|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako cistite bebine usi
25.10.2009 9:39:45   
Pansophia
Koristim bebi stapice za usi, one sa zastitom. Medjutim, nikada ne znam koliko duboko smem da mu stavim taj stapic u uvo, a bas ima dosta sekreta i trebalo bi da se detaljno ocisti. Kako vi to radite?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 9:44:13   
gagana83
Meni je pedijatar rekao da cistim samo usnu skoljku spolja i da nikako ne guram stapicem unutra. Normalno je da imatog sekreta,on stiti uvo od infekcija.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 9:58:11   
Pansophia
Znaci da uopste ne moram da mu ocistim zuti sekret?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 10:02:06   
gagana83
Koliko sam ja razumela samo ono sto bukvalno izadje napolje,ovo drugo ne.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 10:10:01   
Pansophia
gagan83, hvala. Ja sam mu malo ocistila stapicem, ali toliko koliko se videlo spolja.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 11:39:07   
kackica
Ja to bas ne volim, to ciscenje usiju, moja Iva je vec bila kod usnog sa 2.5 meseca jer je pedijatar posumnjao na upalu uha, ustvari kaze posto je ona halapljivo pila mleko a nos joj je cesto bio problem, usisa mleko vise i ono moze onda da ode u tzv. Eustahijevu tubu, a ako tamo dospe mleko bakterije se brzo mnoze i moze doci do upale uha, jer verovali kod beba to jos nije dobro razvijeno i njoj je nos tjs,supljine sirinom celog obraza, tako da je on predpostavio da njoj jako puca u usima kada vuce cuclu na flasici i da ona zato vristi kada pije mleko. Tako da smo zavrsili kod usnog kojijoj je ispirao usi, uzas, ja poludela ali glupo mi bilo
da ista kazem. Dr kaze da se deci cisti blago stapisem sa granicnikom usna skoljka a cerumen je prirodna zastita od vode i bakterija i ne treba ga dirati, primeticete verovatno da bebi povremeno izadje malo tog sadrzaja iz uha, tako ili na vrh prsta malo vlazne gaze i time prebrisati uho. Zato ja uvek gledam kako ispiram kosu, jer ona ima bas dosta kose i kada joj stavim sampon to bas zapeni pa moram fino da isperemuser posted image  

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 11:50:11   
Pansophia
Kackica, mene to jako zanima. Zaboravila sam da pitam dr. Negde sam procitala da je opasno da se bebi nakupi taj zuti sekret, jer moze da dodje do upale. Sad stvarno ne znam.user posted image

(odgovor članu kackica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 12:15:27   
kackica
Kazu dr da se to prirodno cisti, prosto ispadne ponekad po malo tog cerumena, a ti samo ovlas ocisti pazeci da neki sadrzaj ako ga ima ne gurnes dublje

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 12:18:22   
Pansophia
Kackica, hvala.

(odgovor članu kackica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 14:28:15   
SUPER MAMA
Ja Moniki cistim usi od prvog dana s one stapice koji imaju granicnik.Znate one za bebe koje su na jednom delu malo deblje a posle su ko ove obicne.

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 16:27:47   
Pansophia
SUPER MAMA, i ja koristim za bebu samo te stapice - protector baby.
Njima sam cistila usnu skoljku i skidala taj cerumen kad se nakupi toliko da vec viri, ali ocigledno to ni ne treba dirati.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 16:35:54   
SUPER MAMA
Meni je patronazna sestra tako rekla, i ja tako od prvog dana radim pado sada, i hvala bogu nismo imali problema do sada.Posto se svaki dan kupamo i svaki dan cistimo i usi i nos.

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 16:37:43   
Pansophia
A da li cistite bas i taj cerumen u unutrasnjosti uva?

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 16:41:22   
SUPER MAMA
Da svaki put posle kupanja.Meni su tako savetovali i dosada nisam imala problem.Cak sam i pedijatar pitala i to napocetku i rekla mi je da samo tako nastavim.

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 16:42:48   
SUPER MAMA
Pansophia da se razumemo, ja cistim onaj unutrasnji deo uveta onoliko kolko dozvoljava stapic za usi, oni koji imaju granicnik.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 16:44:03   
Pansophia
Ok, hvala.Pa, da , na te stapice sam mislila.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 17:04:32   
Anoniman
Tema postoji: Kako čistiti smolu iz ušiju? KLIK

Molim koristite Google search pre nego što otvorite temu, jer većina svakodnevnih tema, naravno, postoji.

(odgovor članu Pansophia)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 17:07:21   
SUPER MAMA
Uredu tasho

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako cistite bebine usi
25.10.2009 20:05:58   
Pansophia
OK. Tasho, hvala.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here