otišao niti jednom.. Ja sam svaki dan očima gledala kako mi je rođena majka zavezana za krevet i kako ne zna za sebe i ne prepoznaje me.. A posle nje, jurim na Kardiologiju njemu, gde se šali sa sestrama na hodniku!!!!

(nemam braće ni sestara, kao ni moja mama, pa smo usmereni jedni na druge)

Htela sam o svemu ovome anonimno.. Ali zašto? Sve su to neka životna iskustva realna.. teška, ali eto...

< Poruku je uredio eugenija -- 23.3.2009 15:42:18 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 15:53:48   
Anoniman
Eugi, moj deda nije baš kao tvoj, ali jeste naporan. Stalno mu nešto fali... isto mnogo voli bolnicu. user posted image  
Ja sam u poslednje vreme postala prilično gruba prema njemu, mene izbezumljuje njegova "diplomatija"... sve hoće da reši diplomatski, i onda daaaaaaaaaaaaavi... pre neki dan sam vrištala na njega. Stalno nam se parkiraju nepoznati ljudi na garažu, naravno, ja pizd**, a on mi objašnjava kako ne smem ništa da im kažem jer to nije lepo. Ma šta nije lepo, pobogu, ne mogu da isteram auto!? Malo sam skrenula sa teme...

EUGI, svaka tebi čast! user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 15:54:51   
Ana RR
Mozda ce ovo zvucati ruzno i grubo, ali Eugi, tvoj deda je svoj zivot proziveo, a ti svoj maltene tek pocinjes da zivis. Budi uz svoju mamu, i njoj ce malo svanuti kad postane baka i verujem da ce joj biti bolje. A deda, kako je izabrao. Mozda se i on promeni kad dodje beba, ali molim te misli na sebe i svoju bebu i ne nerviraj se toliko!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 15:56:32   
Anoniman
eugi... najgore je sto najvise sekira tvoju mamu, jer je ona sa njim 24h, a pogotovo sto je nazalost njoj gore nego njemu... nemam nekog savjeta... osim kad vec toliko voli kliniku spengaj ga u neki dom pa ce bar imati drustvo svojih godina... izvini ako ovo zvuci okrutno, ali na zalost moja mama je pod zemljom upravo radi poturanja ledja dedi... koji je dozivio skoro 90 godina

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 15:56:35   
eugenija
Ma nisi skrenula, hehehe..

Tema je kada stariji ne daju mlađima da žive... Ma pišite o svemu u vezi starih napasnikauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 15:57:43   
eugenija
HVALA CURKE NA PODRŠCI!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 16:07:42   
guppy RR
ja mislim da ćeš ovu temu posetiti i kad tvoje dete bude imalo 3 godine... jer tako manipulišu tolika deca... a sad mi reci bi li oko deteta tako trčkala i uvoljavala mu kad znaš da to radi samo zbog manipulacije i pažnje?

.... tu je na mestu jedan razgovor... duuuuugačak.
ti imaš svoju porodicu i svoj život... deda može biti deo toga, ali ne mora.

... nemam takav slučaj u porodici, pa možda lupetam.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
23.3.2009 20:12:31   
afrodita
IZVORNA PORUKA: sani

ja bi ga pustila da se ljuti i da bude u svojo sobi i jednostavno nebi obracala paznju na njegove postupke, jer kad vidi da ga ignorisete i da ne pomaze njegova manipulacija onda ce i prestati


Bas kao sto kaze Sani,
i ja bih tako postupila, bila sam prisutna kada je
moja mama pomagala dedi, to je katastrofa kako
izdrame celu situaciju koja i nije toliko dramaticna.

Tu ne treba biti previse osecajan, narocito ne ti,
cuvaj se. On ce po svaku cenu traziti kroz sve izgovore
samo paznju.
Kupi mu mp3 i stavi  mu u ushi.

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
24.3.2009 12:30:18   
oliveradj
I ja sam imala slicno iskustvo sa maminom mamom. Ona je bila veliko djubre prema meni izvinjavam se na izrazu i naravno manipulant. Ja sam se zaposlila ona je pocela da zove hitnu izvodi predstavu ali posto je bila takva kakva je ja sam prestala da obracam paznju na nju i ostajala na poslu jako dugo jedan dan se nisam vratila kuci 12 sati i nastavila tako. Ona je onda napravila dramu svom sinu koji se pravio lud i uvalio je meni na staranje bila je 6 meseci i onda je otisla od mene mada ona nije bila moja briga. Posle jedne drame on je hteo da je da u dom jer je to nepodnosljivo. Pocela je da se gubi pa je mislila da dodje kod mene da je ja pazim ja sam rekla mozes doci na dan dva i vise nemas mesta kod mene. Njen sin je rekao nema mesta ni kod nas ja sam rekla kod mene nema sta da trazi. Drzali su je kao stoku zakljucanu, ali me nije bilo briga jer nije zasluzila. Ja sam je obilazila donosila joj da jede i od mene i previse za nju. Umrla je jer se smrzla, a mozda joj je i data veca doza lekova, tako se cinilo komsinici koja je zivela do nje i vidjala svakodnevno sta joj rade... Mog ujaka je stigla kazna i stize ga i sada, ali mi nije zao jer je mamina porodica meni bila najveci neprijatelj i nije me briga kako ce im biti.


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
24.3.2009 12:39:56   
NadaR
uhhhhh user posted image user posted image ,teska iskustva user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
24.3.2009 18:20:34   
eugenija
IZVORNA PORUKA: afrodita

Kupi mu mp3 i stavi  mu u ushi.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image I pustim struju kroz sluškeuser posted image user posted image user posted image user posted image Svejedno u familiji već 12 kolena nismo imali pankera, hahahahhaauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
19.4.2009 0:34:10   
eugenija
Selidbaaa..

Zove deda: "Slušaj, doći ćeš pokupiti staru Bagatovu mašinu za šivenje, pa ponesi u novi stan!"
Ja: "Ali deda, ta mašina stoji u šupi 20 godina pokvarena, a ja ne znam da šijem, šta će mi?"
Deda: " Ala si mi pametnaaa! Pa pobogu dete, gde ćeš da držiš vaznu i cveće!!!???"

Ja - Pretvaram se u jedan veliki muk.....

Gospode Bože, da mi je savladati logiku moga dede.......


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
19.4.2009 0:45:09   
afrodita
Ma deda je prefarban sa 100 farbi.
On samo "zeza" krizu.


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
19.4.2009 0:47:44   
eugenija
IZVORNA PORUKA: afrodita

Ma deda je prefarban sa 100 farbi.
On samo "zeza" krizu.




On bi zbunio sve grčke filozofeuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
19.4.2009 22:51:08   
oliveradj
Ma iskuliraj ga maksimalno uskoro treba da se porodis ne obracaj paznju na njega. 

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
9.8.2017 22:08:42   
IvanaSK RR
Boze, kakav čovek. Svakakvih ludaka ima.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
10.8.2017 20:00:41   
krin 40
Strašno

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kada stariji ne daju mlađima da žive
10.8.2017 20:34:24   
vocicana
Citala sam sadamalo gore sta su zene pisale. Strasno kako znaju da matorci zagorcaju zivot svima. Narocito najblizima.
Zasto neko toliko uziva da nanosi bol drugima, da stalno narusava mir i skrece paznju samo na sebe? Nikada mi to nece biti jasno.
A toliko toga vidim na ovaj princip kroz posao...

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here